Skocz do zawartości
LordFrey

Problem Z Heur.scspicious@25962291

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem moja znajoma wykryła u siebie jakieś niepożądaną zawartość na komputerze. Prawdopodobnie jakiś wirus o nazwie: heur.scspicious@25962291 Ja szczerze powiedziawszy nie wiem co to jest. Szukałem o tym trochę w google, ale nic ciekawego nie znalazłem, a jedynie jakiś informacje były po hiszpańsku.

 

Comodo wykrył ten syf, ale nie może go usunąć. Ręcznie też nie jak nie można tego usunąć. Znajoma mówi że złapała to coś przez maila, ale od zaufanej osoby, nie z jakiegoś spamu.

 

Czy mieliście może problem z tego typu "wirusem", postaram się wziąć od niej screena z raportem po skanie.

 

Liczę na każdą pomoc i wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się nazwą, to algorytm heurystyczny antywirusa (heur - pierwsza część nazwy), porównujący kod aplikacji z typowymi kodami wirusów, uznał kod za podejrzany (ang. suspicious - podejrzany).

Nie oznacza to w zupełności, że jest to wirus. Jest to po prostu kod, którego działanie może, ale nie musi być szkodliwe dla komputera. Zazwyczaj takie ostrzeżenia generują wszelkiego rodzaju cracki do gier, generatory kluczy seryjnych, ale również debuggery, skanery sieci i ogólnie nietypowe (w użytku codziennym przeciętnego Kowalskiego) aplikacje/narzędzia.

 

Podaj nazwę pliku (w którym jest rzeczony wirus) oraz jego rozmiar.

Zazwyczaj usunięcie/naprawa pliku z wirusem jest nie możliwa z powodu jego działania (uruchomienia) - podobnie jak nie da się skasować większości uruchomionych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...