Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że dzieje się tak tylko gdy podkręcasz kartę przez CCC więc pewnie musi tak być żeby nie było skoków za dużych z trybu 2D do podkręconego 3D. Jeśli nic z tym do tej pory nie robili to może tak ma być bo co za problem by to zmienić ?

Btw 90% userów którzy podkręcają i tak korzystają z MSI AF i nie mają trybu 2D w ogóle. Ja ustawiłem sobie 2 profile jak chce grać włączam profil 2 z zegarami 930/1160 dla HD5850 i gra gitara, kończę to wskakuje na stockowe zegary i mam 2D i 157 mhz. Chciałbym poruszyć także że karta w 2D ciągnie tyle co sam wentylator delta na GTX480 bo także potrzebuje 20W :)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da , tylko nikt ich nie przycisnął do ściany odnośnie tego problemu. Podkręcisz w 3d i wyłazisz z gry i karta będzie ci pobierać prawie drugie tyle w 2d , bo podnoszą się takty gpu/mem i napięcie na gpu. Niektórym to nie przeszkadza , ale mnie osobiście by to przeszkadzało. Bo prędzej czy później pewnie będę musiał coś kupić od ati , bo nv nie ma nic ciekawego w normalnej cenie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma GTX470 jest ciekawą ofertą właściwie. Jedynie GTX480 strasznie nie opłacalny. GTX470 jest cichszy żre mniej i z tego co widziałem fajnie się kręci nawet do ponad 700+ mhz. I ma tylko 32 sp mniej od GTX480. Nie wiem o ile taki GTX470 procentowo jest lepszy od GTX285 ale pewnie z jakieś ~30% i jest tańszy więc dla fanów marki NV w sam raz. Nie zapominając o DX11... i lepszych trybach AA od poprzedniej generacji gdzie to kulało strasznie. Ja sam chyba zapoluje na takiego GTX470 i się nim pobawie dla sportu i porównania z HD5850.

Chociaż to dobrze nie wygląda

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas wychodzą nie oficjalne bety i rzeczywiście ostatnie poprawiają ładowanie się map w BFC2 z 30 sekund do 7 czy jakoś tak :) W następnym tygodniu powinny być oficjalne 10.4. BTW nie zapomnij wgrać Profili Aplikacji najnowszych bo też poprawiają wydajność ostatnie są datowane na 7 kwietnia.

 

A które sterowniki tak przyspieszają czas ładowania mapek w BF:BC2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu CCC wejdź GRAPHICS -> ATI Overdrive i wyłącz opcję Enable ATI Overdrive bo masz ją włączoną właśnie sprawdzałem i mam to samo. Jak chcesz kręcić kartę używaj MSI Afterburn już jest dostępna wersja 1.6.1 bodajże. Zmień w pliku .ini linijkę unoficial overclocking czy coś w tym stylu z 0 na 1 i zapisz. Jeden problem jest taki że jak podkręcisz kartę to tracisz tryb 2D. Jedynie poprzez podkręcenie w CCC masz tryb 2D ale właśnie nie 157mhz tylko 400mhz i tak ma każdy. Więc to żaden błąd softu...

 

Program Files\MSI Afterburner\i tutaj edytuj plik MSI Afterburner i zmień EnableUnofficialOverclocking = 0 na 1 na końcu i zapisz. Zegray nie będą wracały ale też tracisz tryb 2D. Więc polecam zrobić 2 profile do grania i do przeglądania neta lub oglądania filmów wszystko się da zrobić w AF.

 

Czy jak sobie przełączasz na profil 2d, to czy taktowania są cały czas stabilne ( takie same ) czy skakają do jakichś większych wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

@mario2k

 

Brak "fullscreena" to nie jest wina monitora. Stery mają ustawiony underscan dla rozdziałki 1920x1080, bo traktują monitor jako HDTV.

 

Wejdź w CCC. Graphics\Desktops & Displays, kliknij na tym małym monitorku na dole prawym klawiszem, Configure, Scaling Options i przesuń suwak max w prawo.

 

W Graphics\Desktop Properties możesz zobaczyć że ta rozdziałka jest w grupie HDTV.

 

 

 

@KamraK85

 

Sorry, pomyliłem userów patrząc na cytat.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie... jaką wersje HD5850 najlepiej kupić ? Przeglądam teraz oferty i jest ogrom "opcji". Nie dość, że różne firmy to jeszcze różne chłodzenia i OC albo bez OC a wszystko to w podobnej cenie ~1050 zł. Którą wersje najlepiej wybrać ?

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. jak pcb różni się jedynie kolorem od referencyjnego i nie jest to autorska konstrukcja to jasne że brać. jak autorska to wybadać sprawę czy kręci się równie szatańsko co referent. coś postaram się też znaleźć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe stery 10.4pre, ale o nich nie będę pisał(jedyna zmiana względem 10.3 to poprawa w BF:BC2), już tradycją jest, że gdy wychodzi coś na stronie AMD to również wypływają sterowniki drogami nieoficjalnymi. (IMO. Wycieki kontrolowane, Beta testerów szukają...)

 

Catalyst 10.x BETA (8.74 April 6/10)

Dołączona grafika

 

Testy sterowników które ostatnio wyciekły... Ogromny skok w Stalkerze: COP

 

Benchmarks on a single ATI 5850 all done in 5040 x 1050 eyefinity resolution (GPU limited) showing the recent driver releases in some game I have. Going to keep these.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Ale ogólnie są gorsze (wielu ludzi mówi ze mają słabszą wydajność) więc tylko dla informacji daje...

Zmiany widać w CCC vide converter w zakładce advance nowe funkcje konfiguracji UDV itp.

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Dokumenty Google

http://dl.dropbox.com/u/946506/8.74.7z

http://hotfile.com/dl/37811691/550a191/8.74.7z.html

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest już dostępny ale jest wersja z iColerem za 999 zł. Brać ?

 

Ja tez pytałem o Hisa.Moga próbować sciągać ze sklepów z Polski bo wala sie jeszcze kilka szt,ale wydłużyc sie może czas oczekiwania do tyg nawet.Ja zamówiłem Hisa z Vcoolerem.Na jutro,max w sobote bede miał,także sie okaże co to za badziew;]

 

Został mi jeszcze jeden 5770 także z ciekawości walne CF z tymi kartami,zobacze co się z tego urodzi;];],a puzniej Allegro powita 5770 hehe.No chyba,że jakimś cudem wkór.. ,mnie te chłodzenie na 5850,albo sama karta to ta zawita na Allegro hehe

 

Kurcze zero opini i testów tej wersji iCooler V .Jedynie czerstwy filmik z YT

i to w oklejonej w badziew z MW2;].Jest test 5870 tylko w tej wersji. Edytowane przez kronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario2k

 

Brak "fullscreena" to nie jest wina monitora. Stery mają ustawiony underscan dla rozdziałki 1920x1080, bo traktują monitor jako HDTV.

 

Wejdź w CCC. Graphics\Desktops & Displays, kliknij na tym małym monitorku na dole prawym klawiszem, Configure, Scaling Options i przesuń suwak max w prawo.

 

W Graphics\Desktop Properties możesz zobaczyć że ta rozdziałka jest w grupie HDTV.

 

 

 

Dzieki Wielgachne , pomalu wszystko ogarniam w tym radku , w AfterBurnerze 1.6Beta4 zrobilem dwa profile , minimalny 2D GPU 660MHz Mem 900MHz

3D 930/1300 , cieszy to ze profile dzialaja z automata jak uruchomie gre czy bechmarka 3D wskakuje 930MHz na GPU

teraz tylko chcialbym wiedziec czy po zejsciu do trybu 2D spada mi rowniez napiecie na GPU ( niestety Afteburner nie pokazuje mi napiec :/ )

moze jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki o to problem: Moja karta graficzna Asus EAH5870 działa na pci-e x8 2.0zamiast na x16 2.0.

Oto mój komputer:

Intel xeon3440(działa jak normalny procesor komputerowy np i7)

Msi p55 gd65

Asus Ati Radeon EAH5870

2x2gb Patriot 1333 cl9

Samsung f3 500gb

Ocz fatality 550w

Co moze być tego problemem? Karta graficzna ma najnowsze sterowniki, płyta główna ma najnowszy bios. Czy ew. moze być zaznaczona jakaś nieprawidłowa opcja w bios? Karta graficzna jest na 99% poprawnie włozona i podłączona do zasilania. Z góry dziękuję

Edytowane przez picco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał byc 5850 V cooler a ostatecznie sie pokusiłem na HIS 5870 ,bo też sprowadzili ;];].No to będzie zajęcie na weekend hehe.Jak myślicie co będzie jak sparuje 5870 z 5770??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co kaman temu MSI Afterburner.Kręce i jak daje save nie chce zapamietac ustawien,wraca do fabrycznych?Coś trzeba dodatkowo tam włączyć czy jak?Chcę trochę wysoczyć mojego noewgo Hisa i [gluteus maximus],napiecia tez nie ustawia,wraca do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no co popróbować można ;];]

 

Panowie to co z tym Msi Afterburner czemu ten badziew nie chce mi ustawić większych częstotliwości niż takie jakie sś dostępne w Ati overdrive?Powyżej 900 jak dam i 1300 wraca do tych ustawien jakie dają maxymalnie w sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni posiadam Radka 5870 , 6scio miesieczny system Windows 7 x64

poprzednio mialem 8800GT , jak narazie prawie wszystko cacy , tylko nie wiadomo czemu nie chodza mi dema ATI DX10 / DX11

oraz AMD GPU Tool , wszystkie w/w progsy nie widza nie rozpoznaja karty :/

 

chyba nie bede zmuszony do czystej instalki W7 ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni posiadam Radka 5870 , 6scio miesieczny system Windows 7 x64

poprzednio mialem 8800GT , jak narazie prawie wszystko cacy , tylko nie wiadomo czemu nie chodza mi dema ATI DX10 / DX11

oraz AMD GPU Tool , wszystkie w/w progsy nie widza nie rozpoznaja karty :/

 

chyba nie bede zmuszony do czystej instalki W7 ? :/

 

spróbuj wyczyścić system w trybie awaryjnym Guru3D - Driver Sweeper (Setup) download from Guru3D.com nie zaszkodzi też pobrać ze strony microsoftu najnowsze biblioteki dx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co z tym Msi Afterburner czemu ten badziew nie chce mi ustawić większych częstotliwości niż takie jakie sś dostępne w Ati overdrive?Powyżej 900 jak dam i 1300 wraca do tych ustawien jakie dają maxymalnie w sterownikach?

 

Limity masz zaszyte w BIOS'ie. Edytując pliczek z cfg Afterburnera możesz to obejść (EnableUnofficialOverclocking = 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limity masz zaszyte w BIOS'ie. Edytując pliczek z cfg Afterburnera możesz to obejść (EnableUnofficialOverclocking = 1).

 

Znalazłem ten pik,ale teraz mi powiedz jak zmieniam i chce zapisac zmiany to wybieram folder i zpisuje go tam gdzie zainstalowany prog?Jak to robie to wywala odmowe dostepu i nie chce mi zmienic pliku?

 

Znalazłem ten pik,ale teraz mi powiedz jak zmieniam i chce zapisac zmiany to wybieram folder i zpisuje go tam gdzie zainstalowany prog?Jak to robie to wywala odmowe dostepu i nie chce mi zmienic pliku?

 

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...