Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

A nie? Przyklad z AGITO - HIS, Sapphire, Asus, MSI sa drozsze.

Na hurtowni tez widze ze Gigaszrot UD najtanszy...

Moze miales na mysli referenta od Gigusia? ke? ;)

 

 

W UK przecietnego referenta mozna kupic za 299-315£ Vapor-X OC minimum 340£

to tyle na temat cen

 

Z tego co widze nie bedzie sensu wodowac karty skoro nie podbije napiec , jakos to przezyje :/

do czasu wyjscia lekko zmodernizowanych nowych radkow okolo jesieni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sapphire od zawsze robi vapory na swoich autorskich pcb. choć przez pewien krótki okres czasu sprzedawało na referencyjnym układzie. jak go rozpoznać? czarne pcb i niebieskie w autorskim.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos demko stone giant? ;) Imho doskonale pokazuje co dal nam dx11. Po wlaczeniu wszystkich bajerow w 1920x1200 mam 20-30 fps. Po zostawieniu wlaczonego jedynie licznika klatek obraz wyglada tak samo, ale poziom fps trzyma w granicach 50-90 :D teselacja ustawiona na high niby robi jakas roznice, ale czy obraz wyglada lepiej/naturalniej? Imho nie, po prostu inaczej. W metro kolesiowi na screenie dodawala 10 cm w bicepsie, a tutaj mamy kamyki o innych proporcjach, bajer!  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!

 

Smutne ale prawdziwe , teselacja dopiero raczkuje , na sensowne/widoczne wykozystanie przyjdzie poczekac minimum do konca roku

a patrzac pesymistycznie ponad rok czasu :/ tyle potrzebuje programisci onanisci zeby dogonic hardware :(

 

 

 

 

Update

 

 

To demko Stone Giant to cos lewe jest , zablokowalem mu dostep do neta to przestaje chodzic ? wysyla toto za kazdym razem w chu... pakietow

widac szpieg od NVidi ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos demko stone giant? ;) Imho doskonale pokazuje co dal nam dx11. Po wlaczeniu wszystkich bajerow w 1920x1200 mam 20-30 fps. Po zostawieniu wlaczonego jedynie licznika klatek obraz wyglada tak samo, ale poziom fps trzyma w granicach 50-90 :D teselacja ustawiona na high niby robi jakas roznice, ale czy obraz wyglada lepiej/naturalniej? Imho nie, po prostu inaczej. W metro kolesiowi na screenie dodawala 10 cm w bicepsie, a tutaj mamy kamyki o innych proporcjach, bajer!  :lol2:

 

GTX285 (770/1440 mem) i7920 3,4GHz / 1920x1080 AVER - 71FPS Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś moze powiedziec mi o co chodzi?

 

x3 720 BE stock + 2gb ram + gtx280 + 2x 9500gs

medium 18fps/ low 22fps

 

x4 925 + 4gb ram + hd5870 + 5450 + 4290

medium 13fps/ low 16 fps

 

w obu przypadkach renderuje tylko głowna grafa czyli gtx280 lub hd5870, systemy byly postawione oddzielnie XP SP2 + framework 2.0 + sterowniki NV/ATI najnowsze ze strony producetna

rozdzialka to 5040x2100

wiem ze softTH zabija wydajnosc 20-30% ale zeby az taka byla roznica miedzy nv i ati?

 

aha, i gram w DX9

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vapor-X OC minimum 340£

to tyle na temat cen

 

Czy ja porownalem z wersja Vapor-X OC ?

Wiadomo, ze Vapor-X jest drozszy (zawsze jest) ale nie Gigaszrot niereferencyjny (nie mylic z wersja SOC ktora jest wiadomo z jakich przyczyn drozsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka sprawa...

 

ZaQpilem dzis BF:BC2 i nie hula =/

 

Gra sie uruchamia wchodzi do MENU... jak zalaczam SPlayer'a intro sie wgrywa.

 

Gdy wydaje mi sie ze powinno sie cos zaczac dziac - bialy ekran... i klapa...

 

Stery 10.4

 

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka sprawa...

 

ZaQpilem dzis BF:BC2 i nie hula =/

 

Gra sie uruchamia wchodzi do MENU... jak zalaczam SPlayer'a intro sie wgrywa.

 

Gdy wydaje mi sie ze powinno sie cos zaczac dziac - bialy ekran... i klapa...

 

Stery 10.4

 

Jakies pomysly?

 

Sprobuj reinstalowac stery. Wywal te co masz pozniej, wyczysc system driver sweeperem i wrzuc na nowo. Powinno pomoc. U mnie BC2 smiga bez zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj reinstalowac stery. Wywal te co masz pozniej, wyczysc system driver sweeperem i wrzuc na nowo. Powinno pomoc. U mnie BC2 smiga bez zadnego problemu.

 

Dzieki Malik ale nie pomoglo czyscilem i instalowalem za kazdym razem. Pogla dopiero zmina w pliku ustawien gry na Dx 9 i to tylko zadzialalo przy sterach 10.3. Najwazniejsze ze chodzi :unsure:

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To demko Stone Giant to cos lewe jest , zablokowalem mu dostep do neta to przestaje chodzic ? wysyla toto za kazdym razem w chu... pakietow

widac szpieg od NVidi ;)

 

JA go wogóle niemogę odpalić... wybieram normalnie opcje w menu i jak klikam run demo to okno robi się szare i wyskakuje ze program został zamknięty :angry: Wie ktoś why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Wczoraj składałem sobie nowa platformę na LGA 1366,wysłużone 775 ale bardzo dobra platforma odeszła w niepamięć;] Jeżeli kogoś interesuje chłodzenie Noctua D-14,bo to dosyć nowe chłodzenie służe fotkami real jak to się ma do rzeczywistości.Jest wielkie to fakt,ale bezproblemowo wskoczyło do mojej budy.Co do temperatur powiem tak,te wszystkie testy na zagranicznych stronach to lekka pierda typu 37c w idle na podkręconym 920 na 3.8-4.0.Obejrzałem z dziesięć testów zagranicznych i te ich temperatury to się zgadzają,ale nie w budach tylko z mobo na stole i tyle.Jest nie możliwością osiągnięcie takich temperatur w budzie zamkniętej,gdzie hula jeszcze Radosław 5870.Ja aktualnie mam 49 do 53 w zależności od jajka na 3.8hgz,a buda do małych nie należy.Także lepiej brać poprawki na testy i temperatury typu:mam 30c w idle na I7 skręconym na 4.0ghz :D .Poniżej real foto tego kawałku złomu;]

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Powiem wam ze towar bardzo bogato wyposażony,Pudło wielkie,dołączone instrukcje przejrzyste,montaż banalnie prosty.No i ta gwara na 5 lat hehe chyba co najwyżej na wiatraki;]

Jak coś służe rada jak by ktoś chciał zapodać se to chłodzonko.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to źle zamontowałeś ten cooler, wiatraki powinny pobierać powietrze od strony pamięci i oddawać na wentylator tylni obudowy, który wyciągnie ciepło na zewnątrz. Tak więc popraw to i temperatury się zmniejszą w budzie. Teraz całe ciepłe powietrze krąży wewnątrz obudowy. Przepnij "wentyle", daj 12 od strony pamięci, a tą 14 na drugą tower tak aby obydwa dmuchały na tył obudowy.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to źle zamontowałeś ten cooler, wiatraki powinny pobierać powietrze od strony pamięci i oddawać na wentylator tylni obudowy, który wyciągnie ciepło na zewnątrz. Tak więc popraw to i temperatury się zmniejszą w budzie. Teraz całe ciepłe powietrze krąży wewnątrz obudowy. Przepnij "wentyle", daj 12 od strony pamięci, a tą 14 na drugą tower tak aby obydwa dmuchały na tył obudowy.

 

Ale tak jest ziom,dokładnie jest jak mówisz.

 

Moim zdaniem to źle zamontowałeś ten cooler, wiatraki powinny pobierać powietrze od strony pamięci i oddawać na wentylator tylni obudowy, który wyciągnie ciepło na zewnątrz. Tak więc popraw to i temperatury się zmniejszą w budzie. Teraz całe ciepłe powietrze krąży wewnątrz obudowy. Przepnij "wentyle", daj 12 od strony pamięci, a tą 14 na drugą tower tak aby obydwa dmuchały na tył obudowy.

 

Coś zle lukasz chyba.

 

Ale tak jest ziom,dokładnie jest jak mówisz.

 

 

Coś zle lukasz chyba.

 

O żesz ku...;] faktycznie chyba zj... sprawę hehe,ale amatorka no nie, nie spojrzałem nawet na to,dopiero zerknołem na filmiki;];],stary jesteś moją nadzieją,że nie zbrechtam tego chłodzenia ;],dobra rozwalam bude on nowa;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Wczoraj składałem sobie nowa platformę na LGA 1366,wysłużone 775 ale bardzo dobra platforma odeszła w niepamięć;] Jeżeli kogoś interesuje chłodzenie Noctua D-14,bo to dosyć nowe chłodzenie służe fotkami real jak to się ma do rzeczywistości.Jest wielkie to fakt,ale bezproblemowo wskoczyło do mojej budy.Co do temperatur powiem tak,te wszystkie testy na zagranicznych stronach to lekka pierda typu 37c w idle na podkręconym 920 na 3.8-4.0.Obejrzałem z dziesięć testów zagranicznych i te ich temperatury to się zgadzają,ale nie w budach tylko z mobo na stole i tyle.Jest nie możliwością osiągnięcie takich temperatur w budzie zamkniętej,gdzie hula jeszcze Radosław 5870.Ja aktualnie mam 49 do 53 w zależności od jajka na 3.8hgz,a buda do małych nie należy.Także lepiej brać poprawki na testy i temperatury typu:mam 30c w idle na I7 skręconym na 4.0ghz :D .Poniżej real foto tego kawałku złomu;]

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Powiem wam ze towar bardzo bogato wyposażony,Pudło wielkie,dołączone instrukcje przejrzyste,montaż banalnie prosty.No i ta gwara na 5 lat hehe chyba co najwyżej na wiatraki;]

Jak coś służe rada jak by ktoś chciał zapodać se to chłodzonko.Pozdro.

 

Tylko co to wszystko ma wspólnego z tematem - czyli kartami graficznymi 5850/5870? Pomyliłeś tematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to wszystko ma wspólnego z tematem - czyli kartami graficznymi 5850/5870? Pomyliłeś tematy...

 

Boże ale masz problem,może komuś pomogę w czymś,aż tak to ci przeszkadza?O kartach też pisałem spokojnie.

 

Na pierwszym zdjęciu widać tył wentylatora 12cm i widzisz tam ten plastik od koszyka rotora? (poprzeczka) powinna chyba być z drugiej strony bo tak on wieje do środka.

 

Ziom różnice zero,zmieniłem i praktycznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak gram w starsze gry które nie mają panoramicznych rozdzielczości np mafia czy gta VC wsysa mi kawałek ekranu np jak gram 1920x1080 i np widze postać z uciętymi nogami. Na laptopie z GF mam domyślne zachowanie proporcji i nie ma tego problemu. Opcja u ATI oczywiście jest tylko nie wiem jak ją włączyć. Jak się nie mylę chodzi o maintain aspect ratio tylko nie da się jej za nic w świecie włączyć. Próbowałem już nowatorskich pomysłów zmiany rozdzielczości na np 1600x1200 czy innej w proporcjach 4:3 i ponowne spróbowanie no ale niestety dalej nieaktywne szare okno.

Oczywiście nie wierzę, że się tego nie da zmienić, dlatego się pytam czy może ktoś z Was wie jak uaktywnić tą opcje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ziom różnice zero,zmieniłem i praktycznie to samo.

 

Jeszcze tak ciągnąc ten OT. Przestaw te wentyle. Niech pierwszy będzie po stronie pamięci, a drugi w środku. Może coś się zmieni.

 

Swoją drogą wchodzisz do tematu jak by nigdy nic i recenzujesz (co prawda strasznie nieudolnie i z dużą dozą amatorszczyzny) nam chłodzenie procka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak gram w starsze gry które nie mają panoramicznych rozdzielczości np mafia czy gta VC wsysa mi kawałek ekranu np jak gram 1920x1080 i np widze postać z uciętymi nogami. Na laptopie z GF mam domyślne zachowanie proporcji i nie ma tego problemu. Opcja u ATI oczywiście jest tylko nie wiem jak ją włączyć. Jak się nie mylę chodzi o maintain aspect ratio tylko nie da się jej za nic w świecie włączyć. Próbowałem już nowatorskich pomysłów zmiany rozdzielczości na np 1600x1200 czy innej w proporcjach 4:3 i ponowne spróbowanie no ale niestety dalej nieaktywne szare okno.

Oczywiście nie wierzę, że się tego nie da zmienić, dlatego się pytam czy może ktoś z Was wie jak uaktywnić tą opcje, pozdrawiam.

 

Jakoś ja takich problemów nie mam, wszystko chodzi tak jak powinno. A do tego ustawienia mam w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie pytałem się przecież u kogo działa dobrze, tylko czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem. Samo z siebie się nie zablokowało a tak wyszło że nie tylko ja mam taki problem a jeszcze nikt go nie rozwiązał. monitor p2770hd, windows 7 x64 grafa taka jak w temacie, najnowsze sterowniki. Najlepiej chyba będzie napisać do supporta ATI tylko pytanie ile czasu przyjdzie mi czekac na odpowiedź ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak ciągnąc ten OT. Przestaw te wentyle. Niech pierwszy będzie po stronie pamięci, a drugi w środku. Może coś się zmieni.

 

Swoją drogą wchodzisz do tematu jak by nigdy nic i recenzujesz (co prawda strasznie nieudolnie i z dużą dozą amatorszczyzny) nam chłodzenie procka :wink:

 

E no stary troche polotu,jestem samoukiem,a ty już byś chciał profesjonalnej recki jak z Guru3D;] uczę się na błędach jak większość,ale dobrze ,że świat ma jeszcze tak doskonałych profesjonalistów w dziedzinie elektroniki jak ty;].Bez urazy.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ale masz problem,może komuś pomogę w czymś,aż tak to ci przeszkadza?O kartach też pisałem spokojnie...

 

Tak przeszkadza mi kiedy ktoś robi bajzel. Potem kiedy szuka się informacji w jakimś temacie trzeba przekopać dziesiątki stron o wszystkim tylko nie o ty co w temacie.

Nie mam nic przeciwko pomaganiu tylko zrób to w odpowiednim miejscu - dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeszkadza mi kiedy ktoś robi bajzel. Potem kiedy szuka się informacji w jakimś temacie trzeba przekopać dziesiątki stron o wszystkim tylko nie o ty co w temacie.

Nie mam nic przeciwko pomaganiu tylko zrób to w odpowiednim miejscu - dzieki.

 

Sory mistrzu Joda;],że szukanie w Google sprawia ci ogromne kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa w wiekszosci pisze porady dla takich jak ty, watpie zeby potrzebowal pomocy, czy mial problemy ze znalezieniem informacji... i daruj sobie te ziomy...

 

Ty no zaraz kupe walniecie z wywodzeniem swoich dum, jap... Ale macie problem k... nastepny sie obudzil. Wez zaluz partie poprawnych lirycznie fachowcow od tematow bo spac nie bedziesz mugl. To jest nasza typowa Polaczkowosc. W innym kraju zapewne ktos by pomugl , podziekowal lub inaczej by to zapewne rozwiazal, ale nie u nas nie my, bo przeciez trzeba poprawic drugiego, a najlepiej wpier... bana ze swoja duma i uniesieniem. Co za narod.

 

Ty no zaraz kupe walniecie z wywodzeniem swoich dum, jap... Ale macie problem k... nastepny sie obudzil. Wez zaluz partie poprawnych lirycznie fachowcow od tematow bo spac nie bedziesz mugl. To jest nasza typowa Polaczkowosc. W innym kraju zapewne ktos by pomugl , podziekowal lub inaczej by to zapewne rozwiazal, ale nie u nas nie my, bo przeciez trzeba poprawic drugiego, a najlepiej wpier... bana ze swoja duma i uniesieniem. Co za narod.

 

P.S. H.. cie interesi jak ja odnosze sie do kogos, czy ziom czy srom!!! Edytowane przez kronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.D. OT

 

@ kronic.

Ja przy I5@4GHz przy 1.37V mam maksymalne temperatury 73 stopnie w Linx przy obrotach rzędu 850rpm. Idle - 29-30stopni. Coś nie zrobiłeś z tym chłodzeniem...

 

A odnośnie tematu - czy gdzieś oprócz ddr2.pl widział ktoś Asusa 5870v2, oprócz ddr2.pl? Jak to to się sprawuje? Google za dużo nie pomagają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.D. OT

 

@ kronic.

Ja przy I5@4GHz przy 1.37V mam maksymalne temperatury 73 stopnie w Linx przy obrotach rzędu 850rpm. Idle - 29-30stopni. Coś nie zrobiłeś z tym chłodzeniem...

 

A odnośnie tematu - czy gdzieś oprócz ddr2.pl widział ktoś Asusa 5870v2, oprócz ddr2.pl? Jak to to się sprawuje? Google za dużo nie pomagają...

 

Dzieki stary za info, no rozbiore dzis jeszcze raz i posprawdzam wszystko dokladnie. Fakt temperatury masz cacy. Jeszcze raz dzieki. Chociaz jeden wpozo sie znalazl i cos doradzil, a nie reszta sie czepia detali jak bym im rodzine sprzedal na Syberie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no zaraz kupe walniecie z wywodzeniem swoich dum, jap... Ale macie problem k... nastepny sie obudzil. Wez zaluz partie poprawnych lirycznie fachowcow od tematow bo spac nie bedziesz mugl. To jest nasza typowa Polaczkowosc. W innym kraju zapewne ktos by pomugl , podziekowal lub inaczej by to zapewne rozwiazal, ale nie u nas nie my, bo przeciez trzeba poprawic drugiego, a najlepiej wpier... bana ze swoja duma i uniesieniem. Co za narod.

 

W innym kraju by ci po takich wycieczkach powiedzieli nie znasz się majster zbyt dobrze na robocie, idź do informatyka on ci to zrobi bo sam zepsujesz ale tu jest Polsza chcieli ci pomóc a ty bluzgasz na ludzi którzy chcą cie naprowadzić gdzie masz pisać aby uzyskać pomoc szybko i sprawnie. Przejawiasz tu typową Polaczkowatość dlaczego sam sobie odpowiedz takie dwie cechy.

 

Co do twojego problemu odstaw jaranie przed składaniem budy problemy powinny zniknąć poprzyglądaj się dobrze czy nic nie pomyliłeś czy nie przykręciłeś odwrotnie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...