Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakończcie dyskusję na temat physa już ,kupując kartę ati decydujesz się na to że grasz w kilka gier bez physa ,i każdy o tym wie i na taki fakt się decyduje. Znów temat się zaśmieca ,i nie długo coś w nim odszukać będzie bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakończcie dyskusję na temat physa już ,kupując kartę ati decydujesz się na to że grasz w kilka gier bez physa ,i każdy o tym wie i na taki fakt się decyduje. Znów temat się zaśmieca ,i nie długo coś w nim odszukać będzie bardzo ciężko.

przeciez jest mozliwe polaczenie HD5870 z np.9600GSO ? :rolleyes:

Edytowane przez ginder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakończcie dyskusję na temat physa już ,kupując kartę ati decydujesz się na to że grasz w kilka gier bez physa...

I to jest słuszna uwaga! Te pare tytułów mnie ani ziębi ani parzy. 5850/70 i tak zamiata na rynku (jako całokształt) niezależnie od istnienia PhysiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartass na jakim systemie mordujesz swoje karcioszki? I czy masz jakieś problemy ze sterownikami ?

Windows 7 build 7100 ,na dzień dzisiejszy żadnych problemów nie stwierdziłem. Jako standardowy user ,czyli filmy ,gry jakieś oc i benchmarki nie mam "jak na razie" żadnych problemów. To samo tyczy się gier ,wszystko śmiga ,żadnych artefaktów czy innego typu rzeczy.

 

 

Podobnie jak lysyn ,ja testowałem physa na 9800GT 1GB i również nie polecam ,dwa ekrany to straszna kaszana przynajmniej dla mnie ,alerty z comodo wyskakiwały na drugim ,nie widocznym ekranie. Powiedzcie sobie panowie szczerze ,jak byście dostali batmana bez physa najpierw to nikt chyba by nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Mam asusa hd 5850 - Jak wyglada obsluga gier na dx7? Ster 9.10 .Gierki z dx7 po prostu poszly w dol jesli chodzi o fpsy. Mowie tutaj o live for speed. Na starym gf 9600 bylo tego znacznie wiecej..co nie znaczy ze teraz jest zle..Ale spadek formy mnie zdziwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wie ktoś jak rozwiązać ten problem ze SmartDoctorem w Xp?

Odpaliłem sobie Mass Effect i testowałem nowe funkcje AA jak nadpóbkowanie i te filtry np x24 no i przy AA x8 z nadpróbkowaniem i filtrami x24 w 1900x1200 ma 14 fps :D

Potem zmniejszyłem to nadpróbkowanie i nadal filtry x24 i pfsskoczyl do 25-30, gdzie bez tych bajerów przy aa 8 około 50 fps.

Ustawiłem zegary na 900 rdzeń i 5000 pamięci i nagle tam gdzie było 24 fps skoczyło do 38 , ale po chwili zwiecha i restar.

W Viście gdzie mi SD działa i mogę zmienić napęcie osiągnąłem już stabilne 900/5000 przy 1.15 v no i Crysis w 1900x1200 0aa 16faa w miejscu gdzie tetsuje nie ma jak na stockoym 23-24 fps ale 28-31 różnica kolosalna :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaki wynik robi 5870 w 3d Smarku Vantage, przy powiedzmy konfiguracji z i7 w okolicach 4GHz? Kwestia czy jest w miarę porównanie do 2x GTX260...

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=412251&st=1060

 

Proszę linka ,tam masz wynik lysyna na single 5870 z physem i bez. A tak na przyszłość google bo jest tego od groma ,moj wynik na jednej 18k bez oc (pierwsze stery) ,i proc na 4,2.

 

Testowaliscie HEAVEN?

Link do newsa

Wyglada zarombiaszczo, ale na 2560x1600 troszke sie tnie chwilami przy wysokim AA icon_smile3.gif

Ja testowałem max ustawienia FullHD i śmiga bardzo ładnie.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam problem ze zwisami, nawet w windowsie :( przed ostatnim, zanim ekran zrobil sie czarny zdarzylem dojrzec blad: Sterownik ekranu atikmdag przestal odpowiadac, ale odzyskal sprawnosc :angry: calkiem czesto jeszcze przed startem windowsa na monitorze pojawia sie blad "przekroczono zakres sygnalu", czasami trzeba go wlaczyc i wylaczyc ponownie. Problemy pojawily sie po kilku dniach od wsadzenia nowego radeona, na poczatku smigal ok. Config to asus p5k-e wifi/ap, e8400@3.9 ghz, 4gb ramu, zasilka corsair 650, vista64 i inne chyba mniej wazne rzeczy... jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób formata, może jakieś syfy Ci mieszają w systemie. Sprawdź może starsze/nowsze stery do grafy, zwiększ ręcznie obroty wentyla żeby wykluczyć przegrzewanie. To na razie tyle, daj znać co i jak. Jak nic się nie polepszy, to może jednak grafa walnięta, zdarza się to rzadko, ale się zdarza. :wink:

 

BTW, jakiej firmy to cudo? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co lookalem na google to problem atikmdag wystepuje od 2007 roku... narazie zwiekszylem czestotliwosc pcie do 101 i odinstalowalem jeden z updejtow visty (552287 chyba). Problem raczej nie jest hardware'owy bo wczoraj mi przez caly dzien komp chodzil bez jednego zwisu, wczesniej przez kilka dni od kupna grafy tez bylo wszystko spoko. Kiedy zaczelo sie psuc zrobilem formata i reinstalke wszystkiego takze system czysty, ze wszystkimi updejtami i poprawkami.

 

BTW, jakiej firmy to cudo? :wink:

sapphire, ale to chyba nie ma znaczenia bo z tego co wiem wszystkie sa takie same :rolleyes: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kknd zobacz jeszcze u jakiegos kumpla czy to samo sie dzieje jeśli tak to jedynie reklamacja (i to najlepiej z tytułu niezgodności towaru z umową), współczuje bo w zwiazku z brakiem kart możesz sporo czekac albo zwrócą ci pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam problem ze zwisami, nawet w windowsie :( przed ostatnim, zanim ekran zrobil sie czarny zdarzylem dojrzec blad: Sterownik ekranu atikmdag przestal odpowiadac, ale odzyskal sprawnosc :angry: calkiem czesto jeszcze przed startem windowsa na monitorze pojawia sie blad "przekroczono zakres sygnalu", czasami trzeba go wlaczyc i wylaczyc ponownie. Problemy pojawily sie po kilku dniach od wsadzenia nowego radeona, na poczatku smigal ok. Config to asus p5k-e wifi/ap, e8400@3.9 ghz, 4gb ramu, zasilka corsair 650, vista64 i inne chyba mniej wazne rzeczy... jakies pomysly?

 

Nie mam tej karty, ale na 4850 działo mi się podobnie. Sprawdź, czy PCB nie jest wygięte.

Tez mialem problem z atikmdag zarowno na 4850 jak i na 5850, pomaga zainstalowanie sterow bez CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie odinstalowalem jeden z updejtow i chodzi bez zawieszek, zobaczymy jak dlugo. Przy okazji kombinowania zmienilem kabel na hdmi i chyba znalazlem kolejny blad... Mam monitorek ktory potrafi sprzetowo zmieniac proporcje obrazu (mozna ustawic piksele 1:1, format obrazu itp), a nawet nie moglem windowsa "skalibrowac". Nawet przy rozdzielczosci 1920x1080 widac bylo tylko srodek ekranu :blink: Sprawdzaliscie u siebie czy normalnie skaluje po hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam problem ze zwisami, nawet w windowsie :( przed ostatnim, zanim ekran zrobil sie czarny zdarzylem dojrzec blad: Sterownik ekranu atikmdag przestal odpowiadac, ale odzyskal sprawnosc :angry: calkiem czesto jeszcze przed startem windowsa na monitorze pojawia sie blad "przekroczono zakres sygnalu", czasami trzeba go wlaczyc i wylaczyc ponownie. Problemy pojawily sie po kilku dniach od wsadzenia nowego radeona, na poczatku smigal ok. Config to asus p5k-e wifi/ap, e8400@3.9 ghz, 4gb ramu, zasilka corsair 650, vista64 i inne chyba mniej wazne rzeczy... jakies pomysly?

Wlasnie , jednym z najczestszych bledow atikdmag.sys jest kwestia kreconego cepa oraz ramow. Wystarczy , ze dzielniki beda zle dobrane , czy tajmingi na pamieciach i dostaniesz jakze smieszny reset sterownika. Wejdz na to o czym nizej Powerowi pisalem - maja obszernego faqa.

 

Tez mialem problem z atikmdag zarowno na 4850 jak i na 5850, pomaga zainstalowanie sterow bez CCC

To nie jest rozwiazanie. Jesli sprzet dziala pewnie w 100% tak nie moze miec tego bledu. Przeczytaj FAQA od AMD z czym ten blad wiaze sie. Jego nie powinno byc , jesli jest oznacza konflikt sprzetowy wynikajacy z kilku czynnikow , ktore opisane sa na AMD.

 

Narazie odinstalowalem jeden z updejtow i chodzi bez zawieszek, zobaczymy jak dlugo. Przy okazji kombinowania zmienilem kabel na hdmi i chyba znalazlem kolejny blad... Mam monitorek ktory potrafi sprzetowo zmieniac proporcje obrazu (mozna ustawic piksele 1:1, format obrazu itp), a nawet nie moglem windowsa "skalibrowac". Nawet przy rozdzielczosci 1920x1080 widac bylo tylko srodek ekranu :blink: Sprawdzaliscie u siebie czy normalnie skaluje po hdmi?

Z HDMI to maja akcje od stycznia , podawalem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie Mass Effect i testowałem nowe funkcje AA jak nadpóbkowanie

jak juz tak walczysz z AA, mozesz sprawdzic czy w Wolfenstein da sie wymusic SuperSampling AA? nie mam teraz pod reka ati, zeby to sprawdzic, a ciekaw jestem czy sie da i jaki bedzie framerate - 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie , jednym z najczestszych bledow atikdmag.sys jest kwestia kreconego cepa oraz ramow. Wystarczy , ze dzielniki beda zle dobrane , czy tajmingi na pamieciach i dostaniesz jakze smieszny reset sterownika. Wejdz na to o czym nizej Powerowi pisalem - maja obszernego faqa.

Q: What causes TDR to trigger an event?

 

A: This is a very complicated question. The events can be due to almost anything in your system hardware or software. This has caused much confusion, as the same error is a symptom for everything from bad memory to a software fault.

 

The following hardware issues are examples that can cause a TDR event:

 

- Failing overclock on CPU or GPU

 

- Bad sector in memory resulting in corrupt data being communicated between GPU and the system (either video or system memory)

 

- Corrupt hard drive/windows install resulting in corruption to the system registry or the page file

 

- Over heating of GPU or CPU again resulting in corrupt data being communicated.

 

- GPU failure due to any sort of issue from insufficient power(VERY common) to heat.

 

The following software issues are examples that can cause a TDR event:

 

-Incompatible drivers of any sort (either GPU, sound, etc)

 

-Messy registry

 

-Known vista issues resounding around multiple displays, aero, dreamscape, and various display drivers.

 

-Known vista issues that sometimes cause corrupt information to be sent to the video card from system memory (will be addressed completely in SP2, has had various fixes applied since vista's release)

 

-Bad direct x files

 

-bad system files

 

-Bad driver (some drivers will cause an event due to internal bugs, however these are not nearly as common as many think due to all of the previous things causing the same symptom)

:mur:

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiazanie. Jesli sprzet dziala pewnie w 100% tak nie moze miec tego bledu. Przeczytaj FAQA od AMD z czym ten blad wiaze sie. Jego nie powinno byc , jesli jest oznacza konflikt sprzetowy wynikajacy z kilku czynnikow , ktore opisane sa na AMD.

Jesli u mnie zadzialalo, to znaczy ze jest to rozwiazanie. The events can be due to almost anything in your system hardware or software. - u mnie powodowal go CCC. Proste moj drogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...