Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz poprzechodzicie batmana i znudzicie 3dmarkami to cos czuje, ze na allegro bedzie wysyp tych kart :D

 

btw u mnie chyba jednak konflikt sterownikow byl, bo poki co spokoj <_< wlasnie koncze reinstalke bo wczesniej to juz nawet w windowsie sie wieszalo... co ciekawe wszystko po wgraniu sterownikow 9.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KKnD na jakich sterach lceisz?

Co do SmartDoctora to w Viście się odpala tylko w Xp nie dziala, szkoda.

Ale i tak grafę kręcić będe do Crysisa czy Stalkera CS czy czegoś co ją obciąży tak mocno.

Rozwiązał już ktoś problem z Wiedźminem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w temacie o hd 4870 kiedy go jeszcze miałem o swoim probleme w Viście, na hd 5850 i nowych sterach jest to samo.

Otóż w grach a nawet w 3d marku Vantage jest takie dziwne zjawisko kiedy przesuwa się ekran ,wygląda to tak jak by jedna część ekranu przesówała się wolniej ,druga szybciej czyli np odwracam się w Stalkerze albo idę gdzieś i najpierw przesóa się góa potem doł, myślałem że to problem z Vsynciem ale jest to mimo jego włączania i wyłączania, miał tak ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przyjde do domu to zapodam linki co i jak robilem aby fizyka dzialala , jedyna ,,wada'' to to ze rzeczywiście myszka ucieka na 2 ekran tak jakby, tyle ze to w niczym nie przeszkadza tylko w tym ze jak za bardzo myche w prawo strone ruszymy to nam znika tak jak by obok byl dalej ekran , a co do sterow to mam najnowsze nvidi i od fizyki tez najnowsze , a ta grafa calkiem ciekawa lecz najlepszy sotsunek jakosc cena jesli chodzi o fizyke to ma wlasnie 9600gso ja za nia dalem 180 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przyjde do domu to zapodam linki co i jak robilem aby fizyka dzialala , jedyna ,,wada'' to to ze rzeczywiście myszka ucieka na 2 ekran tak jakby, tyle ze to w niczym nie przeszkadza tylko w tym ze jak za bardzo myche w prawo strone ruszymy to nam znika tak jak by obok byl dalej ekran , a co do sterow to mam najnowsze nvidi i od fizyki tez najnowsze , a ta grafa calkiem ciekawa lecz najlepszy sotsunek jakosc cena jesli chodzi o fizyke to ma wlasnie 9600gso ja za nia dalem 180 zl

wiem że 9600gso jest w sumie najlepszym wyborem ale mnie strasznie interesuje budowa tego gts250, karta bardzo zwarta idealna do kompa hdcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w temacie o hd 4870 kiedy go jeszcze miałem o swoim probleme w Viście, na hd 5850 i nowych sterach jest to samo.

Otóż w grach a nawet w 3d marku Vantage jest takie dziwne zjawisko kiedy przesuwa się ekran ,wygląda to tak jak by jedna część ekranu przesówała się wolniej ,druga szybciej czyli np odwracam się w Stalkerze albo idę gdzieś i najpierw przesóa się góa potem doł, myślałem że to problem z Vsynciem ale jest to mimo jego włączania i wyłączania, miał tak ktoś?

Mam to samo w Vantage i nowym Wolfie. To samo mialem tez na HD4850. Zauwazylem to tylkow tych dwoch aplikacjach. Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w temacie o hd 4870 kiedy go jeszcze miałem o swoim probleme w Viście, na hd 5850 i nowych sterach jest to samo.

Otóż w grach a nawet w 3d marku Vantage jest takie dziwne zjawisko kiedy przesuwa się ekran ,wygląda to tak jak by jedna część ekranu przesówała się wolniej ,druga szybciej czyli np odwracam się w Stalkerze albo idę gdzieś i najpierw przesóa się góa potem doł, myślałem że to problem z Vsynciem ale jest to mimo jego włączania i wyłączania, miał tak ktoś?

To samo na pcl zglaszali w przypadku aplikacji "2d" typu filmy. Widac bylo to na YT , zwlaszca po klipach z tego serwisu.

 

W przypadku niektorych gier v-sync moze zle dzialac. Odpal sobie Mirror's Edge z VS-ON z gry, a pozniej odpal to samo ze sterownika. Z gry to nie dziala i niby masz wlaczone , ale obraz rwie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, zainstaluje zaraz Crysisa i sprawdzę czy tam to będzie i jak się sprawa ma z O/C i wydajnością

Jesli odpowiadasz na mojego posta to tutaj sa dwie rzeczy :

 

-rwanie w aplikacjach stricte 3D > gry

-rwanie w 2d > filmy dla przykladu

 

O ile to 1 jest zwiazane z VSynciem i sterem poprawisz problem (lub sama gra jesli opcja dziala poprawnie) o tyle sprawa numer 2 ma sie gorzej - tego opcja ze sterownika raczej nie naprawisz. Przelec PCL , powinienes znalezc ten temat. To moze byc jakis wiekszy problem. Sugerujac sie tym co mam obecnie to tak :

 

-Mirror's Edge - Vsync z gry nie dziala

-Mirror's Edge - vsync ze sterownika dziala , obraz nie rwie

 

ale...mam zawsze OFF i filmy chodza poprawnie , tymczasem temu gosciowi YT szarpalo , wiec teoretycznie gdyby to byl problem z VSYnciem to mi tez rwalyby filmiki z YT bo mam zawsze na OFF.

 

 

EDTI , znalazlem :

http://forum.pclab.pl/t457626.html

 

mozliwe , ze karta jest wadliwa :| zwlaszcza , ze :

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry6560483

 

kolo ma 2 objawy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmach mi nie zależy (nawet nie sprawdałem) bo zawsze mogę z Xp oglądać (mam dwa systemy)

ale to nie jest zwiazane z systemem. To moze sugerowac problem z karta graficzna. Tez mam kilka oesow.

Ale gier z dx 10 na Xp nie odpalę.

Więc jak się cholera pozbyć tego problemu w aplikacjach 3d?

To proste : w czesci gier odpalasz z gry - dziala ; w czesci gier odpalasz ze sterownika - musi dzialac o ile sterownik jest poprawny. W twoim przypadku jest jeszcze jedna rzecz - sam sterownik. Masz ile ich? Obecnie prawdopodobnie 1 albo 2 lacznie z betami wiec nie przelcisz by wykluczyc ich wine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przed chwila przypadkiem znalazlem przyczyne zawieszek...

 

Dołączona grafika

 

Co o tym myslicie? 77 stopni, a wentylator ciagle chodzi na 30%? I to przy otwartej obudowie... Karta sapphire, stery 9.11

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie physa ,ja kupiłem 98GT do physa i podobnie jak lysyn idzie na handel. Wszystko grało dobrze ,fizyka była. Ale jak kolega lysyn pisał 2 ekrany się robią ,a mi osobiście to bardzo przeszkadzało ,alerty z comodo wyskakiwały na drugim niewidocznym ekranie ,a to było już mega uciążliwe. Ja sobie podarowałem physa ,kartę spakowałem i idzie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge osiagnąc stabilnie 1000/5200 900/5200 na 1.35 v leci

a na 1000/5200 nawet przy 1.45 v zwiecha w Vatatge nawet jakwentyl na 60% i temp w granicach 60 stopni.

 

A w arcie o ASUSAch bylo

"Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w przypadku modeli RADEON HD 5850. Te mają pozwolić użytkownikowi na podkręcenie domyślnych zegarów 725 / 4000 MHz (odpowiednio rdzeń / pamięci) aż do poziomu 1050 / 5200 MHz. W tym wypadku napięcie będzie musiało zostać podniesione z 1.088 V do 1.4 V."

 

Na ile się Wam kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro takie jaja są z tymi GF do liczenia fizyki to mój 88GT wyląduje na Allegro. Tylko teraz co zrobić z tym PhysX'em ? Na AMD raczej bym nie liczył. Nvidia też raczej nie pójdzie AMD na rękę. Przynajmniej nie tak od razu. Jak dla mnie to jest troszkę nie fair, że coraz więcej gier obsługuje PhysX, które jest wspierane tylko przez karty NV. Posiadacze ATI, albo będą grać bez PhysX, albo fizyka będzie liczona poprzez CPU. Naprawdę jestem zainteresowany 5870, ale jak to ma tak wyglądać to sam już nie wiem czy brać czy czekać na GT300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest troszkę nie fair,

Przepraszam , ale "ze co"? nV placila za to. Zapytac nalezy nie o pojscie ATI na reke przez nV , ale o wspolprace ATI z developerami i ewentualnie o prace nad swoimi technikami , przypominam :

Dołączona grafika

 

To jest "nie fair". Wpierw placz , a pozniej wyjasnienia jak wyzej.

 

 

 

 

Nie moge zrozumiec Waszego punktu widzenia. Kupiliscie ATI? Ok , w tym momencie WALCIE gry , ktore maja ten ficzer i nie nabijajcie kasy developerom , ktorzy bawia sie w dodawanie fizyki na gpu , gdzie cep policzylby to bez problemow - havok i Wolf. Albo walcie gry , albo po prostu grajcie w nie bez tego bajeru* bo chyba o sile gry nie swiadczy to , ze gdzies Wam przeleci kartka papieru - nie ma o co szat rozdzierac(zwlaszca majac 5870 - walic kartke papieru przy jej wydajnosci).

 

*pomijam gry , ktore maja "fizyke" na cpu , a laza zle z samej zasady - Shift , ktory wymagal poprawki do sterow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro takie jaja są z tymi GF do liczenia fizyki to mój 88GT wyląduje na Allegro. Tylko teraz co zrobić z tym PhysX'em ? Na AMD raczej bym nie liczył. Nvidia też raczej nie pójdzie AMD na rękę. Przynajmniej nie tak od razu. Jak dla mnie to jest troszkę nie fair, że coraz więcej gier obsługuje PhysX, które jest wspierane tylko przez karty NV. Posiadacze ATI, albo będą grać bez PhysX, albo fizyka będzie liczona poprzez CPU. Naprawdę jestem zainteresowany 5870, ale jak to ma tak wyglądać to sam już nie wiem czy brać czy czekać na GT300.

Jaja mogą być jak ktoś ma dwie lewe ręce :wink: . Poza tym amd nie chciało ani cuda ani physx , nvidia chciała im dać i nawet pomóc w implementacji w sterach - nie to nie. Myślę , że w ciągu najbliższego roku okaże się czy w ogóle physx ma przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja mogą być jak ktoś ma dwie lewe ręce :wink: . Poza tym amd nie chciało ani cuda ani physx , nvidia chciała im dać i nawet pomóc w implementacji w sterach - nie to nie. Myślę , że w ciągu najbliższego roku okaże się czy w ogóle physx ma przyszłość.

Naprawde w to wierzysz? Chyba, ze miales na mysli sprzedac bo to jest duza roznica... Ja jakos nie widze NV w roli dobroczyny pomagajacemu swojemu jednynemu konkurentowi dajac mu swoj gotowy produkt, z ktorego pomoca ATI bylo by juz niekwestionowanym liderem wydajnosci, a tak NV ma karte przetargowa, ma cos czego ATI nie ma i co powoduje ze potencjalni klienci zastanowia sie dwa razy przed zakupem ATI. Ilekroc widze logo nvidia the way it's meant to be played czy teraz slawetne physx to chce mi sie rzygac na sama mysl ze na topowym ATI bede gral z FPS takim jak na low-mid range od NV. Od razu dodam ze nie jestem fanbojem ATI, kupuje co aktualnie jest najbardziej oplacalne, ale taka niezdrowa sytuacja na rynku, gdzie mamy tylko dwoch producentow kart graficznych z czego jeden pakuje gruba kase w nowe produkcje tylko po to zeby jego konkurent wypadal blado, powoduje ze NV u mnie stracila mocno w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mamy tylko dwoch producentow kart graficznych z czego jeden pakuje gruba kase w nowe produkcje tylko po to zeby jego konkurent wypadal blado, powoduje ze NV u mnie stracila mocno w oczach.

Bzdura jak malo co. Poczytaj sobie wyzej to co pisano o Batmanie. nv pakuje kase w nowa technologie , z ktorej GRACZ ma jakis tam okreslony pozytek , to wlasnie AMD zlewa i tyle. Gdyby bylo inaczej to mialbys wspolna prace z developerem do AA w UE3.0 , ktory nie wspiera tego z zalozenia. Sami sobie "strzelaja w stope". Wedlug Ciebie to ich wina , ze uzywa sie tego efektu? Czyli ich wina , ze np. moge poogladac w grze to jak dym rozchodzi sie w Batmanie? Ciekawe podejscie. Fizyksem sam nie podniecam sie , ale widzialem wlasnie ten durny dym - wygladalo swietnie. Ciekaw jestem jak poszloby to na Havoku - Wolf i ilosc odlamkow dawala rade.

 

spiskowa teoria dziejow , nV wypromowala Fizyksa po to by AMD z DX11 mialo ciezej... Nikt de facto nie zmusza Cie do grania z fizyksem , a doskonalym przykladem jest Mirrors* , ktory bez fizyksa pod VISTA dziala tak jak nV na XP , gdzie na Viscie nV ma gigantyczny problem z frameratem. Tracisz jakas tam mozliwosc obserwacji szkla - ulamek gry.

 

Idac tym torem to ja musze narzekac na MS bo nie mam DX11 w GTxie - ale to zla firma...BEDE mial spadek wydajnosci w Dircie , czy Batrleforge bo nie mam 10.1

 

 

*majac Viste , chcac w to pograc lepiej sie zastanowic bo min na XP to 50 , a min na Viscie to 30 przy 260.

 

Tutaj mala lista :

http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

serio , ilosc gier powalajaca przy pc'towej bibliotece , nic tylko narzekac , ze w 15-20 grach musze to wylaczyc , a setka innych w ogole tego nie ma.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde w to wierzysz? Chyba, ze miales na mysli sprzedac bo to jest duza roznica... Ja jakos nie widze NV w roli dobroczyny pomagajacemu swojemu jednynemu konkurentowi dajac mu swoj gotowy produkt, z ktorego pomoca ATI bylo by juz niekwestionowanym liderem wydajnosci, a tak NV ma karte przetargowa, ma cos czego ATI nie ma i co powoduje ze potencjalni klienci zastanowia sie dwa razy przed zakupem ATI. Ilekroc widze logo nvidia the way it's meant to be played czy teraz slawetne physx to chce mi sie rzygac na sama mysl ze na topowym ATI bede gral z FPS takim jak na low-mid range od NV. Od razu dodam ze nie jestem fanbojem ATI, kupuje co aktualnie jest najbardziej oplacalne, ale taka niezdrowa sytuacja na rynku, gdzie mamy tylko dwoch producentow kart graficznych z czego jeden pakuje gruba kase w nowe produkcje tylko po to zeby jego konkurent wypadal blado, powoduje ze NV u mnie stracila mocno w oczach.

Ale w co mam wierzyć? Nvidia tak postąpiła , bo nie chciała by physx umarł i szybciej został implementowany w grach. Ati - nie interesuje nas physx i cuda , chcemy OpenCL , od tego faktu minął rok z hakiem i dopiero teraz ati wypuściło beta stery z OpenCL :wink: . Tylko OpenCL to otwarta drogo do tworzenia m.in nowych silników fizycznych , które będą działały na ati i nv - bez kombinowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...