Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy karty Saphire mają opcję zmiany napięcia? Bo szukałem na stronie producenta tego programu co ma MSI i nic nie znalazłem. Zamówiłem te karty i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo mi zależy na tym żeby była taka opcja (chodzi mi o referenta).

 

Po wgraniu biosu od Asusa...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napięcia przez msi aftera działa bez zmiany biosu w szafirkach. Tylko wtedy zabardzo się nie poszaleje bo szafirkowy bios kończy się na 775 na rdzeniu :lol2: i do tego przydaje się asusowy.

Chyba wtedy jest po gwarancji albo Ci się uda wgrać zpowrotem orginalny bios. Ja zmieniałem na dwóch grafach i było ok ale ryzyko jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem zegary na 1000 i 1300,wgralem biosa i niby wszystko jest przestawione ale wyniki w markach sa jak na defaultowych zegarach...

jest gdzies opis krok po kroku jak to zrobic?

 

Nie wiem, gdzie jest, ale sprawa jest prosta więc wyjaśnie:

W zakładce clock wygląda to następująco. Ustawiasz zegary dla:

Clock 00 - "Boot" taktowanie przy uruchamianiu systemu. Nie zmieniaj tego w ogóle, to służy sterownikowi ATI do rozpoznania karty, zmienisz coś i się driver nie załaduje

Clock 01 - tryb 2D (niskie obciążenie) Polecam się pobawić underclockingiem. W riva tunerze/MSI afterburner znaleźć najniższe stabilne takty i je wrzucić. I RBE jeszcze pobawić się napięciem. Ja w HD4830 z 300/500 zszedłem na 100/166 przy obniżonym napięciu. Różnicy w wydajności 2d nie ma, a sprzyja ciszy, a do pewnego stopnia także temperaturom i oszczędzaniu prądu.

Clock 02 - tryb 2D (średnie obciążenie) Zostaw fabryczne, Jeśli podnosisz napięcie Clock 03 -> Clock ostatni, to tu też podnieś. Może to trochę poprawić stabilność przy przechodzeniu karty z trybu 02 do 03, przy wysokich taktach.

Clock 03- aż do ostatniego - tryb 3D (wysokie obciążenie) Wiesz co robić. ;-) Dodatkowo polecam się pobawić wyższym napięciem.

 

I koniecznie zachowaj gdzieś kopię dziewiczego niezmodyfikowanego biosu zgranego z Twojej karty, to reanimacja karty w razie każdych problemów potrwa góra 10 minut.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,Win7 x64 i AfterBurner 1.6 beta 4

 

Może być problem ze sterami, albo ze stabilnością programu. Mi na lapie zawsze się zawieszał sys (win7), jak tylko dłużej był nie ruszany i chciałem go "wybudzić" ruszając myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy karty Saphire mają opcję zmiany napięcia? Bo szukałem na stronie producenta tego programu co ma MSI i nic nie znalazłem. Zamówiłem te karty i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo mi zależy na tym żeby była taka opcja (chodzi mi o referenta).

 

Kupiłem Sapphire 5850 Vapor-X (735/1050) i szedł na 880/1200. Po zmianie biosu na ten z Sapphire 5870 Vapor-X 1GB (875/1250) działa na 960/1300 (ale musi mieć chłodno - do 60 stopni). Więcej mi nie potrzeba :)

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powercolory chyba nie piszczą. msi podobnie. a przynajmniej nie trafiłem nigdzie na necie (obcojęzycznym) na takie przypadłości tych producentów

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do sprzęta w sigu zastanawiam się nad wymianą grafiki na 8580 (preferowany to Asus DirectCu ale brak na stanach magazynowych wrocławskich sklepów). I będę wdzięczny za pomoc w odpowiedzi na kilka pytań:

1. Czy procek nie będzie go ograniczał?

2. Czy Asusy piszczą? chodzi mi o pisk cewek.

3. Czy powinienem przygotować się na jakieś problemy przy przejściu z GF na Radeonka - ogólnie chodzi mi o jakieś zonki w driverach itp?

4. Czy karta wejdzie do Antec P182 z założonym górnym koszykiem na dyski?

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do sprzęta w sigu zastanawiam się nad wymianą grafiki na 8580 (preferowany to Asus DirectCu ale brak na stanach magazynowych wrocławskich sklepów). I będę wdzięczny za pomoc w odpowiedzi na kilka pytań:

1. Czy procek nie będzie go ograniczał?

2. Czy Asusy piszczą? chodzi mi o pisk cewek.

3. Czy powinienem przygotować się na jakieś problemy przy przejściu z GF na Radeonka - ogólnie chodzi mi o jakieś zonki w driverach itp?

4. Czy karta wejdzie do Antec P182 z założonym górnym koszykiem na dyski?

 

Ad 1. Będzie,ale w normie. I7/xeon nie jest masakrycznie szybszy od c2d. Miałem okazję testować i w 3dmarku 05 była różnica może 10-15% na korzyść xeona 3440 @3.9. W 03 przeważa samo taktowanie procesora i c2d jest szybszy. Gry chodzą świetnie i w 2048x1536 na full da się grać w praktycznie wszystko. Metro nie testowałem.

Ad 3. Największy horror przeżyłem ze sterownikami monitora (mam CRT- EIZO T962) i musiałem napisać własny sterownik z EDID override, aby odblokować odświeżania powyżej 60Hz. Jeśli masz LCD, to problem nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś alternatywne chłodzenie dla 5870 oprócz MK-13 i WC? Coś ala AC Xtreme na nvidie.

 

Kurcze, no chyba nic nie ma. Biorąc najtańszego referenta około 1 300, do tego MK-13 za ponad 200 zł i jeszcze 100 zł za vrm. Kiepsko. :unsure:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie jaka pastę daje MSI do swojego 5850 1GB? Bo jak gluta to trzeba od razu wymienić. I jaka jest max temperatura bezpieczna dla tej karty po OC?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia.

Radziłbym poczekać na Zalmana VF-3000A lub Accelero 5870 (miał być w kwietniu, 5970 w maju, ten drugi wyszedł, wersji na jednojajowca - brak, niby ma być na koniec m-ca). Zerotherm - nie jest kompatybilny z 5870, zresztą to słabe chłodzenie, thermaltake ujdzie, Setsugen - dobry, ale faktycznie trzeba obrócić wentylator. Zamiast MK-13 wolałbym Spitfire'a, bodaj na Legionhardware był tego test niedawno. Aha, jeszcze Twin Turbo Pro jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie wyszły (ale będą na dniach) 2 na które najbardziej czekam ze względu na stosunek wydajności do ceny (Zalman,Accelero 5870). Na ten moment chyba jedyny wybór w rozsądnej cenie - Twin Turbo Pro/Setsugen (pierwszy tańszy, niewiele gorszy) a gdy człowiek się z kasą nie liczy MK13/Spitfire ze wskazaniem na drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero trochę słabo wypada. Poza tym, wszystkie kiepsko chłodzą vrm, bez dodatkowego radiatorka to się chyba nie obejdzie. Szkoda że nie mam WC, zapakować w full covera i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero trochę słabo wypada. Poza tym, wszystkie kiepsko chłodzą vrm, bez dodatkowego radiatorka to się chyba nie obejdzie. Szkoda że nie mam WC, zapakować w full covera i problem z głowy.

 

to bierz setsugena, ma wszelkie potrzebne radiatorki. 130 na planet techu czy jakoś tak. co jest znaczniej poniżej 50% kosztu fullcovera oraz odpadają koszta pomp węży bla bla bla. na pewno pozwoli on osiągnąć idealny współczynnik cisza osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sapphire 5850 Vapor-X (735/1050) i szedł na 880/1200. Po zmianie biosu na ten z Sapphire 5870 Vapor-X 1GB (875/1250) działa na 960/1300 (ale musi mieć chłodno - do 60 stopni). Więcej mi nie potrzeba :)

 

To 960MHz na GPU to masz stabilne w na Desktopie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...