Skocz do zawartości
rebel

Problem Z Przechowywaniem Zdjęć Na Komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie powiem, że nie jestem laikiem komputerowym, ani pod względem soft ani hardware'u.

Natomiast takiej rzeczy jeszcze nie spotkałem i mnie to strasznie zdziwiło. Na komputerze siostry przechowuję zdjęcia (robione aparatem cyfr.) z racji tego że ma tam większy dysk. Wiele zdjęć uległo uszkodzeniu. Podejrzewam, że podczas przeglądania. Proces ten cały czas trwa i zdjęcia cały czas się 'psują'. Komputer jest odwirusowany i odrobaczony. Zdjęcia już skopiowałem na inny dysk i tam już są bezpieczne. Myślę że najlepiej zobrazuję problem jak je pokażę:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dysk to Seagate Barracuda 7200.7 380011A. Raczej bez bad sectorów (nie sprawdzałem dawno), od czasu do czasu robiony defrag i scandisk. Raczej nie był wyłączany hardcorowo tzn. bezpośrednio z prądu czy wyłącznikiem przy zasilaczu.

Pomóżcie bo nie wiem kompletnie co się stało. Wiele fajnych zdjęć-pamiątek mam uszkodzonych. Da się naprawić uszkodzone zdjęcia?

Edytowane przez rebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Nie. Dalej wyświetlają się w taki sam sposób. Tak jakby były zmodyfikowane na stałe. :sad:

Wiec mozliwosc sa 2:

1. Podczas zgrywania zdjec zostaly "uszkodzone"

2. Zostaly "uszkodzone" po zgraniu ich na dysk

 

Wiec sam musisz wykluczyc 1 opcje wtedy bedzie wiadomo ze to komputer, sprawdz jeszcze date utworzenia pliku czy zgadza sie z data modycikacji...czy sa inne (wkoncu przy przegladaniu zdjec ich nie modyfikujesz)

 

Jesli zdjecia sa na stale "uszkodzone" i nie dzialaja na innym komputerze prawidlowo to pozostaje uzyc jakiegos programu do odzyskiwania koppi zapasowej i zgrac te sprzed modyfikacji...(tak mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego gdy używałem uszkodzonej karty w aparacie. Skoro masz zdjęcia na dysku prawdopodobnie kończy sie jego żywot. Możesz spróbować przenieść cały dysk do innego komputera i sprawdzić czy jest to samo. Wklej na forum SMART z twojego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Zdesperowany zrobiłem test. Skopiowałem raz przez Pendrive a drugi raz przez Czytnik. :mellow:

 

Zdjęcia uszkodził chiński najtańszy czytnik kart pamięci. Niech to będzie przestrogą, nie kupujcie tego badziewia.

 

Dołączona grafika

 

Jest jakaś szansa na odtworzenie uszkodzonych zdjęć? Backupu nie mam, a po za tym nic by nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Już wiem. Zdesperowany zrobiłem test. Skopiowałem raz przez Pendrive a drugi raz przez Czytnik. :mellow:

 

Zdjęcia uszkodził chiński najtańszy czytnik kart pamięci. Niech to będzie przestrogą, nie kupujcie tego badziewia.

 

Jest jakaś szansa na odtworzenie uszkodzonych zdjęć? Backupu nie mam, a po za tym nic by nie dał.

No czyli jednak komputer nie byl niczemu winny ;) Raczej nie odzyskasz tych zdjec...no chyba ze nie skasowales ich z karty aparatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia uszkodził chiński najtańszy czytnik kart pamięci. Niech to będzie przestrogą, nie kupujcie tego badziewia.

Mam identyczny :angry: Na razie działa dobrze. Będę miał to na uwadze w przyszłości.

 

Ale swego czasu była afera z jakąś serią czytników Kingstona, także to chyba po prostu pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ,,chiński szajs" nabiera nowego znaczenia. Zawsze myślałem że takie chińskie akcesoria szybciej się psują/ew. nie działają wogóle, a tu takie ,,czary-mary" :-) prawie jak czytnik z wbudownym auto-focusem/photoshopem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

heheh ,,chiński szajs" nabiera nowego znaczenia. Zawsze myślałem że takie chińskie akcesoria szybciej się psują/ew. nie działają wogóle, a tu takie ,,czary-mary" :-) prawie jak czytnik z wbudownym auto-focusem/photoshopem xD

E, to samo mialem na jednej karcie do Canona - zrobione zdjecie na niej mialo "2 czesci", byly przeciete w polowie. To samo widzialem na jednej z kart Kingstona, ktory uzywana tylko 2 miesiace odlezala pozniej prawie rok i sobie padla, gdy zechcialem z niej skorzystac(zalapalem sie bodajze na ostatni tydzien gwary, a karta, jak mowilem wyzej, byla uzywana tylko przez jakies 2mc i to w Sandisku jako rozszerzenie pamieci).

 

Swoja droga, wiekszosc cyfrowek da sie bezposrednio podpiac pod kompa - szkoda kasy na wynalazki. Sam jednak mam "pendrajwa" Pentagrama na SD. Faktem jest to, ze kosztowal, ale widziany jest tez pod biosem jako hdd wiec mozna i fleszowac z niego ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...