Skocz do zawartości
modoc

Jaki Dysk 1 Tb Polecacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam muszę kupić nowy dysk twardy, bo aktualny zaczyna mi siadać, badziki się pojawiły.

Zależy mi na niezawodności tego dysku, głośność i zużycie energii oraz szybkość transferu ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Głównym i jedynym kryterium dla mnie jest niezawodność, co możecie polecić w tej kwestii jako najmniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 'problemach' z Barracudą osławionej już serii 11'stej [ ; wybrałem produkt firmy Western Digital z serii Black i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co może niektórym przeszkadzać, to dość słyszalne 'mielenie' dysku przy pracy głowic, ale to już zależy od indywidualnych preferencji i tolerancji akustycznych [ ;

 

Ew. jeszcze, w cenie tego Black'a 1TB możesz kupić wcześniej wspomniany przez wojownik112 dysk Samsung'a F3 500GB, a dokładniej dyski, sztuk dwie i połączyć to w RAID co powinno być wielce ok : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. jeszcze, w cenie tego Black'a 1TB możesz kupić wcześniej wspomniany przez wojownik112 dysk Samsung'a F3 500GB, a dokładniej dyski, sztuk dwie i połączyć to w RAID co powinno być wielce ok : )

 

Czyli radzicie wziąć dwa F3 i zrobić je na RAID 0 albo dla bezpieczeństwa na RAID 1. Czy te dyski samsunga są mało awaryjne, bo mi głównie na tej kwestii zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo zależy Ci na bepieczeństwie danych to kup 2x samsung F3 i zrób RAID1, jeżeli na wydajności to RAID0 (2x większe prawdopodobieństwo straty danych).

Trudno powiedzieć o awaryjności samsungów F3, ponieważ jest to dysk jeszcze dość nowy na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć o awaryjności samsungów F3, ponieważ jest to dysk jeszcze dość nowy na rynku.

No właśnie a to jest dla mnie główne kryterium, wydajność i słyszalność ma dla mnie marginalne znaczenie. Liczy się tylko pewność, sądzę ze się zdecyduję na 2 F3 w RAID 1. Chociaż jeżeli już bym to robił to wolał bym w RAID 1 puścić dwa 1 TB albo nawet 1.5 TB tylko z kolei nie wiem jak z tymi dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x samsung w raid1, moze 5400 cichszy i chyba skoro wolniej sie kreci to mniej awaryjny?

 

albo 1samsung i jeden zewnetrzny zeby robic backup co np tydzien, zaleta takiego rozwiazania jest to ze przez wiekszosc czasu jest odlaczony wiec nie halasuje i nie pobiera energii no i sie nie 'zuzywa', to troche drozsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung F3 jest bardzo dobrym dyskiem, z tym ze w wersji 500Gb

a wersja 1TB jest bee?

rozglądam się za 1TB (raid mnie nie interesuje) i czy coś lepszego znajdę na sata?

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/218063/ (mam blisko do tego sklepu :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...