Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w jakim programie to się da? Czy w RivaTuner?

 

itd.

A próbowałeś tutaj ugryźć:

Dołączona grafika

By foh_23 at 2010-03-22

 

bo na moim GFie niżej niż 40% nie zejdę w normalnych programach czy zakładce fan speed. Natomiast tą opcją mogę nawet wyłączyć wentylator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos stery 10.3? Wnosza one duzo poprawek? bo nie wiem czy jest sens przesiadac sie z 9.12 z ktorych jestem zadowolony, ale jesli dodadza pare fps tu i tam to sie skusze :)

 

Nikt sie chyba na jakies specjalne problemy nie skarzyl, ale jesli jestes zadowolony z tych co masz to moze lepiej poczekac na finalna wersje 10.3 bo to co mamy wciaz jest wersja beta udostepniona na zyczenie uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem 10.3 w dniu premiery jak na razie działają bezproblemowo, z tym że ja żadnych problemów z kartą wcześniej nie miałem, jakiś super egzemplarz trafiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są? Przecierz cały czas są 10.2 jeszcze... poczekaj cierpliwie jeszcze się marzec nie skończył

 

Koledze wyżej chodziło o wersję Preview Driver ze stront ATI dla Windows Vista/7 Link!.

 

 

 

 

Swoją drogą od zainstalowania 10.3 nie mam jak na razie żadnego wcześniej opisywanego problemu, oby tak dalej ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie czy pojawią się stery 10.3 na XP 32 bit? Obecnie są tylko na Vistę i 7.

 

Sa juz i dzialaja ok. Prosze 10.3 @ XP 32bit

 

Zrobilem sobie male porownanie Cat 10.2 vs Cat 10.3 @ XP 32bit. Testy 3 x 3D ; 03, 05, 06. Konfig to :

Phenom II X2 555BE @ 4GHz dual core

2 x 1024 DDR3 @ 1640MHz 7-7-7-20-1T

Sapphire HD 5850 @ stock : tnx km2.pl

Gigabyte MA790XT-UD4P

 

Ustawienia sterownikow na wydajnosc i nic wiecej nie grzebane. Wyniki :

 

3D Mark 03

 

10.2 vs 10.3

 

69.700 vs 70.154

 

3D Mark 05

 

10.2 vs 10.3

 

27.083 vs 27.155

 

3D Mark 06

 

10.2 vs 10.3

 

18.579 vs 18.580

 

W 03 calkiem, calkiem, 05 cos tam, ale 06 juz kompletnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz oficjalne 10.3, do pobrania ze stronki amd ;)

 

 

@ptys... bo nie daje  :lol2:

 

zapodaj metro 2033 na maxa i porównaj jak nie widzisz to okulista wręcz niezbędny, czym się różnią od nieoficjalnych (pewnie tylko podpisem cyfrowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pojawia sie jedynie pytanie, ilu z tych efektow nie da sie odpalic bez dx11 ;] pamietamy co crysisowi "dal' dx10, a jest to ciagle najlepiej wygladajaca gra... i imho na tym dx9 kosztem wydajnosci moglaby wygladac jeszcze sporo lepiej. Metro to marny przyklad... znsz moze jakis inny? ;) tylko nie mow o benchmarku heaven i inaczej powiewajacych flagach w dircie :P Pamietacie roznice pomiedzy dx 7-8-9? To bylo cos, teraz nam wciskaja marketingowa papke...a my to lykamy bo karty przy okazji obslugujace dx11 sa najszybsze tez w dx9 i 10 ;) 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czystą instalację 10.3 i "podkarmiłem" trochę PCI-E (z 1.8v na 1.86v) i póki co wszystko wydaje się ok... heaven i occt działają stabilnie, nieprzerwanie, od 7 godzin bez wywalania sterów...

 

I z tego co zauważyłem organoleptycznie, wydajność w 3D trochę się poprawiła...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe stery, ale nie odczułem żadnego przyrostu wydajności ani w smarku06 ani w FurMarku. Myślałem że chociaż troszkę wynik skoczy a tym czasem mieści się on w granicy błędu statystycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane 'up to', pewnie taki przyrost można osiągnąć na określonych konfiguracjach i ustawieniach.

 

Jaja sobie robisz jakich konfiguracjach i ustawieniach.

Tłumacz

Overall performance increases

Improves up to

Może w innych miejscach może być więcej ale sprawdzałem w 5 w trzech tytułach i zawsze wracał się ten sam wynik,w dalszych grach dałem sobie spokój już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnością prezentuje nowe sterowniki http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Catalyst-OpenGL-preview-driver.aspx wsparcie dla opengl 4.0 wynik w vantage 20034 punkty, w pełni stabilne w metro i bc2, kiedyś narzekaliśmy na brak sterowników od ati, ostatnimi czasy nie wiadomo co testować co po chwila nowa wersja katalizatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat wychodza regularnie co miesiąc :D

 

prawda dziubasku ale teraz wydają whql, i chwilkę później betki do testów

edyta: my tu sobie gady gadu przy browarku a spece ;) od ati zapierniczają w pocie czoła i wydali właśnie 10.3b preview chwalą się że poprawili błędy w bad company 2, co nie omieszkam za chwilkę sprawdzić link dla odważnych poniżej

http://sites.amd.com/us/underground/tips/Pages/catalyst-10-3-preview.aspx

na techpowerup jest temacik o problemach z kartami serii 58xx http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=118397 zapodałem sobie biosa od xfx bo nowy i fabrycznie podciąga traktowania do 900/1250, bios jest z lutego tego roku i być może rozwiązali coś sprzętowo, na moim szafirku z siga działa bezproblemowo karta przegrzewa się, także na referencyjnych konstrukcjach innych producentów nie powinno być problemów, zachęcam do testów tych którzy mieli problemy z wysypywaniem sterownika w 2d i 3d

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash-owałem atiflash z dos-a. Powiem, że póki co wszystko śmiga na tym biosie od XFX, nawet w celach testowych nie używam profilu 2d z zegarami 400/900 tylko default. Tylko nie ma co się podniecać bo te bsody/gsody/vertical stripes issue były random więc trzeba sprawdzić w long runie jak się zachowa. Pogram dzisiaj dłużej i zdam relację. Wgrałem przy okazji stery 10.3b.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...