Skocz do zawartości
adam16v

Upgrade Komputera - Tani :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Komp jak w podpisie. Stwierdzam że zaczyna się mulić przy xp i dodatkach. Kompresowanie zdjęć RAW do JPG trwa wiecznie. Chcę by zaczął pracować płynnie przy internecie , z TV w tle (nagrywanie programów z karty telewizyjnej). Chcę żeby szybciej kompresował zdjęcia i ewentualnie płynnie chodził filmy HD. Da tej pory pracowałem na karcie zintegrowanej lecz z racji obróbki zdjęć, chęci oglądania HD przydała by się osobna grafika. Nie gram w żadne gry!

Ważne dla mnie natomiast jest by procesor i karta pobierały możliwie najmniej prądu bo komp pracuje średnio 12-14 h dziennie. Co do kart słyszałem że podobno któreś z radeonów w trybie 2d potrafią przejść w jakiś stan niskiego poboru prądu.

 

Budżet? Jak najniższy, chciałbym wymienić płytę, proca i grafikę. Chcę zostawić ram ddr2 800 , budę, napęd i zasilacz. Co proponujecie?

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel e2160 - 130zł

jakaś płytka na p31 lub p35 np gigabyte p31 ds3l - 150zł

do tego grafika pokroju HD4550 lub HD4350 koszt około 150zł

 

Myślę że ok, procka i płyty musisz szukać używanych w tych cenach trochę tego jest także nie powinno być problemu.

 

Taki zestaw by tobie spokojnie wystarczył, procka na tej płycie spokojnie podkręcisz na około 3Ghz i masz wydajny zestawik.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam a64 3000+

2 gb ddr 2 800

seagate 250 gb

co do budżetu to temat jest otwarty ale planowałem wydać nie więcej niż 600-700( jeśli nowy Faktura Vat)

 

A czy jakiś energooszczędny AMD nie sprawdził by się lepiej w stosunku wydajność pobór/prądu ? Czy nie doinwestować i nie kupić czegoś na 4 rdzeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś energooszczędny AMD nie sprawdził by się lepiej w stosunku wydajność pobór/prądu ? Czy nie doinwestować i nie kupić czegoś na 4 rdzeniach?

E5200 jest jak najbardziej energooszczędny

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...