Skocz do zawartości
Mistiqe

Wybór Monitora 22-24''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój stary, poczciwy NEC MultiSync FE991SB służył mi bardzo dobrze przez wiele lat. Teraz niestety odmawia posłuszeństwa więc zmuszony jestem kupić coś nowego. Na monitorach LCD nie znam się zbyt dobrze dlatego postanowiłem zwrócić się tutaj z prośbą o radę. Do wyboru mam następujące monitory:

 

Iiyama Pro Lite E2208HDS-1 22"

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=IIY+LCD+PLE2208HDSB1

 

Iiyama Prolite E2209HDS-B 22"

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=41434

 

Samsung Lavendar P2250 22"

http://www.oleole.pl/monitory-lcd/samsung-...o-bordowy.bhtml

 

Samsung SM2333SW 23"

http://www.lcd4you.pl/monitor/samsung_2333_SW.php

 

Samsung Lavendar P2350 23"

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=46438

 

Samsung SM2343BW 23"

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-2...y.0.340327.html

 

Samsung P2370HD 23"

http://www.torx.pl/index.php?m=Product_Det...id_product=1308

 

Samsung SM2433BW 24"

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=38249

 

 

I teraz tak: monitor będzie używany do codziennych czynności, filmy, gry, internet (w sensie "przeglądanie stron"). Również tworzenie grafik np. w Photoshopie. Zależy mi na w miarę dobrym odwzorowaniu kolorów, płynności obrazu i ogólnym komforcie użytkowania. Rozdzielczość 1920x* by była zadowalająca ale jeśli jest coś godnego polecenia z rozdziałką minimum 1680x* to również posłucham. W sumie najbardziej przypasował mi ten Samsung P2370HD ze względu na relatywnie dobre opinie. Wiem, że po matrycy TN nie mogę spodziewać się szału. Słyszałem o monitorze Dell 22 Ultrasharp 2209WA na matrycy ISP znajdującym się w moim przedziale cenowym ale podobno kiepsko sprawdza się w grach. Poza tym, jest ma zbyt jasny obraz co bardzo drażni podczas oglądania filmów (osobiście oglądam filmy po ciemku więc dla mnie byłoby to wyjątkowo irytujące).

 

Jeśli chodzi o rozdzielczość: czy te monitory mogą chodzić na mniejszej rozdzielczości niż natywna, bez dużej zmiany jakości? Pytam się o to gdyż filmy chciałbym oglądać w FullHD ale wątpię, że gry (zwłaszcza te nowsze) pójdą na moim sprzęcie (Asus P5Q Pro, C2Q Q8300, BFGTech GF 260 GTX OC2, 4GB OCZ Reaper, Win XP). Wydaje mi się, że bym był zmuszony do zmniejszenia rozdzielczości przy grach. Czy stracę dużo na jakości obrazu w grach? Czy lepiej jednak kupić np. LG W2286L-PF 22" z podświetleniem LED matrycy i rozdzielczością natywną 1680x1050? Jakie są Wasze opinie?

 

Który z tych monitorów byłby dla mnie najlepszy? Czy może znacie jakieś inne, godne polecenia monitory w cenie do 1000-1200PLN? Szczerze mówiąc - im więcej czytam tym mniej wiem i bardziej zdezorientowany jestem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również tworzenie grafik np. w Photoshopie. Zależy mi na w miarę dobrym odwzorowaniu kolorów,

Zacznij od skreślenia wszystkich monitorów ze swojej listy.

 

Słyszałem o monitorze Dell 22 Ultrasharp 2209WA na matrycy ISP znajdującym się w moim przedziale cenowym ale podobno kiepsko sprawdza się w grach.

Gdzie to słyszałeś ? ... ktoś bredził

 

Poza tym, jest ma zbyt jasny obraz co bardzo drażni podczas oglądania filmów (osobiście oglądam filmy po ciemku więc dla mnie byłoby to wyjątkowo irytujące).

Jeśli DELL 2209WA będzie dla Ciebie za jasny to biorąc pod uwagę że chcesz coś szybkiego do gier i do zabawy w grafice to w tym przedziale cenowym nie ma nic co spełni Twoje wymagania. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od skreślenia wszystkich monitorów ze swojej listy.

Tak, wiem. Jeśli chodzi o pracę z programami graficznymi to żaden z wymienionych monitorów się nie nadaje ze względu na TN. Chodzi jednak o to, że grafiką nie zajmuję się tak dużo jak kiedyś i spadła ona na n-ty plan więc mniej patrzę na ten szczegół.

 

 

Gdzie to słyszałeś ? ... ktoś bredził

Czytałem na jakimś portalu, nazwy i źródła nie podam, bo nie pamiętam...w ostatnich dniach dużo się naczytałem o monitorach. Ktoś napisał, że się nie nadaje ten DELL ze względu na lagi w wyświetlaniu obrazu (podobno na tym polu matryca TN przewyższa pozostałe).

 

Jeśli DELL 2209WA będzie dla Ciebie za jasny to biorąc pod uwagę że chcesz coś szybkiego do gier i do zabawy w grafice to w tym przedziale cenowym nie ma nic co spełni Twoje wymagania.

Nie wiem czy dla mnie będzie za jasny. Nie miałem możliwości oglądania tego monitora na żywo więc sugeruję się wypowiedziami innych użytkowników. Ich znaczna część twierdzi, że monitor jest za jasny i nie mam podstaw by im nie wierzyć.

 

No to ok, pozostawmy kwestię zabawy z grafiką na boku. Który z tych monitorów będzie zadowalający do oglądania filmów, gier i codziennego użytku?

 

I co powiesz na moje pytania odnośnie rozdzielczości monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co powiesz na moje pytania odnośnie rozdzielczości monitora?

Dla mnie tylko i wyłącznie natywna (najlepiej z 8xAA + 16xAF). Ale niektórzy całkiem nieźle akceptują rozdzielczości nienatywne.

 

Czytałem na jakimś portalu, nazwy i źródła nie podam, bo nie pamiętam...w ostatnich dniach dużo się naczytałem o monitorach. Ktoś napisał, że się nie nadaje ten DELL ze względu na lagi w wyświetlaniu obrazu (podobno na tym polu matryca TN przewyższa pozostałe).

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=4862&ph=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co powiesz na moje pytania odnośnie rozdzielczości monitora?

Dla mnie tylko i wyłącznie natywna (najlepiej z 8xAA + 16xAF). Ale niektórzy całkiem nieźle akceptują rozdzielczości nienatywne.

Chodziło mi dokładnie o ten fragment mojej wypowiedzi:

 

Jeśli chodzi o rozdzielczość: czy te monitory mogą chodzić na mniejszej rozdzielczości niż natywna, bez dużej zmiany jakości? Pytam się o to gdyż filmy chciałbym oglądać w FullHD ale wątpię, że gry (zwłaszcza te nowsze) pójdą na moim sprzęcie (Asus P5Q Pro, C2Q Q8300, BFGTech GF 260 GTX OC2, 4GB OCZ Reaper, Win XP). Wydaje mi się, że bym był zmuszony do zmniejszenia rozdzielczości przy grach. Czy stracę dużo na jakości obrazu w grach?

Również bym chciał grać jedynie w natywnej rozdzielczości, najlepiej 1920x* ale mój sprzęt raczej tego nie pociągnie. Dlatego chciałbym wiedzieć który z wariantów jest lepszy:

 

1. Kupno monitora 1920x1200 23-24" (pełne wyświetlenie filmów 1080p ale przeskalowane gry ze względu na niewystarczający sprzęt co z kolei oznacza zaniżoną rozdzielczość)

2. Kupno monitora 1680x1050 22" (natywna rozdzielczość w grach kosztem filmów FullHD)

 

Poza tym, czy jest w ogóle jakiś sens oglądania filmów 1080p na monitorze 23-24"? Czy istnieje znaczna różnica między 1080p a 720p na monitorach takiej wielkości?

 

Faktycznie DELL wypada lepiej. Czyli Twoim zdaniem, do moich zapotrzebowań, powinienem się zastanowić nad tym DELL'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, czy jest w ogóle jakiś sens oglądania filmów 1080p na monitorze 23-24"? Czy istnieje znaczna różnica między 1080p a 720p na monitorach takiej wielkości?

Na 22" 1680x1050 widać różnicę pomiędzy 1080p a 720p (oba przeskalowane przez program odtwarzający/kartę graf. do 945p czyli na cały ekran) ... oczywiście na korzyść dla 1080p

 

Faktycznie DELL wypada lepiej. Czyli Twoim zdaniem, do moich zapotrzebowań, powinienem się zastanowić nad tym DELL'em?

Jak najbardziej powinieneś się zastanowić nad tym DELL. Wiadomo - może Ci się nie spodobać za duża jasność i/lub za mały kontrast ... ale alternatywy specjalnie nie widzę ... jest HP LP2275 ale z tego co mi wiadomo te będzie wolniejszy. A na Samsung F2380 narzekają że nie ma detali w cieniach i jest wolny. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kyle, Kyle. Jako użytkownik tego monitora napiszę, że jest MOCNO przereklamowany. Lag jest tylko w sumie nie wiem czy o to chodzi. Obraz się rozmywa w szybkich grach. W HL2 widać to nawet bardzo.

 

Jak np. poruszam się strefowo wzdłuż ściany to tekstury tracą ostrość. Na CRT tego nie było, na Samsungu 2233bw (TN) u kumpla też tego nie widziałem, a na pewno bym zapamiętam i zauważył,bo na swoim Dellu zauważyłem to od razu. To samo jak stoi przede mną jakaś postać dla przykładu Alyx. Jej postać się lekko rozmywa. Nie jest to żaden efekt w grze. Winna jest matryca i tyle. I z pewności monitor nie jest uszkodzony czy coś. Czytałem coś podbnego na innych forach. Szukałem troszke na Allegro.

 

Zresztą pisałem o tym wcześniej na PPC. Gdybym to widział to bym nie kupił tego monitora. W zasadzie to żadnego LCD, bo dla mnie to kiepska technologia. Wolałem CRT, ale niestety czasy się zmieniły i to dość dawno.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kyle, Kyle. Jako użytkownik tego monitora napiszę, że jest MOCNO przereklamowany. Lag jest tylko w sumie nie wiem czy o to chodzi. Obraz się rozmywa w szybkich grach. W HL2 widać to nawet bardzo.

To nie jest LAG tylko rozmycie (wolny czas reakcji) jak to na LCD

 

Jak np. poruszam się strefowo wzdłuż ściany to tekstury tracą ostrość.

Na moim EIZO S2231W (PVA) tego nie ma (jak idę wzdłuż ściany to nie widzę by się jakoś specjalnie rozmywała). ... ale jak postawię obok CRT i się obracam w grze to widzę że jest rozmycie wzgl. CRT

 

Na LCD można osiągnąć ostry obraz w ruchu ... ale nie przy 60 Hz ... a monitoró LCD 120 Hz jest jak na lekarstwo.

 

To samo jak stoi przede mną jakaś postać dla przykładu Alyx. Jej postać się lekko rozmywa.

Zaraz zaraz zaraz ... jak STOI ? ... obraz statyczny i masz rozmycie ? ... w takim razie nienatywna rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bym chciał grać jedynie w natywnej rozdzielczości, najlepiej 1920x* ale mój sprzęt raczej tego nie pociągnie. Dlatego chciałbym wiedzieć który z wariantów jest lepszy:

 

1. Kupno monitora 1920x1200 23-24" (pełne wyświetlenie filmów 1080p ale przeskalowane gry ze względu na niewystarczający sprzęt co z kolei oznacza zaniżoną rozdzielczość)

2. Kupno monitora 1680x1050 22" (natywna rozdzielczość w grach kosztem filmów FullHD)

 

Poza tym, czy jest w ogóle jakiś sens oglądania filmów 1080p na monitorze 23-24"? Czy istnieje znaczna różnica między 1080p a 720p na monitorach takiej wielkości?

 

 

 

Faktycznie DELL wypada lepiej. Czyli Twoim zdaniem, do moich zapotrzebowań, powinienem się zastanowić nad tym DELL'em?

 

Kupuj największy na jaki Cię stać. Oczywiście żeby to szło w parze z jakością ( w miarę możliwości finansowych ). Jak Ci gierka będzie kulawo chodzić w 1920, to sobie odpalisz rozdzielczość o oczko niżej, czyli 1680 ze skalowaniem 1:1, będziesz miał po wszystkich bokach czarne pasy i obraz będzie super ostry.

 

Materiał Full HD na 22" z nominalną 1680 wygląda bardzo dobrze, z 1m, czy 1.5m ( nie wiem z jakiej odległości oglądasz filmy ) nie zauważysz większych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest LAG tylko rozmycie (wolny czas reakcji) jak to na LCD

 

 

Na moim EIZO S2231W (PVA) tego nie ma (jak idę wzdłuż ściany to nie widzę by się jakoś specjalnie rozmywała). ... ale jak postawię obok CRT i się obracam w grze to widzę że jest rozmycie wzgl. CRT

 

Na LCD można osiągnąć ostry obraz w ruchu ... ale nie przy 60 Hz ... a monitoró LCD 120 Hz jest jak na lekarstwo.

 

 

Zaraz zaraz zaraz ... jak STOI ? ... obraz statyczny i masz rozmycie ? ... w takim razie nienatywna rozdzielczość.

 

Oczywiście, że natywna 1680x1050.. Jak się poruszam, a postać stoi to się rozmywa. Ale jest to lekkie rozmycie. Na początku sądziłem, że monitor jest walnięty, ale czytałem na forum jak jakiś użytkownik Della opisywał ten sam efekt. Musiałbyś to samemu zobaczyć. Nie jestem w stanie tego tak opisać. Ale ja już do tego się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że natywna 1680x1050.. Jak się poruszam, a postać stoi to się rozmywa. Ale jest to lekkie rozmycie. Na początku sądziłem, że monitor jest walnięty, ale czytałem na forum jak jakiś użytkownik Della opisywał ten sam efekt. Musiałbyś to samemu zobaczyć. Nie jestem w stanie tego tak opisać. Ale ja już do tego się przyzwyczaiłem.

W takim razie winny jest czas reakcji.

 

ps. jest jeszcze jedna możliwość - doregulowanie overdrive (które wpływa na rozmycie) - może jedne modele DELL'a są lepiej doregulowane a inne gorzej ... nie miałem tego modelu ... ale miałem NEC WGX2PRO na IPS i był bardzo szybki (w porównaniu do innych LCD łącznie z modelami TN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj największy na jaki Cię stać. Oczywiście żeby to szło w parze z jakością ( w miarę możliwości finansowych ). Jak Ci gierka będzie kulawo chodzić w 1920, to sobie odpalisz rozdzielczość o oczko niżej, czyli 1680 ze skalowaniem 1:1, będziesz miał po wszystkich bokach czarne pasy i obraz będzie super ostry.

 

Materiał Full HD na 22" z nominalną 1680 wygląda bardzo dobrze, z 1m, czy 1.5m ( nie wiem z jakiej odległości oglądasz filmy ) nie zauważysz większych różnic.

Pewnie, że bym chciał kupić największy (24" by wystarczył) o bardzo dobrej jakości wyświetlania obrazu ale niestety fundusze mam ograniczone. Z uwagi na to mam też ograniczone pole manewru. Albo duży monitor kosztem jakości obrazu, albo dobra jakość obrazu kosztem wielkości monitora. Wydaje mi się, że mniejszym złem będzie ten drugi wariant.

 

Ale zostawmy na chwilę kwestię funduszy na boku. Jaki monitor mógłbym kupić do swoich "wymagań" (24", filmy, gry...szybkie FPS, praca codzienna, czasami jakiś Photoshop)? Optymalny kompromis między dużym ekranem a ceną. Czy np. ten HP LP2475w którego masz by się nadawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że bym chciał kupić największy (24" by wystarczył) o bardzo dobrej jakości wyświetlania obrazu ale niestety fundusze mam ograniczone. Z uwagi na to mam też ograniczone pole manewru. Albo duży monitor kosztem jakości obrazu, albo dobra jakość obrazu kosztem wielkości monitora. Wydaje mi się, że mniejszym złem będzie ten drugi wariant.

 

Ale zostawmy na chwilę kwestię funduszy na boku. Jaki monitor mógłbym kupić do swoich "wymagań" (24", filmy, gry...szybkie FPS, praca codzienna, czasami jakiś Photoshop)? Optymalny kompromis między dużym ekranem a ceną. Czy np. ten HP LP2475w którego masz by się nadawał?

Nadawałby się, ale na cuda nie ma co liczyć. :wink: Tzn. sprzęcik jest niezły, ale nie odbiega jakościowo od innych w podobnej klasie cenowej. Do Twoich wymagań ( wykorzystujemy kompa w bardzo podobny sposób ) brałbym tego HP bez wahania. Był jeszcze swego czasu jakiś Philips na tej samej matrycy, ale teraz już go nie widzę nigdzie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadawałby się, ale na cuda nie ma co liczyć. :wink: Tzn. sprzęcik jest niezły, ale nie odbiega jakościowo od innych w podobnej klasie cenowej. Do Twoich wymagań ( wykorzystujemy kompa w bardzo podobny sposób ) brałbym tego HP bez wahania. Był jeszcze swego czasu jakiś Philips na tej samej matrycy, ale teraz już go nie widzę nigdzie. <_<

 

Czyli teraz mam dylemat między mniejszym i tańszym DELL 2209WA a większym i droższym (x2) HP LP2475w... Duży dylemat. Czy jest coś co przemawia na korzyść tego HP? Pomijając jego gabaryty. Przepraszam za upierdliwość ale fundusze mam naprawdę ograniczone więc muszę być pewien swojego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozdzielczość: czy te monitory mogą chodzić na mniejszej rozdzielczości niż natywna, bez dużej zmiany jakości? Pytam się o to gdyż filmy chciałbym oglądać w FullHD ale wątpię, że gry (zwłaszcza te nowsze) pójdą na moim sprzęcie (Asus P5Q Pro, C2Q Q8300, BFGTech GF 260 GTX OC2, 4GB OCZ Reaper, Win XP). Wydaje mi się, że bym był zmuszony do zmniejszenia rozdzielczości przy grach. Czy stracę dużo na jakości obrazu w grach? Czy lepiej jednak kupić np. LG W2286L-PF 22" z podświetleniem LED matrycy i rozdzielczością natywną 1680x1050? Jakie są Wasze opinie?

Ja aktualnie siedzę na Samsungu T240HD , czyli 1920x1200 i coż mogę napisać, niezależnie czy ustawie skalowanie przez kartę graficzną czy też przez monitor. Obraz w grach w rozdzielczości innej niż natywna jest marnej jakośći jedyne rozwiązanie to ustawić bez skalowania i tak np. w rozdzielczośći 1600x1200 mam czarne pasy po bokach. Częściowo słaba jakośc obrazu wynika z samego skalowania , a cześciowo z samego TV/monitora. Gdy podpinałem swojego PC pod TV FULL HD LCD Sharpa 46' nawet gry które były skalowane do 1920x1080 wyglądały bardzo dobrze.

 

Sam z tego powodu aby cieszyć się dobrą jakością gier w rozdzielczości natywnej musiałem wymienić kilka miesięcy temu swojego 8800GTS 512 na GTX285...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z tego powodu aby cieszyć się dobrą jakością gier w rozdzielczości natywnej musiałem wymienić kilka miesięcy temu swojego 8800GTS 512 na GTX285...

Mam ten sam problem teraz. Tylko nie chcę brać GTX 285. Wolałbym coś z DX11. Chociaż i tak pewnie będzie jak z DX10. Czyli wolniej działające gry bez większych zmian w grafice. Ale mimo wszystko wole brać coś nowego.

 

Ogólnie rzecz biorąc ten Dell to świetny monitor jeśli chodzi o jakość/cena. Jak komuś nie przeszkadza takie lekkie rozmywanie w grach jakie opisałem wyżej to śmiało polecam. Mnie niestety troszkę denerwuję, ale cóż zrobić. Widać Kyle ma rację i jest spowodowane wolną reakcja matrycy.

 

A co do tego HP to czy ja wiem czy warto dopłacać 2 x tyle dla 2 cali ? Jak dla mnie to jest śmieszne. Fakt większy, ale nie aż tyle. Co innego taki 26 czy 30'

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz mam dylemat między mniejszym i tańszym DELL 2209WA a większym i droższym (x2) HP LP2475w... Duży dylemat. Czy jest coś co przemawia na korzyść tego HP? Pomijając jego gabaryty. Przepraszam za upierdliwość ale fundusze mam naprawdę ograniczone więc muszę być pewien swojego wyboru.

Przemawiają 2" więcej i rozdzielczość. Nic innego niestety już nie. Dodatkowo, HP ma szeroki gamut, w aplikacjach bez zarządzania kolorem ( jest ich w tej chwili mało ) będziesz miał czerwony i zielony mocniej nasycone.

 

Czy warto, musisz sobie sam odpowiedzieć. Widzisz, @Devil napisał że bez sensu, dla niektórych kupowanie 22" za 3k jest dobrą decyzją, więc, pozostaje samemu wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie przeszkadza takie lekkie rozmywanie w grach jakie opisałem wyżej to śmiało polecam. Mnie niestety troszkę denerwuję, ale cóż zrobić. Widać Kyle ma rację i jest spowodowane wolną reakcja matrycy.

Przesiadam się z dobrego CRT i jestem maniakiem gier FPS...zapewne to rozmycie zaboli me serce.

 

A co do tego HP to czy ja wiem czy warto dopłacać 2 x tyle dla 2 cali ? Jak dla mnie to jest śmieszne. Fakt większy, ale nie aż tyle. Co innego taki 26 czy 30'

Dla samych dwóch cali zapewne nie. Dlatego pytałem o szczegóły przemawiające za tym HP. Głównie chodzi mi o porównanie jakości obrazu tych dwóch modeli. Na pierwszy rzut oka, HP ma znacznie więcej wejść/wyjść w porównaniu do okrojonego DELL'a który nawet nie ma HDMI. Jako, że w bardzo niedalekiej przyszłości chcę sobie kupić xboxa to wolałbym, żeby monitor posiadał HDMI. Xbox będzie do niego podłączony do momentu aż sprowadzę z Polski swój LCD TV 42". To może trochę potrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jestes maniakiem fps i przesiadasz sie z dobrego crt to przesiadka na lcd tak czy inaczej bedzie bolesna...

Będzie, będzie niestety. W takim razie trzeba by poszukać modelu ze 120Hz, a takich są... 2 sztuki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistiqe Xboxa można podłączyć poprzez kabel DVI-HDMI (ok. 15 zł za 1.5 metrowy na Allegro). Sam podłączam X360 do swojego Della 2209WA w ten sposób i jestem zadowolony. Jakość obrazu identyczna będzie. Chociaż wiadomo, że lepiej mieć dodatkowo HDMI, gdyż w przypadku tego Della PC podłączam też poprzez DVI, więc muszę przełączać kabel. Dla mnie to jest chwila moment. Można też zrobić tak, że PC poprzez wejście VGA, a X360 poprzez DVI właśnie. Ale jak podłączałem kompa przez wejście VGA to obraz mi się dziwie skalował w niektórych grach. A to jakaś ramka, a to co innego i po krótkiej chwili dopiero rozciągał się na pełny ekran. Dziwne, bo było tak w grach, gdzie miałem ustawioną natywną rozdziałke 1680x1050. Może chodzi o ten Auto Adjust, który jest dostępny tylko właśnie jak podłączamy kompa przez VGA. W każdym razie nie mogłem sobie z tym poradzić, więc wolę podłączać kompa również przez DVI. Przełączenie kabla z X360 to dla mnie parę sekund. Kabel sobie leży tuż obok. Nie musze go specjalnie przykręcać. Chociaż sprawdzę jak jest z tym wejściem VGA. Może jakoś da się wyłączyć ten Auto adjust i obraz nie będzie tak przeskakiwał w grach, a pod DVI na stałe podłączę Xbox'a. Ale wydaje mi się, że tak jest, bo przecież poprzez VGA jest puszczany obraz analogowo, a przez DVI/HDMI cyfrowo.

 

 

Ale wróćmy do tematu i podsumujmy. Masz za 1000 zł (albo i mniej nawet) 22' monitor Dell 2209WA na świetnej matrycy z Pivot. Albo HP LP2475w na nieco tej droższej matrycy (dobrze mówię ? ) S-IPS (Dell ma e-IPS) z większa ilość złączy. Śmiem twierdzić, że jakością obrazu jednak będą one zbliżone. Ja osobiście dla 2 cali, kilku dodatkowych złączy i może nieco szybszej matrycy (w co raczej wątpię) nie dałbym dodatkowo 1000 zł i to nawet ze sporą górką, bo z tego co widzę to najtaniej idą po 2100zł, a Della można mieć już za 950 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także podsumujmy. masz za 1000 zł (albo i mniej nawet) 22' monitor Dell 2209WA na świetnej matrycy z Pivot. Albo HP LP2475w na nieco tej droższej matrycy (dobrze mówię ? ) S-IPS (Dell ma e-IPS) z większa ilość złączy. Śmiem twierdzić, że jakością obrazu jednak będą one zbliżone. Ja osobiście dla 2 cali, kilku dodatkowych złączy i może nieco szybszej matrycy (w co raczej wątpię) nie dałbym dodatkowo 1000 zł i to nawet ze sporą górką, bo z tego co widzę to najtaniej idą po 2100zł, a Della można mieć już za 950 zł.

Dobrze piszesz, z tym że HP ma H-IPS, inny kształt piksela w stosunku do S-IPS.

 

Dołączona grafika

 

Co do jakości obrazu to tak jak piszesz, nie będzie różnic, bo nie może być. Obie matryce są niezłe, w HP nieco szybsza, bo jest zaimplementowany dopalacz ciekłych kryształów ( de facto nie za bardzo dobrze wyregulowany, są przebicia ), a w Dell nie ma, dlatego możesz mieć rozmywanie o którym pisałeś. Wyobraź sobie, że starsze ( i to wcale nie tak stare ) modele na PVA z dopalaczem gorzej rozmywają niż ten Dell bez. :wink:

 

Zawsze można pomyśleć o 26" w bardzo podobnej cenie co HP, a mianowicie LG W2600HP-BF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, będzie niestety. W takim razie trzeba by poszukać modelu ze 120Hz, a takich są... 2 sztuki. :wink:

...i kosztują 20k ;P Wiem, że przesiadka będzie bolesna. Najchętniej bym sobie kupił jakiegoś CRT ale niestety nie ma takiej możliwości. No cóż, trzeba zainwestować w technologię przyszłości :blink: jaką jest LCD. Nie mogę dłużej zwlekać, bo mój NEC CRT powoli ale skrupulatnie odmawia mi posłuszeństwa. Obecnie wyświetla cienie liter (których być nie powinno) w rozszczepionych kolorach RGB ;)

 

Co do jakości obrazu to tak jak piszesz, nie będzie różnic, bo nie może być. Obie matryce są niezłe, w HP nieco szybsza, bo jest zaimplementowany dopalacz ciekłych kryształów ( de facto nie za bardzo dobrze wyregulowany, są przebicia ), a w Dell nie ma, dlatego możesz mieć rozmywanie o którym pisałeś. Wyobraź sobie, że starsze ( i to wcale nie tak stare ) modele na PVA z dopalaczem gorzej rozmywają niż ten Dell bez. :wink:

Czyli jednym słowem nie opłaca się kupować tego HP w odniesieniu do DELL'a?

 

Zawsze można pomyśleć o 26" w bardzo podobnej cenie co HP, a mianowicie LG W2600HP-BF.

Niestety nie znalazłem go w żadnym sklepie w UK (tu mieszkam). Mam jedynie W2600H-PF ale jest na TN więc odpada.

A dlaczego miałbym się zainteresować tym W2600HP-BF? Lepszy (pomijając wielkość)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i kosztują 20k ;P Wiem, że przesiadka będzie bolesna. Najchętniej bym sobie kupił jakiegoś CRT ale niestety nie ma takiej możliwości. No cóż, trzeba zainwestować w technologię przyszłości :blink: jaką jest LCD. Nie mogę dłużej zwlekać, bo mój NEC CRT powoli ale skrupulatnie odmawia mi posłuszeństwa. Obecnie wyświetla cienie liter (których być nie powinno) w rozszczepionych kolorach RGB ;)

:razz: Heh, jak już celować, to w najwyższą półkę, Eizo CG232.

 

A tak na serio, to w kwestii 120Hz chodziło mi głównie o model Samsung SM 2233RZ.

 

 

Czyli jednym słowem nie opłaca się kupować tego HP w odniesieniu do DELL'a?

Imo warto HP, 2" więcej, lepsza rozdzielczość, mniejszy piksel, dzięki czemu obraz jest bardziej gładki ( nie ma kanciatych czcionek i ziarnistości obrazu ). Do filmów, gier bajka. Sam zmieniałem wypasionego Eizo S2231W na tego HP.

 

 

Niestety nie znalazłem go w żadnym sklepie w UK (tu mieszkam). Mam jedynie W2600H-PF ale jest na TN więc odpada.

A dlaczego miałbym się zainteresować tym W2600HP-BF? Lepszy (pomijając wielkość)?

Miałem na myśli tylko i wyłącznie wielkość.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie mamy nową listę (ceny będę podawać w funtach dla własnej orientacji):

 

DELL 2209WA 22" £195 -

 

Najtańszy; e-IPS; 1680x1050; widoczne opóźnienia w grach, m.in w szybkich FPS (w które właśnie gram); dobre kąty widzenia; relatywnie dobre odwzorowanie kolorów (zwłaszcza po kalibracji), coś jeszcze?

 

HP LP2475w 24" £425 -

 

H-IPS; 1920x1200; jakość obrazu zbliżona do DELL 2209 i właściwie nie ma sensu płacić x2 dla 2" i lepszej rozdzielczości względem DELL'a

 

LG W2600HP-BF 26" £480 -

 

Najdroższy; 1920x1200; S-IPS; nie wiem nic o jakości obrazu więc czekam na toms83, żeby napisał dlaczego akurat ten monitor.

 

Samsung SM 2233RZ 22" £269 -

 

Właśnie sprawdziłem ten monitor m.in. na youtube gdzie koleś grał w L4D. Faktycznie podczas gry obraz wygląda znośnie. Ale jak ma się reszta szczegółów? Matryca TN więc domyślam się, że kąty widzenia są masakryczne; czarny jest zapewne szarawo-niebieski. Jak wygląda reszta? Ma "jedynie" 1680x1050 więc trzeba stawiać go na równi z Dell'em pod tym względem. Ten lepiej sprawdza się w grach w porównaniu do Dell'a ale ten drugi z kolei zapewne lepiej spisuje się w każdym innym szczególe.

Edytowane przez Mistiqe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a philips 240PW9ES to się już nagle zly zrobił? ;] bo jakoś ostatnio też był polecany...

To to samo co HP, tylko pozbawiony dodatkowych złącz. Zniknął ze skąpca.pl, także nie wiem czy nie będzie kłopotów z jego kupieniem.

 

 

Czyli aktualnie mamy nową listę (ceny będę podawać w funtach dla własnej orientacji):

 

LG W2600HP-BF 26" £480 -

 

Najdroższy; 1920x1200; S-IPS; nie wiem nic o jakości obrazu więc czekam na toms83, żeby napisał dlaczego akurat ten monitor.

 

Samsung SM 2233RZ 22" £269 -

 

Właśnie sprawdziłem ten monitor m.in. na youtube gdzie koleś grał w L4D. Faktycznie podczas gry obraz wygląda znośnie. Ale jak ma się reszta szczegółów? Matryca TN więc domyślam się, że kąty widzenia są masakryczne; czarny jest zapewne szarawo-niebieski. Jak wygląda reszta? Ma "jedynie" 1680x1050 więc trzeba stawiać go na równi z Dell'em pod tym względem. Ten lepiej sprawdza się w grach w porównaniu do Dell'a ale ten drugi z kolei zapewne lepiej spisuje się w każdym innym szczególe.

Recenzja Samsunga:

Prad.de

Tftcentral

 

Jeżeli priorytetem byłyby gierki i filmy, to wziąłbym takiego Samsunga bez zastanawiania. Niestety, jak zauważyłeś jest to TN, także kąty są najsłabsze ze wszystkich matryc.

 

Co do LG, to matryca IPS, rozmiar oraz cena są + tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trzem znajomym poleciłem Della i są wybitnie zadowoleni. Do jednego powernego zestawu z core i5 i radkiem 5850 przeznaczonego stricte do gier. Spędziłem z kumplem całą nockę łupiąc w różne gry i testując wydajność sprzętu. Smużenia nie uświadczyłem, a sam gram w CS: Source.

 

 

 

P.S. warto dopłacić do tych 2 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...