Skocz do zawartości
Piterix

Czy Nadzedł Czas Zmian ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie było ;-) Tzn. zaglądam na stronę główną czytam conieco ale na forum już dawno nie byłem... Moje WC chodzi sobie spokojnie bez awarji już któryś kolejny rok... nawet wody nie dolewam ;-) No ale wychodzą nowe gry... niby jeszcze wszystko super chodzi, ale - tu i tam jakaś przycinka się zdarzy... Dlatego piszę do WAS bo się ZNACIE, czy wymieniać procka i płytę - a jeśli tak to czy pakować się w i7 czy może i5 wystarczy i ddr 2 a nie 3. Planuję zmianę karty graficznej na nowego Radka 5870 i to zrobię - tylko czy powinienem też wymieić proca i płytę ?? Proc mi się kręci w porywach do 4 Ghz, kompa używam do netu i gier.

 

EDIT:

 

Przesiadam się teraz z XP 32bit na Windows 7 64 bit. - dlatego pytam - bo jak po przesiadce zmienię płytę - to znowu będę musiał system kupić....

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad 5850 ale... różnica to ok 400 czyli niewielka... a ceny kart teraz są i tak mega niskie 1400 za nasilniejszą katrtę na rynku - to tylko kupować - ja za swoją dałem 2400 w dniu premiery... ale i służyła ładnych kilka lat - do dzisiaj nie jest źle - radzi sobie super - tylko czasem mam przycinkę... a w kwestji komfortu gry nie lubię kompromisów ;-)

 

Edit:

Pozatym, kręcenie tej karty powoduje utratę oszczędności energii, nie żeby mi tam szczególnie zależało - ale jednak docelwo te 400 się w ten sposób zwróci... Z drugiej strony - podkręcać bym jej teraz nie musiał...

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - różnica 40%. Nie dyskutuję z faktami - bardziej opłacalny jest zakup 5850. Kupię i tak 5870... Ale mnie interesuje kwestia procka płyty i RAMu. BO na kartę to już się zdecydowałem - a moja płyta ma PCI express x 1 a nie x 2 i wiem że nie ma to znaczenia, ma też tylko 1xPCI express a nie 2X - więc efekty fizyki stoją pod znakiem zapytania - a mógłbym zostawić sobie tą kartę... nie wiem jak to działa - że 2 różne karty sobie siedzą w kompie - ale wyczytałem na PurePC (dawnym Tweaku ;-) ) żeby sobie zostawić 9800 do fizyki... Jakby ktoś mi mogł to wyjaśnić - to będę wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest dosc dobry i na pewno wystarczy Ci na kolejne kilka lat , ramu tez masz wystarczajaco bo az 4 GB ;) a co do PhysX to ja nie wiem , ale ogolni to podchodze do tego bardzo sceptycznie . Jest mozliwosc uzywania karty nvidia do physx przy zmodowanych sterownikach o ile sie nie myle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...