Skocz do zawartości
Matt125

Sieć Ponad 100 Metrów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę się zapytać czy jest możliwa sieć ponad 120 metrów.

 

Chodzi mi o to, że stoi komputer z założonym internetem neostrada 512 +Livebox

 

I Czy da się przeciągnąć kabel 120+m , tak aby był internet na innym komputerze, i co będzie do tego potrzebne,

 

Schemat :

 

 

Komputer + Neostrada512+LiveBox--------------------Odległośc 120m---------> Komputer 2

 

Co trzeba byłoby jeszcze dokupić aby nie stracić sygnału??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić. Można wymusić niższy standard Etehernetu w celu dodaniu tych kilku metrów. Ale jeśli chcesz mieć dobre transfery, to coś aktywnego po drodze jest konieczne. Do tego dochodzi problem z ładunkami elektrostatycznymi i burzami, o ile ten kabel będzie choć trochę leciał na dworze.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem spróbować można , tylko z tym switchem to będzie problem bo na tych 120 m nie ma gdzie za bardzo postawić switcha

 

A tego neta to mam zamiar zwiększyć jak coś...

 

Tzn.

 

Komputer-----Kabel <załóżmy 2m>---->Switch---->Reszta kabla---> Komputer 2

 

Kolega powiedział mi że tak zrobić jak narysowałem ;) to powinno być już lepiej.

 

Dzięki za udzielenie odpowiedzi...

 

Jak mówicie, że ma chodzić to raczej kupię sam kabel , a jak coś będzie, źle to to się coś wykombinuje.

Edytowane przez Matt125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie , jaki kabel byście wybrali , nawet tej firmy Madexa, mam zamiar go puścić pod ziemią, a jeśli nie madexa to co innego , prosiłbym o linki , żebym wiedział co w sklepie powiedzieć . Cena też by się przydała.

 

Co powiecie o kablu SOLID

 

Cat. 5E Lan Cable UTP 4 Patrs 24 AWG --- z tym PATRS nie jestem pewny bo nie mogłem się rozczytać

 

Mama kawałek takiego kabla w domu.

Edytowane przez Matt125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci ten kabel nie zadzaila to mozesz slicza zakopac gdziess/wrzucic na drzewo cokolwike , prad zasilajacy mozesz przeslac przy pomocy http://pl.wikipedia.org/wiki/Power_over_Ethernet

http://www.heise-online.pl/networks/featur...iem-778560.html

 

;]

 

 

wiec w teorii mozesz dopokojnie do 200-250 metrow przesmac na 1 sliczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam ze poe mozesz zrobic samemu i nie muszisz wydawac po kilkadziesiat zlotych za taki zestawik, wystarczy ze kupisz 2 "łączniki" do rj 45, kabelek pasujący do gniazda zasilania urządzenia + gniazdo i na 2 nie używane parki wrzucasz sobie napięcie, w jednej kostce na odbiór dajesz gniazdko, w drugiej kabelek i koniec, 10 minut roboty a działa dokładnie tak samo, na takich kosteczkach robionych przeze mnie działa połowa urządzeń sieciowych znajomego mającego sieć wifi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...