Skocz do zawartości
kulka92

Karta Sieciowa A Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wydaje ze koledze chodzi o pzryspieszenie np pobierania plikow i wczytywania stron

Mam racje? Jesli tak to nic z tym nie zrobisz bo to dostawca internetu ogranicza Ci predkosc

 

ps. jaka predkosc? Bo znam przypadki ze z neostrady 256 probowali 'cos' zrobic i ze tak powiem... nie zrobili nic

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOkładnie o to mi chodzi:D mam internet lokalny i mam wersje niesymetryczną czyli powinno mi ściągać około 1mb/s a w nocy 2mb/s nie pamiętam dokładnie jakie to były prędkośći ale napewno więcej niż 1mb. wysyłanie jest duzo mniejsza bo chyba w dzień 512kb/s a w nocy 1mb/s i mam często problem taki ze ściąga mi pliki po 13kb... a kolega z bloku obok może ściągać po 300kb... a ma dokładnie ten sam internet co ja. od czego to może zależeć? mogę coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz dzielony internet z sasiadami?

Jak tak to sprawa jasna i nic z tym nie zrobisz - po prostu masz tak 'milych' sasiadow ktorzy caly czas cos sciagaja i zabieraja Tobie znaczna czesc polaczenia.

Juz to przerabialem i nigdy wiecej nie wkopie sie w dzielonego neta

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam dzielonego internetu... tylko chodzi mi o to że mój sąsiad z bloku ma ten sam internet( z tej samej sieci lokalnej) i o tej samej prędkości... zresztą większości moich znajomych internet chodzi szybciej niż mi. i zastanawiam się czy zmiana karty sieciowe na lepsza może tu coś pomóc. I co moge zrobić żeby zwiększyć prędkość pobierania? czasami także nie moge połączyć się w kolegami w LANie jak chcemy pograć...;/ mój dostawca internatu mówi zę moge mieć jakieś firewear ( nie weim czy dobrze napisałem:P) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping

 

Pinging 1000:

 

 

PING 1000 (0.0.3.232): 56 data bytes

 

----1000 PING Statistics----

10 packets transmitted, 0 packets received, 100.0% packet loss

 

 

o to wynik programu... powiem szczerze że nie wiem OCB:P

a jak pobierałem plik 500mb to na początku szło 1mb/s a później spadło bo 230kb/s i tak szło cały czas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping

 

Pinging 1000:

 

 

PING 1000 (0.0.3.232): 56 data bytes

 

----1000 PING Statistics----

10 packets transmitted, 0 packets received, 100.0% packet loss

 

 

o to wynik programu... powiem szczerze że nie wiem OCB:P

a jak pobierałem plik 500mb to na początku szło 1mb/s a później spadło bo 230kb/s i tak szło cały czas;)

Raczej chodzilo o wynik komendy:

ping www.wp.pl -l 1000

Wyglada ze dziala traffic shaping i tak admin ustawil predkosci dla twojego polaczenia

http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_shaping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...