Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o problemy w 2D to wydaje mi się, że rozwiązaniem jest podniesienie napięcia na GPU. Spece od ATI najwidoczniej dali niższe V do trybu 2D niż karta potrzebuje, a teraz są tego typu akcje z wysypywaniem sterownika ;]. Skoro już tyle generacji sterowników nic nie poprawiło to warto podbić napięcie w 2D na próbę. Może ktoś z Was przetestować dla mnie czy to pomoże? Mam składać kompa i się zastanawiam czy ładować 5850 dla gościa, który potrzebuje po prostu działającego komputera do gier, a do wszelakich problemów będzie pewnie mnie wołał więc lepiej żeby żadnych problemów nie było ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problemy w 2D to wydaje mi się, że rozwiązaniem jest podniesienie napięcia na GPU. Spece od ATI najwidoczniej dali niższe V do trybu 2D niż karta potrzebuje, a teraz są tego typu akcje z wysypywaniem sterownika ;]. Skoro już tyle generacji sterowników nic nie poprawiło to warto podbić napięcie w 2D na próbę. Może ktoś z Was przetestować dla mnie czy to pomoże? Mam składać kompa i się zastanawiam czy ładować 5850 dla gościa, który potrzebuje po prostu działającego komputera do gier, a do wszelakich problemów będzie pewnie mnie wołał więc lepiej żeby żadnych problemów nie było ;).

Nosz cholera nawet jak pomoże to nie po to wydałem 1,5k zł aby poprawiać fabrykę ... Irytuje mnie ta całą sytuacja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni wydać poprawiony bios i sprawa by była rozwiązana raz na zawsze a tak piernicza się tymi sterownikami i ludzie cały czas psioczą na ati, generalnie ja żadnych problemów w 2d nie doświadczyłem do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz cholera nawet jak pomoże to nie po to wydałem 1,5k zł aby poprawiać fabrykę ... Irytuje mnie ta całą sytuacja ;/

 

Nie nazekaj na ATI ;) co maja powiedziec posiadacze Toyoty Rav 4 gdzie ABS szfankuje w setkach tys pojazdow

oni wydali 40x i wiecej razy tyle co ty :)

 

Takie czasy ze ludzie nie daja rady z sprzetem , tego typu niedorobek bedzie coraz wiecej

bo ogolnie cywilizacja sie zaczyna odmozdzac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem szczęśliwy bo w 2D nigdy nie miałem zawiech spowodowanych kartą. (miałem kiedyś paski ale wina - vcore za niskie)

A teraz na 8.703 prawie wszystko działa dobrze. Tylko frapsa nie można używać w stalkerze cop bo crash po 2-3 min a bez jest dobrze. (jak na razie)

 

Pozdro

 

 

eee... 10.2 beta http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&a...p;dwn_cat_id=18 (ciekawe czy nowsze czy 8.703 nazwali tak)

eee... te same...

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widzieliście, ale tu jest wywiad z Terry Makedon, który pracuje w jako menadżer zarządzania oprogramowaniem w AMD. Pragnę zwrócić uwagę na kwestię, gdzie można się dowiedzieć, że ma on do dyspozycji tylko 10 inżynierów oprogramowania (oczywiście nie mówi tego twierdząco tylko podaje przykład, ale na pewno nie mają ich wystarczająco, przeczytaj dalej posta) i to jest nieporozumienie w skali firmy. Sam nawet to utwierdza, mówiąc, że podczas planowania i tworzenia roadmap-y mają 100 funkcjonalności, które chcą zrealizować/zaimplementować i musi priorytetyzować zadania (a w zasadzie priorytety to są 1 i 0, bo z reguły jedno zadanie realizuje 10 osób jednocześnie) bo nie ma szans, że zaimplementuje je wszystkie tylko 10 inżynierów w np 200 man-days-ów, czyli miesiąc pracy 10 osób (4 tygodnie x 5 dni x 10 osób). Dlatego też, najwyższy priorytet to było wsparcie directx 11 w momencie "market launch" serii 5xxx. A resztę olali, więc nic dziwnego, że było i jest tak jak jest. Ogólnie utwierdziłem się w tym co wiedziałem. Śmiech na sali.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam problem z ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>[/color][/color]niem komputera, od chwili kiedy zainstalowałem w nim hd 5870. Mianowicie podczas gdy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m komputer on resetuje sie kilkakrotnie nie pokazujac obrazu po czym załapuje bądz wyłancza sie i trzeba go ponownie uruchamiać z jakiej może byc to przyczyny ? moja specyfikacja komputera:

Windows 7

Gigabyte GA-M68SM-S2L [bIOS F8 01/20/2009]

Procesory AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5000+ [2x2,6ghz]

ATI Radeon HD 5800 Series (1024 MB) XFX 875mhz 1300mhz

WDC WD2000JB-00KFA0

2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Zasilacz CARBON 600w

http://www.allegro.pl/item877976265_zasila...owy_z_gwar.html

http://www.tpc24.pl/carbon-600-w-p-255.html

 

Sprawdzałem rownież na w innym komputerze z zasilaczem i płytą główną:

GIGABYTE GA-M720-US3

http://allegro.pl/item918992261_gigabyte_g...am3_zabrze.html

MODECOM Feel 500

http://allegro.pl/item922143328_zasilacz_m...klep_wa_wa.html

 

Wynik ten sam komputer chodzi wiatraki sie kreca obrazu niema, resetuje sie kilkakrotnie i po 4-7 resetach zalapuje obraz i wlancza sie. Jak juz sie właczy to nie ma problemów z karta zero błędów a wydajność bardzo dobra. BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ JEZELI KTOŚ SIE ZETKNĄŁ Z TAKIM PRZYPADKIEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - to pytanie to raczej w istniejącym temacie o HD58x0 powinieneś zadać a nie zakładać nowy temat!

Po drugie primo - ZMIEŃ zasilacz! na coś markowego a nie coś tak tandetnego.. To jak do nowego merca w gumakach z obory wsiadać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały problem ;/ Aliens vs. Predator pierwsze sek gry , wbijam igle , zaczynam chdodzic :) musze włączyć latarke i buu gra staje , nowe sterowniki , i nic ;/ ma ktoś pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały problem ;/ Aliens vs. Predator pierwsze sek gry , wbijam igle , zaczynam chdodzic :) musze włączyć latarke i buu gra staje , nowe sterowniki , i nic ;/ ma ktoś pomysł

mam pomysł kup oryginał bo razor tym razem się nie popisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, dziala poprawnie choc roznicy miedzy DX9 a 11 praktycznie nie widac.

http://filenetworks.blogspot.com/2010/02/f...avp-3-2010.html

 

Jest spartaczona i z pewnością za jakiś czas pojawi się patch.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, dziala poprawnie choc roznicy miedzy DX9 a 11 praktycznie nie widac.

no raczej side ma racje

AvP_DX11-20100222-014223-635-2320-2760.dmp

AvP_DX11-20100222-015153-238-4228-4216

AvP_DX11-20100222-015937-152-4228-4216

AvP_DX11-20100222-021122-130-3352-4464

AvP_DX11-20100222-021215-641-5016-5068

wywala do pulpitu jak byk

 

http://filenetworks.blogspot.com/2010/02/f...avp-3-2010.html

 

Jest spartaczona i z pewnością za jakiś czas pojawi się patch.

byle szybko się ukazał,w Dx9 bezproblemowo Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac jeden filmik, ktory wysypywal sie na DX11 to cala gre przeszedlem bez wiekszych problemow pod DX11, z dzwiekiem problem u mnie nie wystapil. Moze po prostu mam fart bo ostatnio wiekszosc problemow z ATI u mnie rozwiazala sie sama. Problem z szarym ekranem nie wystapil, w 2D sie karta nie resetuje, nowe sterowniki tez dzialaja poprawnie, cud ;-)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczył ktoś z tego tematu (oprócz mnie), że jak fermi wyjdzie, to ATI zejdzie z cena HD58xx?? Ponoć dopiero najszybciej w maju :/

specjalnie na obniżkę nie licz, ceny fermi zaporowe (+ - 650$) szacowana wydajność niewiele większa od 5870, jak cena 5870 zejdzie do tego co było na początku premiery czyli 1300-1400zł to będzie naprawdę cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie na obniżkę nie licz, ceny fermi zaporowe (+ - 650$) szacowana wydajność niewiele większa od 5870, jak cena 5870 zejdzie do tego co było na początku premiery czyli 1300-1400zł to będzie naprawdę cud

 

Link - cud? Wczoraj było za 1377zł...

Zresztą -> http://www.ceneo.pl/3708186 i http://www.ceneo.pl/3671369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...