Skocz do zawartości
dav4

Szalejący Wentylator 12cm W Fortron Saga 450w

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam w.w zasilacz od kilku miesięcy. Od jakiegoś czasu wentylator zaczął szaleć, wibrować, głośno chodzić. Była jeszcze na niego gwarancja więc spakowałem go do oryginalnego kartonu i pojechałem do serwisu gdzie składali mi kompa i odesłali go do dalszego serwisu dystrybutora (bodajże AB.pl). Po 2,5 tygodnia zasilacz wrócił, bez pudła ale wrócił, a więc go podłączam i chodzi jeszcze głośniej. Przyglądnąłem się mu i zobaczyłem że kratka wentylacyjna jest nieco wgnieciona(kilka mm), pewnie od transportu. Delikatnie ją odgiąłem i teraz chodzi tak głośno jak kiedyś, nic z nim nie zrobili. I mam do Was 3 pytania.

 

1. Czy reklamować go dalej, czy lepiej samemu wymienić wentylator ? Gwarancja jest do grudnia

2. Jeżeli miał bym wymieniać sam to jaki tani(max 25 zł z wysyłką z allegro) wentylator polecacie ?

3. Czy od tego że komputer stał trochę krzywo i był przesuwany wentylator mógł się zepsuć ? W karcie graficznej chłodzenie mi już padło i dostałem nową kartę w ramach gwarancji. :lol:

 

 

Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw się w dalsze reklamacje .

 

Rób od razu fanswapa lub poczekaj na koniec gwarancji i dopiero bierz się za fanswapa .

 

Jeżeli zasilacz nie ma żadnych plomb na krawędziach i wentylator jest podłączony na wtyczce a nie lutowany to możesz się brać za to od razu .

 

A z cichych 120 mm to może SilentiumPC Zephyr 120 mm zwykły lub podświetlany - w normalnych sklepach w cenach 15-20 zł, pewno na allegro będzie podobnie .

 

Słyszałem opinie że wersja LED ma trochę mniej wibracji ze względu na materiał obudowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie słyszałem o tym Zepchyrku ;) Chyba tak zrobię bo nie mam ochoty czekać kolejne 2 tygodnie aż przyjdzie z serwisu, a pracować się na nim nie da bo buczy okropnie :) Wezmę chyba wersję z LED xD

 

 

 

~~~

Edit

Już zamówiłem wersję LED, ale mam jeszcze jedno pytanie. Z jaką prękdością kręci się obecny wentylator, z tego co słyszałem fortron saga = amacrox warrior = modecom mc - mają chyba te same wiatraki. Ile one mają RPM ? Zephyr nie będzie za wolny ? Podłączać pod płytę czy pod zasilacz ?

Edytowane przez dav4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...