Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

elo ja czekam za 2x hd 5850 i zdam relacje jak sie sprawuja, po OC wydajnosc powinna byc wyzsza od

gtx 285 w SLi takze zapowiada sie dobrze :]

Juz bez OC jest szybszy od GTX285, z OC na poziomie 1000/1200 2x5850 powinno byc tak szybkie jak 2x5870 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst 9.10

ATI Catalyst™ 9.10 Driver – What’s New?

I would like to thank Ian McNaughton for doing such a FANTASTIC job at informing and building the following that he has on AMD at Play. Ian has handed the reins of the blog covering our ATI Catalyst™ software suite over to me as he is focusing on adding more diverse content to AMD @Play blogs. Ian will still be monitoring this blog and will be engaging with the community where he can.

A little about me: I have been working in the GPU industry for approx 16 years, with most of that time at ATI Technologies doing many different jobs, from working in a lab testing for Hardware Qualification on ATI GPUS, to Product Marketing for ATI’s motherboard chipsets, to my current role as Public Relations Manager for AMD supporting reviews of our ATI GPUs and ATI Catalyst drivers.

The ATI Catalyst driver blogs have been gaining momentum, and interest is growing each and every month. The ATI Catalyst team is dedicated to keeping users informed about any and all updates on our drivers.

Between Windows 7, DirectX 11, and the new ATI Radeon™ GPUs, we are taking your visual experience to the next level with DirectX 11 support and new features like ATI Eyefinity technology. ATI Catalyst drivers are at the center of this innovation, driving new features and functions, while focusing on compatibility, and stability for all.

It is the ultimate tool for your GPU!

I have made you wait long enough – on to the ATI Catalyst™ 9.10 driver release!

New Features:

Official ATI Catalyst WHQL release supporting ATI Radeon HD 5800 series GPUs

 

* ATI Catalyst 9.10 now includes full GPU support for the award winning ATI HD Radeon 5800 series GPUS!

 

Super Sample Anti-Aliasing for the ATI Radeon HD 5800 Series

 

* ATI Catalyst 9.10 provides support for a new Anti-Aliasing method on the ATI Radeon HD 5800 Series. Users can now experience the high level of anti-aliasing image quality using Super Sampling anti-aliasing while maintaining good performance levels.

 

Highlights of the ATI Catalyst™ 9.10 release for Linux includes:

New Features

Support for new Linux operating systems

 

*

o This release of ATI Catalyst driver for Linux introduces support for the following new operating systems:

+ Ubuntu 9.10 early look support

 

 

 

 

Highlights of resolved issues

 

* Ghostbusters video game no longer flickers between desktop and game play when anti-aliasing is set to 8X and game resolution set to 2560×1600

* Enabling Screen Space Ambient Occlusion option in “Riddick 2 Dark Athena” no longer causes the game to fail under Multi-GPU configurations

* Severe flickering no longer observed while running 3D games/samples on specific HDMI displays with configurations using ATI CrossFireX™ technology in tri and quad modes

* Desktop flashing no longer observed after driver installation and reboot with systems configured with Radeon ASIC in the primary PCIe slot and ATI Fire Stream™ ASIC in the secondary PCIe slot

* “Combat Mission Shock Force” no longer fails after a duration of game play

 

* Underscan/Overscan settings for TV can now be applied from the ATI Catalyst ControlCenter – TV Properties Adjustments page

* Changes to the “All Settings” and “Basic Quality” pages in ATI Catalyst Control Center -Avivo™ Video will now be retained after reboot

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy to ktore lepiej zainstalwoac obecnie mam te

 

9.11

 

Driver Packaging Version 8.67-091008a-089950E-ATI

Catalyst™ Version 09.11

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 8.01.01.973

2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0001

Direct3D Version 8.14.10.0708

OpenGL Version 6.14.10.9115

Catalyst™ Control Center Version 2009.1008.2132.36836

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoja bede musial chyba zwodowac szybciej niz bym chcial. Nie mialem czasu na dluzsze sesje ostatnio, ale po chwili gry w nowe operation flashpoint zlapalem twarda zwieche. Po ponownym uruchomieniu kompa wentylator cos dlugo chodzil na maksa, wiec po wejsciu do windy odpalilem ccc i co widze? 60 stopni... Nie ladnie... a karta nie krecona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoja bede musial chyba zwodowac szybciej niz bym chcial. Nie mialem czasu na dluzsze sesje ostatnio, ale po chwili gry w nowe operation flashpoint zlapalem twarda zwieche. Po ponownym uruchomieniu kompa wentylator cos dlugo chodzil na maksa, wiec po wejsciu do windy odpalilem ccc i co widze? 60 stopni... Nie ladnie... a karta nie krecona :/

Niemożliwe żeby to było od grafy. Spokojnie do 80 trzymają i nie powinno to mieć wpływu na stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JAKI blok i ile kosztował?

ja uzywam programu MSI + Amd GPU Tools i wszystko działa.

Nie uznaję jednorazowych fullcoverów. Dla mnie to strata pieniędzy, zwłaszcza że za parę tygodni pewnie zamienię Radka na GdzieForsa.

Używam uniwersalnego MCW60 + miedziane radiatorki Enzotecha.

Kręcić pewnie i tak nie będę, bo w sumie mało gram, a do 1920x1200 stock w zupełności wystarcza. Ostatnią grafiką jaką miałem podkręconą do grania to był chyba GF7800, potem już mi się nie chciało ;) Pewnie tylko z ciekawości za jakiś czas zobaczę do ilu idzie, a na co dzień będzie bez o/c.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje swojego hD 5850 wykręcić ile wlezie pewnie 1000/1200 mu zrobię może i więcej i do tego chcę dokupić ASUS 9600 GSO do fizyki, zmieniać do tego sprzęciora zasiłkę czy lecieć na swojej?

Jak tak to myślałem o jakimś corsarzu konkretnym co by też przyszłościowo mi do Crosfire'a styknął.

Co byście takiego konkretnego polecili?

Np do 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sapphire, stery 9.10. Bede to musial na spokojnie ogarnac bo albo windows sie konczy albo grafa :angry: niestety artefakty na ekranie podczas zwisow moga zwiastowac chyba tylko jedno :mur: juz 3x padlo w OF i raz w meni total war: empire. Jutro sprobuje jeszcze przeinstalowac windowsa, bo ostatnio sporo graf goscilo mi w kompie, w tym nvidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu ja kupiłem ostatnio cos takiego http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/264006, bardzo cichy no i ma 60a na 12v i do tego jedna linia, firma słynie z niezawodności swoich zasiłek, przystosowane do pracy ciągłej, tyle że ja dałem okazyjnie 240zł z wysyłką

kkND nie chcę prorokować ale karta lada moment wykituje, ciekawe jak serwis się zachowa i kiedy dostaniesz nową grafę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ptys :-)

Czy ktoś z Was (posiadacze kart ASUSa) miał problem z programem SMartDoctor? Zainstalowałem stey, potem GamerOSD i na końcu SmarDoctora i po restarcie kiedy ten SD się ładuję wsyakuje błąd.

Co za tym idzie nie mogę zmienić napięć :/

Któryś raz z rzędu staram się to ogarnąć i ciągle to samo.

Stery z plytyki z driverami to są caty 9.10

 

Tak swoją drogą Wiedźmin i na sterach 9.10 ma zwaloną grafę, przed chwilą ściągnąłem stery ze strony AMD/ATI oficjlane 9.10.

Co za bardacha.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx mam wielką prośbę do ciebie zapodaj linki do sterów i co trzeba zrobić aby mieć physx z ati, właśnie zakupiłem gts250 mam nadzieję że 128 nędznych shaderów da radę a i do filmów purevideo sie może przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...