Skocz do zawartości
kamilee

Buda + Chłodzenie Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozglądam się za obudową i coolerem na cpu.

Co do coolera:

- Intel C2D E8500 bez OC

- ASUS P5Q Premium

- CICHY (nie chcę go słyszeć)

- musi pasować do obudowy (poniżej wymagania)

- koszt max 300zł

 

Obudowa

- bez PSU (mam Corsaira 550W)

- CICHA :) (w sensie bez wibracji itp)

- min 6 kieszeni wew. hdd

- możliwość postawienia na płasko (desktop)

- ładna - stoi na widoku

- koszt ok 300zł

 

Dzięki za sugestie,

pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cm 690 jest fajna , posiadam ja i polecam ;) A co do wentylatorkow to nie sa za ciche chodz tez nie sa za glosne , jezeli jestes bardzo wyczulony na halas to lepiej je wymien :D

chopie sie nie czepiej tak ze wentylatory a nie wiatraki bo to bez roznicy bo kazy wie o co chodzi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ?? Ja też czytam, ciekawi mnie opinia innych.

To z tego, że to są komentarze moderowane przez pracowników :) Wierzyć tym opiniom nie można w ząb.

Jakiej jakości są wiatraki załączone do CM 690? Chodzi mi głównie o poziom hałasu.

Ciche nie są, chyba że na 5V. Na 12V są głośne, słychać je bardzo dobrze. Ale jeśli masz problemy ze słuchem, to nie będziesz ich słyszał ;)

jakoś nie przekonuje mnie zasilacz na dole. Tak mi się to nie widzi coś

IMO doskonałe rozwiązanie - ja sobie bardzo chwalę takie w moim RC690.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam cm 690 bez okna i powiem wam że wszystko by było ok gdyby nie to że 3 dyski w obudowie powodują bardzo duże drgania obudowy... obudowa całą się trzęsie i dziwnie bzyczy( od tych drgań...) spowodowane jest to raczej slabej jakosci koszykami na dyski,gdyby nie te koszyki wszystko bylo by ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylatory*

 

są ciche zapewniam. zagłusza je moj zasilacz;) ale mam w tej bedzie 2x wentyle od CM

Jeśli ten wentylator w CM 690 jest wg Ciebie cichy to masz kiepski słuch. Taki sam (wyciągowy) miałem w CM elite i wymieniłem go po kilku dniach. Na 12V jest głośny, a przy 6V praktycznie w ogóle nie wieje.

 

Co do chłodzenia na cpu, to bierz mugena 2, albo ultre 120

 

 

 

duzii wrzuć je sobie w scythe hdd stabilizer x4, ja mam takie cudo od nexusa (na 2 dyski) i kultura obudowy znacznie wzrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie mam wlaczona muzyke albo na sluchawkach non stop. a glosny jest gdyz buda jak juz wspomnialem stoi na biurki i mam ja niemal przy uchu;) natoiast taki halas jaki generuje ten wentyl jest nieslyszalny: 3zephyry i tem wentyl od CM, wentyl od mugena2, 2 od musashi i zasilacz, wiec zasilacz mi zaglusza te wentyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro zasilacz u Ciebie wyje to nie mów że są ciche lub głośne bo nie masz odniesienia. W porównaniu do wyjącego wentyla w chieftecu może są ciche, gdybyś go na chwilę zatrzymał to byś je usłyszał.

 

Wentyle polecam Acutake lub Zephyry, dosyć ciche przy obniżonym napięciu.

 

Co do obudów do 300zł to najczęściej polecany jest Antec 300, ale ta buda to po prostu czarny kloc, wielu osobom taka prostota się podoba (w tym mi ;) ), a innym to nie pasuje. Powinieneś sam wybrać taką która będzie Ci się podobać bo to właśnie Ty będziesz ją oglądał najczęściej ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem Internet i zdecydowałem się na polecanego CM 690. Właśnie go zamontowałem (razem z Mugenem 2 zresztą :) ). Obudowa jest świetna, Na razie mam problem tylko z panelem przednim - trzeba się nieźle nasiłować (jak to z nowymi rzeczami - człowiek bojaźliwie podchodzi bo się boi rozwalić)

 

Co do wentylatorów - miały małe wtyczki przypięte do molexów. Rozumiem, że molexy = 12V, a małe (do gniazdek na mobo) to 5V. Wpiąłem je do mobo i... trudno mi ocenić bo mam suszarkę geforce 9600gso (sprzedam tanio:) ). W przyszłym tygodniu prawdopodobnie dokupię HD 4870 Sapphire'a (to z vapor-x, podobno ciche) i ocenię czy udało się zejść z hałasem do akceptowalnego dla mnie poziomu.

 

Jak nie, to chyba tylko woda zostanie.

 

Dzięki za (skuteczną) pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast CM690 zastanów się nad Lancool K58 - naprawdę świetna buda :icon_exclaim:

Lancool to marka Lian-Li więc jakość jest bardzo dobra.

 

Zresztą już kupiłeś więc i tak za późno.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...