Skocz do zawartości
Marcin_gps

Funai Lh7-m32bb

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad rok temu opisywałem już wrażenia z użytkowania telewizora tej marki. Minęło trochę czasu, pojawiła się nowa seria i po przeanalizowaniu konkurencji, postanowiłem kupić nowy model dla siebie – LH7-M32BB.

 

Na Funai zdecydowałem się z kilku względów. Atrakcyjna cena (1400zł), 5 lat gwarancji i stosunkowo duże możliwości. Telewizor ma przekątną 32 cale, rozdzielczość 1366x768 pikseli (czyli standard HD Ready), a do przetwarzania obrazu zastosowano tu technologię Clear Pix.

 

LH7-M32BB to telewizor wyposażony w tuner DVB-T mpeg-4 (czyli zgodny z polskimi normami), 3 złącza HDMI, gniazdo PC (D-SUB) i matrycę z kontrastem statycznym 2 500:1 o czasie reakcji 5 ms. Funai chyba jako jedyny producent (albo jeden z nielicznych) podaje bliskie prawdy wartości podczas gdy inne marki ściemniają wartościami rzędu 1000000:1 (kontrast dynamiczny).

 

Jeśli chodzi o wygląd, nie wyróżnia się niczym specjalnym. Obudowa wykonana z czarnego, błyszczącego plastiku wygląda skromnie, ale estetycznie. Sterowanie standardowo za pomocą pilota lub przycisków umiejscowionych na dolnej krawędzi obudowy.

 

Funai służy u mnie jako monitor do filmów z komputera oraz ekran dla konsoli Playstation 3. Póki co nie dysponuję żadnym sygnałem telewizyjnym, aby sprawdzić jakość obrazu pod kątem skalowania i szczegółowości SD, ale z tego co widziałem, czytając jakąś reckę, radzi sobie z tym bardzo dobrze (o ile mowa o sygnale cyfrowym, choćby SD). Oba urządzenia podłączyłem za pomocą kabla HDMI, choć może powinienem skorzystać z dedykowanego gniazda PC do podłączenia komputera. Nie ufam jednak zbytnio analogowym metodom transmisji sygnału :P Co ciekawe, instrukcja mówi, że odbiornik akceptuje maksymalnie rozdzielczość 1366x768 (czyli natywną matrycy). Okazało się, że z komputera (przez HDMI) bez problemu wyświetla 1440x900 i 1680x1050 (wyżej nie sprawdzałem). Obraz wyświetlany przez Funai, w porównaniu do mojego starego monitora na S-PVA (Gateway FPD2185W), charakteryzuje się o wiele bardziej nasyconymi kolorami, jest żywszy, jaśniejszy, a przede wszystkim, mimo niższej rozdzielczości – o wiele bardziej szczegółowy. Wynika to zapewne z wysokiego współczynnika kontrastu. Więcej detali widać szczególnie w ciemnych scenach. Tam, gdzie Funai wyświetla jakiś detal, na Gatewayu jest ciemna plama. Czerń też jest na wyższym poziomie. Filmy w HD wyglądają świetnie. Przy bardzo szybkich scenach można wprawdzie zauważyć niewielkie rozmycie (brak 100Hz?), ale do smużenia daleko. Kąty widzenia bardzo dobre. Na uwagę zasługuje jeszcze dość niski pobór mocy.

 

Kwestia ustawień obrazu została uproszczona do wyboru jednego z 5 gotowych trybów - Dynamiczny, Standardowy, Kinowy i Wiadomości - mają ustawienia fabryczne, których nie można zmieniać (poza podświetleniem) oraz tryb indywidualny, w którym modyfikujemy wartości kontrastu, ostrości, nasycenia i jasności. Do wyboru mamy jeszcze balans bieli (normalna, chłodna lub ciepła) oraz funkcję poprawiającą odcień skóry. Podobna sytuacja jest z ustawieniami dźwięku. Mamy tu tylko regulację tonów wysokich i niskich, balans i funkcję surround. Gra dość czysto i wystarczająco dla kogoś, kto ogląda wiadomości:D Za wrażenia dźwiękowe odpowiada u mnie osobny system.

 

Podsumowując, Funai LH7-M32BB to dobry sprzęt za małe pieniądze. Producent mógł zadbać o technologię 100Hz, USB, DivX-y itd, ale wiadomo, że nie za tą cenę. W tym przedziale cenowym na pewno warto go kupić.

 

Zalety:

 

- ładny obraz (wysoki kontrast, duża szczegółowość, żywe kolory)

- 5 lat gwarancji (w tym 2 lata „zero martwych pikseli”)

- łatwa obsługa

- cena

- niski pobór mocy

 

Wady:

- brak technologii odpowiedzialnej za poprawę płynności (100Hz)

 

post-676-1257232522_thumb.jpg post-676-1257232565_thumb.jpg

post-676-1257232597_thumb.jpgpost-676-1257232614_thumb.jpg

post-676-1257232632_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wczoraj kupilem ten TV

 

I tak:

jak TV jest wstanie czuwania (czerwona dioda sie pali) to TV strasznie glosno bzęczy (dzwieki te dochodza z tylu TV). gdy tylko przelaczy sie tv na odbior bzeczenie ustaje. jak jest u Was?

 

Czy da sie jakos wylaczyc tryb czuwania. tzn. np. wylaczylem odbior, wlaczyl sie tryb czuwania (czerwona dioda sie pali) i jak zrobic zeby zgasla, czyli zeby TV sie calkowicie wylaczyl? (czy tylko z gniazdka?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale to nie jest żadna recenzja. Bo jak nazwać tekst w stylu " mam telewizor, podłączyłem go pod komputer, są żywe kolory i fajnie świeci". Nawiasem mówiąc jakie to są żywe kolory? Jeśli istnieją takie to jakie będą kolory martwe? Większość osób piszących o żywych kolorach nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają źle ustawiony swój wyświetlacz, a żywość kolorów wynika z zbyt wysokiego kontrastu i błędnych ustawień gamma. Wracając do meritum pozwolę sobie zacytować wycinek posta kolegi @Marcin_qps

Okazało się, że z komputera (przez HDMI) bez problemu wyświetla 1440x900 i 1680x1050 (wyżej nie sprawdzałem). Obraz wyświetlany przez Funai, w porównaniu do mojego starego monitora na S-PVA (Gateway FPD2185W), charakteryzuje się o wiele bardziej nasyconymi kolorami, jest żywszy, jaśniejszy, a przede wszystkim, mimo niższej rozdzielczości – o wiele bardziej szczegółowy. Wynika to zapewne z wysokiego współczynnika kontrastu. Więcej detali widać szczególnie w ciemnych scenach. Tam, gdzie Funai wyświetla jakiś detal, na Gatewayu jest ciemna plama.

Sprawa pierwsza:

Jeśli piszesz że obsługuje taką i taką rozdzielczość obrazu to powinieneś zamieścić jakieś zdjęcie ukazujące w jaki sposób skalowany jest obraz w danej rozdzielczości.

Sprawa druga:

Pisząc recenzję powinieneś poruszyć temat : punktu odcięcia bieli, poziomu czerni, wartości gamma, przejść tonalnych na ustawieniach standardowych i po kalibracji. Domyślam się , że nie dysponujesz czymś takim jak kalibrator (i nie chodzi mi tu o zabawki typu spyder) więc powinieneś skorzystać z ogólnodostępnych plansz testowych. Podam ci tutaj kilka przykładów: WZORZEC GAMMA 2.2 , Kalibracyjne przedszkole , Poziom czerni.

 

Teraz mała rada ode mnie co , gdzie i jak: Najpierw wybierasz sobie planszę white saturation, dzięki której ustawisz sobie punkt odcięcia bieli. Mając ustawiony kontrast zabierasz się za ustawienia gamma dla poziomu 2.2. Podpowiem ze na planszy kalibracyjnej oba "pasy" maja być jednolicie szare, bez przebarwień rgb, cmy. Oczywiście wszystko dla profilu kolorów 6500k. Na samym końcu sprawdzasz sobie poziom czerni, a raczej szczegółowość w odcieniach czerni jaką twój telewizor jest w stanie wyświetlić. Podpowiem , że im więcej poziomów z przedziału RGB(0,0,0) do RGB(15,15,15) będziesz w stanie rozróżnić tym lepiej. To by było na tyle z mojej strony jeśli chodzi o kalibrację.

 

@Marcinie_qps jeśli był byś w stanie uzupełnić swoją recenzję bądź odrobinę ją skorygować było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wczoraj kupilem ten TV

 

I tak:

jak TV jest wstanie czuwania (czerwona dioda sie pali) to TV strasznie glosno bzęczy (dzwieki te dochodza z tylu TV). gdy tylko przelaczy sie tv na odbior bzeczenie ustaje. jak jest u Was?

 

Czy da sie jakos wylaczyc tryb czuwania. tzn. np. wylaczylem odbior, wlaczyl sie tryb czuwania (czerwona dioda sie pali) i jak zrobic zeby zgasla, czyli zeby TV sie calkowicie wylaczyl? (czy tylko z gniazdka?)

U mnie nie buczy, ale z tego co czytam od innych, z czasem ustępuje samo.

 

 

Nie chcę się czepiać ale to nie jest żadna recenzja. Bo jak nazwać tekst w stylu " mam telewizor, podłączyłem go pod komputer, są żywe kolory i fajnie świeci". Nawiasem mówiąc jakie to są żywe kolory? Jeśli istnieją takie to jakie będą kolory martwe? Większość osób piszących o żywych kolorach nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają źle ustawiony swój wyświetlacz, a żywość kolorów wynika z zbyt wysokiego kontrastu i błędnych ustawień gamma. Wracając do meritum pozwolę sobie zacytować wycinek posta kolegi @Marcin_qps

 

 

Sprawa pierwsza:

Jeśli piszesz że obsługuje taką i taką rozdzielczość obrazu to powinieneś zamieścić jakieś zdjęcie ukazujące w jaki sposób skalowany jest obraz w danej rozdzielczości.

Sprawa druga:

Pisząc recenzję powinieneś poruszyć temat : punktu odcięcia bieli, poziomu czerni, wartości gamma, przejść tonalnych na ustawieniach standardowych i po kalibracji. Domyślam się , że nie dysponujesz czymś takim jak kalibrator (i nie chodzi mi tu o zabawki typu spyder) więc powinieneś skorzystać z ogólnodostępnych plansz testowych. Podam ci tutaj kilka przykładów: 3409444[/snapback]

A jak sprawuje się on z PS3? Czy grałeś na tym TV w LBP?

Bez zarzutu. Wykrywa od razu tryb 720p. W LBP nie grałem, grałem za to w GT5, Uncharted 2 i kilka innych. Nie zauważyłem opóźnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem ten TV i PS3. W Media Markcie na Bielanach Wrocławskich była promocja i można było dostać go za 1289zł.

Jest on podłączony tylko do PS3 przez HDMI. Sprawuje się świetnie. Obraz się nie ścina ani rozmazuje w bardzo dynamicznych grach, np. Killzone 2, albo Wipeout HD(kosmiczne wyścigi). Kolory są jasne i naturalne. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to niech tu je zadaje. Drugi raz na ten telewizor na pewno bym się zdecydował.

PS. Może dzisiaj napisze jak sprawuje się on w LBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was problem z wyłączaniem czasowym w tym tv? U mnie od kilku dni jest z tym coś nie halo; mianowicie na ekranie wyświetla mi się komunikat o wyłączeniu czasowym, mimo iż takowego nie włączałem, no i oczywiście jeśli w czasie wyświetlania komunikatu nie nacisnę na pilocie przycisku "sleep" telewizor się wyłącza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest on podłączony tylko do PS3 przez HDMI. Sprawuje się świetnie. Obraz się nie ścina ani rozmazuje w bardzo dynamicznych grach, np. Killzone 2, albo Wipeout HD(kosmiczne wyścigi).

Widziałem dzisiaj ten tv u znajomego. Miał go podpiętego pod komputer (przez kabel hdmi na dvi) i do xboxa 360 (przez hdmi). Powiem jedno: ten tv strasznie smuży!! Ruszanie białym kursorem po ciemnym tle daje efekt żółtych smug. Jeśli chodzi o xboxa to jak pokazał mi gry piłkarskie typu fifa czy pro evolution to była po prostu tragedia, całe boisko się rozmazywało , podczas biegu głowa zawodnika zostawiała za sobą czarne smugi. Chciałbym spytać, a zarazem poprosić osoby, które posiadają ten tv żeby sprawdziły u siebie czy mają ten sam efekt. Być może znajomemu trafił się jakiś zły egzemplarz. Osoby , które będą na tyle łaskawe prosił bym o ustawienie do testów jasność i kontrast na wartość 55 :rolleyes:

 

PS: Efekt smużenia bardzo ładnie widać też w teście "flag test" programu "Pixel Persistence Analyzer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Niniejszym pojawiły się tanie TV na znanym portalu aukcyjnym na A...

 

A sory, tam jest chyba wersja z tunerem MPEG-2 :-/ zamiast 4.

 

Poprawcie, jeżeli się mylę.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech ustawi typ obrazu na dynamiczny. Ja właśnie na nim gram.

Jeśli chciałby zniszczyć sobie wzrok to pewnie by tak uczynił. Rozumiem, ze Ty kolego kupiłeś sobie tv w pakiecie z comiesięcznymi wizytami u okulisty? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam telewizor Funai LC5, starszy niż ten opisywany w tym temacie. Telewizora używam w połączeniu z PS3. Szczerze mówiąc jestem zadowolony. W relacji cena/jakość ciężko znaleźć coś lepszego.

Od niedawna gram na tym telewizorze w Uncharted. Zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie gry spotykam się z pewnym problemem. Mianowicie- biegając w szczególności po dżungli, natura wygląda tak jakby ktoś nałożył na nią siatkę/sitko. Bawiłem się różnymi opcjami konsoli i telewizora ale nic nie pomaga. Dodam, że dzieje się to tylko w Uncharted. Kabel HDMI mam z pozłacanymi końcówkami w zbrojonym oplocie.

Macie jakieś sugestie czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj ten tv u znajomego. Miał go podpiętego pod komputer (przez kabel hdmi na dvi) i do xboxa 360 (przez hdmi). Powiem jedno: ten tv strasznie smuży!! Ruszanie białym kursorem po ciemnym tle daje efekt żółtych smug. Jeśli chodzi o xboxa to jak pokazał mi gry piłkarskie typu fifa czy pro evolution to była po prostu tragedia, całe boisko się rozmazywało , podczas biegu głowa zawodnika zostawiała za sobą czarne smugi. Chciałbym spytać, a zarazem poprosić osoby, które posiadają ten tv żeby sprawdziły u siebie czy mają ten sam efekt. Być może znajomemu trafił się jakiś zły egzemplarz. Osoby , które będą na tyle łaskawe prosił bym o ustawienie do testów jasność i kontrast na wartość 55 :rolleyes:

 

PS: Efekt smużenia bardzo ładnie widać też w teście "flag test" programu "Pixel Persistence Analyzer".

Jaki sposób podłączania, rozdzielczość, odświeżanie?

 

 

Witam!

Posiadam telewizor Funai LC5, starszy niż ten opisywany w tym temacie. Telewizora używam w połączeniu z PS3. Szczerze mówiąc jestem zadowolony. W relacji cena/jakość ciężko znaleźć coś lepszego.

Od niedawna gram na tym telewizorze w Uncharted. Zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie gry spotykam się z pewnym problemem. Mianowicie- biegając w szczególności po dżungli, natura wygląda tak jakby ktoś nałożył na nią siatkę/sitko. Bawiłem się różnymi opcjami konsoli i telewizora ale nic nie pomaga. Dodam, że dzieje się to tylko w Uncharted. Kabel HDMI mam z pozłacanymi końcówkami w zbrojonym oplocie.

Macie jakieś sugestie czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam

No to dziwne, że "efekt" widoczny jest tylko w Uncharted, sprawdzałeś na innym wyświetlaczu?

 

 

To jak to jest z tym smużeniem przy grach xbox360/ps3?

Ja gram na PS3 w GT5, Burnout Paradise i smużenie jako tako nie widzę/nie przeszkadza mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sposób podłączania, rozdzielczość, odświeżanie?

Przecież jest napisane. Poza tym nie ma większego znaczenia dla reakcji matrycy jaka jest rozdzielczość, a odświeżanie dla konsoli jak i dla pc można ustawić tylko na 50 lub 60 Hz. Tv najzwyczajniej w świecie smuży. W jednych grach jest to bardziej zauważalne w innych mniej. Wszystko zależy od kolorystyki jakiej używa gra. Dodatkowo wpływ na to ma też jakaś opcja odpowiedzialna za redukcje szumu, ale nie pamiętam jak się nazywa. Z tego co widziałem to po wyłączeniu jej, smużenie było mniejsze, ale nadal było. Dodatkowo drugą wadą tego Tv jest utrata ostrości w grach dynamicznych. Jest mniej widoczna podczas oglądania telewizji. No i można się przyczepić do profilów ustawień obrazu. Nie rozumiem po jaką cholerę większość producentów Tv (w tym i Funai) podbija ostrość obrazu? Ostrość obrazu dla tego modelu powinna być ustawiona na 0, a ta jest ustawiona bodajże na 5. O profilu dynamicznym, który "wypala oczy" w ogóle nie będę się wypowiadać. Z ciekawości zobaczyłem na komentarze dla tego Tv w znanych portalach podających ceny i odnosze wrażenie , że 3/4 z nich to zasługa prężnie działającego PR :rolleyes: Istnieje jednak możliwość, że znajomemu trafiła się felerna sztuka. Ale to musiał by ktoś, kto jeszcze posiada ten Tv sprawdzić czy u niego też smużenie występuje. Oczywiście jeśli chce sprawdzać to niech nie robi tego na profilu dynamicznym :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym podbijaniem ostrości, to chyba standard w telewizorach. Chcą w ten sposób "nadrobić" straconą ostrość spowodowaną dużą wielkością piksela.

 

Redukcja szumu po podłączeniu komputera działa chyba tylko po VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minionym miesiący miały premierę 2 telewizory Full HD Funai, obydwa o przekątnych 40". Już myślałem, że się nie doczekamy, ale lepiej późnon niż wcale ;) Nie widziałem jeszcze na żywo, ale nie omieszkam napisać, jak wypada, gdy będę miał okazję obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka była rozdzielczość wyświetlanej bajki na TV ?

 

Czy był to DIVX?

 

Czy sygnał był z komputera, DVD czy TV?

 

Czy ten drugi film był nagrany w rozdzielczości 720P czy 1080i ?

 

Czy sygnał był z komputera?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

 

Chciałbym kupić taki TV głównie do oglądania filmów DIVX z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...