Skocz do zawartości
JaQs

Glosniki Do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedl czas aby wreszcie zmienic audio. Kiedys, jak sie do tego przymierzalem bylem nastawiony na Microlaby Solo 5c albo 4c. Byly niedrogie, wymiarami optymalne bo wiekszych nie mam gdzie postawic i zbieraly super recenzje. Niestety ceny poszly w gore i zrezygnowalem z calego pomyslu.

 

Jak sie to ma teraz? Jakie glosniki/zestaw mozna kupic w tej cenie? Slucham muzyki z bliskiego pola tak wiec cos w stylu Microlabow byloby dobre, chyba, ze zestawy 2.1 tez sie do tego nadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, glosniki beda staly na biurku. Moze nie bezposrednio przy monitorze, ale tak po 40cm od niego (bo to biurko narozne). Te Logitechy mnie zastanowily. To by bylo to, tylko czy to podola dzwiekowo? Wydaja sie male jak satelitki. Obecnie podlaczona do kompa jest starawa wierza Samsung MM-29 (ale jak na klase sprzetu to dzwiek jest na prawde dobry) i oczekuje zeby nowe graly jednak troche lepiej, a na pewno nie gorzej od niej.

 

I czy istnieje jakis tanszy odpowiednik tych Logitechow bez wyswietlacza? Bo jestem ciekaw cz 300zl placi sie za to jak gra czy ta to jak swieci.

 

Zmierzylem teraz i Geniusy jak i 5c beda za duze. Geniusy to by byla bardzo dobra sprawa jakby byly ok 8 cm nizsze.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem troche i tak, Solo 4c sa za drogie jednak, budzet sie uszczuplil i sa za wysokie. 2000x i 3000a tez sa za wysokie. Wybor chyba wyglada tak: 2000a czy Solo 1c? Oplaca sie doplacac do Solo 1c? Jak w ogole 1c wypadaja porownaniu do wyzszych Microlabow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solo 3c

chyba ze wymiar dyskfalifikuje na starcie

1c to dobry zestaw, aczkolwiek zdecydowanie brakuje basu i glebi dzwieku, nie mowie o lupance, tylko o zwyklym basie, tym docenianym przez amatorow dobrego brzmienia

Edytowane przez kub3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z-10 sa swietne mam je juz rok uwazam ze sa to bardzo dobrze wydane pieniadze tylko nie wiem gdzie je znajdziesz za 300 zl w komputroniku (tak wiem ze jest drogi ) sa za 599 zl ale naprawde warto swietnie wygladaja i rownie dobrze graja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 3c odpadaja. Glosniki moga miec max 31cm wysokosci i 22 glebokosci, a 3c maja wysokosc 55... I stwierdzilem, ze jednak 300zl narazie nie mam, a do 4c czy 5c nie doloze jeszcze wiecej choc wymiarowo 4c bylby idealne. Wymiarowo Geniusy 2000a sa ok. Solo 1c tez. I tu pytanie: Geniusy bardzo ustepuja Solo? Jest sens doplacac? I czy 2000a duzo sie rozni od 2000x ktore sa tak polecane? Jaka charakterystyke maja mniej wiecej te glosniki?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest temat (nawet chyba w tym temacie) o solo1c a 2000x ;)

ogolnie podobno te 2000x bardzo sa czule na skoki napiecia, solo1c maja pilot - co do dzwieku, ile osob tyle opinii :>

 

edit : solo1c za 280zl ?!?!?! lekka przesada - one byly po 200zl w czasie gdy 6c byly juz niedostepne

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie postawie na 2000a. Maja odpowiednie wymiary, sa niedrogie. Na Solo 4c nie mialbym pieniedzy narazie, a nawet jakbym mial to chyba nie sa warte swojej obecnej ceny. Przeczytalem temat, ale dalej nie wiem jak graja 2000x, a tym bardziej 2000a. Moglby ktos chociaz mniej wiecej powiedziec jak to wyglada? Tzn. Wyczytalem, ze sa zblizone do Microlabow, ktore z tego co pamietam sa takie raczej zrownowazone. Jak to wszystko sie ma do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2000X i podobało mi się ich ciepłe brzmienie. Basu tam nie brakowało, a jak się go pokręciło, to mógł schodzić niżej niże creativach p380 mojego współlokatora. Przy tym cały czas toto grało, a nie tylko dudniło.

2000A będą się chyba różnicwielkością głośnika niskotonowego (nie patrzę w specyfikację tylko mówię z głowy). Powinny się mieć do 1250X tak jak 3000A mają sie do 2000X. Z tym że na 1250X ludzie często narzekali na brak basu.

 

Jak wymiary są poważnym ograniczeniem to warto się zastanowić nad 2.1, pokroju Microlab FC-530 (albo tańsza wersja 330).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze ja bardziej jestem za zrownowazonym brzmieniem. Basu mi trzeba tam gdzie go na prawde potrzeba. Z tego co piszesz to 2000A by byly ok. Nie potrzeba mi dzwieku z naciskiem na bas. Dobrze wnioskuje?

 

Ten zestaw 2.1 ciekawy tylko, ze problem gdzie postawic subwoofer? Pod biurkiem to chyba bez sens, a znowu na biurku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Microlaby lepiej beda graly od 2000A? Bo z subem jest kolejne ograniczenie: trzeba by pod biurkiem dorobic polke na niego. Niby nic wielkiego, przykrecic kwadratowa deske, ale to juz kolejna robota i kolejne koszta. Chyba, ze niesie to za soba rzeczywita roznice w porownaniu do 2000A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos chociaz mniej wiecej powiedziec jak to wyglada? Tzn. Wyczytalem, ze sa zblizone do Microlabow, ktore z tego co pamietam sa takie raczej zrownowazone. Jak to wszystko sie ma do siebie?

Mam te głosniki i powiem Ci ze nie zamieniłbym je na żadne inne z tego przedziału cenowego. Świetny stosunek jakość brzmienia do ceny a nawet powiedziałbym ze bardziej na korzyść brzmienia. Wiadomo ze nie bedziesz tu miał buczącego i dominującego basu(jak z subwooferem) ale naprawdę te głosniki mają kopa i to wcale nie trzeba jakoś bardzo rozkręcać volume. W przypadku tych głośników najlepiej słucha się piosenek z próbkowaniem 320 kbps. Nie mysl ze skoro nie ma subwoofera to nie będzie basu. Podbicie basu jest i to bardzo dobre, pozatym uważam ze są to głosniki uniwersalne bo dobrze się tu słucha zarówno rocka, heavy metalu itp(wszystkie tony mozna wyodrębnić słuchając danej piosenki i słychać linię melodyczną basu co w przypadku głośników z subwooferem nie zawsze jest mozliwe, gitarkę słychać super wyraźnie i wszelkie cyki na perkusji też) jak i czegoś z tzw "plastikiem"(perkusja elektroniczna i ogólnie więcej elektroniki).

Głośniki grają czysto, jakość dzwięku jest naprawdę bardzo dobra. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000a czy 2000x?

2000X mają 5" woofer ... a 2000A tylko 4" - ja bym wybrał 2000X

 

2000A - mam, wiem jak grają, maja chyba wiekszą moc niż 2000X więc polecam

Oba mają tyle samo "mocy" ... ale 2000X zejdą niżej i zagrają dzięki większej efektywności basu głośniej (5" vs. 4").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2000x mi nie wejda. Glosno nie slucham, tym bardziej, ze siedze bardzo blisko glosnikow i lubie takie ciche sluchanie. Biore 2000A bo na nie mam kase i sa wymiarowe. Tylko co zrobic z trzeszczaca integra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kyle: Nie przesadzajmy z tą aż tak dużą różnicą w basie pomiedzy 2000A i 2000X :huh: Według mnie bas w 2000A jest bardzo dobry. Te dwa zestawy zagrają praktycznie tak samo a pozatym w 2000A dioda nie będzie dawała po oczach bo cały panel jest z boku(a świeci naprawdę ostrym światłem) a to jest dodatkowy walor który przemawia za większą estetyką 2000A(pokretła schowane ale nie w trudno dostępnym miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000A to praktycznie to samo co 1250X, a 2000X to prawie to samo co 3000A. Z tym że tu na forum czytałem o ludziach zmieniających 1250X z powodu braku basu. Dlatego ja dla siebie wybrałem 2000X.

 

Co do estetyki.. mi się znacznie bardziej podoba seria X. I jest znacznie bardziej funkcjonalna. Jedyna wada tego panelu to dioda, którą można oświetlać cały pokój. Ja sobie poradziłem wycinając małe kółko z czarnej taśmy izolacyjnej. Światło tylko lekko przebijało, na tyle że było widać czy coś się świeci, ale nic poza tym.

A pokrętła oraz wejście/wyjście na przednim panelu to duży plus tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że tu na forum czytałem o ludziach zmieniających 1250X z powodu braku basu. Dlatego ja dla siebie wybrałem 2000X.

Wierz mi, 2000A nie brakuje basu ani trochę. Poza tym dobrze jest wiedzieć jaki bitrate piosenek jest dla nich najlepszy. W ich przypadku to jest

320 kbps bo np 128 kbps to zdecydowanie za mało.

 

Do JaQs: Spokojnie bierz 2000A a na pewno będziesz zadowolony. Ja tez początkowo myślałem że skoro nie ma subwoofera to bas będzie słaby itp ale mile się zaskoczyłem. Basik jest soczysty, wyraźny tylko tak jak mówię - piosenki najlepiej w 320 kbps.

Edytowane przez jasiek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale nie dam za Solo 1 250zl. Sa to podobno srednie glosniki, nie wiele rozniace sie od Geniusow. Jakbym mial cos kupowac drozej to tylko Solo 4c, ale tego nawet dostac nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zważ jedną rzecz 2000A nie mają prawdziwego basu pasmo przenoszenia mają od 100Hz i jest to prawda one popukują i jak zaraz ktoś wpadnie z tekstem elo elo zrównoważony bas to lol'ne

Ja bym ich osobiście nie kupował wolałbym dozbierać na coś innego. Mój Ojciec je kupił aby wymienić T6100 bo mu powiedziałem aby kupił Gienki 2000 i kupił tylko nie X a A i ... wrócił do T6100 mówi, że znacznie ładniej grają a z mojego punktu widzenia to te głośniczki mają nie najgorszy środek i ogólnie dla kogoś kto się przesiada z jakiś plastixów pokroju SBS od creative to fakt ma się z czego cieszyć np. mój brat który je dostał aby się nie walały a on się przesiadł z plastikowych chyba z 10 letnich Zoltrixów :lol2: i on mówi, że są naprawdę ok. Jeśli ktoś miał choć raz do czynienia choćby z lepszymi słuchawkami to zakup 2000A może tylko usprawiedliwić ceną bo rzeczywiście jest dość niska a na pochwałę zasługuje fakt, że producent nie ściemnia przy paśmie przenoszenia przynajmniej w dolnym paśmie :lol2:

JaQs jeśli masz gdzie postawić to kupuj SOLO3C są teraz w infosofcie po 320 zł lub 5c ale to już 350zł imo narazie te dwa modele dają najlepszy stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie ma jak zmieścić 2000X, a Ty mu Solo3C proponujesz?? :shock:

 

 

@jasiek23 - posłuchaj trochę FLACów to zobaczysz, że jakość może być jeszcze lepsza.. choć na marnych głośnikach różnica może być słabo zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak proponuje mu 3c jakby znalazło się na nie miejsce bądź 5c w innym wypadku a na te ma miejsce jak pisze w 1 poście a skoro ma na 5c to i na 3c się znajdzie przecież o sufit mu zawadzać nie będą :) a i w bliskim polu te 3c zniszczą gienki 2000A nie mówiąc już o tym co się stanie jak się odsunie z fotelem ;) i to w sumie tylko kilka dyszek nad jego budżet a warto i potem przy ewentualnej odsprzedaży spokojnie sprzeda dobrze a gienki wrzuci najwyżej do szafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...