Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak jest widziałem foty więc nie będzie pasował

 

Przymierzam się do zakupu radeona hd5850. Karta będzie działać na sprzęcie z podpisu lecz mam obawy odnośnie zasilacza. Jest to chieftec gps400W i chciałbym dowiedzieć się czy wraz z wymianą karty będę zmuszony do wymiany zasilacza. Nie ukrywam że planuje spore oc karty. Jakieś rady? Na co ew. wymienić zasilacz?

 

 

400 trochę mało jeśli chcesz bawić się jeszcze w oc,co do nowego to zależy ile masz na niego siana

coś dobrego typu Seasonick/Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tempy sa optymalne dla radka 5870 w zakladce VDDCI bo mam kolejno po 20 minutach wygrzewania furmarkiem kolejno 92,99,100,93,78 , karta wykrecona na 926@1300 chlodzenie zalmana , na gpu mam temperature 67 stopni , a vddc to zdaje sie jest sekcja zasilania

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogarniacie jak wyglada przewodnosc cieplna tych plastrow termoprzewodzacych dodawanych do blokow ek? Az dziwne, ze nawet cpu nie mozna dokladnie wysmarowac... wiadomo - jak ktos ma bloczek wodny to chce tez nalozyc idealna ilosc pasty ;D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tempy sa optymalne dla radka 5870 w zakladce VDDCI bo mam kolejno po 20 minutach wygrzewania furmarkiem kolejno 92,99,100,93,78 , karta wykrecona na 926@1300 chlodzenie zalmana , na gpu mam temperature 67 stopni , a vddc to zdaje sie jest sekcja zasilania

 

Dostałeś już nową śrubkę? :) Jeśli tak , to nawet dość szybko B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już nową śrubkę? :) Jeśli tak , to nawet dość szybko B-)

 

no wlasnie jeszcze nie dostalem mam dostac jutro pojutrze ale zalozylem to na 2 srubki , i jest wydaje sie ok bo rdzen ma max 70 tylko te vddc ok 100 stopni a to troche duzo chyba , licze boinc ogolnie , to komp dlugo na tym smiga , jakie ty masz temperaturki przy vddc ?? , bo przeciez to jest sekcja zasilania to teoretczynie nic do gadania nie powienien miec rdzen , moze zle przesmarowalem ta sekcje juz sam nie wiem

 

te temperatury przy furmaku i wygrzewaniu ok 20 minut

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bardzo fajnie to u ciebie wyglada , u mnie sie ustatkowalo na poziomie 90 teraz tyle ze za oknem sie zrobilo ok 25 teraz a nie 30 , co i tak nie zmienia faktu ze ja mam za duzo ,u mnie pewnie temperature podnosi na pewno geforce 9600gso bo tuz pod radkiem jest wlasnie geforce odstep miedzy kartami to ledwie pol centymetra okolo

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przed moimi różnymi kombinacjami

 

a napisz jakie to dokladnie kombinacje bo ja wsumie tez zdjalem to czerwone cudo wydaje mi sie ze lepiej jest bez tego tak naprawde

 

sory za post pod postem ale nie widze gdzie go moge usunac nie ten edytowalem ;)

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców czy hd5850 podobnie jak hd4850 przy starcie kompa rozpędza wentylator na maksa na chwilę czy odrazu działa tryb 2D i tylko w grach można ją usłyszeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś jakieś doświadczenia z R5850 puszczonym na q6600 @~3,6GHz? Zastanawiał się nad zakupem, ale nie wiem, czy procek nie będzie ograniczał mi grafiki... jeśli tak to chyba spojrzę przychylnym okiem na R4890.

Z góry dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli do tej pory ten q6600 Ci wystarczal, to i po dolozeniu nowej grafy nie spowolni :P wiadomo, zawsze wiecej pkt w 3dmarku bedziesz mial na jakims i7, ale ten tez nie jest zly ;) procesora moze ciut brakowac w takich grach jak bad company 2, crysis czy napoleon: total war, ale wiekszosc powinna smigac okej  

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś jakieś doświadczenia z R5850 puszczonym na q6600 @~3,6GHz? Zastanawiał się nad zakupem, ale nie wiem, czy procek nie będzie ograniczał mi grafiki... jeśli tak to chyba spojrzę przychylnym okiem na R4890.

Z góry dzięki za opinie.

Z q6600 na 3,6GHz grafa z podpisu śmiga bez żadnych problemów :), żadnego większego ograniczenia w grach przez procka nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś jakieś doświadczenia z R5850 puszczonym na q6600 @~3,6GHz? Zastanawiał się nad zakupem, ale nie wiem, czy procek nie będzie ograniczał mi grafiki... jeśli tak to chyba spojrzę przychylnym okiem na R4890.

Z góry dzięki za opinie.

 

Do 99% gier na 3.0 wystarczy nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić Radeon HD5870 w grę wchodzą tylko karty referencyjne które się najlepiej podkręcają?

 

PS:Później kupie jakieś inne chłodzenie.

 

Pozdr.

 

ja bym chyba polecal powercolora , u mnie po zmianie chlodzenia na zalmana kreci sie na 950@1300 bez podnoszenia napiecia ,wiecej nie proboje bo na razie za oknem jest za goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić Radeon HD5870 w grę wchodzą tylko karty referencyjne które się najlepiej podkręcają?

 

PS:Później kupie jakieś inne chłodzenie.

 

Pozdr.

 

wszystko jedno, zależy od sztuki, bierz najtańszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica miedzy wszystkimi referencyjnymi radeonami jest długość gwarancji . Natomiast reszta chłodzenia jest tak sam i różnią się tylko naklejka na obudowie?

 

PS:Opłaca się kupić PowerColor Radeon HD 5870 za 1400zl z Gw 24?

PS2:Jakie chłodzenie jest warte uwagi cena/jakość na tego Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nienajgorsza cena, ale chyba wolałbym obecnie GTX470 albo 460+OC

2. Póki co - wiele nie ma. Zalman jest w porządku.

 

Chłodzenie w referentach takie samo, różnica w naklejce, pudełku/wyposażeniu i długości gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS:Opłaca się kupić PowerColor Radeon HD 5870 za 1400zl z Gw 24?

 

Wiesz co to niezgodnosc towaru z umowa? Jezeli nie to przeczytaj przyklejony topic na oslej, a w 1400 powinienes sie wyrobic juz z chlodzeniem :P (najtanszy radek 5870 na skapcu kosztuje 1232 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...