Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

mysterious ATI driver has popped up - Guru3D.com Forums nowe stery na pożarcie (działają sprawdzałem)

edyta chłopy to juz stare stery http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=119317 nie testowane dopiero ściagam

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Ultra Durable VGA Radeon HD 5800 | PurePC.pl

Ktoś z Was posiada kartę j/w i mógłby coś o niej napisać (google jak na razie wyrzuca tylko strony z tą samą "papką marketingową" producenta) ? Chodzi mi głównie o to chłodzenie. Niby karta ma być chłodniejsza od referencyjnej ale jednak kosztem temperatury w całej obudowie. Zastanawiam się czy ją kupić czy może niereferencyjną Sapphire. Nie zależy mi na podkręcaniu.

--edit--

Kilka opinii znalazłem na http://tinyurl.com/yaojvq8 techpowerup ale ktoś napisał tam m.in. że karta w idle nie jest cicha.

--edit--

Zajrzałem na forum w/w strony i znalazłem recenzję tej karty. Podaję jakby ktoś chciał poczytać ;)

http://tinyurl.com/yzpro4k

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to referent najlepszy, reszta niby chłodniejsza ale kosztem hałasu, jak ktoś ma wc i chce kręcić to tylko referencyjna konstrukcja żadnych oszczędności, solidna sekcja zasilania która wiele potrafi jeśli zapewnić jej dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w podanym przeze mnie linku to te gigabyte'y mają "problem" z trybem 2D tzn. właściwie go w ogóle nie mają i cały czas działają w trybie 3D a to na pewno nie wpływa na energooszczędność ani ciszę więc na pewno z tej karty już się wyleczyłem i tu nawet 3letnia gwarancja mnie nie przekona. Z referencyjnymi kartami jest ten problem, że nie ma ich już u dostawców a z pewnych względów nie chcę kupować jej w sklepie czy na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest cicha (zawsze u mnie praktycznie wentyl pracuje na 21%) bo sie malo grzeje...

Roznica w slyszalnosci praktycznie zerowa przy zmianie na 60% ktorych u mnie karta nigdy na auto nie osiagnela

Troche glupotki piszesz i tyle

Karte referencyjna mozesz kupic np. u mnie ;) (ojo joj przepraszam grono za reklame)

Pozdrawiam

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest cicha (zawsze u mnie praktycznie wentyl pracuje na 21%) bo sie malo grzeje...

Roznica w slyszalnosci praktycznie zerowa przy zmianie na 60% ktorych u mnie karta nigdy na auto nie osiagnela

Troche glupotki piszesz i tyle

Karte referencyjna mozesz kupic np. u mnie ;) (ojo joj przepraszam grono za reklame)

Pozdrawiam

 

Pokaż oficjalny bios który umożliwia zmianę napięcia programowo oraz wprowadza "eksluzywny" tryb 2D... Od ponad m-ca karta jest na rynku i ... pupa blada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że odnosisz się do:

"Z tego co wyczytałem w podanym przeze mnie linku to te gigabyte'y mają "problem" z trybem 2D tzn. właściwie go w ogóle nie mają i cały czas działają w trybie 3D a to na pewno nie wpływa na energooszczędność ani ciszę więc na pewno z tej karty już się wyleczyłem i tu nawet 3letnia gwarancja mnie nie przekona. Z referencyjnymi kartami jest ten problem, że nie ma ich już u dostawców a z pewnych względów nie chcę kupować jej w sklepie czy na aukcji. "

 

Cisza - ok (i gwarancja 3letnia też plus), ale sam przyznajesz, że brak trybu 2d i programowej regulacji napięcia - to kiszka ;) I mnie o to chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka pilka zaraz jade po karte dla kuzyna(5870). Jaką brać referent czy tego Gigabyte o którym mowa wyzej. Pobór energii nie gra roli chodzi tylko o to czy karta cicha w 2D. Kuzyn do tej pory mial 8800GTS 512 w SLI i tam też nie było trybu 2D i mu to nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza - ok (i gwarancja 3letnia też plus), ale sam przyznajesz, że brak trybu 2d i programowej regulacji napięcia - to kiszka ;) I mnie o to chodziło...

 

Si ;)

Nie jestem zadowolony z Gigaszrota bo trafila mi sie strasznie padaczna i bez zmiany napiecia sie nic nie zdziala ;)

Ta zmiana napiecia imho moze wynikac z konstrukcji (czyli softowo nawet jesli by ktos chcial odblokowac to zaden bios nie pomoze)

 

@ nalewator

Bierz zwyklego referenta (jesli tanszy) a jak nie to Gigaszrot bedzie dobry - cicho i chlodno tylko, ze bez regulacji napiecia ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka pilka zaraz jade po karte dla kuzyna(5870). Jaką brać referent czy tego Gigabyte o którym mowa wyzej. Pobór energii nie gra roli chodzi tylko o to czy karta cicha w 2D. Kuzyn do tej pory mial 8800GTS 512 w SLI i tam też nie było trybu 2D i mu to nie przeszkadzało.

 

 

Krótka pilka zaraz jade po karte dla kuzyna(5870). Jaką brać referent czy tego Gigabyte o którym mowa wyzej. Pobór energii nie gra roli chodzi tylko o to czy karta cicha w 2D. Kuzyn do tej pory mial 8800GTS 512 w SLI i tam też nie było trybu 2D i mu to nie przeszkadzało.

Jeśli karta ma być cicha a pobór V bez znaczenia to ja nie widzę innego wyjścia jak kupno 5850 + Prolimatech MK-13 + Thermalright RM-R5 + 92mm 2x Zephyr 1400 + Zephyr 80mm 1400. Jeśli nadal będzie za głośno to kupujemy przejściówki na 7 bądź 9 V dla każdego wentylatora. Koszt takiej zabawy to około 1350zł czyli mniej niż 5870 najtańszy a po podkręceniu Vapor-X'y czy inne Toxici są już tylko konkurencją z 3 ligi. Ja kupiłem na Allegro 5850 za 960zł z przesyłką czyli wyjdzie mi taki tandem jeszcze taniej. Dlaczego Prolimatech? bo jest najlepszy i przy niskich obrotach wentyla będzie sobie radził o wiele lepiej niż inne chłodziwa też z niskimi obrotami. Dlaczego 92mm? bo montujemy na zaciski aby bezpośrednio stykały się z finami. Dlaczego Zephyry? bo są najtańsze a przy niskich obrotach żadnego wentyla nie słychać. No i na koniec RM-R5 i wiadomo ze chodzi o temperatury VRM. Tutaj na razie jest problem bo dostawy tej zabawki nie dotarły jeszcze do Polski (choć mogę się mylić i gdzieś już są). Ja tam w każdym razie cały czas obserwuje Proline a tam cały czas terminy są tylko przekładane.

 

Taki projekt sobie złożyłem bo interesuje mnie cisza po tym jak sobie zrobiłem przejściówkę na 7V (1600 na 800 obrotów) na wentylatorze chłodzącym procka. Cisza taka że w ogóle go nie słychać. Pojawiły się za to odgłosy pracy dysków twardych, wentylatora z zasilacza. Baa... dowiedziałem się że mój 32 calowy LCD szumi :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy tego Gigabyte z dwoma wentylami za 1392zeta. Karty u niego w kompie nie słychać w porównaniu do tego co miał to mega cicho . Teraz słychać inne elementy kompa. Jutro pobawię się bardziej karta ,dziś trzeba zakup uczcić :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś teściki przeglądałeś odnośnie tego radiatorka na sekcję zasilania? Wejdzie to przy zamontowanej MK-13? Jak możesz, to zarzuć jakimiś linkami.

Wejdzie bez problemu.

 

Prolimatech MK-13 - Przegląd coolerów GPU - Tygodnik Komputerowy Elektro-Giełda & Info-Giełda elektrogiełda infogiełda egiełda e-giełda

Recenzja - THERMALRIGHT T-RAD2 GTX, VRM-R1 I VRM-R2 - Rewia nowości od thermalrighta - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zabieram się za czytanie. A tak btw, to mi się ten MK-13 bardzo podobał, jedynym mankamentem było słabe chłodzenie sekcji, ale jak radiatorek wejdzie, to taki zestaw nie ma słabych punktów. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

 

Nowe sterowniki 10.4 preview. Podobno dodają boosta w Metro 2033 oraz GTA IV. Przetestujcie i napiszcie co nieco o min i avg fps np. w Metrze jak to wygląda. Crysis i Crysis Warhead też ponoć lepiej.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z HD5870 od Gigabyte(wersja z dwoma wentylatorami). Karta bardzo dziwnie botuje (tzn. dlugo albo wcale wtedy reset).Dzieje się tak przy wlączeniu kompa lub ewentualnym uruchom ponownie . Jak karta zaskoczy to dziala normalnie bez problemów.Zasilacz jest 750W tak że to chyba nie to. Karta na moim kompie z podpisu dziala normalnie. Mam pewne podejrzenie co do mobo (Asus Striker Extreme) jest ona na nForce 680SLi , może to powoduje takie zachowanie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączę się do pytanka o te profile. O co z tym chodzi ?? Czy one załączają się automatycznie po uruchomieniu danej gierki cy co ??

 

Instalujesz Profile i wszystko nic więcej nie robisz. Tak same automatycznie się ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik z jak mi się zdaje maksymalnie podkręconej karty na 1.3V

DEFAULT

Dołączona grafika

Karta jak się spodziewałem dostaje niezłego kopa po podkręceniu. Moim najlepszym testerem który sypał się szybciej niż furmark był Stalker Czyste Niebo. Wystarczyło kartę puścić w bazie na początku i pochodzić w promieniach słonecznych o poranku na ustawieniach DX9 na maksa. Bez OC min 29 po OC 41 FPS. Oczywiście nie wyobrażam sobie pracy przy takich temperaturach tym bardziej w lecie. O wyjcu na 60% chyba nikomu nie trzeba wspominać. O ile praca na auto aż tak tragiczna nie jest, to boję się o temperaturę VRM przy takim V. Już przy 1.25 (obroty na auto) zauważyłem że temp. przekraczają 80C' a w pokoju jest dość chłodno przy otwartym oknie. Także projekt "Prolima-VRM 5" będzie musiał zostać wprowadzony w życie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ponownie sprawdzic ustawienia stalkera, bo taki przyrost fps'ow jest raczej malo prawdopodobny...

 

btw jakiego full covera byscie polecili na 5870 (sapphire, o ile firm ma znaczenie)? :> niedlugo bede musial troche podlubac w kompie wiec przy okazji by sie przydalo zwodowac suszarke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to wyfrezowanie pod sekcje zasilania ma inna wysokość. W przypadku próby montażu EK5870 na HD5850 wystarczy grubszy pad. Ale to informacje nie potwierdzone niestety. Aquacomputer wydał uniwersalny blok na 50 i 70, więc budowa PCB jest taka sama, jedynie może się różnić jakimś szczegółem.

Sam będę teraz szukał okazyjnie jakiegoś bloczka na 5850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik z jak mi się zdaje maksymalnie podkręconej karty na 1.3V

 

DEFAULT

 

(CIACH - nie cytujemy obrazków)

 

Karta jak się spodziewałem dostaje niezłego kopa po podkręceniu. Moim najlepszym testerem który sypał się szybciej niż furmark był Stalker Czyste Niebo. Wystarczyło kartę puścić w bazie na początku i pochodzić w promieniach słonecznych o poranku na ustawieniach DX9 na maksa. Bez OC min 29 po OC 41 FPS. Oczywiście nie wyobrażam sobie pracy przy takich temperaturach tym bardziej w lecie. O wyjcu na 60% chyba nikomu nie trzeba wspominać. O ile praca na auto aż tak tragiczna nie jest, to boję się o temperaturę VRM przy takim V. Już przy 1.25 (obroty na auto) zauważyłem że temp. przekraczają 80C' a w pokoju jest dość chłodno przy otwartym oknie. Także projekt "Prolima-VRM 5" będzie musiał zostać wprowadzony w życie :]

 

 

 

Jak długo testowałeś Stalkera? U mnie na taktach 1000/1300 przy 1,15V ( takty z testu focusa na purepc, napiecie nizsze jednak) karta moze lecieć w kombustorze bardzo długo, ale crysis warhead, bf bc 2 lub dirt 2 z modem very ultra high może się wysypać nawet po 2h grania. Dopiero 1,172C załatwiło problem wysypywania się sterownika. (więcej jak 3h zazwyczaj nie gram, więc dłuzej nie sprawdzałem). Jeśli możesz to daj screena z 3dm 06 na standardowych zegarach proca. Będę wtedy wiedział czy faktycznie grafa lata 1000/1300 u mnie bo napięcie jest coś dziwie niskie, tym bardziej, że do 1090 na rdzeniu 1,3V nie starcza (koniec suwaka w afterburnerze).

Edytowane przez ULLISSES
cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...