Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak srednio chyba ten Zalman daje rade - 70 w stresie to sporawo jak na nie boxowe chlodzenie.

 

Primo - nie mam 20stopni w pokoju

Secundo - wyniki w obudowie (a w niej wentylatory na min. np. 20cm -> 300rpm) a nie na "pajączka"

Tertio - ustawione minimalne obroty (1300rpm jest ciszej niż w idle na referencie - "szczegół")

 

No i na koniec - Furmark bardziej wygrzewa od Kombustora :) (różnica minimum 5 stopni). Aha - muszę jeszcze sprawdzić osiągi z tym "sexy" czerwonym metalem no i czy pasta się dobrze rozprowadziła na rdzeniu.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie male te temperatury w idle ;) na wodzie mi ponizej 37 stopni nie schodzi, nawet jak jest ~20 stopni w pokoju

 

@Colin nie przesadzaj z tym referentem ;) w idle sa wzglednie ciche, czego nie mozna powiedziec o chyba zadnym wentylatorze puszczonym na 1000 rpm, nie mowiac o 1300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wodzie mam 30-33 - a w pokoju mam niestety cieplo bo jest strasznie maly.- tyle, ze moaj to 5850 - ale w idle chyba nie powinno to robic roznicy ;)

Max w stresie mialem 47 st C.Sadze,z e na jesien jak sie zrobi chlodniej spokojnie 45 nie przekrocze w stresie i 30 w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd! - odnośnie idle. Takie same (33-34 stopnie) miałem przy Setsugenie (to co się działo w stressie to już inna historia :) ). Na referencie miałem 41-42stopnie, widocznie Twoje WC nie "robi szału" bez obciążenia (bo Z - nie wiem). A propos głośności - jak na standardowe chłodzenie - referent jest w porządku, ale naprawdę Zalman na minimum jak na moje ucho jest cichszy (jak podkręci się obroty to już aż tak różowo nie jest, żeby nie było :wink: ).

W pokoju wczoraj miałem ciepło, 25 stopni - tak więc tak mało to to nie jest B-) (mniejsze temperatury w pomieszczeniu miałem przy testach Scythe).

 

@Blackwhite - kręcisz to 5850? Max w stressie = furmark, czy gra? Wczoraj pograłem w Serious Sam FE HD i temp. nie przekroczyła 55 stopni (oczywiście min. rpm). Jak dla mnie - w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackwhite - kręcisz to 5850? Max w stressie = furmark, czy gra? Wczoraj pograłem w Serious Sam FE HD i temp. nie przekroczyła 55 stopni (oczywiście min. rpm). Jak dla mnie - w porządku.

 

Fakt, ze dzisiaj jest w miare chlodno i w pokoju mam 19 st C:

Dołączona grafika

 

Jak jest cieplo i mam 22-23 st C w pokoju osiagam 47 st C - w furmark ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze dzisiaj jest w miare chlodno i w pokoju mam 19 st C:

 

Jak jest cieplo i mam 22-23 st C w pokoju osiagam 47 st C - w furmark ;)

 

u mnie tez 47, niezaleznie czy w pokoju mam 25 stopni czy 30... troche to dziwne. Za to idle podchodzi pod 40... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Blackwhite/kkNd! - ja się jeszcze Zalman pobawię, mam w zanadrzu pewne pomysły na poprawę wydajności (która i tak w porównaniu do referencyjnego chłodzenia jest wg. mnie - dobra), no a wiadomo - WC to WC :wink:

 

-=Yogi=- - w ciągu ok. 2 tygodni niby ma być, tak mi cooling i proline/zenfist pisał. Angela może wcześniej będzie miała (jak Zalmana). Tak czy owak - ja raczej nie będę kombinował. AC pewnie będzie kosztować 220-230zł, szkoda mi kasy na (ewentualną) poprawę o dosłownie kilka stopni.

 

R4KET - Zalman VF3000A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie male te temperatury w idle ;) na wodzie mi ponizej 37 stopni nie schodzi, nawet jak jest ~20 stopni w pokoju...

 

Jaką masz temp wody? Bo wygląda to na niewydajną chłodnice albo zapowietrzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temp wody? Bo wygląda to na niewydajną chłodnice albo zapowietrzoną.

 

Teraz ~30 stopni, ale 28 w domu. Chlodnica moze byc zimna a na grafie trzyma ~40 stopni ;) Nvm, najwazniejsze, ze w stresie trzyma poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy na swiecie zestaw WC nie schlodzi zadnego GPU/CPU nizej niz +5 do temperatury otoczenia.

Reszta to zle odczyty albo kiciaze ( ci co pociskaja kitu innym ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x120 + delta 4000rpm.

 

może być i 20 delt 10000rpm a i tak nie zejdziesz poniżej temperatury otoczenia, do tego magistra nie trzeba, wystarczy 13latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być i 20 delt 10000rpm a i tak nie zejdziesz poniżej temperatury otoczenia, do tego magistra nie trzeba, wystarczy 13latek

 

Magistrze....A kto tu pisał o temp PONIZEJ TEMPERATURY OTOCZENIA?

 

Najlepszy na swiecie zestaw WC nie schlodzi zadnego GPU/CPU nizej niz +5 do temperatury otoczenia.

Reszta to zle odczyty albo kiciaze ( ci co pociskaja kitu innym ) ;)

 

+5 DO TEMPERATURY OTOCZENIA. Pozwol, ze wytlumacze ci jak 13 latkowi z twojego posta, bo czytanie ze zrozumieniem leży.

 

ambient: 30C.

+5 DO TEMPERATURY OTOCZENIA: 35C.

 

Tak, jak najbardziej 4x120 + delta 4k rpm to zrobi.

Ogar

Edytowane przez i m p r o v i z e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co mają FC-tki na swoich Radosławach: Opłaca się dokupić do 5850 tego backplate`a? O ile pamięci na odwrocie nie ma, to widziałem, że dużo osób je kupuje. Domyślam się, że poprawi to trochę docisk bloku i wygląd karty. Dużo pomoże ten backplate, jeśli chodzi o temperaturki? Mam nadzieję, że przy okazji wyprostuje trochę kartę, bo pod ciężarem bloku potrafią się nieźle wygiąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tempami bez bacplate bo nie testowalem, ale na pewno zrobi to dobrze karcie i nie bedzie wygieta.

Niemniej jednak dotykajac bacplate nie jest ona nawet ciepla, wiec nei sadze, zeby pomagala w chlodzeniu karty.

Mnie na pewno sie przydaje do schlodzenia NB :P Mam na niej postwiony wentyl 60mm co wieje na mostek ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate nie będzie ciepły, bo na odwrocie karty nie ma pamięci (do tego jest stworzony), głównie się rozchodzi raczej o sam docisk bloku, co powinno się choć trochę przełożyć na temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jak pisalem, nie mam pojecia - od razu posadzilem bacplate.

A o tym, ze mimo tego iz nie ma pamieci na odwrocie karty ludzie pisali,ze bacplate odprowadza cieplo i bo czuc jak sie paluchem dotknie.Niby teoretycznie mozliwe, bo karat wydziela jakies tam ilosci ciepla.

Ja generalnie kupilem to, zeby karta byla prosta i blok sie rowno dopasowal - chyba spelnia zadanie bo tempy mam super :) jakie sa u Ciebie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu radeona hd5850. Karta będzie działać na sprzęcie z podpisu lecz mam obawy odnośnie zasilacza. Jest to chieftec gps400W i chciałbym dowiedzieć się czy wraz z wymianą karty będę zmuszony do wymiany zasilacza. Nie ukrywam że planuje spore oc karty. Jakieś rady? Na co ew. wymienić zasilacz? Czy ten proponowany z zestawów (BeQuiet PurePower L7 430W) wystarczy?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...