Skocz do zawartości
kajtomato

Modernizacja Kompa Do 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na początek mój komputer:

 

procesor DualCore Intel Pentium E2160, 2400 MHz (9 x 267) @3Ghz

płyta główna MSI P35 Neo2-FIR/FR / P35 Platinum (MS-7345)

karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT

ram 2GB Patriot Memory PSD21G8002 (400 MHz)

dysk sata, monitor CRT 17" (!!)

 

Monitor starzeje się, widać smużenie, więc czas na jakiś nowy, najlepiej 22", ale granie na dużo wyższej rozdzielczości pociąga za sobą duże problemy. Gry które teraz mi śmigają... no cóż śmigać nie będą xD Dlatego zastanawiam się nad jakimś upgrade... w sumie mam 1200zł. Na monitor i na modernizacje, po pierwsze, powiedzcie mi czy da się to jakoś sensownie zmodernizować za kwotę 500/600zł (żeby zostało na monitor) bo w innym wypadku zamierzam wydać większą kwotę na monitor.

 

pozdrawiam Kajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie monitora gry dalej będą śmigały, ale już niekoniecznie w tak wysokich ustawieniach na jakich grasz teraz. Szukaj używanego E5200 (i kręć na min 3.8GHz) i do tego używany HD4850, powinieneś się bez problemu zmieścić w kwocie 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem trochę o HD4850, najbardziej spodobała mi się firma palit, (cena, cisza) tylko że palit ma tego radeona tylko z 512MB ram, słyszałem ze przy wyższych rozdzielczościach bardzo przydaje się więcej ramu na karcie, czy tan różnica jest na tyle duża by opłacało się zainwestować w droższą kartę?

 

edit: procek ( E5200) też całkiem fajny, co ciekawe cena od czasu jego wydania prawie się nie zmieniła.... za ile powinienem szukać używki? (chociaż mało ich na allegro)

Edytowane przez kajtomato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej rozdzialce planujesz grac? w 1280x1024 jest az nadto;)

jak pisałem, planuje kupno 22" monitora, tak więc 1680x1050 raczej

 

 

Dzięki za podpowiedzi, kupiłem HD4850 i E5200. Śmigają mi już na komputerze ale mam pewien problem, czy trzeba reinstalować system po zmianie procesora? bo everest nie wykrywa mi tego procesora, a w dodatku w testach wychodzi gorzej od mojego poprzedniego procesora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem trochę o HD4850, najbardziej spodobała mi się firma palit, (cena, cisza) tylko że palit ma tego radeona tylko z 512MB ram

Dzięki za podpowiedzi, kupiłem HD4850 i E5200. Śmigają mi już na komputerze ale mam pewien problem, czy trzeba reinstalować system po zmianie procesora? bo everest nie wykrywa mi tego procesora, a w dodatku w testach wychodzi gorzej od mojego poprzedniego procesora....

Jesli kupiles tego palita http://www.techpowerup.com/img/08-08-20/hd4850.jpg to slowo cisza ma sie do niego jak piernik do wiatraka. Mialem tego palita i byla to najglosniejsza rzecz w moim kompie...

 

Reinstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...