Skocz do zawartości
costly

Router - Dzielenie Transferu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem tematu który konkretnie wyjaśnia mi mój problem, więc zakładam nowy.

Kilka pytań:

1. W jaki sposób dzielony jest transfer poprzez router np. od lutego będę miał neostradę 2mb i chcę ją podzielić na 2 komputery. Do tego przez wi-fi będzie łączyło również PSP. I tu moje pytanie, czyli jak będzie się dzielił transfer podczas korzystania dwóch kompów na raz. Czy będzie to po 1mb na kompa? A co jak połączy się jeszcze PSP, to 2mb będzie podzielone po równo na 3 urządzenia??

2. I czy jak w danym momencie użytkowany będzie tylko 1 pc to będę miał do dyspozycji całe 2mb czy może już tylko ten wydzielony limit 1 mb?

3. Jaki router najlepszy do podzielenia neostrady pod 2 kompy + PSP. Czy ROUTER TP-LINK TD-W8901G będzie dobrym wyborem. Celuje właśnie w coś dobrego i taniego.

 

Proszę o wyrozumiałość bo jestem laikiem w dziedzinie routerów... Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez costly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania- nie, nie dzieli po równo na każdy sprzęt. dzieli się odpowiednio do potrzeb na daną chwilę ;)

jak będziesz miał tylko 1 komputer podłączony to cały transfer jest do wykorzystania tylko dla tego komputera :) a co do routera, to myślę, że ten będzie dobry, tp linka mam u siebie w robocie i spisuje się okej, a z tego co widziałam nie jest drogi (widziałam w ofercie Delta Opti, o ile jesteś zainteresowany) :)

Edytowane przez kompanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jakie karty wifi wybrać pod taki router lub pod jakis podobny router. Sytuacja się zmieniła bo net bedzie dzielony na 3 pc i 1 psp. Tak więc potrzebuje 3 kart wifi. Dobrze by było jakby były dobre, nie zrywały połączeń i nie zamulały, a nie były też drogie.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit: czy router D-LINK DIR-300 i 3 karty na pci D-Link DWL-G520 są dobrym wyborem??? Proszę o ocene

Edytowane przez costly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...