Skocz do zawartości
kub3n

Danfoss Fr 11 || Moj Pierwszy Ss

Rekomendowane odpowiedzi

witam

potrzebuje pilnie porady nt sprezarki do pierwszego singla

czy danfoss fr11 jest porownywalny badz w czym ustepuje/pokonuje wersje nl11

gaz bedzie propan butan

pozdr i dzieki

WORKLOG MOJEGO PIERWSZEGO SS

założenia:

-niedrogi

-trzymajacy w load mocno kreconego x4

-oczywiscie tylko do benchu

-w miare estetyczny

SKRAPLACZ szacunkowo 0,7-1kw (dzieki piotres) i Danfoss FR11G 1/3hp - czyli jak to mniejwięcej będzie wyglądało

Dołączona grafika

podstawa bedzie z grubej metalowej blachy, przytne ja z boku co by bylo schludniej

planuje drugie pietro nad fc, na filarach z plaskownikow stalowych, celem umiejscowianie tam podstawy na platforme benchowa

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ra.danfoss.com/TechnicalInfo/Li...01_Cg43e202.pdf

 

http://www.ra.danfoss.com/TechnicalInfo/Li...5_ed401o102.pdf

 

Wg mnie to jest to samo, nie umiem się dopatrzyć różnicy. FR11G to na 90% starszy model sądząc z dat w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, już zamówiłem, mój układ będzie zbudowany na fr11

coprawda podobno głośniejszy jest od wersji nl, jednak FC powinno przede wszystkim działać, ale pozatym musi

"groźnie" wyglądać i hałasować :lol:

dzieki BArt_X za pomoc

 

 

EDIT

UPS nie popisal sie, i dostalem mojego fr11g bez oleju (pewnie bylo male lubudubu, zaworek sie urwal i olej poszedl

nie potrafie oszacowac ile sie go wylalo - wewnatrz caly karton i sprezara byly mokre, na szczescie chyba dziala chociaz testowalem moze max minutke co by nie zajechac jakby sie okazalo ze oleju jest naprawde malo

POTRZEBUJE ODKUPIC 450cm3 oleju do tej sprezarki, gaz uzyty to bedzie lpg

pozdr

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej i tak musiałbyś zmienić, bo na 90% był nasiąknięty wilgocią (jeśli kompresor miał otwarte porty). Teraz musisz zlać go cały, a potem napełnić na nowo. Olej POE (bo taki potrzebujesz) kosztuje 80-100 zł za litr, ale jesli chcesz użyć lpg, to nie wiem czy mineralny nie wystarczy (POE - używa się do czynników takich jak R134A, R404/507, do lpg może być jakikolwiek). Tutaj musiał by się wypowiedzieć ktoś kto się bardziej zna niż ja :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec co mam robic?

moze ktos ma odsprzedac troche oleju poe?

pozdr

 

edit.

w pierwszym poscie male zmiany

co do oleju, chyba zrobie jak proponuje piotres - kupie mineralny, wyplukam komper (zaleje mineralnym i popracuje z 2min, potem wyleje i znowu zaleje mineralnym i juz tak zostawie

pytanka dwa:

co do skraplacza jak wydajniej, jak dmucha czy jak wysysa? czy moze wogole do 4 wysysających śmigieł dołożyc z przodu 4 smigla dmuchajace na skraplacz?

co do skraplacza, mogą być otwory wlotowe i wylotowy mniejwiecej po srodku skraplacza? ma to jakies znaczenie jak wlotowy jest wysoko a wylotowy nisko?

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wentylator zasysa powietrze ze skraplacza.

 

Najlepiej jak wlot będzie wysoko a wylot nisko w skraplaczu ponieważ gaz będzie miał lżej "opadać".

 

A co do oleju to zrób tak jak piszą ci lepiej doświadczeni ode mnie userzy.

Ja też właśnie kompletuje SS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to fajnie to wygląda :) Ze skraplaczem masz ten problem, że to na 90% parownik z klimy (o ile wiem to się nadaje, tylko ma własnie wlot/wylot trochę inaczej) - ja bym tylko rurki przylutował i nic z tym nie robił. Tam jest ciśnienie 10-15 bar, i nie ma żadnego gazu tylko ciecz (w skraplaczu).

 

Co do wentylatorów - kiedyś widziałem test, ale na chłodnicach od WC i w zasadzie nie było róznicy. Ja u siebie w FC mam takie, że wentylatory zasysają powietrze przez skraplacz i przy okazji chłodzą kompresor, który lubi się w układach takich jak nasze nagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te pierdy

palnik ktorym bedzie to lutowane to jakis ruski produkt o dlugosci 50cm ktory emanuuje starym Zwiazkiem Radzieckim

do tego tlen + propan butan manometry i reduktory + jakies weze do gazu w drodze

na dobrą sprawę brakuje mi butli z tlenem (ktora rowniez powinna dotrzec w przyszlym tygodniu) otulin które kupie w przyszlym tyg w sklepie w moim miescie i prawdopodobnie za tydzien w weekend wezme sie za lutowanie ;)

 

hm mam nadzieje, ze uklad nie utraci na wydajnosci przez te wyloty w skraplaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr daje się przed kapilarą, za skraplaczem - tylko. 14g chyba wystarczy, ja u siebie dałem 40g bodajże, bo różnica w cenie żadna, a jak dużo będziesz robił przy układzie (nabijał, poprawiał itp.) to powinien starczyć na dłużej - taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lutowania, macie jakies sposoby na zabezpieczenie np skraplacza przy dolutowywaniu rurek, w przypadku gdy skraplacz ma bardzo wąsko i blisko shourda i reszty kolanek osadzone wyloty? to samo pyt. dot. lutowania na podstawie z plyty wiórowej - czy moze lutujemy bez podstawy i dopiero potem przykrecamy do niej uklad?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coby nie bylo ze nic nie robie, komperek i skraplacz zamontowane juz na swoim miejscu

mam juz prawie wszystko, w przyszly weekend prawdopodobnie bedzie lutowane

chcialbym rowniez dorobic sobie obudówke do tego czarnulka, jakąś niepozorną z platformą na płytę główną na dachu

nie wiem czy zdecydowac sie na plexe czarną czy na jakąś blache która poprostu sprejne

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z niecierpliwością czekamy na dalsze prace.

 

A co do tej podstawy pod Mobo to nie wiem czy się opłaca bo mobo może sobie spokojnie leżeć obok.

Fakt będzie to zajmowało trochę więcej miejsca ale to zależy od ciebie.

Jeśli masz taką możliwość to zrób takie miejsca nad FC będzie fajnie wyglądało i cały sprzęt będzie mnie zajmował.

 

Edit: Jak tam postępy w budowie SS?

Bo z tego co wiem to miało już pracować w ten weekend co był.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z powodu problemow technicznych ze sprzetem do lutowania, nie udalo mi sie skonczyc unitu w zeszly weekend

wszystko poskladane, rurki na swoim miejscu, dopasowane, brakuje tylko sprawnego palnika i chwili czasu

mysle ze w przyszly weekend zdam relacje co i jak

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

z powodu kilku losowych wydarzen nastąpil wielki poslizg czasowy jezeli chodzi o budowe fc

na chwile obecna wyglada tak (stan bardzo surowy - efekty ostateczny do konca tego miesiąca raczej na 100%)

mam maly wyciek wiec szronik kiepski bo cisnienie gazy spadlo, ale w stanie roboczym na koncowce lpg z butli zaraz po nabiciu (wiec raczej strasznch spadkow w cisnieniu nie bylo) na 0 bar udalo sie uzyskac -30 na parowniku na 240w stabilne, bez izolacji - mysle ze w ukladzie drzemie potencjal, musze uszczelnic poizolowac ew. nabic czyms fajniejszym typu r507, w planach rowniez korekta strony wizualnej unitu.. jak dojdą izolacje i uporam się z małym przeciekiem, zarzucę zdjęcia z loadu 240w na izolacji i porządnym lpg ( :lol: ) powinienem zejsc do 33-35

ciąg dalszy niebawem

PS jakby ktos chcial cos kupic z tego fc to prosze walic (bądź całość), prawdopodobnie na nowy rok bede budowal cos ambitniejszego (chociaz nawet na lpg na wydajnosc tego "singielka" narzekac nie mozna :rolleyes: )

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepnie kompresorek rezerwuje w razie czego, jakos do konca przyszlego weekendu sie okaze czy go bede bral na pewno czy nie

Edytowane przez Sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy termometr w drodze chociaz tamten (sonda k, miernik z tolerancja 0,75% przy -50*) raczej sie nie mylil

parownik an tym obciazeniu byl tak zimny i oszroniony ze jezyk lepil sie bardzo silnoi i nieprzyjemnie

w idle udalo mi sie zejsc do -45* na lpg, niebawem nabije uklad na nowo (lpg) bo uporalem sie juz z nieszczelnoscią, i dokoncze budowe

@ konradGT - parownik postawie na cpu jak zorganizuje zapinke ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...