Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie o to chodziło. Przynajmniej tak wynika ze strony Power Color - że jest to dokładnie ten sam model co testowany na stronie z linku. Naprawdę wielkie dzięki. Oczywiście już zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - z jakim najsłabszym zasilaczem warto podchodzić do 5850, żeby mieć spokój? Pytam, bo co nie spojrzy człowiek na sygnatury to wydaje się, że nikt nie używa poniżej 550-tki... Sam mam BQ SP-400, zamierzam wymieniać bebechy na i3-530, podkręcić go, ale tak bez wyczynówki (czyli do jakiegoś 3,8-4,0 na lekko podniesionym napięciu) i zastanawiam się czy starczy mi prądu pod 5850. Patrząc na testy różne powinno spokojnie starczyć - ale ma ktoś doświadczenia z praktyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - z jakim najsłabszym zasilaczem warto podchodzić do 5850, żeby mieć spokój? Pytam, bo co nie spojrzy człowiek na sygnatury to wydaje się, że nikt nie używa poniżej 550-tki... Sam mam BQ SP-400, zamierzam wymieniać bebechy na i3-530, podkręcić go, ale tak bez wyczynówki (czyli do jakiegoś 3,8-4,0 na lekko podniesionym napięciu) i zastanawiam się czy starczy mi prądu pod 5850. Patrząc na testy różne powinno spokojnie starczyć - ale ma ktoś doświadczenia z praktyki?

 

Ja mam 450W z Corsair'a i nie mam żadnych problemów z napięciami czy też stabilnością sprzętu - a biorąc pod uwagę, że I3 pobierze mniej energii niż mój Phenom, to 450W wystarczy i dla Ciebie.

Ale mimo wszystko zainwestuj w zasiłkę co najmniej 500W - np. OCZ ModXStream Pro 500W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - z jakim najsłabszym zasilaczem warto podchodzić do 5850, żeby mieć spokój? Pytam, bo co nie spojrzy człowiek na sygnatury to wydaje się, że nikt nie używa poniżej 550-tki... Sam mam BQ SP-400, zamierzam wymieniać bebechy na i3-530, podkręcić go, ale tak bez wyczynówki (czyli do jakiegoś 3,8-4,0 na lekko podniesionym napięciu) i zastanawiam się czy starczy mi prądu pod 5850. Patrząc na testy różne powinno spokojnie starczyć - ale ma ktoś doświadczenia z praktyki?

 

U mnie BQ DP 450W dawał radę z i7 920 @ 4GHz + HD4890+OC bez zająknięcia, a zasilacz zmieniłem tylko i wyłącznie dla tego że miałem okazję tanio kupić 850W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolu Tak jak radzą dobry firmowy zasilacz 500W starczy Tobie .

ps a ludzie maja teraz 750-850 itp W zasilacze bo to nie jak kiedyś ze ceny zaporowe były po prostu mała juz jest różnica w cenie i można mieć lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że GTX 4X0 nie będą robić takich cyrków jak karty AMD, bo się okaże, że w Metro 2033 komfortowo pogramy tylko na Xbox360 :/. Ja póki co zadowalam się książką, grę ogarnę chyba dopiero po premierze Fermiego.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że GTX 4X0 nie będą robić takich cyrków jak karty AMD, bo się okaże, że w Metro 2033 komfortowo pogramy tylko na Xbox360 :/. Ja póki co zadowalam się książką, grę ogarnę chyba dopiero po premierze Fermiego.

 

ale o co ci chodzi kolego z tym metro 2033, przecież nie ma żadnych problemów na ati z ta grą, z tym żeby grac płynnie przy wszystkich załączonych efektach to 5870x2 + 8800gt do fizyki, takiej wydajności ci nawet fermi nie zapewni, komfortowo grasz na xboxie bo nie ma nawet polowy efektów dostępnych dla kart obsługujących dx11, obcinając trosze efektów można bardzo płynnie pograć na sprzęcie który mam w sigu, dodam na koniec że i tak gra wygląda lepiej na na xklocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze odpaliłem wczoraj to Metro 2033 i w rozdz. 1920x1200 i max gadżetach rwie jak ch... . Psepraszam za słownictwo :blink:

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze odpaliłem wczoraj to Metro 2033 i w rozdz. 1920x1200 i max gadżetach rwie jak ch... . Psepraszam za słownictwo :blink:

 

odpuść fizykę na maxa, daj na normal i jest okno chyba że dokupisz 8800gt do liczenia samej fizyki wtedy all max i jest jakieś 60 fps na twoim gracie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro chyba w CF i dx 11 nie dziala jak narazie.

PS. A fizykę i tesselation jak wylaczyc? Bo nie widze takich opcji. Tylko DX 11/DX 10?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolu Tak jak radzą dobry firmowy zasilacz 500W starczy Tobie .

ps a ludzie maja teraz 750-850 itp W zasilacze bo to nie jak kiedyś ze ceny zaporowe były po prostu mała juz jest różnica w cenie i można mieć lepszy :)

 

Od kiedy więcej Wat na naklejce oznacza lepszy? Lepiej kupić 50-100W słabszy ale porządnej marki, porządny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy więcej Wat na naklejce oznacza lepszy? Lepiej kupić 50-100W słabszy ale porządnej marki, porządny model.

 

Raczej chodziło mu o to że w zasilacze tej samej firmy i seri, a oróżnych mocach raczej nieznacznie różnią się ceną dlatego ludzie biorą mocnejsze wersje.

 

Trochę z innej beczki pytanie do tych co mają 5850 jakie vgpu wam jest potrzebne do 1GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem karty 5850 Toxic. Mam jednak do Was 2 pytania w związku z tym.

 

1. Czy wyłaczyć w CCC opcję Catalyst A.I ?

2. Jaką opcję spośród poniższych wybrać dla " Wait for vertical refresh "

 

- Allways Off

- Off, unless application specifies ( obecnie ta jest zaznaczona )

- On unless aplication specifies

- Always On

 

Co ta opcja w ogóle daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem karty 5850 Toxic. Mam jednak do Was 2 pytania w związku z tym.

 

1. Czy wyłaczyć w CCC opcję Catalyst A.I ?

2. Jaką opcję spośród poniższych wybrać dla " Wait for vertical refresh "

 

- Allways Off

- Off, unless application specifies ( obecnie ta jest zaznaczona )

- On unless aplication specifies

- Always On

 

Co ta opcja w ogóle daje?

 

A.I. by wyłączył

Wait for vertical refresh - jest to opcja ustawiania "sztywnego" odświeżania ekranu - jeżeli masz CRT, robi ci to różnicę(i tutaj musiałbyś porównać i rozważyć co wybrać), jeżeli masz LCD, daj Allways OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertical refresh to jest synchronizacja pionowa. Nie tyle ustawia sztywno co limituje do 60 fps dzięki czemu dynamiczne sceny nie ulegają podzieleniu linią po środku kiedy ekran nie nadąża za akcja. Jak najbardziej korzystne kiedy taki efekt występuje. Najczęściej w różnych samochodówkach a rzadziej w fps'ach.

Obecne ustawienie jest jak najbardziej ok bo w razie co możesz włączyć w grze gdyby był problem z obrazem. Kiedy nie ma opcji w grze wtedy Always ON lub On unless....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takim oto sposobem zgłupiałem :)

 

ArreatPL napisał aby to wyłączyć a Ty że można ją ustawić na Always ON. Więc ON czy OFF? :) A.I na pewno wyłączyć? Mam LCD jeśli to ważne.

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro chyba w CF i dx 11 nie dziala jak narazie.

PS. A fizykę i tesselation jak wylaczyc? Bo nie widze takich opcji. Tylko DX 11/DX 10?

 

w opcajch graficznych masz na samej górze dx11 coś tam i na to kliknij, opcje teslacji i advanced dot właśnie tam są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takim oto sposobem zgłupiałem :)

 

ArreatPL napisał aby to wyłączyć a Ty że można ją ustawić na Always ON. Więc ON czy OFF? :) A.I na pewno wyłączyć? Mam LCD jeśli to ważne.

 

Napisałem żeby A.I. Catalyst wyłączyć ;]

A Vertical Refresh - zależy od twojego monitora - ja dla przykładu mam szybkiego CRT'ka i lepiej mi się gra i funkcjonuje z wyłączonym zablokowaniem odświeżania ekranu. ;] Jeżeli nie odczuwasz różnicy przy Allways ON albo Allways OFF to ja bym zostawił na Always OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz jasna cholera teraz to już przegięcie ... Wiesza mi się komputer podczas oglądania filmików na Youtube, co ciekawe tylko jak są puszczone na pełen ekran i tylko na tym serwisie (jakikolwiek inny podobny serwis nie powoduje takich atrakcji) po krótkim przeszukaniu internetu okazało się że nie jestem odosobniony w tym problemie. Problem występuje zawsze na Win 7 x64 i ATI HD5xxx co ciekawe podobno to rozwiązują starsze sterowniki 9.12 fix ale zaś na nich to mi się w 2D resetował co jakiś czas sterownik :/ Nosz jak to moja babiczka mawiała : jak nie urok to sraczka ... Jak ktoś zna jakieś magiczne rozwiązanie tego problemu lub sam doświadcza podobnych dolegliwości proszę się tu podzielić ... od siebie dodam że gdzieś czytałem iż podobno 10.3 ma to naprawić, wersji finalnej 10.3 jeszcze nie ma Bety nie testowałem jak na razie.

 

Edit:

 

Próbuję szczęścia z : ATI Catalyst 10.3 Preview Driver

 

http://sites.amd.com/us/underground/tips/Pages/catalyst-10-3-preview.aspx

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna jakieś magiczne rozwiązanie tego problemu lub sam doświadcza podobnych dolegliwości proszę się tu podzielić

 

Zmienić na kartę od Nvidii. :lol: Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :lol2:

A sprawdzałeś 9.12 bez fixa? U mnie najmniej problemowe stery, acz w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić kwestii z youtubem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić na kartę od Nvidii. :lol: Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :lol2:

A sprawdzałeś 9.12 bez fixa? U mnie najmniej problemowe stery, acz w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić kwestii z youtubem.

 

Pierwszą cześć wypowiedzi pominę ... Natomiast co do 9.12 jak wyżej pisałem powodują u mnie losowe resety sterownika zazwyczaj bez większych komplikacji lecz czasem kończące się zwisem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co za shit.. myslalem, ze juz rozwiazali te problemy. Zapewne to cos z kodekami - u mnie sterownik wysypuje sie podczas ogladania filmow na pelnym ekranie przy pomocy media player classic. Best player dziala okej  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co za shit.. myslalem, ze juz rozwiazali te problemy. Zapewne to cos z kodekami - u mnie sterownik wysypuje sie podczas ogladania filmow na pelnym ekranie przy pomocy media player classic. Best player dziala okej  :lol2:

 

No właśnie nie rozwiązali - dalej stery wywalają się podczas oglądania filmów i gier, a ati ciągle "pracuje" nad rozwiązaniem problemu... porażka poprostu...

 

Zmienić na kartę od Nvidii. :lol: Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :lol2:

Ha jak dalej szanowne ati/amd nic z tym nie zrobi, to chyba będzie to jedyne rozwiązanie, bo nie jest to problem jednostkowy - proszę sobie poprzeglądać zagraniczne fora na czele z forum ati...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co tu dużo pisać. Po ilu miesiącach od premiery? Szczerze to już nawet nie jest smutne, to jest żenujące.

 

@Mardok, może jednak poważnie się zastanów nad zmianą w obliczu powyższych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom nie chcę nic krakać ale chyba 10.3a załatwiły sprawę, na razie zero zwisów ale jeszcze trochę po testuję zanim całkowicie potwierdzę.

 

...

@Mardok, może jednak poważnie się zastanów nad zmianą w obliczu powyższych problemów.

 

Jak mam być szczery to póki co to nie chce mi się już nic zmieniać, mam tylko jedno mam nadzieję niewygórowane życzenie aby w końcu wszystko działało jak należy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...