Skocz do zawartości
acess

Karta Dźwiękowa Do 100 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tak jak w temacie . szukam karty do 100 zł.. (najlepszej)

 

bede na niej slucham z dwóch głosników .. no i przy okazji chcialbym podlaczyc do niej Altusy 75 oczywiście z wzmacniaczem na nie.

 

Doradźcie , dziekuje

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie są to te same karty. Pierwsza z nich ma interfejs PCI-E i dodatkowe wejście i wyjście cyfrowe na śledziu. Tak czy owak, nie powinieneś ich w ogóle brać pod uwagę, dlatego że jest to tak naprawdę Audigy SE (czyli karta pozbawiona procesora dźwiękowego) wzbogacona o bzdurne detale typu Crystalizer.

Polecana przeze mnie wcześniej Audigy zagra na pewno lepiej.

 

PS Na pewno nie możesz trochę naciągnąć budżetu? :)

Edytowane przez yzerman112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania:

 

mam Logitechy x540 podłączone do integry na Asusie p5q pro.

 

taka Audigy(2) da zauważalną różnicę? wie ktoś może jak to jest w grach? (modern warfare 2 np)

 

ważna uwaga - system Windows 7 x64

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już są naprawdę niezłe karty, w tym przedziale cenowym. Co do pozłacanych wtyków - nie są niezbędne, bardziej traktowałbym to jako miły dodatek :) Natomiast firewire to jeden ze standardów łącza, coś jak USB 2.0, tyle że znacznie szybszy. Często spotykany w kamerach cyfrowych.

 

Jeżeli stawiasz na muzykę (a tak wywnioskowałem), to możesz również zwrócić uwagę na tą kartę -> Xonar DS.

Jej atuty:

- jest nowa, czyli masz gwarancję producenta

- nie ma możliwości, by wystąpiły jakiekolwiek problemy z brakiem sterowników (np. pod Win7)

- wyższa częstotliwość próbkowania, na poziomie 192 kHz (w Audigy jest to 96 kHz)

Wady? Softowe emulowanie EAX, w związku z czym może sprawiać problemy w niektórych grach (aczkolwiek nie jest to bardzo częste zjawisko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli pisząc wydajność? :) W temacie kart dźwiękowych można prędzej mówić o jakości dźwięku. Xonar DS, zakładając że odtwarzasz pliki o wysokiej jakości, a nie np. MP3 128 kbps, oraz że dysponujesz odpowiednim odsłuchem, zagra wyraźnie lepiej niż Audigy.

Edytowane przez yzerman112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to to samo co to (z postu 6) i to (z postu 13). To wszystko to zwykły nieokrojony Audigy 1 w wersji zwykłej i gold.

Jak chcesz możliwie najtańszą kartę o najkorzystniejszym stosunku cena/jakość to kup Live'a 24-bit. Sporo było o nim pisane w poprzednich tematach.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, warto i jest to ostatni mój post w tym temacie. Myślę, że mniej więcej wyjaśniliśmy Ci jak ww. karty mają się względem siebie. Decyzja należy do Ciebie.

Jeszcze a propos Live'a - niestety, to już staruszek, może być problem ze znalezieniem sterowników pod Windowsa Vista i Seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos Live'a - niestety, to już staruszek, może być problem ze znalezieniem sterowników pod Windowsa Vista i Seven.

Live! 24-bit to Audigy SE z przetwornikami takimi samymi jak w A2 ZS i można na nim zainstalować modowane sterowniki do X-Fi (przerobić na X-Fi xtreme audio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live! 24-bit to Audigy SE z przetwornikami takimi samymi jak w A2 ZS i można na nim zainstalować modowane sterowniki do X-Fi (przerobić na X-Fi xtreme audio).

Racja racja. Trochę się zapędziłem (późna pora ? :) ). Live! 24-bit rzeczywiście można modować do X-fi Audio. Zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra , polictuje się jeszcze z tą http://www.allegro.pl/item869211657_sound_...super_stan.html

 

jak myslicie do ile warto licytowac ?

 

zeby było w cena/jakość

 

Teraz mam Creative SB Live!

i co, wylicytowałeś?;) kosmiczne ceny, na innej aukcji ta sama karta do 185 dobiła...nie udało mi się ustrzelić snajperem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...