Skocz do zawartości
ParDez

Compaq En Piii600/128mb/cd Desktop Czy Warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam zamiar kupić takie "cudo" jak w temacie , który służył by mi do np. odtwarzania pokazu slajdów

utworzonych jako plik *.exe , wyświetlania pojedynczych zdjęć i filmów DivX - oczywiście nie HD.

jego konfiguracja tak wygląda:

Procesor: Intel PentiumIII 600MHz z radiatorem bez wentylatora !

chipset Intel gniazda: 3 banki pamięci SDRAM, 1x AGP, 4x PCI, 2x ISA

porty I/O: 2x COM, 1x LPT, 1x RJ45, 2xUSB, 2x PS/2, audio

Karta graficzna AGP ATI Rage Pro

Mam drugi komputer C2D , ale wymyśliłem sobie aby ten w/w podłączyć do telewizora LCD z wejściem PC

(1360x768).

Teraz pytanie do oblatanych w temacie (jak zdążyłem zauważyć przeglądając to forum) czy warto

dać za to 79zł z wysyłką , czy spełni te skromne wymagania.

Aha gier nie biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DivX jeszcze przemyśl sprawę, płyta o ile dobrze pamiętam uciągnie max 512SDR. Dobrze, że przynajmniej grafa jest. Postaraj się podmienić proca na PIII co najmniej 1GHz. U mnie takie cudo jakiś czas latało jako serwer i chodziło idealnie, teraz tę samą rolę spełnia u mojego kolegi. Pokaż zdjęcie obudowy :)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DivX jeszcze przemyśl sprawę, płyta o ile dobrze pamiętam uciągnie max 512SDR. Dobrze, że przynajmniej grafa jest. Postaraj się podmienić proca na PIII co najmniej 1GHz. U mnie takie cudo jakiś czas latało jako serwer i chodziło idealnie, teraz tę samą rolę spełnia u mojego kolegi. Pokaż zdjęcie obudowy :)

post-177563-1257323693_thumb.jpg

Nie mogę się dopatrzeć jaka to płyta , nie wiem czy da radę włożyć 1GHz

Edytowane przez ParDez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało. Poza tym masz miejsce na flopa, w które spokojnie pakujesz drugi dysk twardy tylko musisz końcówkę zasilania zmienić z FDD na MOLEX i taśmę sygnałową pod ATA. Ponadto na tanich przejściówkach IDE->SATA będą działać dyski powyżej 320GB co bardzo poprawi koszta rozbudowy. Możesz się też zastanowić nad mocniejszą kartą grafiki jako, że masz AGP i HD też powinno dać radę.

 

Procka kupisz za grosze na allegro.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto kupić do celów o których pisałem za 79zł(z wysyłką).

A może wiesz jaka tam siedzi płyta bo firma która to sprzedaje nie bardzo rzeczowo odpowiada.

To slot 1 , czyli - jak się trochę orientuję - to nie bardzo obsłuży powyżej procka 600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item793842261_pentium_ii...56kb_1_75v.html

 

Powinien hasać. Model będzie na płycie albo poproś o zdjęcie płyty głównej to ktoś powinien się zorientować.

Poprosiłem o model płyty głównej , ta firma to FHU Polcom http://www.allegro.pl/item799101427_komputer_compaq_en_piii600_128mb_cd_desktop.html

Właśnie przysłali mi taką odpowiedź:plyta nie ma modelu poprostu jest to komputer compaq o modelu EN

Jeszcze jedna kwestia.Mam już taki kadłubek Dell GX1 small bez procka , grafika Ati Rage Pro 4MB (kość wbudowana).

Ale problem jest tego rodzaju że aby wyświetlać obraz powyżej 1024x768 trzeba dołożyć specjalny moduł rozszerzający raczej nie dostępny lub kartę PCI wkładaną

do slotu PCI za pomocą takiej przejściówki ISA -> PCI która jest w tym kadłubku.

Piszę o tym dlatego że odpowiedzieli mi iż Dell jest lepszym producentem niż Compaq i lepiej dokupić procka i kartę graficzną na PCI.

Nie wiem co o tym sądzić.

Edytowane przez ParDez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do divxow +/- 600x300 czy min wiecej ta 600tka nawet katmai starczy, gorzej bedzie jak zachce ci sie obejrzec jakies rmvb czy mkv/mp4 w nizszej rozdzialce, tu moga byc schody(stawiam ze z rmvb bedzie ciezko przez tego ati rage'a). Za +/- taka kase co trzeba dac za ten zestaw compaqua mozna dorwac lepszego kompa na allegro.

 

Jesli idzie o plyte to glownie rozchodzi sie o chipset, czy to jest 

 

440BX - bez modow wlasnie PIII 600 katmai to max, po modach o ile plyta obsluguje fsb 133 to moze dzialac kazdy proc, ale jesli mamy do czynienia z compaqiem, dellem itp firmowym ustronstwem to o 133 mozna zapomniec czyli maxem bedzie pewnie celek 1400, dodatkowo przy 440BX ograniczeniem bedzie agp 2.x - nie ze wzgledu na predkosc a na to ze nie wejda karty agp 4x/8x, co zmniejsza pule kart i uniemozliwia wlozenie tam czegos z wsparciem x264 

 

 

810 - omijac ze wzgledu na brak agp

 

815E - bez modow wchodzi kazdy Coppermine, po modach wskoczy kazdy proc na socket 370 z PIII-s 1.4 wlacznie

 

815EP - wchodzi wszystko co wyszlo na socket370

 

tych nizej w compaqu chyba nie bylo

 

Via 693/ali - omijac szerokim lukiem,

 

Via 694x/t - 694x analogicznie jak na 815e, 694t - analogicznie jak na 815EP, z tym ze do obu mozna wsadzic 1.5GB ramu nie 512

 

z sis'a na soc 370 nic nie mialem

 

Jesli mowimy o 720P to tak :

 

* takie minimum to Celek 1400 - wiekszosc dziala, na Celku 1200 dziala powiedzny tak 50/50, trafi sie cos z wiekszym kbitem i jest problem, jesli idzie o pIII to pewnie wystarczy troche nizej taktowany niz celek

 

* bardzo wazna sprawa szczegolnie na 694t aby dalo sie wlaczyc fast write(plyta to obslugiwala)

 

* Codek Coreavc

 

* karta ati np 9200se/9100/8500 - jest mniejsze obciazenie procka o kilkanascie procent wzgledem gfa (testowalem 2mx 400, 4mx 440 i 3ti 200), co jest zbawienne

 

Ponadto na tanich przejściówkach IDE->SATA będą działać dyski powyżej 320GB co bardzo poprawi koszta rozbudowy.

Dziala dziala sprawdzalem i na socket 7 z dyskiem 640GB, wykrywalo go jako 8GB w biosie a xp(lekki hardcore jak na P233MMX z 64MB ramu) widzial calosc, dodatkowo taki dysk poza pojemnscia znaczaca poprawia zwawosc kompa.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z wymianą celerona 400mhz@500mhz, via693 m.in za względu na słabe transfery w sieci, zazwyczaj 3-4MB/s, czasami na niektórych plikach skacze między 6-8MB/s. Priorytetem jest pobór prądu, który obecnie w idle wynosi ~26W , pobieranie czegoś za pomocą wine + ut ~33W, w stresie 45W. Jako, że pracuję to na debianie karty graficznej nie potrzebuje, co najdziwniejsze wyświetla za pomocą vnc lepiej niż grafika na agp, która strasznie się grzała i brała ~15W, tylko niestety robiąc np. kółka myszką po pulpicie, pobór rośnie do 45W. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić tuner tv ze sprzętowym mpeg2. Chcę, aby zrzucało mi obraz z dźwiękiem na dysk, tylko właśnie czy niby logicznie myśląc karta graficzna i karta dźwiękowa jest rzeczywiście do tego potrzebna ?.

 

Wybór padł na intele 815EP(trudno go dostać w normalnej cenie,brak grafiki, ata100), 810e(grafika jest, tylko czy da się ją w razie czego wyłączyć?, ata chyba 66) oraz jutro kończącej się aukcji z p3 500mhz(TDP-16W, dla porównania mój obecny celeron jest wyceniony na 24W ) z mobo na via694x, zapewne w dwóch pierwszych opcjach, gdybym wyrwał same mobo dokupił bym p3 1ghz tualatin(TDP-28W) bądź też 1133mhz(29W) z allegro za jedyne 10zł i ma niby 512kb cache'u(dałoby radę na którejś z tych mobo zejść z taktowaniem poprzez fsb?). W ostatnim przypadku, gdyby jednak okazał się za słaby potrzebny byłby mod, żeby tualatin w ogóle ruszył. Mam nadzieje, że po takim zabiegu transfery po sieci, będą wynosić 11-12MB/s.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranfer 7MB/s - stabilny to ja mialem na moim nocnym zasysaczu 1.0 czyli P200MMX, 64MB simm, s3 virge, WD800BB, Realtek 8139D, XP... :D (wlasnie ze wzgledu na dobre transfery bo na 98 bylo to 2-3MB/s do tego fat32 czyli jeden plik musialbyc <4GB, na 2000 ok 5MB/s).do 693a tez wlozysz tualatina(choc jego wydajnosc bedzie strasznie zduszona tym b kiepskim chipsetem), jak masz socket 370 to robisz zwyklego BXmoda, a jak slot1 to trzeba sobie sprawic przejsciowke na slot1-fcpga(nie kazda mi tak dziala tj jakis no name nie wspolpracowal, ale asus aa370ts r1.0 smiga) i podobnie robisz bx-moda, mozna i na bylejakiej przejsciowce, bawilem sie tak jest tu moj temat w dziale soc370/slot1 choc szkoda zachodu, nie na kazdej przejsciowce to dziala, a sporo z tym roboty, latwo uszkodzic polaczenia. Co do tych marnych transferow to watpie aby byla to wina proca czy kontrolera ata(choc szybciej w to uwierze) predzej stawialbym na soft sieciowki, nie jestem zorientowany w linuksie (Btw proca moglbym sprawdzic tj wcisnac do swojej plyty na 694T(zestaw 1 z siga) celka 366(mam tez 333 mende i 300 convingtona bez cachu ale to juz na slot1) i zobaczyc jakie beda transfery choc troche sie mi nie chce :) ).

 

Wybierajac nowa plyte :

 

Przy VIA patrz sie na mostek poludniowy zeby byl to 686B(normalne ata 100, o ile dobrze pamietam to z 694x idzie w parze z 686A czyli ata 66 czy 100(co jest malo wazne) ale dzialajace jak 33 :-| . Dodatkowo 694X+tualatin=modowanie, 694T+tualatin=wkladasz i dzialasz.

 

Jesli idzie o intela to nie wiem czy to jest regula czy nie bo mialem jedna plyte na 815E - compaq 06C4H i transfery po sieci byly w porzadku podobnie jak i na 440BXie (moj zasysacz 2.0 : PII 400, 192ram, Compaq 041CH, HD642JJ, ATI Rage XL), ale transfer z dysku na dysk byl rownie marny jak na BXie czyli BX 12MB/s a 815E-ICH1 14MB/s. Z 815EP dostaje sie nowszy mostek poludniowy ICH2 wiec pewnie jest lepiej (nie mialem ani jednej plyty z 815EP, za to kilka BXow, kilka via 694x, dwie z 694T, jedna z via 693a, jedna z 815E i 2 sztuki "super wypasa" BXcel - ali 1621). Jesli idzie o tualatina to takze podobnie jak przy via, 815E+tualatin=modowanie, 815EP dziala odrazu.

 

EDIT:

Operacja menda nie powiodla sie, nie wiem czy plyta nie ma supportu dla mendocino czy co w kazdym razie nie wstaje(zwory na auto, czy na 66 to samo), w innej plycie z bxem proc dziala. Ustawilem PIII-S na fsb 66 i tranfery bez zmian.

EDIT2: Widze w sigu win7, a sprawdzales na xp, ja pamietam ze na viscie mialem slabe transfery po lanie.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam samo 693 bez żadnych A, więc nie poszaleje na tym. Co do transferów próbowałem wszystkiego kabel 40, 80 żyłowy xp, linux, dwie różnie sieciówki realteka(różne sloty pci), które na nowszych kompach zawsze maksem leciały, kabel też daję radę, bo szło nim nawet 45MB/s po sieci 1gb/s (dysk ograniczał), różne dyski (seagate seria 4, 7, 10)- efekt taki sam. Domyślam się, że coś z kontrolerem jest nie tak. Przed chwilą kopiowałem pliki(500MB i kilka po 100MB) ze stała prędkością ~7-8MB/s, a za jakiś czas pewnie będzie to robiło z prędkością 5MB/s czy nawet 2-3MB/s- nie wiem od czego to zależy. Ta płytka z allegro ma południowy mostek na 686A, więc jak napisałeś praktycznie ata33, ale to przecież w teorii 33MB/s, które niby nawet teraz powinienem uzyskiwać. Coś na 694T jeszcze trudniej wyłapać niż 815EP. Chyba dam sobie spokój z pakowaniem do tego tunera, bo zapewne z jakieś 10W będzie dodatkowo brał mimo, że nie będzie używany. Gdybym kupił tualatin'a 1133mhz(najbardziej opłacalny) dałoby rade jakoś z taktowania zjechać, aby pobierał mniej W?

 

EDIT. właśnie sprawdziłem transfer pomiędzy win7, a xp na aao najmniejsza zanotowana wartość 10,9MB/s, średnio 11,4MB/s. Za chwilę po tym samym kablu i pliku sprawdziłem, na tym starszym kompie i leci tylko 5,4MB/s.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX heh nawet ten 430HX pod soc7 w teorii tez ma cisnac 33, a cisnie 12, a HX - 7MB/s :-]. Wlasnie postawilem kompa Asus P2B 1.04, 256 ramu(btw 256+128, a to 256 p2b widzi jako 128 i dobrze bo jak wlozy sie je do plyty co widzi calosc to blad na bledzie bledem popedza, w memtescie ino sypie czerwienia), Rage XL(serwerowa grafika od ati sam chip zadnych radiatorow i tak jest bardzo chlodno), barka 7 40GB, realtek 8139, os - xp i tak na pierwszy ogien poszedl celeron convington 300 bez cachowy ten pierwszy celek i faktycznie transfer do d 6-7MB/s, pozniej wlozylem PIII coppermine 733 ustawilem fsb na 66 i leci na 366(poszukam cos o obnizaniu napiecia na coppermine bo pewnie by mu i 1.5V chwycilo ale i tak leci pasywnie) i transfery jak najbardziej ok - 10MB/s(wiecej nie mam nawet jakbym 2 kompy z C2D polaczyl). Tylko jedno ale te 10 jest jak nic sie nie sciaga i nie jestem podlaczony przez vnc, jak sie cos sciaga jest ~8, a jak dodatkowo lukam z vnc to sie juz buja troche ale mniej niz 7 nie widzialem.Czy ja wiem czy trudno z tym 694T, kupilem po ok 20zl dwa epoxy 3vsa(jeden jeszcze z sieciowka intela 100mbit, 128 ramu  - no 2x64 :) i piii coppermine 866), jeden ma znajomy jednego mam ja. No trzeba zapolowac nie napalac, niektorzy nei wiedza ile jest warte co wystawiaja, mysla od jakies stare badziewie.

 

EDIT : A probowales ftpem ? wlasnie postawilem cesarftp'a na tym kompie PIII 733@366, asus p2b(440BX), 256 ramu i lecialo mi 11.5, normalnie poprzez udostepnianie 10.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...