Skocz do zawartości
Arczi

Asus Xonar Ds - Obalamy Mit ?

Rekomendowane odpowiedzi

Havoc, uwazam, ze zamiast kupowac DS lepiej bys zrobil decydujac sie na DX 'a lub D1 (225zl Allegro) jak tez Ci przeszkadza szyna PCI-E (dodatkowy chip na PCB i zewn. zasilanie ;)). Karta muzyczna to zakup na dlugie lata zazwyczaj, wiec nie warto zalowac paru zl. DS jest wykastrowana nie tylko Dolby Headphone, ale ze znacznie wiekszej liczby opcji. Ja korzystam glownie ze sluchawek i tylko dla tej opcji dolozylbym te 60zl. Swietna sprawa. Dodatkowo ma lepszy DAC, co jest bardzo wazne. Chyba, ze masz _dobry_ amp lub wzmacniacz z wejsciem optycznym i podpinasz wszystko pod niego. OPA tez nie musialbys wymieniac zeby miec super dzwiek.

 

ps: Ktos z Was (posiadaczy kart Xonar) zauwazyl spadek jakosci dzwieku po przesiadce z XP na Viste/7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mi po dobrym DAC'u jak uber opek w DX to kupsztal za 40 gr ;) wiesz co by było jakby w DX był LM4562 lub coś tej klasy ? nawet byś się nie zastanawiał nad D2 czy czymś innym a Dolbyheadphone ? a po co to komu, muzyki z tym słuchać ? lulzz, grać z tym ? lepszy Cmss HP

EAX5 ? heh wygląda na to, że działa i na DS w tych ograniczonych tytułach w których działa bo tak naprawdę to prawie nie działa :D jedyne czego może brakować to DPL ale target tej karty jest trochę inny czyli crowd z ampami i przyzwoitym sprzętem którzy od czasu do czasu lubią posłuchać sobie nutki na słuchawkach z karty.

W lepszych słuchawkach prędzej zobaczysz scene, detale, dynamikę na tanim DS z dobrym opampem niż na DX z lepszym DAc'iem bo 4580 dla mnie jest ciepły i na tym koniec zalet, dalej wieloma rzeczami nie grzeszy między innymi szczegółowością ale do tego trzeba mieć porównanie.

DX można polecić jak jedziesz na pierdziawkach do kompa bo łagodzi żyletkowe brzmienie niektórych zestawów + DPLII jest naprawdę niezły jako upmixer nawet lepszy niż neo: PC a przynajmniej bardziej żywiołowy nie odbiera tak dynamiki ale w stereo to nie ma zastosowania.

DX, D1 jest zwyczajnie przereklamowany + DS wypadł naprawdę nieźle w testach a czy to zła karta nie sądzę jest to najlepszy value w cenie 170 zeta łatwy do kupienia, łatwy do upłynnienia a muszę powiedzieć, że jestem raczej z tych wymagających użytkowników i nie daje się złapać na pierwsza lepszą onanistyczną recenzje produktu. Sprawdzam pomiary jak ciekawe to potem kupuje, oceniam sam, podoba się zostaje nie podoba się sprzedaje. BTW Havoc już chyba kupił i havoc ma stereo.

 

http://www.elitebastards.com/index.php?opt...mp;limitstart=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że się da trzeba skilla, sprzętu + pewnej ręki ( najpewniej po 2 piwach™) :lol2: niestety istnieje ryzyko uszkodzenia karty w X-fi potrafił opamp odejść razem z padami i po zabawie, także trzeba było to robić naprawdę ostrożnie no i po gwarancji od razu, na szczęście D1 jest mniej awaryjny niż DX który lubi wykitować. Teraz świta mi w bani czy przypadkiem DX/D1 nie ma 5532 też kupa kostka (wyleciała z DS'a u mnie) a na wejściu ma 4580 czy odwrotnie, szczerze powiedziawszy lepiej by było jakby był 4580 gra mniej jak za zasłony :) no ale nie ważne obie słabiutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, Havoc już kupił i Havoc być bardzo zadowolony. Bo wreszcie jakimś basem Solówki tłuczą, nie żebym to lubił ale od tego jest w utworach żeby go było słychać. Integra i nawet Terratec tego mi nie dały. Więc jest całkiem nieźle jak na razie. Niech przyjdzie jeszcze opampek bo jeszcze na stocku karta.

Tylko pytanie do Ciebie Art. Jak to ustrojstwo wyciągnać? Podważyć czymś? Ciągnąć mocno...jakaś porada? Wygląda na naprawdę mocno wciśnięte :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śrubokręt zegarmistrzowski lub grubą igłę trochę z jednej strony nóżek podważasz potem trochę z drugiej i wyjdzie, bez pośpiechu poradzisz sobie i jak lubisz basik to jak przyjdzie Lm4562 to uhuhu wtedy dopiero będzie basik twardszy, dynamiczny z świetną kontrolą, wykopem i niskim zejściem w skrócie jakby ktoś zdjął koc z głośników :)

 

Odpisali mi z asusa na problemy, uwaga nie było to standardowe mydlenie tyłka, zwykłym Faq tylko dostałem odpowiedź, że poszło do team od driverów ile w tym prawdy nie wiem ale miło, że nikt nie próbował mi wstawiać standardowych odpowiedź ale może to dlatego, że mail do supportu nie był krótki ;)

Udało mi się ustawić stały sygnał do dekodera w DTS ale problem jest tej natury, że ten sposób możemy zapomnieć o Upmixie stereo zarówno z ampa jak i z karty >_> chyba, że do upmixu filmów skorzystamy z Ac3filtru ale wolę tak niż ciągłe strzelanie w głośnikach a nuty i tak z reguły słucham w 2.1 także mi to nie przeszkadza.

Mimo to przekazałem do supportu aby w miarę możliwości zrobili stały sygnał także dla stereo bo się cieżko kompa używa ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach dość często daje ciała jeśli próbujemy korzystać z Eax, ewentualnie po zaznaczeniu tej opcji niby działa a nic się nie zmienia ewentualnie dźwięk się wali ale jak skorzystamy z czystego openal to jest ok.

Co do problemów pod vista/7 jak nie korzystasz w 100% z możliwości karty to błędów nie uświadczysz możesz brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zebym wykorzystywal ja w 100%, zalezy mi na karcie na przyszlosc(zeby juz nie kupowac karty dluzszy czas), glownie slucham muzyki i ogladam filmy. chwilowo nawet nie mam dobrego naglosnienia ale chce kupic np z-5500 :) no chyba ze ktos mi doradzi cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem Xonarka DX/XD

 

Po testach: MUZYKA MIODZIO! Puszczam po analogu do amplitunera i na dobre głośniki stereo, orgazm dla uszu.

 

Gry: TRAGEDIA...EAX nie działa jak należy. W Battlefieldzie 2 co prawda da się włączyć X-Fi EAX 5.0 HD, i brzmi to super, ale co z tego skoro co sekundę coś piska, skrzeczy, buczy itd? W San Andreas EAX a w sumie cokolwiek oprócz software powoduje zapętlenie się dźwięku nawet po wyjściu z gry i muszę restartować kompa. W Gridzie nie da sie włączyć chyba Hardware Audio. W Prey'u nie ma różnicy między Software a Hardware Audio.

 

Mimo, że dużo słucham muzyki to zastanawiam się czy jej nie oddać i nie wziąć X-Fi jakiegoś wysokiego modelu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 64

 

w systemie nie mam żadnych problemów, dźwięk super. Ale gry z włączonym EAX sypią jak mogą...Battlefield 2 ma super dźwięk, ale co chwila "syk, szmrr, bżż" doprowadza do szału i nie są to rykoszety kul...a inne gry opisałem. Jeśli do wakacji ASUS nic nie zrobi ze sterownikami to karty się pozbędę i niestety nabędę X-Fi Titanium :/

 

Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię - kartę testuję na tym co dodane w załączniku i gra prześlicznie.

 

Ale co z tego, skoro w grach karta nie pokazuje absolutnie NIC?

 

 

 

EDIT: po wyłączeniu GX 2.0, pierwsze EAX'y czyli EAX i EAX2 zaczynają poprawnie działać w grach (np. Battlefield). Jednak nie ma porównania do EAX 5.0 :/ PARANOJA!

post-13870-1263663370_thumb.jpg

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze napisz w tej sprawie do asusa?

probowales pobawic sie z ustawieniami w audio center? np w audio channels ustawic na 8?

moze wypowie sie ktos kto uzywa xonara do gier? jestem ciekawy czy to problem globalny

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze napisz w tej sprawie do asusa?

probowales pobawic sie z ustawieniami w audio center? np w audio channels ustawic na 8?

moze wypowie sie ktos kto uzywa xonara do gier? jestem ciekawy czy to problem globalny

Właśnie przeglądam forum Asusa, ktoś o VC pisze to samo - dźwięk mu się zapętla. I o trzaskach też piszą.

 

Tak więc Panie i Panowie - XONAR do muzyki i tylko do muzyki. To, że wykryje kartę jako X-Fi nic nie znaczy bo i tak dźwięk spieprzy. Charczy, strzyka, cyka itp. (Na "EAX 5.0 HD")

 

Zawiodłem się niestety, nie wiem skąd u recenzentów tyle zachwytów nad dźwiękiem EAX na tej karcie.

 

PS. próbowałem różnych sterów, bawiłem się ilością kanałów, próbkowaniem itd. włączenie GX 2.0 psuje VC oraz włączenie EAX 5 w Battlefieldzie i paru innych grach powoduje (owszem, super dźwięk) ale i multum dodatkowych wkurzających dźwięków. Ta karta już troszkę czasu na rynku jest, czemu Asus nic z tym nie zrobi :/

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us - wątek prowadzony od 1,5 roku o grach które źle działają/nie działają z Xonarem. Dziękuję, Xonar leci na allegro, biorę X-Fi :/

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIEC PROBLEMÓW!

 

Karta sprzedana na allegro osobie która została poinformowana, że karta nie radzi sobie w grach. Straciłem na tym 50zł bo sprzedałem 50zł taniej niż kupiłem, ale lepiej odzyskać 200zł niż męczyć się dalej...

 

No to X-Fi Titanium witaj! Eeeech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przeczytać lol pisze od tym od premiery Xonara DX ;) że to zwyczajnie bardzije nie działa niż działa a to co słyszysz to nie EAX5 tylko dwa przechwyt EAX5 i konwersja do EAX2 poza tym nie pograsz na Xonarze z EAX3 lub EAX4 bo bedzie gra brzmiała jesli się nie wysypie jak przez PC speakera :D do grania z EAX5,3,4 tylko X-fi niestety

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przeczytać lol pisze od tym od premiery Xonara DX ;) że to zwyczajnie bardzije nie działa niż działa a to co słyszysz to nie EAX5 tylko dwa przechwyt EAX5 i konwersja do EAX2 poza tym nie pograsz na Xonarze z EAX3 lub EAX4 bo bedzie gra brzmiała jesli się nie wysypie jak przez PC speakera :D do grania z EAX5,3,4 tylko X-fi niestety

W tym problem, ze czytalem tylko recki, nie czytalem na forach. A w reckach piali z zachwytu nad dźwiękiem w grach -_-

 

X-Fi Titanium kupuje, trudno się mówi. Tylko nie wiem jak z tym Alchemy pod Win 7, potrzeba czy nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak dziala xfi - w porownaniu do xonara jaka jakosc dzwieku w filmach i muzyce, bo ze do gier sie lepiej nadaje to wiadomo

Filmów z kompa nie oglądam bo mam od tego BD przy telewizorze...za to często puszczam cobie FLAC lub ostatecznie MP3 320 z kompa na amplituner. Cóż.......X-Fi sromotnie przegrywa z krystalicznością i sceną Xonara, nie ma porównania szczerze mówiąc jak na moje pół audiofilskie ;) ucho. Jeśli wyższe modele Xonara są jeszcze lepsze w muzyce, to kurcze to będzie moja karta w przyszłości jak będę budował coś małego pod TV do puszczania muzyki.

W Battlefieldzie 2 włączenie EAX 5.0 nareszcie daje upragniony dźwięk, ale muzyka to w sumie jak z mojej integry leci, i to po analogu a nie po cyfrowym :| Nie tego się spodziewałem, ale trudno. Mam EAX'a na którym mi zależało. Xonarka wysoki model kupie pewnie w przyszłości do drugiego kompa bo X-Fi może mu ssać pięty przy muzyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Ja z kolei posiadam już drugą sztukę Xonarka DS i mam z nią ten sam problem. Posiadam amplituner technics H+ DD DTS, Xonara DS połączyłem analogowo 6CH i cyfrowo toslink. Jakość analogowo jest niezła, dźwięk zbliżony do legendarnego SB live 5.1, zgadzam się z ucinaniem pasm przez kartę, ale... mam problem z jakością dźwięku po toslinku. Otóż przy niskich tonach słychać jakieś "bulgotanie" zamiast basów, zniekształcenie takie w dolnym paśmie do ~250Hz. Nie wiem czy to wina driverów, kartę już 2 sztukę mam to samo, amplituner jest dobry, x-fi działał dobrze bez "bulgotania". Zakpiłem ampki o których była mowa tym temacie: OPA2134, LT1361, LM4562 :)

Może spotkaliście się takim zachowaniem tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witaj Art385:)

OK więc testuje sobie.. Czytając Twoje posty pokusiłem się o nie skreślanie tej karty. W końcu zima za oknem, może trochę połupać w głośnikach.

W Audio Center mam zaznaczone SVN, PCM 96kHz, equalizer pierwsze 3 suwaki mam delikatnie w góre, kolejno +5/+5/+3DB

 

Sprzęt technics SA-DX930 5x100W,

Kolumny to ja mam ogólnie składaki, głośniki firmy tonsil

przód

gdwt 10/80 60w 8ohm

gdm 12/60/4 60w 8ohm

gd 20/20/ 3 20w 15ohm x2

tył

piszczałka

średniak

niskotonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zaznaczasz SVN ? inaczej brakuje dynamiki czy co ? to funkcja do normalizacji cichych i głośnych fragmentów nagrania a nie o to nam chodzi ;)

Dalej PCM 96khz czyli mam rozumieć, że korzystać z połączenia cyfrowego ? w takim wypadku wymiana nic nie da.

Jeśli korzystać to z analogu, to dobrze by było jakby amp miał tryb stereo direct, pure direct czy coś w ten deseń bo inaczej DSP w ampie i tak się zaopiekuje sygnałem ewentualnie podłączenie przez multi-in.

 

PS. Pojawiły się nowe drivery do Xonara

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...