Skocz do zawartości
olciaa

Laptop Nie Wykrywa Stacji Dvd-rom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że ktoś tu będzie w stanie mi pomóc i nie skończy się na odesłaniu lapa do serwisu.

Może zacznę od początku. Parę dni temu laptop zmusił mnie do tego, by go sformatować - sam się wyłączał (nie był przegrzany, nie hibernował się przez takie a nie inne ustawienia itd.). Było to dość uciążliwe więc siłą rzeczy sformatowałam go. Instalacja systemu odbywa się u mnie na zasadzie instalacji z dysku recovery. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że po tym formacie coś nie śmiga z dvd-romem. Objawy - nie ma go na liście dysków w menu mojego komputera, nic się nie dzieje po włożeniu doń płyty (nie odpala się autorun) ALE stacja działa, co słychać (miesza płytę) i widać poprzez zapaloną kontrolkę stacji. W device managerze nie wyświetla dvd-romu. Usiłowałam zainstalować nowsze sterowniki, ale nic z tego. Odinstalowałam nawet dvd-rom, ale po ponownej instalacji nadal wielkie nic. W narzędziach administracyjnych/zarządzanie komputerem widnieją tylko 3 partycje (c, d i e z recoverem). Na wielkie nieszczęście nie wypaliłam płyty z recoverem :mur:

Dodam tylko, że dopiero po zainstalowaniu SP1 i spolszczeniu lapa zauważyłam że dysku nie wyświetla. Drugi format (zawsze może coś pójść nie tak) zaraz po pierwszym nie zmienił stanu rzeczy.

 

Dane techniczne:

- Laptop HP Pavilion dv2700

- system operacyjny w. vista 32-bit home edition

- intel core 2 duo T5550 1,83 GHz

- 4gb ram

- nvidia geforce 8400M GS

- dysk twardy toshiba mk3252gsx

- jak coś jeszcze ważnego trzeba to proszę powiedzieć

 

Można mi jakoś pomóc? Wszelkie ewentualne instrukcje napiszcie proszę dość jasno bo informatykiem nie jestem i nie wiem specjalnie dużo.

Edytowane przez olciaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na uszkodzenie napędu DVD.

Można na próbe przełożyć od innego laptopa i sprawdzić czy działa o ile nie jest jeszcze na gwarancji.

 

EDIT

Własnie zapomniałem zapytać o bios :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lap jest jeszcze na gwarancji. A w biosie... pod F1 są tylko 3 opcje: System time, system date i notebook model a pod F2 hard drive self test i memory test. Nigdzie nic nie ma na temat dvd, chyba że nie to F- przyciskam? :oops:

 

Edit: pod F10 w system configurations jest CD-ROM Boot enabled.

Edytowane przez olciaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod F10 to jest menu wyboru z czego ma się system uruchamiać i nie ma związku ze sprawą :) . Jesli rzeczywiście bios jest tak ubogi że nie da się tego sprawdzić pozostaje sprawdzenie innego napędu (pożyczonego na chwile) w laptopie i/lub sprawdzenie tego Twojego u kogoś.

 

Potem będziemy się martwić dalej jeśli napęd okaże się sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod F10 to jest menu wyboru z czego ma się system uruchamiać i nie ma związku ze sprawą :) . Jesli rzeczywiście bios jest tak ubogi że nie da się tego sprawdzić pozostaje sprawdzenie innego napędu (pożyczonego na chwile) w laptopie i/lub sprawdzenie tego Twojego u kogoś.

 

Potem będziemy się martwić dalej jeśli napęd okaże się sprawny.

Mój chłopak też ma na hpku taki ubogi bios pod F1.

Poza tym... hm... jestem dziewczyną nie umiejącą wyciągnąć z lapa dvd-romu. Poza tym, lap jest na gwarancji i wolałabym nie ryzykować jej utratą jeśli to nic nie da. Nie można tego obejść? Bo jeśli nie to chyba bezpieczniej będzie mi go jednak powierzyć serwisantom.

 

Jedyne co jeszcze mogę dodać to to, że komp się bardzo grzeje ceną swojej cichości. I tak jest od czasu jak go kupiłam. Może coś mu się w końcu stało, co by mnie nie w sumie nie zdziwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika każdego laptopa jest tak skonfigurowana żeby wentylator podnosił obroty kiedy temp jest nieodpowiednia. Że tak powiem on sam dba o siebie pod warunkiem że nie zatykasz mu niczym otworów wentylacyjnych.

 

Wyjęcie napędu w laptopach to wykręcenie dosłownie jednej śrubki co może z łatwością wykonać Twój chłopak. Procedura może być nawet opisana w instrukcji obsługi. Odkręcić i wysunąć.

Jednak jeśli nie jesteś pewna zasad gwarancji możesz o to zapytać serwis zanim go do nich wyślesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika każdego laptopa jest tak skonfigurowana żeby wentylator podnosił obroty kiedy temp jest nieodpowiednia. Że tak powiem on sam dba o siebie pod warunkiem że nie zatykasz mu niczym otworów wentylacyjnych.

 

Wyjęcie napędu w laptopach to wykręcenie dosłownie jednej śrubki co może z łatwością wykonać Twój chłopak. Procedura może być nawet opisana w instrukcji obsługi. Odkręcić i wysunąć.

Jednak jeśli nie jesteś pewna zasad gwarancji możesz o to zapytać serwis zanim go do nich wyślesz.

Tak w ogole to dzieki wielkie za pomoc :)

Co jednak sie stalo - komp znow mi sie sam wylacza, jakby sie hibernuje samoczynnie, postanowilam wiec go nie rozkrecac i wysle go, bede miala przynajmniej pewnosc ze sie nim zajma (mam nadzieje) fachowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem może również dotyczyć softwar'u a nie tylko napędu optycznego. Często w XP i Viście "gryzą" się ze sobą wpisy rejestrów. Miałem podobną sytuacje na kompie stacjonarnym i udało mi się to rozwiązać. Spróbuj bo może tu tkwi szkopuł całej sprawy.

Oto temat, w którym wszystko opisałem: http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...ie-t288782.html

Odsyłam do postu nr 5 w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...