Skocz do zawartości
xtremesystems

Death Adder Vs. Razer Lachesis Vs. Sidewinder X5 Vs. Logitech G9 Vs. Logitech G500

Rekomendowane odpowiedzi

bralbym od razu DA ale ma optyke i sporo z nim problemow a lachesis ma laser ( dodatkowo DA ma tylko 5 przyciskow) obecnie mam jakiegos logitecha z czterema

 

dodatkowo czym rozni sie zwykly sidewinder od x5 ?? warto doplacac do zwyklego czy moze byc x5?

 

 

i czy w ogole x5 to podobna klasa co DA i lachesis?

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiś niecierpliwy, wystarczy troszkę wysiłku i sam byś znalazł różnice miedzy Sidewinder a X5 a X8. 5 przycisków to mało? DA ma optykę ale to zaleta dla niektórych, rodzaj podłoża nie ma takiego znaczenia jak w przypadku lasera. Padają mikro-styki to fakt ale gwarancja daje radę. Lachesis, prawdopodobnie lepsza jakość wykonania i tyle, laser bywa problematyczny.

SideWinder x5 x8

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym od razu DA ale ma optyke i (...) a lachesis ma laser

Jeśli mamy być dokładni to obie te myszy "mają optykę" :lol:

 

A co do wyboru ... Lachesis jest programowalny i ma 4 tys. dpi ... natomiast DeathAdder raczej nie jest programowalny do wewn. pamięci (brak info na stronie o jej obecności w tym modelu każe tak sądzić) co dla mnie go przekreśla (w tej cenie taki bubel?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko x5 jest praktycznie identyczny ze zwyklym sidewinder'em ( nie widze roznicy procz kolorow przyciskow bocznych)

 

x5 nie ma tych ciezarkow??

Naprawdę nie widzisz różnicy a jak widzisz to jeszcze chce potwierdzenia, czytałeś to co było w linkach w ogóle, przecież nawet wymiary masz podane, "człowieku ogarnij się".

 

Jeśli mamy być dokładni to obie te myszy "mają optykę"

Racja, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz różnicy a jak widzisz to jeszcze chce potwierdzenia, czytałeś to co było w linkach w ogóle, przecież nawet wymiary masz podane, "człowieku ogarnij się".

 

 

 

Racja, mój błąd.

te twoje linki to papa microsoftu..sam sie ogarnij nim cos zalinkujesz bo za cholere nie jestes pomocny,,czytalem recenzje ale wole zapytac uzytkownikow danego sprzetu.

 

co do sidewinder i x5 to widze ze nie ma tylko ciezarkow (a jesli to jedyna roznica to roznica ceny eliminuje tego pierwszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejscie ze starej myszy na Lachesis uważam za bardzo dobry krok. O ile jesteś praworęczny i masz małą dłoń, podobnie jak ja będziesz miał kłopoty z wciskaniem (zasięgiem) klawiszy pod palcami serdecznym i małym. Służą one fabrycznie za zmianę profilu w górę i w dół. Została wspomniana 'programowalność' to rzeczywiście fajna rzecz, ale można zapomnieć o jej działaniu "w locie" - mysz na 6-10sek jest wyłączona z życia, migają diody - tyle razy ile wynosi numer profilu (max 6). Klawisze działają bardzo precyzyjnie, tak bardzo że z przyzwyczajenia zdarza mi się kliknąć kilka razy. Skok lewego i prawego klawisza jest bardzo niski. Boki są brudne już po pierwszym dniu, wykończone "piano painting" są magnesem dla kurzu, brudu i odcisków. Migające logo wyłączone na samym początku przestało nocą męczyć oczy. Dołączony program do tworzenia makr to kpina (tu ukłony w kierunku M$ i ich klawiatury SideWinder X6, za bardziej złożony program do obsługi tychże), być może to właśnie mysz z ich stajni bardziej ci przypasuje. Na dodatek nie można pod klawisz podłożyć ruchów myszy, jedyne co można to ciągi naciśnięć klawiatury (nie wspominam o mysich, bo podczas edycji makra klawisze myszy w ogóle nie nanoszą tam zmian) krótko mówiąc kwestia makr stoi na niskim poziomie, oferuje tylko podstawy. Osobiście gram w QL, i przy 1680x1050 musiałem z rozdzielczością zejść do 1200, z 4000. Tego 4000 w ogóle nie używam. Nie wiem gdzie mogłoby znaleźć zastosowanie. Koniec końców nie żałuję zakupu. Mysz w porównaniu do poprzedniej doskonale radzi sobie z odczytem na biurku bez podkładki (chociaż troche szkoda mi tych ślizgaczy), chwyt jest pewny, materiał gumopodobny miły w dotyku, mysz nie ślizga się. Nic nie trzeszczy ani nie skrzypi, ma się wrażenie kontaktu ze sprzętem z najwyższej półki który staczy na lata. Bardzo przyjemnie obraca się kółko. Jest bardzo wyczuwalny klik, ale czuć po prostu opór mechanizmu, a nie uciążliwy dźwięk, także i to zaliczam na plus. Jedyne minusy które jednak da się przeboleć to : system makr, położenie prawych 2óch klawiszy bocznych, oraz kiepskie dołączone sterowniki (konieczność instalacji przez www eliminuje ten problem), cena.

 

Jeśli miałbyś jakieś inne pytania, postaram się odpowiedzieć. Być może opacznie zrozumiałem samą istotę działania makr, ale sądziłem że można np micrować w Starcrafcie przy pomocy makr zapisanych w myszce (mam na myśli zapisany ruch myszy + kliki), tego zrobić się nie da. Da się za to podpiąć pod klawisze np trenowanie jednostek (Ctrl+1 zaznacza baraki, klika 4-5x klawisz odpowiedzialny za produkcję jednostki, odklikuje) całość trwa ułamek sekundy, taki sposób działa.

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to jest nowa rewizja DeathAdder-a z sensorem 3500DPI ( u Nas chyba póki co nie do dostania) . Ja osobiście miałem przez rok DA (tego starego 1800DPI) i żadnych problemów. Jedyne co mnie irytowało to ''śliski'' plastik po bokach myszy. Polecam tą mysz. Lachesis też miałem... przez dwa dni i się jej pozbyłem bo mi choolernie nie leżała i bolała mnie ręka (mysz symetryczna, pokroju Cooperhead). Wszystko zależy kto , co lubi . Ja osobiście jestem zwolennikiem myszek profilowanych.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem w tej grze nie ma regulacji czułości.

w QL jest oczywiscie mozliwosc ustawienia wielu opcji zwiazanych z interpretacją ruchów myszy. Im dłużej gram, tym lepiej mi idzie i już się przyzwyczajam. Rzeczywiście tzw strafe jumping który na starej myszy Samsunga SOM-3500-U był niemożliwy do wykonania, na tej myszy wychodzi praktycznie od samego początku jej używania, i to wielki plus. Celność już wzrosła, jednak optimum dla mnie to ok 1000-1500dpi. Być może zależy to od rodzaju powierzchni. Jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego, dlatego proszę o skonkretyzowane pytania. I tak jak pisał kolega wyżej, wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń, myślę ze nie warto ich zmieniać, i jeśli ktoś używał myszy symetrycznej, warto wziąć Lachesis, jeśli komuś zależy na dobrym macro - Sidewindery, a jest ktos pracował na myszce z profilem pod prawą dłoń - DA. We mnie największy niesmak wzbudził fakt, że teraz by dbać o mysz za 200zł, muszę się zaopatrzyć w kawałek szmaty za 2/3 ceny myszy, tylko po to by nie niszczyć teflonu?! Na Boga, dlaczego podkładki pod mysz są tak drogie? To chyba jedyny znany mi produkt który jest tak niesamowicie nadmuchany cenowo, chyba bardziej niż wódka LOL.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.. jak narazie przymierzylem reke (w sklepie) do sidewindera , dosiegam na styk.wiec jesli Razer Lachesis jest podobnych wymiarow to powinno byc ok..

 

dodatkowo bardziej jednak w reku lezal mi g9x logitecha (ile on ma tak naprawde przyciskow ?- 5 ? )

 

sidewinder byl troche meczacy dla dloni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Starego G9, jakiś czas temu wyrwałem na aukcji nowego lachesisa.. po 3 dniach użytkowania powróciłem do G9, po prostu nadgarstek nie wytrzymywał 2h grania :/

Jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę tanio opchnąć razerka, i tak miałem go wystawić na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie coraz bardziej mi ten razer sie nie podoba..

 

ciekawi mnie roznica miedzy DA a Razer Lachesis. bo DA jest lepiej profilowany..tylko optyka zamias lasera, no i oczywiscie awaryjnosc..

jeszcze Lachesis ma 9 przyciskow (z 7 bym korzystał ) , 5 to troche malo (obecnie mam 4 i brakuje mi przewaznie ze 2 przyciski)

 

z kolei coraz bardziej podoba mi sie g9x , zastanawiam sie jeszcze nad sidewinder x8 (bo jest podobniesz mniejszy od zwyklego sidewindera czy x5 , i niby lezy lepiej w dloni)

 

ale boje sie zaryzykowac co do tych sidewinderow..

 

z kolei mam teraz logitecha i jakos logitechy chyba najbardziej do mnie przemawiaja

 

Jeszcze pytanie

 

 

jesli mialbym brac Logitecha G9

to brac zwykla wersje (3200DPI) czy doplacac do do G9x

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie coraz bardziej mi ten razer sie nie podoba..

 

ciekawi mnie roznica miedzy DA a Razer Lachesis. bo DA jest lepiej profilowany..tylko optyka zamias lasera, no i oczywiscie awaryjnosc..

jeszcze Lachesis ma 9 przyciskow (z 7 bym korzystał ) , 5 to troche malo (obecnie mam 4 i brakuje mi przewaznie ze 2 przyciski)

 

z kolei coraz bardziej podoba mi sie g9x , zastanawiam sie jeszcze nad sidewinder x8 (bo jest podobniesz mniejszy od zwyklego sidewindera czy x5 , i niby lezy lepiej w dloni)

 

ale boje sie zaryzykowac co do tych sidewinderow..

 

z kolei mam teraz logitecha i jakos logitechy chyba najbardziej do mnie przemawiaja

 

Jeszcze pytanie

 

 

jesli mialbym brac Logitecha G9

to brac zwykla wersje (3200DPI) czy doplacac do do G9x

Bierz Logitech-a . Świetny serwis i obsługa, pewnie nie wszyscy wiedzą ale Logitech oferuje darmowe części podlegające zużyciu np. sam osobiście za free zamawiałem ślizgacze do mojej G9 i wymienny uchwyt WideLoad . Jeśli chodzi o G9 i G9x , to chyba nie ma sensu dopłacać do 5700DPI , poza tym niczym się nie różnią .

 

 

PS. Weź jeszcze pod uwagę G500 , bawię się nią dopiero drugi dzień, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Na pewno się spodoba fanom G5/G7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o roccat Kone?

 

 

up

ta g500 to laser ma ten sam co g9x

 

tylko profilowanie inne i wiecej przyciskow

 

 

EDIT

hyper jak porownasz tego g500 do g9??

lepszy gorszy?

jak laser ? precyzja?

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...