Skocz do zawartości
kowalcus

I5 Do 3000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy chce poskładać kompa na i5 który ma służyć jakiś czas do wszystkiego (gry,filmy,muza w full HD) procek będzie jak na razie lekko podkręcony do 3,5Ghz max, wspólnie wybraliśmy następujące części:

 

Asrock P55 PRO - 398PLN

i5 750 - 725PLN

Goodram 2x2GB 1333Mhz - 305PLN

Samsung HD502HJ - 180PLN

Samsung 223B - 103PLN

Powercolor 4890 lub Vapor X 4890 - 703PLN/772PLN

Fortron FSP500-60GHN 80+ lub BEQUIET Purepower L7 530W - 213PLN/261PLN

Scythe Ninja 2 lub Mugen 2 - 156PLN/170PLN

CM Elite -162PLN

 

RAZEM 2945PLN/3076PLN

 

sprzęt będzie zamawiany w iCOMP także ceny podane są z tego sklepu

 

nie jestem pewny czy Fortron byłby w stanie pociągnąć taki zestaw czy lepiej wziąć Bequiet i czy jest sens dopłacać do Vapora czy lepiej zostawić tego Powercolora (kolega nie jest jakimś maniakiem gier)tak samo jest z chłodzeniem wpisałem 2 bo może Ninja styknie do tak małego OC a tak w ogóle to nie wiem czy będą one pasować na LGA 1156 ale niestety sklep w ktorym kupuje ma dosyć mały wybór chłodzeń na procesory :(

 

Proszę o ocenę/poradę co ewentualnie można zmienić, budżet to 3000PLN ale jak widać deczko można go przekroczy oczywiście nie za bardzo :) chce to zamówić najpóźniej w środę wiec czasu zostało mało

 

dzięki i pozdrawiam :D

Edytowane przez kowalcus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ogólnie OK, ale:

 

Płyta - zdecydowanie warto dopłacić do P55-UD3. Ma lepsze chłodzenie sekcji zasilania.

 

Karta - Polecam Gigabyte HD4890 1GB Zalman OC - tania, firmowo podkręcona (900MHz) i wg paru recenzji, które się ostatnio ukazały, dość cicha.

 

Zasilacz - Zdecydowanie Be Quiet.

 

Chłodzenie - Mugen 2 w tej wersji nie pasuje (rev. B pasuje, ale to nie ta). Pozostaje Scythe Ninja.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zamówiłem płytkę P55-UD3, grafikę Gigabyta 4890 OC Zalman, zasiłkę BQ i Ninje 2 przy zamówieniu trafiłem na promocje dnia i proca wyrwałem za 680pln :D, a co do Mugena 2 to ponoć można sobie zamówić bezpośrednio u producenta mocowanie na s1156 za 7 euro

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...