Skocz do zawartości
lipaaa

Dziwny Problem Z Netem "wyjscie Na Zewnątrz" Jest Ale Przegladarki Nie Otwierają Stron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo dziwny problem, mam net po sieci w PETROTELU przez router wczoraj w nocy się wysypał (pierwszy raz od od początku, stracił nazwę użytkownika hasło itp) nie moglem otworzyć strony po ponownym uruchomieniu go i musiałem wklepać wszystko od nowa, zanim domyśliłem się ze to router namieszałem trochę w usługach w zarządzaniu komputerem, bo nie wiedziałem za bardzo co się dzieje, czy to sprzęt, czy antywirus (NOD) czy firewall (choć wyłączony) nie moglem wyświetlić żadnej strony wiec zacząłem kombinować, ale nic nie mogę zrobić

 

router NAPEWNO działa poprawnie (DNSy były i z automatu bo tak jest domyślnie w PERTOTELU i ręcznie tez mi podali panowie z obsługi)

jak puszczam pinga ręcznie wklepując ip adres np onetu to łączy normalnie wiec WYJŚCIE NA ZEWNĄTRZ JEST

odinstalowałem program antywirusowy

firewall wyłączony

I NIC, nie mogę otworzyć żadnej strony

 

nie wiem co jest grane od wczoraj nad tym siedzę i już odpadam czy moglem namieszać w usługach (choć tam mam włączony DHCP client, DNS client, Network connection)

 

co może blokować mi działanie przeglądarek

 

z GÓRY DZIĘKI, bo już nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że pingi na IP Onetu działają. A działa ping po nazwie? Jeśli nie, to ewidentny problem z DNS.

Jeśli masz wszystko na automacie, to upewnij się, że router rozgłasza adresy DNS, i że komputer je pobiera. Ewentualnie wklep je ręcznie we właściwościach połączenia na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping po nazwie:

ping google.pl

Ping po IP:

ping 74.125.77.104

Jeśli pierwszy nie działa, a drugi działa, to ewidentna wina DNS.

 

A przeglądarki zazwyczaj działają po nazwie - nikt nie wklepuje w pasek adres IP strony, bo przeważnie wklepuje się nazwę domeny.

 

Spróbuj poleceń:

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns

Spróbuj ewentualnie ustawić DNS od TPSA:

194.204.152.34194.204.159.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten po nazwie nie działał ale już jest ok, okazało się ze nazwa użytkownika była niepoprawna w konfigu routera, tylko jakie to ma powiązanie z DNSami bo faktycznie wszystko na to wskazywało? dzięki za pomoc, i dzięki za komendy są przydatne, a nie znalem ich wcześniej

 

DO ZAMKNIĘCIA

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...