Skocz do zawartości
bullid

Nowa Płyta Główna! Amd Czy Iintel?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mój sprzęt:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 + chłodzenie BOX

Mobo: Intel DG965WH (zintegrowana muzyka i sieciówka)

Grafika: EVEGA GeForce 9600GT 512 MB DDR3

RAM: Kingston 2GB, 2x512mb 667mhz i raz 1GB 667mhz

Dysk: WD 160 GB SATA

Karta TV Leadtek WinFast TV2000 XP Expert

Zasilacz: be quiet!pure power L7 430W

Nagrywarka Liteon DVDRW

2 wentylatory 120mm i 80mm na procesorze

 

No i co lepsze zostać przy Intel'u czy przejść na amd. Na płytę mam ok. 350 zł, a na procesor do 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał na Twoim miejscu jeśli jest taka możliwość. Sprzętu nie masz złego, proc po podkręceniu na 3,0-3,3 jest wystarczający do większości gier (oprócz gta4 etc.)

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej raczej bym się wstrzymał ze zmiana ta wymiana nic prawie nie da jak coś a stracisz kasę jedynie jak chcesz zmieniać to po nowym roku a jak teraz to lepiej spraw sobie Radeon HD4850 512MB i jakieś pamięci 2x2GB a GeForce 9600GT i 2GB, 2x512mb 667mhz i raz 1GB 667mhz opyl Przy takim czymś sporo ci kasy jeszcze zostanie i będziesz znów miał możliwość po nowym roku coś zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] a jak teraz to lepiej spraw sobie Radeon HD4850 512MB i jakieś pamięci 2x2GB

TAKA wymiana nic nie da przy takim procesorze...

 

Pewnie, możesz zostawić E2180, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy go podkręcisz, ale niestety mam przeczucie, że płyta na wiele nie pozwoli...

 

Opcja z Athlonem jest na tyle dobra, że sprzęt będzie nowy, lepszy i starczy na dłużej niż ten Pentium. Potem wymienisz kartę i komputer będzie całkiem do rzeczy.

 

Propozycja pcamatora? Pominę milczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka trochę podkręci i będzie oki . Opcja z Athlonem no oki ale jak by zmieniał inne podzespoły tak zmieniać to wiadomo można kasę tracić ,nowy ba lepszy no wiadomo ze lepszy od tego co ma ale co mu da zmiana płyty tylko i procka kasy straci więcej i pozostanie na 9600 gt i tych 2x512mb 667mhz i raz 1gB 667mhz ram bez jaj jak juz zmieniać to by musiał płytę, procka i na ddr3 jak coś ale to już od niego zależny .Ja przynajmniej przystaje przy swoim a najlepiej jak by po nowy roku cos złożył i dozbierał i tyle :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z Athlonem no oki ale jak by zmieniał inne podzespoły tak zmieniać to wiadomo można kasę tracić ,nowy ba lepszy no wiadomo ze lepszy od tego co ma ale co mu da zmiana płyty tylko i procka kasy straci więcej i pozostanie na 9600 gt i tych 2x512mb 667mhz i raz 1gB 667mhz ram bez jaj jak juz zmieniać to by musiał płytę, procka i na ddr3 jak coś ale to już od niego zależny .

Wow... Musiałem 4 razy przeczytać, zanim coś z tego wydobyłem.

 

W skrócie - jeśli może podkręcić, to zmiana procesora faktycznie nie da aż tak dużo, żeby się to opłacało. Jeśli jednak się nie uda (z racji płyty), to da dużo, jako że już E2180@2GHz ogranicza 9600GT, a co dopiero HD4850 (który ma w dodatku troszkę większe wymagania co do procesora z racji sterowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...