Skocz do zawartości
Lord_Master

Lc By Lm

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu używałem pajączka, ale zaczęło mnie irytować że mam lepsze chłodzenie na nb niż na cpu ( na procku miałem boxa a na nb freezera7) a w szafie kurzyły się części od WC postanowiłem złożyć wc i upchnąć kompa z powrotem do budy. Około 14 wybrałem się po borygo i demineralkę i zacząłem walke z kompem.

Części:

Aquacomputer coplex na 775

EK na nb nie pamiętam już modelu

BWA 123

Blackwater silent pump

Reszta węża z casto która została po poprzednim składaniu LC

Na początek włożyłem mobo do budy i zacząłem testować ułożenie węży, ten kawałek papieru na nb miał chronić nb przed uszkodzeniem.

Dołączona grafika

Niestety nie posiadam reza więc napełnianie Lc było drogą przez mękę, w dalszym ciągu czuje petrygo w ustach... Dla ciekawych najpierw napełniłem i odpowietrzyłem chłodnicę z podpiętymi wężami później zatykając jeden waz podpiąłem bloki znowu odpowietrzanie czyli dmuchanie raz w jeden to drugi waż i potrząsanie blokami później to samo z pompką i na koniec dolewanie przez ten mały otwór w pompce.

 

Dopiero po włożeniu mobo do budy zauważyłem że zamieniłem węże wychodzące z pompki myślałem że mnie ch.. strzeli ale uznałem że nie będę znowu tego rozkładał zauważyłem że jak podniosłem pompkę wyżej to ułożenie węży nie jest już takie tragiczne. na szczęście przypomniałem że jeszcze gdzieś mam dysk 3,5 który jakiś czas temu rozmontowałem i tak powstała półka dla pompki. Nie miałem już sił na dokończenie kablegami, nawet nie zamontowałem napędu dlatego taki burdel jest.

Dołączona grafika

 

 

Temperatury:

Na def

Idle - 36

30 min orthosa - 38

więcej temperatur jutro

 

Rzeczy do zrobienia jutro:

Kablegami

Zajęcie się bokami obudowy bo są w opłakanym stanie

W dalszych planach:

Black mod

zmiana pompki i kupno reza

zmiana gpu

Edytowane przez Lord_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że zamieniłeś węże w pompce przez przypadek i pewnie płyn płynie w odwrotną stronę niż wcześniej. Zastanawia mnie to, bo większość bloków CPU ma wlot tylko przez jeden otwór i jak dasz przez drugi to zmniejszysz wydajność i szybkość przepływu cieczy. A co do twojej metody odpowietrzania i napełniania to trzeba było zrobić trójnik przed otworem zasysającym pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym bloku nie ma różnicy :) mnie ciekawi to ze na chlodnicy ejst tylko jedne wentyl a wiec tempy i tak bardzo dobre . ;') a jeszcze jendo pytanie :D bo pod NB wystaje kawalek papieru :D co to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jendo pytanie icon_biggrin3.gif bo pod NB wystaje kawalek papieru icon_biggrin3.gif co to icon_biggrin3.gif

Na początek włożyłem mobo do budy i zacząłem testować ułożenie węży, ten kawałek papieru na nb miał chronić nb przed uszkodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wąż łączący pompkę z Prockiem był dłuższy od tego łączącego pompkę z CPU i te węże przez przypadek zamieniłem. Ułożenie węzy jest ok tylko jeden jest za długi drugi za krótki, przy tym bloku byłaby róznica.

Procek to e5300 2600 na 1,25v.

Mój patent na zaginanie węży,niektóry używają sprężyn których niestety nie miałem po ręka, liczę ze jak po tygodniu zdejmę to wąż nie będzie się dalej zaginał

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...