Skocz do zawartości
Osiak

Lcd 22 Cale Do 800-900 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przeszukałem trochę forum, ale nie trafiłem na nic konkretnego. Większość poszukuje monitora do gier, ja natomiast w gry grac nie będę. Poszukuję filmu do pracy, więc wolałbym monitor bliższy kwadratu, więc lepszy byłby 16:10 niż 16:9, tak? 16:10 jest wyższy, ale krótszy niż 16:9, zgadza się? Do filmów chyba tez lepszy byłby 16:10? Oglądam z reguły filmy z napisami.

Jakie byście mogli monitorki polecić? Dell na IPS odpada, podobno nie nadaje się zbytnio do filmów, bardziej dla grafików lub do gier. Ja natomiast szukam do przeglądania internetu i do filmów czasem. Cena jaką mógłbym dysponować to 800-900 zł, ale jak znajdzie się coś tańszego i równie ekonomicznego, to czemu nie ;)

Dodatkowe opcje które mógłby mieć? Żeby podstawka od monitora sie bardzo nie chwiała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów chyba tez lepszy byłby 16:10?

Nie ... właściwie to czasem najlepszy byłby 2,4:1 ;) (jeśli rozmawiamy o monitorze stricte do filmów)

 

Najlepiej byłoby kupić Samsung F2380 ( PVA, super kontrast)

 

Do 900 PLN to np. model Samsung F2080 ... ale to tylko 20":

http://www.allegro.pl/item778955453_cpva_n..._sklep_wwa.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung ma 16:9 i 23 cale. Monitor głównie byłby do pracy, a siedzę dość blisko monitora. Nie chciałbym aż tak szerokiego, 16:10 chyba byłby lepszy. Druga sprawa, to szukam o 22 calach i lepiej ani jednego więcej. Szukam po prostu dobrego monitorka 22 cale, 16:10 format nadający się do pracy i do oglądania filmów. Filmy naprawdę sporadycznie, ale wolałbym ukierunkowany bardziej w stronę filmów niż w stronę gier, bo w żadne gry nie gram po prostu.

 

Ma ktoś jakąś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu kolegi i zapytam o radę dotyczącą wyboru monitora, który będzie głównie używany do internetu, pracy biurowej oraz filmów. Monitorek może być 16:9, ale za to musi być ładny :) - cena ~800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq g2200w

 

lub

 

iiyama b2206ws

 

a z tych 2 co lepsze? do benq mam spore zaufanie, ale na chip pl nisko tego benia dali, za to iiyama w czolowce, z pivotem ale oczywiscie duzo drozej; warto za nia tyle dac? lub na jakie lcd zwrocic uwage :wink: ? gry/filmy/www, 22", 1650x1080

 

dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do paru modeli, ale sam już nie wiem co wybrać:

 

LG W2254TQ-PF LG >> W2253 wypadł w http://www.digitalversus.com/article-358-5373-35.html i http://www.prad.de/en/monitore/review/2009...3tq-part16.html całkiem nieźle, więc "4'ka" powinna być jeszcze lepsza ??

 

Iiyama ProLite B2206WS-B1 - polecany, ale odstrasza ocena w http://www.prad.de/en/monitore/review/2009...6ws-part12.html, w http://www.digitalversus.com/article-358-5093-50.html wypadł całkiem nieźle :blink:

 

BenQ M2200HD jest jakiś odpowiednik tego monitora bez fullhd ?? Przytłacza mnie rozdziała, która jest zdecydowanie za wysoka dla zintegrowanej grafy.

 

Kąty mają dla mnie duże znaczenie :).

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś za 800-900 stówek, gierki mnie nie interesują. Doczytałem się, że matryca musi byc na IPS lub PVA, a głównym problemem Dell'a 2209WA jest słabe wyświetlanie filmów ;) na czym mi również zależy.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten monitor i na pewno coś takiego jak słabe wyświetlanie filmów tutaj nie ma miejsca nie mam pojecia kto cos takiego napisal, pewnie nawet nie widzial tego monitora na oczy bo do filmow to ona sie nadaja jak malo ktory

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell do filmów nadaje się bardzo dobrze, dzięki świetnej stabilności w kątach. Jedynym problemem jest średnia czerń, dlatego jak komuś to przeszkadza, to trzeba monitorek użytkować z dodatkowynm oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oglądania filmów i internetu to tylko TNka - za lepszymi matrycami to nie ma co się oglądac. jak dobrze poszukasz to trafisz na niską cene takich monitorów : LG Flatron W2253V i IIyama E2207hs (monitory bardzo zbliżone jakościowo jedna od LG dostajesz pakiecik smart - mniej lub bardziej przydatny...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oglądania filmów i internetu to tylko TNka - za lepszymi matrycami to nie ma co się oglądac.

Jeśli Cię stać to warto oglądać się za czymś lepszym. Lepiej się ogląda film na np. EIZO na PVA niż na jakimś pierwszym lepszym LG/Smasung na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś za 800-900 stówek, gierki mnie nie interesują. Doczytałem się, że matryca musi byc na IPS lub PVA, a głównym problemem Dell'a 2209WA jest słabe wyświetlanie filmów ;) na czym mi również zależy.

za około 650 zł znajdziesz w sieci Benq G2222HDL

co prawda to TN ale do takich zastosowań sprawdzi się b.dobrze.

naprawdę nie każdy potrzebuje i nawet nie każdy doceni własności droższych matryc wyższej klasy.

tym bardziej że wiele monitorów na TNkach oferuje bdb obraz.

niewielki lag i przede wszystkim bardzo równomierna i głęboka czerń oraz szerokie kąty pozwolą cieszyć się zarówno grami jak i filmami.

monitor jest podświetlany LEDami i dzięki temu zużywa ekstremalnie mało prądu i nie ma charakterystycznych dla klasycznie podświetlanych paneli, rozjaśnień przy krawędziach - co jest mz bardzo irytujące właśnie w czasie oglądania filmów czy gier.

duża rozdzielczość HD 1920x1080 da przy takim rozmiarze panelu bardzo szczegółowy i ostry obraz co też mz jest przy takich zastosowaniach pewną zaletą.

monitor radzi sobie b.dobrze ze skalowaniem i zabawa w niższych rozdzielczościach również nie stanowi problemu (gdyby zaszła taka potrzeba).

 

zaletą jest również to że oprócz klasycznych fabrycznych profili (Film, Zdjęcia itd) monitor posiada również dwa w pełni definiowalne przez użytkownika (Standard i Eco).

jest to bardzo wygodne ponieważ nie wszyscy producenci dopuszczają aż dwa modyfikowalne ustawienia, a przeważnie użytkownik właśnie dwóch potrzebuje - dynamicznego i oszczędnego dla oka.

 

standardowo monitor posiada DVI, d-sub i opcję Dynamicznego kontrastu (wtedy ma dostosowywać jaskrawość do otoczenia - jednak tej fcji nigdy nie sprawdzałem).

monitor pozwalał się bardzo dobrze kalibrować wg wzorca http://forum.purepc.pl/Monitory-f57/Kalibr...ra-t269003.html

 

to co od razu bardzo mi się w nim spodobało to bardzo czyste szarości - większość monitorów z którymi mam czasem styczność lubi uciekać z tymi odcieniami w lekko żółty zafarb, a tu jest wzorowo.

pozytywne jest również to, że czerwień nie wyskakiwała z monitora chociaż podobnie jak zieleń miała nieco cieplejszy odcień. nie miałem jednak na tyle czasu by dokładniej pobawić się kolorami.

ze skalibrowanych trybów bardzo spodobał mi się tryb sRGB (dobre odcienie ludzkiej skóry) oraz Film (tutaj zieleń i czerwień odzyskuje swoją chłodniejszą barwę).

 

prosty czarny design bez srebrnych fajerwerków to dla mnie również spora zaleta.

minusem jest natomiast rozmieszczenie przycisków nawigacyjnych, które tradycyjnie dla Benq musiał projektować jakiś czteropalczasty idiota - są kompletnie nieintuicyjne i przy głębszych operacjach w OSD użytkownik wielokrotnie będzie się gubił.

 

do monitora dołączany jest kabel analogowy - mz to akurat dobry pomysł (jeśli faktycznie przekłada się na niższą cenę dla konsumenta, a nie jak w praktyce na dochód producenta) bo sami możemy zdecydować jak długi kabel DVI jest nam potrzebny.

miałem przyjemność pobawić się tym monitorkiem przez kilka godzin i muszę przyznać, że odbieram go bardzo pozytywnie :)

 

pzdr

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora dla córki lat 15 na prezent gwiazdkowy,bez specjalne wysokich wymagań.Ma być to monitor około 22'cale nadający sie do grania (brak smużenia) w sims'y i tym podobne gry,czasem jakis film.Chciałbym aby też kolory były akceptowalne.Suma do wydania to około 800zł.Wytypowałem dwa monitory:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...W2253TQ_PF.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._W2253V_PF.html

 

w sumie to prawie te same monitory zdaję sie że różnią się tylko wejściami.Co myślicie o tych monitorach spełnią oczekiwania i wymagania mojej córki.Z góry dziekuje za pomoc.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2253TQ, recenzje tego monitora masz na prad.de, wypadł całkiem nieźle. Dobra regulacja jasności ( około 50 nitów na 0 jasności ), nie będzie męczyć oczków, dobrze wyregulowany dopalacz ( możliwość wyłączenia ), maksymalny Input Lag około 30ms, średni w granicach 10ms, czyli świetnie spisze się w grach. Myślę że to całkiem niezła pozycja w TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem dla LG Flatron W2253TQ-PF .Jestem mile zaskoczony tym monitorem dla 14 letniej córki idealny.Simsy śmigają jak burza ;) Kolorki troszke przyblakłe ale za 650zł. monitor świetny.Polecam dla dzieciaków.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...