Skocz do zawartości
stbsm

Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi + Karta Tv Winfast Tv200xp - Vista 32bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Dzisiaj nabyłem kartę audiotrak prodigy 7.1 hifi. Problem polega na tym, że podłaczyłem wyjście tunera tv pod line in i do tej pory nie mogę w żaden sposób regulować poziomu głośności. Głośność jest stała bez względu czy reguluję ją z poziomu programu winfast pvr czy z poziomu panela sterowania od prodigy. Zainstalowane sterowniki to Prodigy_71_HiFi-x2v-v0_978, system Vista 32-bit. Proszę o wskazówki.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tej karcie dźwiękowej są problemy z dźwiękiem na kartach TV i nie ma do niej oficjalnych sterowników pod viste/win 7. W ogóle to ciesz się że masz tuner TV z wyjściem linowym a nie AUX jak na wielu innych kartach, bo z AUXem na tej dźwiękówce problemy są nawet pod XP (było już o tym kilka tematów na forum).

Sam się kiedyś zastanawiałem nad tą kartą dźwiękową ale właśnie z powodu wyżej wymienionych problemów oraz posiadania karty TV z AUX zdecydowałem się na znacznie tańszą A2 ZS i tuner mi pięknie na niej działa zarówno pod XP jak i Win 7 a i na jakość dźwięku nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, iż problem tkwi w sterowniku - na sterach beta w ogóle karta nie funkcjonowała. Była możliwość odtwarzania tylko mp3 ale np. gry oraz line in było słychać śladowo (line na jednym poziome bez możliwości regulacji). W win xp reguluje bez problemu poziom dźwięku zarazem przez line in jak i podłączenie karty przez kabelek do cd. Swoją drogą producent powinien raczej zadbać o kompatybilność sprzętową sterowników. Teraz wiem z doświadczenia, że pod Vistą line in nie funkcjonuje - chyba, że to kwestia dźwiękówki zintegrowanej czyli pozostałości jej sterowników. Jedyna rzecz która lekko irytuję to fakt, iż po każdym włączeniu kompa trzeba zmienić źródło wejściowe w panelu prodigy 71 hifi.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to z pewnością wina sterowników tylko problem w tym że pod viste nie ma oficjalnych sterowników i z tego co się jakiś czas temu orientowałem prawdopodobnie nie będzie.

A może spróbuj podłączyć kartę telewizyjną do integry i ustawić ją jako urządzenie wejściowe a jako wyjściowe Prodigy.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak bezczelnie podpinam się pod ten temat ale chciałbym się dowiedzieć czy udało się komuś poprawnie skonfigurować mikrofon na tej karcie pod Windows 7. Dźwięk działa nawet na sterownikach z XP ale jak uaktywnić mikrofon to nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile karta działa super z cd-audio, dvd, mp3 - to po jakimś czasie użytkowania stwierdzam, że jeśli chodzi o panel który obsługuje wejścia nie działa dobrze. Szczególnie chodzi o obsługę line-in oraz mic. Panel nie pamięta ustawień, czyli po każdym włączeniu komp trzeba ustawić źródło wejścia. Panel stara się przejąć kontrolę (i mu się to udaje) nad miksertem windowsowym. Do rozwiązań domowych gdzie korzysta się z karty tv, skype itp karta jest do d.........!!!! na winfast tv 2000expert po właczeniu winfast pvr jest przester i głośniki chcą wyskoczyć - to samo jeśli się przełącza programy tv. SB i zwykłe kodeki płyt głównych dają sobie z tym radę. Pytanie? dlaczego karta z tą cenę nie ma supportu dla nowych systemów i dlaczego nie działa na archaicznych!!! [gluteus maximus] im się nie chce chyba ruszyć - z resztą widać to również na forum producenta. Sorry ale jestem rozczarowany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem podpisać się pod tym co kolega wyżej napisał, ale dla pewności wszedłem jeszcze na strone producenta audiotrak.net i o dziwo dnia 26 X wypuścili sterowniki dla visty i 7mki. Aktualnie siedzę na xp więc nie mam jak ich przetestować> Jeśli ktoś je sprawdzi to poproszę o info czy zostały rozwiązane problemy z obsługą mikrofonu i inne, które kolega wyżej opisał, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...