Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wiekszość płyt na nForsie2 ma już swój przyklejony wątek, a dziwnym trafem kilka dni temu stałem się posiadaczem płyty MSI K7N2-L, szukając informacji o tej płycie na forum, natrafiłem na kilkanaście różnych wątków mówiących praktycznie o tym samym.

Dlatego wydaje mi się że założenie i przyklejenie wątku o tej płycie będzie dobrym posunięciem i tak tez robię.

Proszę wszystkich userów posiadających ową płytę o nie zakładanie nowych wątków tylko pisanie tutaj.

 

 

kilka uwag ode mnie o płycie:

 

-Płyta działa wporządku, rev 1.0, ciekaw jestem czy jakiś update biosu pozwoli na "oficjalne" fsb 200MHz

-magistrala fsb 0d 100 do 200 co 1 (podobno ma wyjść bios pozwalający ustawić fsb na 220)

-mnożnik do 13 (również w nowym biosie ma byc lepiej)

-płyta z biosem v3.2 ma skopane coś z pomiarem temperatury, mianowicie zawyża o jakieś 20 st.

-napiecie vcore tylko do 1.8V (również nowy bios ma to poprawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,i nowy bios nie poprawia błędnych wskazań obrotów wiatraka na procku,bo u mnie normalnie jest ok.4600obr/min. a w biosie nadal pokazuje mi 8500obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurna andriu, gdzies ty sie naczytał że ma wyjść taki bios, chyba daruję sobie zmiane na abita bo mam okazje. Mam nadzieje ze okaże to się prawdą co piszesz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurna andriu, gdzies ty sie naczytał że ma wyjść taki bios, chyba daruję sobie zmiane na abita bo mam okazje. Mam nadzieje ze okaże to się prawdą co piszesz.....

bodajże na stronie msi, ale nie pamiętam, a niechce mi sie szukać teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ostatnio w rękach MSI K7N2 i uwaga wersja biosu to 5.0 !!! czy to możliwe by to była ta Delta (tam są biosy 5.x i 7.x) - bo wygląda jak ta stara i w zasadzie to powinna byc ta stara, tylko ten bios 5.0 i nieda się wgrać 3.4 bo awdflash wywala, że bios nie pasuje. Jak ktoś coś wie w tym temacie to please help me - bo nie wiem już, który bios do niej zapodać. W sumie MSI przegina z tym oznaczaniem płyt - 3 rózne płyty a takie samo oznaczenia :( MS-6570 K7N2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

nie miałem czasu jeszcze go potestować, poza tym troche sie boje go wgrywać, z drugiej strony jestem ciekaw co on ma do zaoferowania

no NIE JESTEM JAKIMŚ PIEPRZONYM WARIATEM ŻEBY CI JAKIEŚ ŚMIECI PODSYŁAĆ TEN BIOS JEST PEWNY

2 Niewiecie gdzie w polsce można kupić MSI k7n2 delta - L

???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wiekszość płyt na nForsie2 ma już swój przyklejony wątek, a dziwnym trafem kilka dni temu stałem się posiadaczem płyty MSI K7N2-L, szukając informacji o tej płycie na forum, natrafiłem na kilkanaście różnych wątków mówiących praktycznie o tym samym.

Dlatego wydaje mi się że założenie i przyklejenie wątku o tej płycie będzie dobrym posunięciem i tak tez robię.

Proszę wszystkich userów posiadających ową płytę o nie zakładanie nowych wątków tylko pisanie tutaj.

 

 

kilka uwag ode mnie o płycie:

 

-Płyta działa wporządku, rev 1.0, ciekaw jestem czy jakiś update biosu pozwoli na "oficjalne"  fsb 200MHz

-magistrala fsb 0d 100 do 200 co 1 (podobno ma wyjść bios pozwalający ustawić fsb na 220)

-mnożnik do 13 (również w nowym biosie ma byc lepiej)

-płyta z biosem v3.2 ma skopane coś z pomiarem temperatury, mianowicie zawyża o jakieś 20 st.

-napiecie vcore tylko do 1.8V (również nowy bios ma to poprawić)

Dzieki bardzo. Wlasnie zadawalem pytanie na forum o ta tamperature. Czy wgranie nowego biosu cos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. To mnie pocieszyłeś. Bo on tą płytę kupił ode mnie. Zajmuje się składaniem komputerów. I muszę powiedzieć, że troszkę mnie to bolało, że kupił ode mnie sprzęt i nie działa tak jak powinien. Bo on ma na procku 55 do 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Płyta działa wporządku, rev 1.0, ciekaw jestem czy jakiś update biosu pozwoli na "oficjalne"  fsb 200MHz

-magistrala fsb 0d 100 do 200 co 1 (podobno ma wyjść bios pozwalający ustawić fsb na 220)

 

-płyta z biosem v3.2 ma skopane coś z pomiarem temperatury, mianowicie zawyża o jakieś 20 st.

Moze troche z innej bajki... Plyta jak w podpisie...

Po uaktualnieniu biosu FSB ma zakres od 100 do 350. (Bylo 200).

 

Plyty MSI maja rzeczywiscie tendencje do przeklamywania temperatur,

nie wazne czy pod Intela czy tez AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co dostałeś go i zero wypowiedzi???

wgrałem w piatek, oto moje spostrzeżenia:

 

1. temperatura wraca do norma+20 stopni

2. nie działa fsb 166 MHZ 8O

3. reszty nie sprawdzałem bo mnie wkurzył

 

wniosek: nie ma sensu upgrejdować biosu do wersji 3.45beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna ciekawa sprawa, mianowicie w biosie w menu włączania karty sieciowej jest taka opcja MAC address, można tam sobie wpisać jakikolwiek macadres dla karty która jest zintegrowana, reszty chyba nie muszę pisać

 

nie wiem jak jest w płytach innych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...