Skocz do zawartości
860lacov

Kurz Za Szybką Nokii E71

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie nokię e71

Zdążyłem się wcześniej dowiedzieć, że jej mankamentem jest to, że pod szybkę dostaje się kurz.

Po kilku dniach widać jakiś pojedynczy jeden mały paproch, ale stan ten zapewne się pogorszy.

Telefon kupiłem w sklepie z telefonami i tam mam gwarancję.

Z tego co wiem to autoryzowane serwisy nokii czyszczą telefon w ramach gwarancji. Jak to wygląda w przypadku komisów GSM? Mam prawo do ubiegania się o wyczyszczenie czy raczej na to nie mam szans?

W internecie widziałem filmiki przestawiające rozbiórkę E71 i nie wygląda to na skomplikowane więc ewentualnie mogę podjąć się tego sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz gwarancję komisową, nie producenta (niebieska "książeczka")? Wtedy faktycznie, pozostaje tylko naprawa w tym komisie.

 

Rozbieranie samemu jest o tyle ryzykowne, że jak coś połamiesz (a o to nietrudno za pierwszym podejściem), masz problem. Jak połamią ci w serwisie, to oni mają problem, a ty możesz żądać i oczekiwać. Chyba że nie jest to pierwszy telefon, który otwierasz, a bogowie nie poskąpili sprawnych kończyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie wygląda. Tzn. mam gwarancję z komisu.

Chodzi mi o to, czy mogę od takiego serwisu oczekiwać takiego czyszczenia w ramach gwarancji czy nie?

Na kilku forach już przeczytałem, że normalnie w serwisie Nokii nie ma z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy mogę od takiego serwisu oczekiwać takiego czyszczenia w ramach gwarancji czy nie?

Na kilku forach już przeczytałem, że normalnie w serwisie Nokii nie ma z tym problemu

Cóż - zależy od serwisu.

Nieautoryzowane są ... nieautoryzowane, co oznacza, że robią to co chcą i za ile chcą. Nie umiem ci jednoznacznie odpowiedzieć, czy wyczyszczą szybkę w ramach swojej gwarancji.

Autoryzowane mają średnio dwa, trzy audyty w miesiącu i żartów nie ma, a na wszystko są dokładne procedury. Co by nie mówić o jakości wyrobów Nokii, o serwis tychże zabiega co najmniej znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem z n73 i czyściłem co jakiś czas, ale teraz jakbym to robił to bym jakoś zabezpieczył wyświetlacz, żeby to się nie powtórzyło (cienki pasek taśmy dwustronnej na tej piance zabezpieczającej wyświetlacz, albo nawet troszkę jakiegoś słabego kleju. Bo ile można oddawać telefon do czyszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdemontowanie przedniego panelu to banal wiec na pewno sobie z tym poradzisz,

 

ja zrobilem tak ze wycialem cienki pasek tasmy izolacyjnej (czarnej) i nakleilem miedzy szybke, a klawiaturke, teraz nic sie nie dostaje i najwazniejsze to nie widac podswietlenia z tej "szpary" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdemontowanie przedniego panelu to banal wiec na pewno sobie z tym poradzisz,

 

ja zrobilem tak ze wycialem cienki pasek tasmy izolacyjnej (czarnej) i nakleilem miedzy szybke, a klawiaturke, teraz nic sie nie dostaje i najwazniejsze to nie widac podswietlenia z tej "szpary" ;)

Czy jeśli kurz się dostaje to tylko przez dolną część szybki? To chyba jedyne miejsce, gdzie widać światło.

Taśmę przykleiłeś do wyświetlacza czy do panelu?

U mnie na razie jest jakiś jeden pyłek widoczny tylko przy wyłączonym wyświetlaczu i to pod mocnym światłem więc jeszcze trochę poczekam.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kurz się dostaje to tylko przez dolną część szybki? To chyba jedyne miejsce, gdzie widać światło.

Taśmę przykleiłeś do wyświetlacza czy do panelu?

U mnie na razie jest jakiś jeden pyłek widoczny tylko przy wyłączonym wyświetlaczu i to pod mocnym światłem więc jeszcze trochę poczekam.

mozliwe ze troche przez wejscie sluchawkowe ;)

zobacz w swietle dziennym ile jest pylkow,

nakleilem na panel i klawiature, zwykla czarna tasma izolacyjna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...