Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po wynikach w metro i 3d11 można się domyślić, że z teselacją już nic nie wyczarują. Jeśli następna wersja radeonów byłaby ok 50% wydajniejsza od dzisiejszego hd6970 (co jest raczej mało prawdopodobne) to teselacja w grach miałaby sens...

Mimo wszystko pamiętam, że w czasie premiery hd5870 był trochę wydajniejszy od gtx 285 i to nie w każdej grze, a teraz? Odskoczył i to daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sporo o tym już dawno czytałem ale teraz postanowiłem spróbować. Kierowałem się tymi instrukcjami:

 

5850 Unlocked Bios !!!!!!!! - techPowerUp! Forums

5850 Unlocked Bios!!! - [H]ard|Forum

AMD HD5850 Unlocked Bios! - PureOverclock Forums

 

Chciałem wgrać ten bios asusa ale linki powygasały i nigdzie nie mogę go znaleźć. Pobrałem ten drugi który podają czyli bios MSI. Zrobiłem flasha wszystko fajnie tylko karta wcale się nie odblokowała... Ba nawet zegary spadły bo mam wersje karty OC która ma podniesione zegary tym czasem zegary spadły do seryjnych czyli 725 i 1000. Nie mam też możliwości regulacji napięcia w MSI Afterburnerze a oni jak widać na screenach mają. W postach każdy potwierdza że to działa. Może to nie ten bios? Może musi być ten asus? Spodziewałem się że po wgraniu biosu zegary podrosną do takich jak w HD5870 czyli 850 i 1200. Dodatkowo zyskam regulacje napięcia którą mam niedostępną. Nic z tych rzeczy....

 

Macie pomysł jak to zrobić? Skąd wziąć ten bios asusa?

 

Edit.

Znalazłem bios asusa. Po wgraniu to samo. Zegary 725/1000 i brak możliwości regulacji napięcia...

Może problem nie tkwi w biosie a w programie? Może to w Afterburnerze zablokowane jest napięcie? Jak mogę to odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupek ze mnie. W ustawieniach afterburnera wystarczyło zaznaczyć 3 opcje i się pojawiły napięcia. Problem jest taki teraz że po wgraniu biosu asusa wyskakuje mi "znaleziono nowy sprzęt". Zainstalowałem catalysty 11.2 i karta śmiga aż miło, gry wszystko bez problemu. W menadżerze podpisane to coś jest jako "nieznany sprzęt". Myślałem że to zniknie po instalacji karty. Karta się zainstalowała i trybi ale coś jeszcze zostało. Windows nie potrafi znaleźć do tego sterów w necie.

Edytowane przez anon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i na 10.12 wróciły mi bsod-y, normalnie masakra. Często się zdarza jak komputer wchodzi w tryb idle i monitor się wyłącza. Wchodzę na forum ati i co widzę ? Proszę AMD Game Forums - 10.12 blue screen error problem . Masakra, zobaczcie ile ludzi ma ten sam problem

 

W jaki sposob dokladnie sie to objawialo bo mniej wiecej od grudnia neka mnie dziwny problem a nie jestem pewien czy pod to podpada? Mianowiscie, w trakcie gry potrafi mnie zaskoczyc czarny ekran/brak sygnalu, przy jednoczesnym odpaleniu szuszarki (wentylator na maks jak sadze). Przez chwile slysze jeszcze dzwiek z gry po czym ten sie zapetla. Co wiecej, restart komputera nie daje efektu. Dopiero wylaczenie i ponowne wlaczenie (wystarczy power na obudowie) przywraca karte do normy. Przeszedlem juz przez spora ilosc roznego rodzaju sterownikow wlacznie z aktualnie zainstalowanymi 11.2. Problem wystepowal/wystepuje w przypadku roznych gier i w totalnie losowych przypadkach. Zdarzylo mi sie raz na to trafic w Black Opsie po bodajze dwoch rozegranych meczach, ktory karty specjalnie nie katuje czy Mafii 2 (po 2-3 godzinach gry), dwukrotnie jednego dnia. Zdarzaly sie tez przerwy i problem potrafil pojawic ponownie sie np. 2 dni pozniej. Przez grubo ponad miesiac, gdzie przewinely mi sie Dragon Age 2 (katujacy karte w DX11 do tego stopnia, ze az wiatrak bylo slychac), Homefront, Civ 5 (DX11) i Bad Company 2 nie dzialo sie kompletnie nic. Dzisiaj probujac swoich sil w Crysisie 2 problem wystapil juz 3 raz w ciagu okolo 2 godzin. Co ciekawe, nigdy nie pojawil sie zaden BSOD czy cokolwiek innego, mogacego naprowadzic na problem. Temperatury wydaja sie byc w normie i tak dla Mafii 2 w momentach, kiedy wystapowal problem wynosily one okolo 75 stopni, w przypadku Crysisa 2 - 80 stopni i tej wartosci nie przekracza. Zdarzylo mi sie rowniez noca wykonywac obliczenia na karcie obciazajac ja w 93-95% przez wiele godzin, temperatura nie przekraczala wowczas 85 stopni, problem w tym czasie nie wystapil ani razu. Karta to Sapphire 5870 kupiony jakos krotko po premierze podczas promocji w Vobisie, nigdy nie podkrecana. Pomijajac ten jeden problem nic wiecej zlego sie z nia nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie jest oryginalne napięcie rdzenia w HD5870 w wersji nie podkręcanej tj z zegarami 850/1200. Nigdzie nie jest jasno napisane a większość to wersje podkręcone przez producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiazaniu do mojej porzedniej wypowiedzi poszperalem troche na forum AMD w dziale dotyczacym Radeona i jako, ze korzystam z Windows 7, w jednym z postow trafilem na latke Microsoftu, ktora rzekomo rozwiazuje tego typu problemy. Po instalacji aktualizacji i przy okazji sterownikow 11.3 problem po raz pierwszy nie wystapil przy dluzszym posiedzeniu w Crysisie 2. Podejrzewam, ze problem mogl faktycznie tkwic w systemie z racji tego, ze od czasu napisania porzedniego posta cofnalem sie rowniez do sterownikow 10.10, gdzie problem tym razem rowniez wystapil. Latke mozna znalezc tu, moze komus sie kiedys przyda.

 

// Update:

Ulga trwala jednak jeden dzien i dzis dla zasady problem znowu sie pojawil a ja w dalszym ciagu nie wiem co moze byc przyczyna.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie jest oryginalne napięcie rdzenia w HD5870 w wersji nie podkręcanej tj z zegarami 850/1200. Nigdzie nie jest jasno napisane a większość to wersje podkręcone przez producentów.

 

1.125 lub 1.162 pod obciążeniem zależne od jakości chipu. Ale bardziej prawdopodobne jest że będziesz miał 1.162.

 

Raczej wątpię żeby przyniosły jakiś wzrost wydajności w serii hd5xxx. Bardziej prawdopodobne jest to, że mają już poprzednią generacje czyli hd5xxx głęboko w d.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo mam HD5850 i chciałbym mu ustawić zegary na takie jak w 5870. Skoro rdzeń mu ustawię na 850 to napięcie dobrze by było mieć też takie samo jak w 5870, jak sądzę byłoby to bezpieczne i normalne napięcie w końcu to ten sam procesor. Tylko teraz jakie mam ustawić 1.125 czy 1.1625 :D nie wiem które tyczyłoby się mojego procesora graficznego. W GPU-Z pisze mi Release Date: Sep 23, 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mojego wczesniejszego problemu (post #2124), przedmuchalem wentylator na karcie i w obudowie, z pomoca msi afterburnera zmienilem ustawienia predkosci obrotowej wentylatora co z kolei na zamknietej obudowie pozwala ograniczyc temperature do okolo 80-82 stopni przy Furmarku czy zabawie z OpenCL jednak nie rozwiazalo to wciaz problemu. Po raz kolejny mialem tez okazje pomeczyc karte obliczeniami z uzyciem OpenCL i tak przez ponad 16 godzin chodzila z temperatura 82 stopni (noc - 7h) i 72 stopni (dzien - cala reszte) bez zadnego problemu po czym problem powrocil wieczorem, po dwoch godzinach gry w Shifta 2, gdzie temperatura stanela na 71 stopniach. Pozostale temperatury, tzw "die", w przypadku Shifta nie przekroczyly 74 stopni gdzie z kolei przy wczeniejszych 16-godzinnych obliczenach siegaly 84-85 stopni. Z drugiej strony, przedwczoraj, zaraz po odkurzaniiu Furmark zaliczyl 90 minutowy test bez zadnego problemu gdzie zazwyczaj nie wytrzymywal nawet 10 minut. Ciezko mi jakos uwierzyc, ze moze to byc problem temperatury, a jedyna ciekawa zaleznosc widac przy uzyciu GPU. Podczas kalkulacji z uzyciem OpenCL te nie przekracza 93-95% i wowczas problem nie wystapil ani razu w ciagu 112 godzin lacznie poswieconych na zabawy z OpenCL. Z kolei zarowno Furmark, Crysis 2 jak i Shift 2 sa w stanie utrzymywac obciazenie GPU na poziomie 98-100% co skutkuje opisanym wczesniej problemem. Teoretycznie mozna by sie tu doszukiwac problemu z zasilaczem, ktory nie wyrabia przy maksymalnym obciazeniu karty, a ten to z kolei Tagan TG600-U33II 600W zakupiony bodajze miesiac po Radeonie. Do tej pory jednak nie sprawial problemow i pojedyncza 5870 powinien spokojnie uciagnac. Reszta zestawu to Phenom II x3 720 @ x4 3.2GHz, 8GB pamieci na 1333MHz, jeden dysk SATA Samsunga, 1 SSD, 1 naped dvdrw i antyczny SB Audigy, wszystko na plycie Asusa M4A79T.

 

Bylbym nawet sklonny zainwestowac w lepszy zasilacz, gdyby faktycznie byly jakies przeslanki ku temu, ze to on moze byc problemem. Licze jednak na jakies pomysly bo mi juz rece opadaja a coraz bardziej zaczyna mnie to irytowac.

 

// Update:

 

Ostatecznie zmienilem zasilacz na HX1000 i problem ustapil. Co wiecej, po dorzuceniu dodatkowego 5850 do kalkulacji w OpenCL tez nie sprawia problemu pomijajac kwestie generowanego ciepla i halasu przy kartach pracujacych na 100% przed dluzszy okres czasu.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z nowymi catalystami . a raczej juz od wersji 11.2 . po instalacji owych sterów (czy to tylko display driver czy i cala paczka - bez roznicy ) i po restarcie na monitorze mam brak sygnalu :| co jest ?? mial ktos cos takiego ?? moja karta to MSi HD5850 OC .

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj driver celaner net i usun wszystkie sterowniki od amd/ati oraz nvidii jesli miales poprzednio geforca. Nastepnie zainstaluj najnowsze 11.3

 

 

Btw. Tak sobie ostatnio mysle: a moze zawodowac moja hd5870?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że takie ceny są realne? IN4.pl - SAPPHIRE HD 5850 i HD 5830 w edycjach Xtreme

 

tak realne, SAPPHIRE TECHNOLOGY RADEON HD 5850 XTREME - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.1 (11162-15-20G) kupić tanio

tylko ten sklep towar z francji sproadza a opinie o nim w sieci sa rozne,

 

wszystko zalezy od tego ile sobie polskie sklepy dolicza marzy

 

 

edit:

 

http://olimp.sklep.pl/produkt/91330,sapphire-vga-ati-radeon-hd-5850-extreme-1gb-gddr5-256-bit-725-1000-dvi-hdmi-dp-pci-e

 

juz sobie polski sklep doliczyl lacznie 539 + wysylka, dziki ten nasz kraj

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko cena i tak bardzo atrakcyjna bo karta lepsza od hd6850~600zl, lepsza od gtx460 1gb ~650zl, a jesli ten model bedzie sie dobrze podkrecal i mial mozliwosc zmiany napiecia, to bedzie on tak samo wydajna jak hd6870 ~750zl.

Ciesze sie, ze tanieja karty graficzne ale co z procami?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pixmania przczytała ten temat i podnieśli cenę z 450 na 570 ;]

 

tymczasem w olimp cena na ta chwile 536 zl, szkoda tylko ze dostepnosc towaru = brak, pewnie sie zorientuja iz ciezko wyrwac odpowiednia ilosc kart i tez wywinduja cene

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać aż będą ogólnie dostępne, bo cwaniaczki myślą, że przysmarują teraz. ;]

 

dokladnie, szkoda tylko, ze akurat kupilem gtx460, trzeba bedzie go opchnac z powrotem na alledrogo

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem tej karty i pilnie poszukuje jej użytkowników :).

Melduje sie jako swiezo upieczony uzytkownik V2 :wink:. Szczerze mowiac nie mysle jak tu chlodzic poszczegolne elementy tylko jak tu ja zwodowac. Ta seryjna suszarka - choc calkiem estetyczna - swoja halasliwoscia nie daje mi zyc... :?

 

EDIT: a tak swoja droga - czy pogonienie jej z 850 na 1000 ograniczylo sie do przesuniecia suwaka czy tez w gre wchodza jakies wieksze kombinacje?

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...