Skocz do zawartości
Oskaliber

Hwbot Country Cup 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, szykuję się na 5 etap Country Cup'u :)

 

Posiadam Semprona 140, którego nie dało rady "niestety" odblokować, i chciałbym coś od siebie wrzucić.

 

Kręciłem go na płycie Asus M3A78-T, ale za Chiny ludowe nie mogę zwiększyć napięcia powyżej 1,55V. Normalnie płyta na każdym innym cpu (Black Edition) daje max 1,7V. BIOS posiadam najnowszy. Płyta nie posiada zworki do offset'u tak jak M4A78-E.

 

Płyta ta wyrabia HTT około 320MHz, więc do Semprona na ~4200MHz powinna wystarczyć. Jednakże prockowi brakuje "papu". Testy przy 1,55V można przeprowadzać tylko do 3950MHz, ale to trochę za mało jak na Country Cup.

 

Ma może ktoś może pojęcie jak zwiększyć napięcie na tym Sempron'ie powyżej 1,55V stosując powyższą płytę? Istnieją jakieś tricki poza lutowaniem płyty? Są może jakieś pin-mody albo zmodyfikowane BIOS'y?

 

W miarę możliwości prosiłbym o jakieś rady.

 

P.S. Testowałem tego procka również na płycie kumpla: Asus M4A785TD-M EVO i tam istnieje możliwość zwiększenia napięcia (z poziomu BIOS'u jak i AMD Overdrive'a) do całych 1,7V. Jednakże ta płyta zaskoczyła mnie straszym maksymalnym HTT wynoszącym całe 254MHz! Pozatym płyta jest na DDR3, a kumpel posiada tylko "piękne" GoodRAM'y 1333MHz CL9, a ja wogóle żadnych DDR3 nie mam. Czyli nici z dobrych wyników.

 

Pozdrawiam wszystkich,

RemiKo

 

P.S. 2 Sorry za nick "czarny89", ale "RemiKo" był już zajęty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

z vcore nie pomożemy chyba- trzeba szukać.

Te goodramy czasem potrafią zrobić coś blisko 1900MHz takze nie ma paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wyniki ruskow zostaly wywalone po mega nieuczciwej walce. Tak to oni by wygrali, a my bylibysmy na 3 miejscu.

 

To jak myslicie, jaka srednia wynikow mamy do wPrime?:D

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to jakie procki, tylko nie wiem jak koles z Rumuni na sempronie @3.3 zrobil 47s, a ja na p4 520 @4.2 robie 86s... Albo ja czegos nie umiem zrobic, albo nie znam jakiegos tweaku co polepsza wynik o 30s... Zawsze mi sie wydawalo ze semprony są słabsze od takiego p4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem ~55s robione na Celku 347 na początku roku. Nic specjalnego ale zawsze coś. Z tego co widzę aktualny rekord to 33s (albo na Celek 440 @ 5GHz albo Semp 140 @ 4,5GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mniejsza o to jakie procki, tylko nie wiem jak koles z Rumuni na sempronie @3.3 zrobil 47s, a ja na p4 520 @4.2 robie 86s... Albo ja czegos nie umiem zrobic, albo nie znam jakiegos tweaku co polepsza wynik o 30s... Zawsze mi sie wydawalo ze semprony są słabsze od takiego p4

Przecież NetBurst to najmniej wydajna architektura wszech czasów :-P

 

Ale musiała na świecie skoczyć sprzedaż Sempronów 140. Ktoś to wogóle wcześniej kupował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin-moda znalazłem, zrobiłem i nie zadziałał (zamiast z 1,35V zrobić 1,55V to zrobiło się 1,11V) :P

 

Wyniczek jest, ale tylko na 1,55V -> 36,575 sec

 

Myślę że nienajgorszy czas wykręciłem. Chciałem chociaż spróbować ;)

 

P.S. Teraz muszę spowrotem sprzęt do budy składać, ale myślę że warto było się trochę poświęcić :-D

Edytowane przez czarny89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za 5.7 ryba ;)

 

ogólnie wyniki sycą, szczególnie Milansa :wink:

 

ps.

 

ryba, a skąd pomysł akurat na tą płytę?

 

Chaos, Click, to było w zasięgu tego proca/płyty ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze glupi ma zawsze szczescie, to Milans akurat tak mial :lol2:

 

To jak, teraz czas na 5.4GHz z i7? :D Ciekawi mnie tylko gdzie sie podziali wspaniali panowie z PCLabu.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kto tam zapodaje wyniki do Stage 6 ??

 

Ja jutro dodam zapewne na dwóch procach.

 

EDIT: Niestety na forum wyczytałem, że ESy są niedozwolone, takze zapewne dodam tylko jeden wynik :-/ Proszę zatem o pomocinnych uczestników z Polandii !

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Coś czuję, że w tej rundzie będzie ciężko... w końcu ruscy wyciągnęli GTXy.

 

Ale postarajmy się pocisnąć i zapracować na nagrodę dla naszego TOP overclockera lub w najlepszym wypadku - dwóch ! :-P

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...