Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ile obrotów na minutę ("rpm") ma wiatrak od HD5870 przy wysterowaniu na 20%? Wiem że można to sprawdzić np. w RivaTuner w "Hardware Monitoring".

Obecnie mam GTX260 c216 i wiatrak GPU kręci się z prędkością 835 obrotów na minutę w "idle". Chciałbym żeby nie było wiele głośniej po przesiadce na Radeona HD5870.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym spytać posiadaczy 5870 jak to jest z "mikroprzycięciami" na tych kartach? Czy nowe stery coś w tej kwestii zminily??

Pytam, bo napaliłem sie na Fermi, ale po testach raczej wezmę tego radka.

 

Dzięki za odp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA4 widzę np cały czas mikro-przycięcia i chyba tylko w tej grze było to tak widoczne. Ale ten problem chyba bardziej dotyczy CF niż pojedynczego egzemplarza.

 

zapewniam cie kolego że brak ci ramu do gta4, żeby nie było zaciachów to min. 6gb i wyłączone stronnicowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię zapewniam "kolego", że to nie jest tylko moja opinia a wielu ludzi. Wyłączenie stronicowania nic nie pomaga, zobacz sobie ile gra zajmuje w pamięci przed i po wyłączeniu stronicowania... eureka tyle samo. 6gb ? chyba na GPU chciałeś napisać :lol: Te mikro-przycięcia nie są spowodowane doczytywaniem i koniec tematu.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo mikro przycięcia występują w multi-GPU (takie niedopracowanie) W normalnych zestawach raczej nie ma mikro przycięć... Inaczej powiem mikroprzycięcia (microstuttering) jest to nazwa minimalnych przycięć które występują w 2x+ GPU i są spowodowane są sytuacjami w których obie karty rederują tę samą klatkę.(winowajca zbyt wysokie wygładzania krawędzi - otrzymujemy lepszą jakość, ale z przycięciem.). W zestawach jedno rdzeniowych (GPU) nie występują mikroprzycięcia, a jak komuś się wydaje że je ma to jest co innego... i nie można tego nazywać mikroprzycięciami tylko po prostu przycięciami jak już.

 

Dawno nie czytałem tego tematu, i widzę że ciągle jest zażarta dyskusja na temat nieodpowiadającego sterownika czy też zawieszania się systemu. Owszem problem jest i tu nie ma co dyskutować. Ale od jakiegoś czasu (nie pamiętam, ale dawne wydanie sterów) jest zminimalizowany prawie do zera. Jedyną sytuacją (u mnie) kiedy się zawiesza komp jest uruchomienie FRAPS'a podczas grania w DX11 konkretnie w Stalkerze i Metro, w Dircie jest ok. Kilka minut gram i DIE. Po wyłączeniu FRAPS'a problem nie występuje nigdy. Może mam szczęście i trafiłem na dobrą serie kart a może po prostu zawsze DOKŁADNIE usuwam stare stery przed instalacją nowych, nie wiem.

 

Nawiązując do posta #1215 Nic dziwnego MPC-HC korzysta z DXVA (akceleracja video po GPU) a bestplayer nie... Ja oglądam dużo filmików FULL-HD i 720p i nie mam problemów, jedyne co zdarza się sporadycznie i bez jakieś reguły to pixeloza która się pojawia i znika. Ale wystarczy zresetować kompa i znowu jest ok.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czystą instalację 10.3 i "podkarmiłem" trochę PCI-E (z 1.8v na 1.86v) i póki co wszystko wydaje się ok... heaven i occt działają stabilnie, nieprzerwanie, od 7 godzin bez wywalania sterów...I z tego co zauważyłem organoleptycznie, wydajność w 3D trochę się poprawiła...

 

 

Ja bym dal banke mleka i ogorki kiszone za screena z tych 7 godzin obciazenia twojego kompa ;) toz to by byl nielada screen na pierwsza strone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz lepszy sposób na sprawdzenie/rozwiązanie, czy stery znów mi się wywalą w 3D, to chętnie posłucham i ewentualnie dopiszę do długiej już listy możliwych sposobów odnośnie "sterownik odzyskał sprawność"... <_< a takowych wiejskich przysmaków nie spożywam, więc musisz zaoferować coś innego... B-)

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreq

 

Nie obracja kota ogonem ;) mialem na mysli ze takie 7 godzine Stabilne testy to cos w rodzaju rodzynka

i nalezy sie screen z tego typu osiagniec ;) .

 

Znam tu takich co im Prime95 i Linx chodzil stabilnie po 10 godzina ale screeny zapodawali z 45minut no max 2godzin

takie pierniczenie nie ma sensu .

 

Swoja droga czy aby naprawde sa az takie problemy z tymi Radkami 58xx ? mam zamiar kupic 5850 albo 5870

i mam lekkie obawy co do w/w problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario jak masz wodę do chłodzenia to bierz fermiego do tego fullcovera i jakąś większą chłodnicę, dostajesz bardzo wydajną grafę i pozbywasz się najważniejszej wady ciepła i hałasu, o zużyciu prądu nie wspominam bo kto porsche jeździ o paliwo się nie martwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jedyny problem tych kart dotyczy wywalania sterownika graficznego. Niektorzy to maja inni nie, ja sie meczylem przez pierwsze 2 tygodnie i kiedy bylem juz zdecydowany na zmiane grafy problemy zniknely jak reka odjal   :blink: Niestety nie u wszystkich...

 

@ptys - a Ty bys wzial fermiego? ;) koszt grafy z full coverem wyniesie ~2,5k... oczywiscie jak jedno i 2gie bedzie juz dostepne

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreq

 

Nie obracja kota ogonem ;) mialem na mysli ze takie 7 godzine Stabilne testy to cos w rodzaju rodzynka

i nalezy sie screen z tego typu osiagniec ;) .

 

Znam tu takich co im Prime95 i Linx chodzil stabilnie po 10 godzina ale screeny zapodawali z 45minut no max 2godzin

takie pierniczenie nie ma sensu .

 

Swoja droga czy aby naprawde sa az takie problemy z tymi Radkami 58xx ? mam zamiar kupic 5850 albo 5870

i mam lekkie obawy co do w/w problemow.

 

Jak będę miał trochę czasu (czyli pewnie w święta), to chętnie puszczę raz jeszcze testy na 7 godzin i zapodam screena ;p

A problemy jak wyżej - niektórzy mają/mieli a niektórzy nigdy tego nie doświadczyli...

Ciężko powiedzieć od czego to zależy i jak to ewentualnie rozwiązać, bo sposobów jest multum i każdy działa i nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też ludzie którzy niemaja żadnych problemów i napewno o tym nie piszą, a niewiadmo ilu jest takich a takich. Więc cieżko jest powiedzieć czy są problematycze :-| Ja mam 2 różne i zadnych problemów.

 

Mario jak masz wodę do chłodzenia to bierz fermiego do tego fullcovera i jakąś większą chłodnicę, dostajesz bardzo wydajną grafę i pozbywasz się najważniejszej wady ciepła i hałasu, o zużyciu prądu nie wspominam bo kto porsche jeździ o paliwo się nie martwi

 

Szkoda tylko że niema na nie chyba jeszcze full'a i kart jak na lekarstwo. Pozatym wydaje mi się że już trochę chłodnic trzeba mieć aby schłodzić 920 i 480 a ciche to napewno nie jest :mur: Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jedyny problem tych kart dotyczy wywalania sterownika graficznego. Niektorzy to maja inni nie, ja sie meczylem przez pierwsze 2 tygodnie i kiedy bylem juz zdecydowany na zmiane grafy problemy zniknely jak reka odjal   :blink: Niestety nie u wszystkich...

 

@ptys - a Ty bys wzial fermiego? ;) koszt grafy z full coverem wyniesie ~2,5k... oczywiscie jak jedno i 2gie bedzie juz dostepne

 

wc pozbyłem się dobre pół roku temu, a na powietrzu fermi nie da latem rady, mario ma wc i kasę z tego co widzę po sigu, generalnie do fermi jestem nastawiony pozytywnie, tyle że nie w tym wymiarze technologicznym, 32nm i byłoby ok, architektura rozwojowa, dużo nowocześniejsza od ati 58xx, tylko dopracować i będzie ok, ja puki co zostaje z moim złomem w tej formie jak w sigu (poza monitorem bo właśnie się przesiadłem na 24" pva :)) gdyby nie fermi było szybsze od 5870 o jakieś 30%, cichsze i się tak nie grzało, już bym zamawiał, na ati tez nie narzekam bo nie uświadczyłem żadnych problemów, karta w miarę cicha (w 2d) specjalnie się nie grzeje a i w większość nowych tytułów idzie pograć na max detalach, poza tym kupiłem na początku zaraz po premierze za 1300zł wiec czego chcieć więcej

jakos za funboya ati sie nie uważam przez szereg lat miałem gf2, gf4200ti, 4600ti, 6800, 7300 (oczywiscie zastepczo nie jako główna karta abyśmy sie rozumieli ;) ) 7800, i dwie 8000gt skończyłem na gts250 (do liczenia fizyki)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiekszosc z nas stac na fermiego, ale niewielu stac na marnotrawienie pieniedzy ;) sam napisales, ze bys zamawial gdyby bylo 30% szybsze... ale nie jest ^^ niestety stosunek cena/jakosc ma kiepski, a to chyba powinno zostac glownym kryterium wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w akcie desperacji zamowilem sobie Gigaszrota 5870 Ultra Durable...

NVIDIA spartolila sprawe :x

 

Też tak postąpiłem, upatrywałem w gtx 470 następcy swojej gtx 260, ale tempy, pobór mocy  i kultura pracy mnie rozczarowały. Tymczasowo pojade na 5850, zobacze co sie zmieniło od czasów gdy miałem u siebie 4850. Ktoś wie czy Gigabyte daje do referentów 5850/5870 kupon na dirt 2? Na stronie takiej informacji nie znalazłem, ale preferuje brak gry, a za to 3 lata gwarancji - łatwiej to potem sprzedać. Ważne żeby udało sie zrobic 1ghz na gpu po dowoltowaniu, jak nie to zamienie na 5870.

 

 

 

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Waszej wiedzy powiem, że do tej pory po flash-u biosem od XFX, bez zmian profilu 2d nie mam ani BSOD-ów ani vertical stripes issue ani wywalania sterownika. Nie wiem na ile to sam flash a na ile instalacja 10.3b a na ile sam przypadek ;). Także niezdecydowani mogą flash-ować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w akcie desperacji zamowilem sobie Gigaszrota 5870 Ultra Durable...

NVIDIA spartolila sprawe :x

 

Akurat ten model Gigabyte jest udany - cichy, chłodny, kręci się nienajgorzej (jak na model z blokadą zmiany vcore) i cena przyzwoita. Sprzedałem kilka sztuk i klienci są bardzo zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka znow blokada? ;)

Co do ceny to nie chce mowic ile mnie wyniosla bo mi nie uwierzysz ;)

 

Blokada zmiany napięcia rdzenia.

Ja sprzedają karty z polskiej dystrybucji w cenie 1350 zł, ale był czas, ze miałem je za 1299 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbede sie gwarancji :P

BTW a miales moze do czynienia z wersja SOC? Wgrywales moze BIOS od SOC do tej o ktorej mowa? :)

Nie przygladalem sie dokladnie tym modelom ale moze tylko roznia sie biosem i naklejka? ;)

Sprzedales tego troche to podziel sie prosze najczestrzymi zegarami jakie mogles uzyskac w UD :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbede sie gwarancji :P

BTW a miales moze do czynienia z wersja SOC? Wgrywales moze BIOS od SOC do tej o ktorej mowa? :)

Nie przygladalem sie dokladnie tym modelom ale moze tylko roznia sie biosem i naklejka? ;)

Sprzedales tego troche to podziel sie prosze najczestrzymi zegarami jakie mogles uzyskac w UD :)

 

Niestety nie miałem jeszcze SOC, nigdzie nie mogę och dorwać, z kart do OC jedynie MSI Lighting. Niekiedy klienci proszą o sprawdzenie możliwości OC, inni chcą nietkniętą kartę. Testowałem 2 sztuki, jedna pracowała stabilnie na 940/1310, druga 920/1340.

Nie miałem okazji eksperymentować, ale podejrzewam, że blokada zmiany napięcie to nie tylko BIOS, lecz hardware. Jeden z klientów twierdzi, że będzie wgrywał do 5870 UD bios od ASUSA i da mi znać co i jak. Niestety w razie uszkodzenia, jeśli do serwisu trafia karta z nieoryginalnym biosem może być różnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie powracam do 5870,najpierw zakupilem na poczatku jak sie jeszcze pojawila w vobisie pozniej bylem zmuszony ja sprzedac , i tak do teraz siedzialem na gtx275 , ale zamowilem w sklepie morele.net ,powercolora 5870 referenta , po atrakcyjnej cenie z odbiorem osobistym zalapalem sie jeszcze na cene 1276zl,Fermi dla mnie nic nie pokazal goracej suszary za bardzo chciec nie chce wiec ponowny wybor byl latwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...