Skocz do zawartości
IchimaruYo

Czy Wybrałem Dobry Zasilacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wink: .Miesiąc temu ,tak jak mi doradziliście, sprzedałem chrzesnemu(a dokładnie jego synowi) komputer który nie był jakis mocny ,latał na integrze i E5200 ,wczoraj sprzedałem mu jeszcze 9600GSO na który przeczekałem do zakupu nowej grafiki :D . A otóż podłączyłem do tamtego kompa 9600GSO i komp się nie włączał ,i sobie uświadomiłem że zasiłki nie wymieniłem przed sprzedażą i siedzi tam ProComp 400W :P ... Chrzesny poprosił mnie abym jeszcze znalazł jakiś tani zasilacz, który by to ogarnął i by działał przez 2-3 lata . Otóż zaproponowałem mu Fortrona PNF 400W .

Czy dobrze zrobiłem proponując mu ten zasilacz ? Zasilacz jest już zamówiony i będzie jutro ,czy nie popełniłem błędu ?

Proszę o sprawne odpowiedzi .Dzięki i Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez IchimaruYo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink: .Miesiąc temu ,tak jak mi doradziliście, sprzedałem chrzesnemu(a dokładnie jego synowi) komputer który nie był jakis mocny ,latał na integrze i E5200 ,wczoraj sprzedałem mu jeszcze 9600GSO na który przeczekałem do zakupu nowej grafiki :D . A otóż podłączyłem do tamtego kompa 9600GSO i komp się nie włączał ,i sobie uświadomiłem że zasiłki nie wymieniłem przed sprzedażą i siedzi tam ProComp 400W :P ... Chrzesny poprosił mnie abym jeszcze znalazł jakiś tani zasilacz, który by to ogarnął i by działał przez 2-3 lata . Otóż zaproponowałem mu Fortrona PNF 400W .

Czy dobrze zrobiłem proponując mu ten zasilacz ? Zasilacz jest już zamówiony i będzie jutro ,czy nie popełniłem błędu ?

Proszę o sprawne odpowiedzi .Dzięki i Pozdrawiam :wink:

błąd zasilacz ma słabą linie 12v a ten zestaw własciwie tylko z tej lini korzysta

coś takiego byłoby rewelacja i ze sporym zapasem http://www.allegro.pl/item780532940_zasila..._fv_zabrze.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest już u chrzesnego zamontowany .Działa z 9600GSO 384MB ,E5200 @3,3GHz ,2 dyski ,DVD i 2 wiatraki ,wszystko działa dobrze i stabilnie ,męczyłem go orthosem ,nie było błędów ,z napięciami wszystko w porządku ...wygląda na to że temat do zamknięcia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, czy do zestawiku: GA-MA770T-UD3P, Athlon X2 240, 2x2gb, Samsung F3 500GB, Asus 9600GSO, 2xDVD wystarczy Chieftec 350W (prawdopodobnie model GPS-350EB-101A) ? Aktualnie chodzi na DFI NF4 na s.939, Athlon 3000+, 1gb ram, GF 7600GS. Czy dolozyc 20-30zl i kupic uzywanego Chiefteca 400W (moze bede mial okazje) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

348W na linii +12V to nie jest mało, Delta/Chieftec GPS 400W ma tyle samo mocy.

To prawda jak spojrzałem na naklejkę na zasilaczu to się uspokoiłem ,bo jak na fartrona za 124zł to naprawdę niezle :wink:

 

Podepnę się pod temat, czy do zestawiku: GA-MA770T-UD3P, Athlon X2 240, 2x2gb, Samsung F3 500GB, Asus 9600GSO, 2xDVD wystarczy Chieftec 350W (prawdopodobnie model GPS-350EB-101A) ? Aktualnie chodzi na DFI NF4 na s.939, Athlon 3000+, 1gb ram, GF 7600GS. Czy dolozyc 20-30zl i kupic uzywanego Chiefteca 400W (moze bede mial okazje) ?

Komputer powinien chodzić ,lecz nie jestem pewien , lepiej kup nowy zasilacz np BeQuiet Pure Power 430Wpowinien styknąć i mieć zapas mocy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem ciekawą opcję:

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/531261

http://www.fsp-group.com.tw(...)

 

Niby ma 18W na 12V i 450W, może to być alternatywa dla BeQuiet?

 

edit:

 

jednak przejrzałem jego kabelki i są mocno ograniczone, brakuje 1x6pin(PCI-E). Wiec znalazłem innego, może ten się nada:

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=42822

Edytowane przez Chef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...