Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

ps. jutro będę miał gts250 do fizyki, KTOŚ mi to obiecał solucje jak to uruchomić na windows 7 x64, mam nadzieję ów człek coś wysmaruję na forum do jutra, tak w ogóle kardy jedzie na pclaba czy benchmark.pl, a więcej solucji tam jak na naszym super zachwalanym tech forum, chyba że tu sami guru i nie potrzeba im instrukcji do niczego, szanowna redakcja tez mogła by się wysilić i raz na jakiś czas art instruktażowy stworzyć

tym kims bylem ja :)

 

napisze jak ja to zrobilem :

Głownie opierałem sie o ta strone http://www.ngohq.com/graphic-cards/16223-n...present-34.html w pewnym poscie jest wystarczajacy myk co trzeba zrobic a wiec

 

1. Go to My Computer > Properties > Hardware > Device manager (or type "device manager" in start menu)

2. Disable your nvidia card

3. Start > Run... > Services.msc

4. Stop nVidia Display Driver Service

5. Apply patch

6. Start the nVidia display driver service

7. Enable your nvidia card

 

patcha dolaczam ponizej

 

Obowiazkowo musi byc windows 7 ot cala filozofia aha wszystko robimy z prawami administratora

 

jeszcze stronki 2 inne gdzie co i jak to wyglada

 

http://www.overclockingstation.de/grafikka...unter-win7.html

 

http://overclock.pl/Articles/Show/Id/189,a..._na_kartach_ati

 

http://rapidshare.com/files/298380504/Phys...4-1.01.exe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jestem zadowolony z tej grafiki ale jednak sprzedaję ją .

I tak nie będe w najbliższym czasie extremalnie grał a zaoszczędzę kasę i jak przyjdzie odpowiedni czas to kupie znowu Hd 5850 albo coś lepszego ( np z niereferencyjnym chłodzeniem)

Kupię sobie teraz Hd 4890 tą --------> http://www.allegro.pl/item787919020_sapphi...on_extreme.html i mi styknie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co wyboldowales , nie moge znalezc linka do tego faqa z AMD , ale mam na szczecie cytat ze swojego posta , a u Ciebie to ja widze oc :

Thx za zainteresowanie ;) wyglada na to jednak, ze OC nie ma takiego znaczenia w moim przypadku jak ten felerny updejt do visty. Wywalilem to i smiga bez zadnych problemow :rolleyes: Zreszta od praktycznie 2 lat poza kartami graficznnymi i zasilaczem niczego w kompie nie zmienialem i nigdy nie bylo zadnych oznak przekrecenia sprzetu, zawieszek, bledow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie? Opłaca się kupować HD5870? czytam fora zagraniczne i ciągle problemy... a to że brakuje jakiś tekstur w grach a to że brakuje czegoś w filmach itp. itd. ogólnie duże problemy ze sterownikami, no i jeszcze ta cena... jest 20% szybszy od HD5850 a 40% droższy. I jeszcze pytanie odnośnie pamięci, czy 1GB wystarczy w grach DX11 za pół rok za rok? Czekać na odpowiedź nV?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dopłacać, bierz sobie wersję ASUSA albo MSI i podkecasz spokojnie , masz wydajność zbliżoną a nawet większą jak dobrze Ci karta poleci niż Hd 5870 i kasę w kieszeni.

Ja swojego HD 5850 wystawiłem na allegro, narazie i tak mało gram więc nie ptrzebuję jej, chociaż gdyby nie problemy zesterami to pewnie bym przy niej został, ale to co jest w Wiedźminie jest nie do przyjęcia a akurat chciałem w niego pograć jak siedziałem chory w domu a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jutro będę miał gts250 do fizyki, KTOŚ mi to obiecał solucje jak to uruchomić na windows 7 x64, mam nadzieję ów człek coś wysmaruję na forum do jutra, tak w ogóle kardy jedzie na pclaba czy benchmark.pl, a więcej solucji tam jak na naszym super zachwalanym tech forum, chyba że tu sami guru i nie potrzeba im instrukcji do niczego, szanowna redakcja tez mogła by się wysilić i raz na jakiś czas art instruktażowy stworzyć

Kolego ,choć trochę się wysil. Po pierwsze masz PW żeby napisać do ludzi co już odpalili physa ,po drugie na pierwszej stronie masz opis Lysyna ,który działa w 100%. Nie zaśmiecaj tematu ,pierwsza strona + szukajka lub PW i masz physa.

 

Jak sądzicie? Opłaca się kupować HD5870? czytam fora zagraniczne i ciągle problemy... a to że brakuje jakiś tekstur w grach a to że brakuje czegoś w filmach itp. itd. ogólnie duże problemy ze sterownikami, no i jeszcze ta cena... jest 20% szybszy od HD5850 a 40% droższy. I jeszcze pytanie odnośnie pamięci, czy 1GB wystarczy w grach DX11 za pół rok za rok? Czekać na odpowiedź nV?:]

Skoro czytasz fora zagraniczne ,to masz wiedzę na temat serii HD5xxx i twoja decyzja powinna się już ukształtować ,już sporo razy padało pytanie "czy warto?" ,decyzja należy do ciebie ,ale skoro czytasz uważnie fora to nie wiem nad czym się zastawiasz. A co do NV ,to nie wiadomo ile będziesz czekał ,bo narobili szumu po premierze ATI i teraz cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te stery i faktycznie, benchmark przyspiesza i to dość znacznie. Jednak nie zauważyłeś, że te sterowniki wyłączają tesselację pomimo, że w samym benchmarku jest ona aktywna? Porównaj wygląd kamiennej drogi na sterach 9.10/9.11b oraz tych ENZYME. Różnica widoczna gołym okiem.

Co do tessellacji, masz racje. Nie zauważyłem tego na Enzymach. Już napisałem do twórcy, żeby się tym zajął i napisał, że dziś się tematowi przyjrzy.

 

Jednak mimo wszystko te drivery działają u mnie lepiej niż normalne. w Age of Conan mogę wreszcie grać na dx 10 z fps na poziomie 35-50, gdzie przy C9.10/9.11b4 miałem 20-30 a różnicy w IQ nie zauważyłem

 

BTW. Te drivery to nowa odsłona DNA, jesli ktoś kiedyś korzystał.

Edytowane przez sparhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dopłacać, bierz sobie wersję ASUSA albo MSI i podkecasz spokojnie , masz wydajność zbliżoną a nawet większą jak dobrze Ci karta poleci niż Hd 5870 i kasę w kieszeni.

Czekaj , "jesli" to dobra oferta? Jesli nie to co ma? Jakby nie bylo to 5850 ma ciety rdzen wiec nie polecaj czegos na zasadzie "jesli".

 

Ja swojego HD 5850 wystawiłem na allegro, narazie i tak mało gram więc nie ptrzebuję jej, chociaż gdyby nie problemy zesterami to pewnie bym przy niej został, ale to co jest w Wiedźminie jest nie do przyjęcia a akurat chciałem w niego pograć jak siedziałem chory w domu a tu lipa.

 

Wydaje mi sie , ze ktos powinien mnie przeprosic , a "dziwne" % powinny mi zostac cofniete :lol2:

 

Ponoc nie bylo to problemem , gdy o tym pisalem , a i tych nie ma bo szuka sie dziury , nie?: ...Dziwne ;)

 

Thx za zainteresowanie ;) wyglada na to jednak, ze OC nie ma takiego znaczenia w moim przypadku jak ten felerny updejt do visty. Wywalilem to i smiga bez zadnych problemow :rolleyes: Zreszta od praktycznie 2 lat poza kartami graficznnymi i zasilaczem niczego w kompie nie zmienialem i nigdy nie bylo zadnych oznak przekrecenia sprzetu, zawieszek, bledow itp.

no problem , skoro moglem pomoc ;)

 

Odinstalowales jakas inna poprawke czy ta , ktora byla podana w tym "materiale" , ktory dalem wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowales jakas inna poprawke czy ta , ktora byla podana w tym "materiale" , ktory dalem wczesniej?

Dokladnie 952287 ;) przypadkiem znalazlem to na jakims forum, na stronie xxx, pomiedzy milionem innych rozwiazan, a ze bylo najmniej skomplikowane to zastosowalem je jako pierwsze xD patrzac na to, ile niektorzy sie mecza z tym problemem, to mozna to chyba nazwac fartem... 5 minut na googlach styknelo ;) tylko szkoda partycji... mogliby to zalatwic wczesniej, problem jest znany od conajmniej 2 lat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dopłacać, bierz sobie wersję ASUSA albo MSI i podkecasz spokojnie , masz wydajność zbliżoną a nawet większą jak dobrze Ci karta poleci niż Hd 5870 i kasę w kieszeni.

Ja swojego HD 5850 wystawiłem na allegro, narazie i tak mało gram więc nie ptrzebuję jej, chociaż gdyby nie problemy zesterami to pewnie bym przy niej został, ale to co jest w Wiedźminie jest nie do przyjęcia a akurat chciałem w niego pograć jak siedziałem chory w domu a tu lipa.

A zastanawiałeś się 2x ? Przecież 4890 którą wskazałeś jest niewiele tańsza (260 zł) od 5850 a skok wydajnościowy ogromny. No chyba, że te 260zł jest dla Ciebie bardzo istotne ? Dla mnie przypadek Wiedźmina to też jest dramat i blamaż ATI :| nie do zaakceptowania, ale mnie raczej nie skłoni do takich radykalnych działań.

 

Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi z wiedźminem i serią 58xx to proszę

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej irytuje mnie fakt problemu ze sterami.

Ewentulanie jak go sprzedam to kupię jeszcze jednego taniej i 100ke mam w kieszeni :D

Ale machlojki. :wink:

 

Jak poprawnie odinstalować stery nvidii. Wystarczy normalnie z Panelu Sterowania czy jakiś magiczny programik jest wymagany. Chodzi mi o migracje na radka bez konieczności robienia formata. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu machlojki :-)

Nie będzie mnie jakiś czas wiec wiesz, moze od tej pory wyjdzie wersja z innym chłodzeniem :-)

Najlepsze jest że gość w sklepie mówił mi że nie opyla mi się brać HD 5870 bo core 2 duo kręcony na 4 ghz będzie blokował tą karte, a facet rzeczoy z tego co wiem.

Mowił że 5870 to Core i 7 jak nic, zastanawiam się ile w tym prawdy i czy może na quada procka nie zmienić bo nacore i 7 jeszcze nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej irytuje mnie fakt problemu ze sterami.

Ewentulanie jak go sprzedam to kupię jeszcze jednego taniej i 100ke mam w kieszeni :D

Heh, a ponoc ja wczesniej robilem flame i wymyslalem nt. sterownikow ATI do obecnej generacji kart , to jest 58xx , wiec ciekawe za co mam % skoro widac , ze i wlascicieli to wk... Power, co sie czaisz?

 

 

 

Na marginesie , by nie bylo wojenki - jesli juz ja sprzedales to imho zle zrobiles , kierujesz sie w tym momencie impulsem i lekkim zdenerowaniem. Na twoim miejscu poczekalbym 2-3 miesiace, max do 4 miesiecy i juz wiesz wszystko : sprzedaje/zostawiam. Zobaczylbys jak dziala ewentualnie support , jak piszacy stery przyjmuja do wiadmosci "babole" i co z tym robia. Jesli sie nie myle to masz ja obecnie do miesiaca czasu (czyli ze 2 tyg?) , gdzie dopiero co wyszly do niej de facto pierwsze bodajze oficjalki , nie? 9.10 chyba byly jeszcze betami na "zas". Prawda natomiast jest to , ze dzis sprzedajac wiele na tym nie stracisz bo ludzie maja parcie na DX11 i nowosci.

 

I tak wszyscy maja z wiedzminem?

Oczywista oczywistosc skoro AMD oficjalnie przyjelo do wiadomosci i jest w "known issues". Prawdopodobnie skoro portale zachodnie zareagowaly i juz dosc glosnym echem odbija sie to tak mozesz byc raczej pewny , ze beda musieli cos z tym zrobic , wszak Witcher nie jest tylko "polska" gra , a jednak jest znanym w swiecie tytulem i o ile AF/AA moze byc mniejszym bugiem tak to co w nim jest obecnie to ostry "babol" wiec kwestia tylko czasu.

 

Dokladnie 952287 ;) przypadkiem znalazlem to na jakims forum, na stronie xxx, pomiedzy milionem innych rozwiazan, a ze bylo najmniej skomplikowane to zastosowalem je jako pierwsze xD patrzac na to, ile niektorzy sie mecza z tym problemem, to mozna to chyba nazwac fartem... 5 minut na googlach styknelo ;) tylko szkoda partycji... mogliby to zalatwic wczesniej, problem jest znany od conajmniej 2 lat :/

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszyscy maja z wiedzminem?

Wszyscy mają :) I wszyscy co odpalili go na 58xx jak jeden mąż myśleli, że ich karta jest walnięta :) Ja sam się przestraszyłem bo ze swojego wieloletniego doświadczenia wiem, że takie artefakty właśnie pojawiały się w momencie gdy padała grafa. Takich jaj to jeszcze nie było nigdy ze strony ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją 22go tego miecha więc mam ją jak widzisz bardzo krótko.

Jak mowilem wczesniej : duzo nie stracisz ;)

 

 

Wszyscy mają :) I wszyscy co odpalili go na 58xx jak jeden mąż myśleli, że ich karta jest walnięta :) Ja sam się przestraszyłem bo ze swojego wieloletniego doświadczenia wiem, że takie artefakty właśnie pojawiały się w momencie gdy padała grafa.

Maly dowodzik padajacych pamieci :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Tak wlasnie wyglada poczatkowe padanie pamieci ;)

 

Takich jaj to jeszcze nie było nigdy ze strony ATI.

Takich to znaczy , ze cos nie dzialalo , czy takich gdzie obraz zachowuje sie tak jak na tym filmiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do witchera to próbował ktoś wymusić stałe takty 3d gpu/mem być może to rozwiązuje problem.

 

 

Może mi ktoś sprawdzić te stery czy działa physx - http://side.pl.pl/Forceware/Vista/32bit/Fo...Win7%2032bit.7z , nie było robione z myślą o physx , ale może zadziałają :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do witchera to próbował ktoś wymusić stałe takty 3d gpu/mem być może to rozwiązuje problem.

 

 

Może mi ktoś sprawdzić te stery czy działa physx - http://side.pl.pl/Forceware/Vista/32bit/Fo...Win7%2032bit.7z , nie było robione z myślą o physx , ale może zadziałają :wink:.

side wypuść wersje x64 pod vistę, narazie jade na moim gte250 po win 7 i wszystko działa piknie (wiadomo że pulpit rozszerzony musi by ale co za problem wyłączyć grafę w menadżerze urządzeń jak się jej nie używa w windzie, batman nieźle wygląda a i fps tez daje radę min.44 max 112 średni 80fps

 

SPOXXX WIELKIE DZIĘKI

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich to znaczy , ze cos nie dzialalo , czy takich gdzie obraz zachowuje sie tak jak na tym filmiku?

Dokładnie taki objaw ('wywalanie' polygon-ów) jest padania pamięci na grafie, lub za dużego o/c. Chodziło mi, że takich artefaktów jak w wiedźminie (tudzież na filmiku) nie było, bo że zawsze były jakieś zonki od ATI w sterach to jest fakt. Daleko nie trzeba szukać i lista gier jest duża. Np. W najnowszym BiA (Brothers in Arms) w którymś tam etapie (z deszczem) pojawiały się takie kropy czerwone i żeby było śmiesznie to też jest jeden z objawów padania grafy :). No nic, pozostaje mieć złudną nadzieję, że fix tego bug-a będzie miał najwyższy priorytet przy pracy nad nowymi sterami.

 

BTW. filmik z witcher-a z tymi artefaktami powinien być link-owany na portalach w reklamach promocyjnych serii 58xx :)

 

EDIT: Jeśli chodzi o samo Community (czyli nas graczy) ATI ma duże i 'prężne', tzn wielu ludzi zgłasza błędy a moderatorzy szybko odpowiadają i przypisują błędy do listy 'Known Issues', czyli takiego 'bug tracker-a' dla development-u. Problem jest tylko taki, że chyba brak im resource-ów (developerów) i nie ma kto tych baboli naprawiać, w krótszym terminie niż miesiąc.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jeśli chodzi o samo Community (czyli nas graczy) ATI ma duże i 'prężne', tzn wielu ludzi zgłasza błędy a moderatorzy szybko odpowiadają i przypisują błędy do listy 'Known Issues', czyli takiego 'bug tracker-a' dla development-u. Problem jest tylko taki, że chyba brak im resource-ów (developerów) i nie ma kto tych baboli naprawiać, w krótszym terminie niż miesiąc.

Community jest prezne - to fakt , jednak jak patrze na liste zmian w sterach to watpie , ze w ogole cos tam dodaja bo skoro AF ciagle "wyplywa" to chyba ktos o tym zapomina ;)

 

Swoja droga , do nich ciezko jest wyslac wiadomosc dotyczaca supportu i bugow - siec osiedlowa , za nic nie moglem pocisnac. Musialem przez znajomego wyslac to co chcialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie że sterowniki 9.11 są najbardziej stabilne

zabawy z physx ciąg dalszy zainstalowałem cryostasis benchmark rozdzielczość 1920/1200 wszystko na high, ansiox2, minimalny fps 33fps w końcu będę mógł pograć fulla bo leży od dłuższego czasu i było nie do ruszenia na poprzednich konfigach gts250 daje radę szukam tylko jakiegoś chłodzenia z wyrzutem na zewnątrz rozstaw otworów po przekątnej 61.5mm

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do witchera to próbował ktoś wymusić stałe takty 3d gpu/mem być może to rozwiązuje problem.

 

 

Może mi ktoś sprawdzić te stery czy działa physx - http://side.pl.pl/Forceware/Vista/32bit/Fo...Win7%2032bit.7z , nie było robione z myślą o physx , ale może zadziałają :wink:.

jak bedzie pod 64 bity na win 7 to sprawdze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnotowałęm strasznie duże spadki wydajności w Star Wars Empire At war Mod Stargate spada mi nawet do 22 fps w czasie dużych bitew !

na Hd 4870 na tych samych ustawieniach NIGDY czegoś takiego nie widziałem...

Jesli masz jeszcze 4870 to sprawdz na niej - jesli nie bedzie to znaczy , ze sterownik graficzny zajezdza cpu. Moglbys odpalic rive w tle z monitorem cepa i sprawdzic jego zuzycie w tej gierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...