Skocz do zawartości
matei

Niska Wydajność Mimo Ok Sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio znajomy wrzucił do swojego komputera z E2220, 2GB ram nową grafikę - Palit 9600gt (. Mimo nienajgorszego sprzętu wydajność w wiekowych grach jak Counter Strike: source czy Team Fortress2 (ten sam silnik) była imho żenująca. Cs:s na max detalach w 1280x1024 bez AA i Aniso osiąga jakieś 40fps ze spadkami nawet do 5-10fps. Pomyślałem "heh stary procek... kręcimy!". Z 2.4Ghz podniosłem na 2.7Ghz i wyraźnego skoku nie odnotowałem. Windows dopiero postawiony, sterowniki najnowsze, itp, itd...Na sprzęcie z mojego siga wymienione wcześniej gry w takiej samej rozdziałce i max detalach działają miodnie.

 

Poniżej specyfikacja sprzęciwa:

- pentium e2220 (conroe) 2.4@2.7Ghz

- Asrock 4CoreDual-SATA2 (straszne dziwadło)

- 2x1Gb 533Mhz

- Sparkle 9600Gt - http://www.sparkle.com.tw/product_detail.a...&sub_id=292

- Fortron 450W

Edytowane przez Frugo3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była wcześniej grafika (i procesor)? Coś ze stajni ATI może? A jeśli nVidia, to dużo starsza? Czy jest zrobiony należyty porządek ze sterownikami?

Wcześniej był Radeon 9550, sterowniki wywalone i wrzucone najnowsze nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera... przeoczyłem to w specyfikacji płyty. W takim wypadku raczej nie pozostaje nic innego niż wymiana płyty głównej bo szkoda, aby grafika była tak porządnie ograniczana. Nie rozumiem sensu wrzucania pcie@x4 na mobo jako slot gfx. Jednym słowem: kiszka!

Dzięki chłopaki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...