Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie to juz nie oplaca sie stawiac nic na socket a...

Jesli dopiero zamierzasz kupic sprzeta to zastanow sie nad s. 754. Masz przyklejonych kilka tematow, wiec mozesz sie naczytac. ;] Powiedzmy taki procek sempron 64bit 2500+ BOX jest w cenie semprona 2200+ OEM na socket a, wiec to juz mowi samo za siebie.

 

Zeby nie robic ot to odpowiem ci na twoje pytanko. Aktualnie w sklepach najtanszy procek pod soc. a jaki mozna kupic to juz wspomniany przezemnie sempron 2200+ (~195zl). Mozesz go sobie na tej plytce podkrecic do ok. 1900mhz. Mozna kupic szybsza wersje np. 2300+, 2400+ i wtedy wykrecisz mysle spokojnie do ponad 2ghz. Cale krecenie sprowadza sie do przestawienia fsb z 166 na 200 i dodaniu ew. 0,1, 0.2 v na procka.

Napisz moze ile chcesz kaski przeznaczyc na tego procka i czy ma byc nowy czy moze byc uzywany (np. z allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte już kupiłem :)

Ja chce złożyć kompa naprawde niskobudżetowo ale też żeby pograć. Nie musze grać we wszystko na full-max-detalach itd...

Np. tą płyte MSI K7N2 Delta-L qpiłem używaną z allegro za 130PLN (BOX + gwarancja do lipca 2006). A propos tego możecie napisać czy to dobra cena :rolleyes: czy się aby nie wyfrajerzyłem :P

Jeśli chodzi o procek to mile by było widziane coś w okolicach 100 zł (może być oczywiście używka np. z allegro)... no ewentualnie 100-140zł.

Czy Semprony to najlepsze procki na Socket A?

Czy mi wejdzie Sempron na moją płytę główną jeśli na stronie producenta owy CPU nie jest wymieniony w supportowanych prockach?

 

http://www.msicomputer.com/product/p_spec....el=K7N2_Delta-L

 

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że wybór tej platformy jako niskobudżetowa jest dobrym wyborem,sam nie dawno zastanawiałem sie nad zmianą platformy ale... kupić procek +płytę to ok1000zeta , a że też lubię w gierki pograć to doszłem do wniosku że lepiej wymienić karte (gf3ti200) i procesor (miałem 1700 z rdzeniem palomino) kupiłem bartona mobile + gf6600 i uważam że to był dobry wybór. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam jeśli poruszam kwestię już omówioną na forum.

A wiąże się mianowicie z pytaniem:

 

Który procesor AMD byłby najkorzystniejszy prównawaczo wydajność/cena, dla tytułowej płyty głównej MSI K7N2 Delta-L (Socket A Athlon/Athlon XP/Duron).

 

Do czego byłby przeznaczony procesor?

- do grania z tym, że chciałbym złożyć sprzęt niskobudżetowy a wydaje mi się, że chyba lepiej bybyło zinwestować w lepszą grafikę niż ładować w jakiś bardzo dobry procesor(?)

- nie zamierzam go niewiadomo jak kręcić(!) Jestem początkującym w tym temacie

1670619[/snapback]

Innego jak bartona bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte już kupiłem :)

Ja chce złożyć kompa naprawde niskobudżetowo ale też żeby pograć. Nie musze grać we wszystko na full-max-detalach  itd...

Np. tą płyte MSI K7N2 Delta-L qpiłem używaną z allegro za 130PLN (BOX + gwarancja do lipca 2006). A propos tego możecie napisać czy to dobra cena  :rolleyes: czy się aby nie wyfrajerzyłem :P

Jeśli chodzi o procek to mile by było widziane coś w okolicach 100 zł (może być oczywiście używka np. z allegro)... no ewentualnie 100-140zł.

Czy Semprony to najlepsze procki na Socket A?

Czy mi wejdzie Sempron na moją płytę główną jeśli na stronie producenta owy CPU nie jest wymieniony w supportowanych prockach?

 

1671947[/snapback]

Rok temu na allegro kupilem za podobna cene ta plyte. ;]

Za 100-140zl to na allegro nie kupisz nic lepszego niz duron 1000/1200/1300 ewentualnie moze uda sie cos wyrwac z okolic durona 1400/1600, ale malo prawdopodobne bo takie procki schodza najmarniej za 150-160. Semprona za ta kase napewno nie kupisz, wiec musisz troche dolozyc. ;]

 

Co do bartonow to sa jeszcze dosyc drogie... wiec bedziesz musial sie liczyc z wydatkiem ~300zl a w przypadku najtanszego semprona ~200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz szukał procesoram,to tylko nie z rdzeniem palomino - mocno grzeją i wogóle nie dają sie podkręcać,jak nie masz kasy to sempron też w ostatecznosci może być ,za tą sume to może kupisz tego najsłabszego semprona 2200 -niektórzy go nieżle podkręcali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Wlasnie przegladm allegro i widze ze Semprony nie schodza poniezej 200 zl a Bartony nawet ponizej 300 <_<

Athlony XP tez w granicach 200.

Zatem zostaje mi Duron? (lub Athlon)

Wlasnie czym się różnią od siebie te dwie serie procesorów? Który jest wydajniejszy? Który bardziej do czego się nadaje? itp...

 

2.

Jesli chodzi jeszcze o plyte glowna to jaki do niej (MSI K7N2 Delta-L) jest potrzebny zasilacz ATX?

Bo ja mam 300W i się zastanawiam czy odpali :) jeszcze nie mam płyty w domu, więc pytam.

 

3.

Na stronie producenta:

http://www.msicomputer.com/product/p_spec....el=K7N2_Delta-L

odnosnie plyty i odnosnie pamięci pisze coś takiego:

 

"Note: nForce2 does NOT supports x4 memory device. 1GB can be made by other density of dram chip such as x 8, x16.

Due to the High Performance Memory design, motherboards or system configurations may or may not operate smoothly at the JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) standard settings (BIOS Default on the motherboard) such as DDR voltage, memory speeds and memory timing. Please confirm and adjust your memory setting in the BIOS accordingly for better system stability. "

 

Wniskuje z tego, że chodzi o to, że żeby uruchomić na płycie pamięci RAM i żeby dobrze chodziły - trzeba ustawić jakoś specjalnie bios, kompatybilnie z danymi pamięciami tzn. trzeba im ustawić odpowiedni napięcie.

Robiliście coś takiego?

Jak to z tym jest dokładnie i czy dobrze sobie to przetłumaczyłem :) ?

 

4.

Jak podkręcam proscesor czy tam to FSB :wink: (pisałem już że jestem początkujący) to musze zakładać jakieś specjalne chłodzenie czy wystarczy standardowe?

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Duron od Athlona roznia sie tylko wielkoscia pamieci podrecznej L2 (duron ma 64kb, athlon 256kb). Roznica jakas tam jest, ale niewielka.

 

2.300w powinien wystarczyc, ale zeby byl jakis firmowy a nie codegen (na takim tez bedzie dzialac, ale jest wieksze ryzyko, ze moze sie zepsuc ;] ).

 

3.Nic nie trzeba ustawiac. Ustawiasz automatyczne wykrywanie timingow (by spd) i napewno ci dobrze wykryje.

 

4.Standardowe chlodzenie wystarcza do o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego przykładowego Durona 1400MHz na ile bym podkręcił?

 

4.

 

To o/c polega po prostu na zwiększeniu częstotliwości szyny FSB i zwiększeniu napięcia Vcore?

A jest jeszcze coś takiego jak mnożnik.... to też się zmienia?

 

Jak widać - tak jak mówie jestem zielony w tym temacie ( :D stąd ten zielony liść) więc proszę o wyrozumiałość. :)

Edytowane przez Kuba TNW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest z dobrej serii to sie podkreci wiecej, jesli ze slabej to mnie. Niektore procki maja fabrycznie odblokowany mnoznik (produkowane do ktoregos dygodnia danego roku). Innym da sie odblokowac a jeszcze inne maja zablokowany na stale. ;]

 

Napiecie sie zwieksza tylko jesli trzeba, czyli wtedy kiedy zakrecimy procka i widzimy, ze niestabilnie pracuje.

 

Proponuje zapoznac sie z dzialem faq w celu zapoznania sie z tajnikami overclockingu i ogolnie podstaw. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanszych procesorów używanych warto wziąsc pod uwage athlony z serii JIUHB np1700 lub 1800 które mają duże możliwosci podkręcania i cena nie jest aż taka wysoka. czasami są na allegro.z duronami daj sobie spokuj -to już antyki w dzisiejszej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Sempronie 2300+ ?

Dobry jest jako niskobudżetowy procesor na niskobudżetową :) płytę główną MSI K7N2 Delta-L?

A jak się kręci? (na tej płycie).

 

PS. Aha i ponawiam pytanie: Czy wjedzie mi na tą płytę K7N2 Delta-L Sempron - skoro producent nie wymienia Semprona wśród suportowanych procesorów!?

 

 

http://www.msicomputer.com/product/p_spec....el=K7N2_Delta-L

Edytowane przez Kuba TNW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cie nie stać na lepszego procka,to w ostatecznosci może być,co do o/c to zależy na jaką partie trafisz,jeśli ci chodzi kompatybilnosć z sempronem to nie ma problemu w biosie 5.8 jest obsługa semprona.Rok temu koledze składałem kompa i miał już ten bios wgrany fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byc taka opcja ze ja nie bede mial fabrycznie wgranego tego BIOSA 5.8?

Co wtedy?

Bede musial flashować BIOSA na jakimś innym procesorze suportowanym na ówczesnym tam BIOSIE?

(jeśli tak to mam w domu na szczęscie na pierwszym kompie Athlona 1000).

 

Jeśli chodzi o tego Semprona no to tak, w sumie z niższych półek proceek ale coż... jak się nie ma więcej floty na jakiegoś lepszego sprzęta. :)

 

Ale i tak nie myśle inwestować w procesor bo mam zamiar raczej grać na tym kompie (nie myśle o jakiśch zaawansowanych obróbkach grafiki itp...), więc wole sobie wrzucić więcej kasy w grafike. Bo ten procesor ( jeszcze dodatkowo po o/c) będzie chyba wystarczający do najnowszych gier (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byc taka opcja ze ja nie bede mial fabrycznie wgranego tego BIOSA 5.8?

Co wtedy?

Bede musial flashować BIOSA na jakimś innym procesorze suportowanym na ówczesnym tam BIOSIE?

(jeśli tak to mam w domu na szczęscie na pierwszym kompie Athlona 1000).

 

TAK, aczkolwiek moze ci go poprostu wykrywac jako athlona xp a nie semprona

 

Jeśli chodzi o tego Semprona no to tak, w sumie z niższych półek proceek ale coż...  jak się nie ma więcej floty na jakiegoś lepszego sprzęta.  :)

 

Ale i tak nie myśle inwestować w procesor bo mam zamiar raczej grać na tym kompie (nie myśle o jakiśch zaawansowanych obróbkach grafiki itp...), więc wole sobie wrzucić więcej kasy w grafike. Bo ten procesor ( jeszcze dodatkowo po o/c) będzie chyba wystarczający do najnowszych gier (?).

 

Do najnowszych gier oczywiscie, ale nie licz na wysokie detale i rozne bajerki graficzne.

1676863[/snapback]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż z tym się musze liczyć... ale spokojnie się obejdę - w końcu mowa o najwyższych detalach w grach a i bez nich gra się dobrze i jest czym nacieszyć oko. Pozatym planuje wpiąć sobie GeForce FX 6200A wiec mysle ze nie bedzie bardzo źle :wink:

A pozatym może z czasem sobie coś tam lepszego wepne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka... k7n2 delta-l mam od dluzszego czasu i zawsze mialem problem z temperatura... wczesniej mialem asusa a7v333 i temp byla cool teraz jak jakis czas temu zmienilem an msiego to musialem zmienic radiator na falconrocka 2 zeby alarm mi sei co chwila nie walczal... dzis zrobilem update biosa do 5.9 z 5.8 i temp spadla do 50-52 stopni z 57-58 ale czy gdybym na przucil biosa 5.4 czy 5.5 to moze temp spas jeszcze bardziej?? plz help mam falcon rocka 2, 2 wiatraki w obudowie

 

planuje zmienic radiator chipsetu na zalmana pasywnego i wentylator na falconrocki an coolermastera tc pro fan3 ;] i dorzucic jeszcze 2 wiatraczki w obudowe. a oj drubi problem nazywa sie megabajt :| czy moze jekos zawyzac temp przez niego?? plz help do szalu mnie doprowadzaja te skazania temperaturki :|:|

 

edit: grajac chwile w gta mam 56-58 stopni :(

 

mam bartona 2500

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka... k7n2 delta-l mam od dluzszego czasu i zawsze mialem problem z temperatura... wczesniej mialem asusa a7v333 i temp byla cool teraz jak  jakis czas temu zmienilem an msiego to musialem zmienic radiator na falconrocka 2 zeby alarm mi sei co chwila nie walczal... dzis zrobilem update biosa do 5.9 z 5.8  i temp spadla do 50-52 stopni z 57-58 ale czy gdybym na przucil biosa 5.4 czy 5.5 to moze temp spas jeszcze bardziej?? plz help mam falcon rocka 2, 2 wiatraki w obudowie

 

planuje zmienic radiator chipsetu na zalmana pasywnego i wentylator na falconrocki an coolermastera tc pro fan3 ;] i dorzucic jeszcze 2 wiatraczki w obudowe. a oj drubi problem nazywa sie megabajt :| czy moze jekos zawyzac temp przez niego?? plz help do szalu mnie doprowadzaja te skazania temperaturki :|:|

 

edit: grajac chwile w gta mam 56-58 stopni :(

 

mam bartona 2500

1678646[/snapback]

Ja caly czas jade na org. biosie 5.8 i temperaturki mam takie same jak na starej mobo, wiec jest ok. ;]

 

Co do megabajta, to jesli skacza ci napiecia i mp. je zawyza, to moze podawac wieksze v niz rzeczywiscie pokazuje.

Watpie, ze zmiana org. pasywnego chlodzenia zmniejszy ci temp. na cpu. Albo zmien caly system chlodzenia na cos miedzianego, alebo zapewnij sobie jeszcze lepsze chlodzenie budy (ja mam na skrzydle 2 wiatraczki 80mm, ktore wieja prosto na chlodzenie cpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur,to zależy czym sie mierzy,i wersja procka też ma chyba wpływ .Np. u mnie temperatura mierzona everestem wynosi przy defaultowym zegarze 46*c a pc alert z mobo 36* jak dzwignę szyne 185 (x12.5) i nap 1.6V to mam w pc alert 42* idle,everest ponad 50*, natomiast wentylator utrzymuje obroty na poziomie 2500-2900obr,bios pokazuje jak everest.kiedyś miałem athl1700 palomino(v core 1.8V) i tam różnica temperat. między everestem ,a pc alert była niewielka max 4*C,w idle było zawsze więcej a wentylator wył bardziej ponad2600-3000 .na tym procku co mam w podpisie max temperatura wynosi 54* a na starym 1700 miałem nawet 61*.Można wywnioskować że zależy skąd program mierzy temperature (są 2 czujniki socket i dioda w procku).moim zdaniem temperatura pokazywana w biosie jest z czujnika socket ,a pc alert pobiera z diody.

Edytowane przez mariolife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycinek sensorsow w debianie

 

shrek@rembertow:~$ sensors

w83627hf-isa-0290

Adapter: ISA adapter

VCore 1: +1.63 V (min = +1.57 V, max = +1.73 V)

VCore 2: +1.63 V (min = +1.57 V, max = +1.73 V)

+3.3V: +3.30 V (min = +3.14 V, max = +3.47 V)

+5V: +5.03 V (min = +4.76 V, max = +5.24 V)

+12V: +11.49 V (min = +10.82 V, max = +13.19 V)

-12V: -12.20 V (min = -13.18 V, max = -10.80 V)

-5V: -5.10 V (min = -5.25 V, max = -4.75 V)

V5SB: +5.46 V (min = +4.76 V, max = +5.24 V)

VBat: +3.01 V (min = +2.40 V, max = +3.60 V)

fan1: 0 RPM (min = 6081 RPM, div = 2)

fan2: 0 RPM (min = 5672 RPM, div = 2)

fan3: 0 RPM (min = 1500 RPM, div = 4)

temp1: +39°C (high = +105°C, hyst = -11°C) sensor = thermistor

temp2: +54.0°C (high = +70°C, hyst = +65°C) sensor = thermistor

temp3: +46.5°C (high = +70°C, hyst = +65°C) sensor = thermistor

vid: +1.650 V (VRM Version 9.0)

alarms:

beep_enable:

Sound alarm disabled

 

eeprom-i2c-0-51

Adapter: SMBus nForce2 adapter at 5000

Memory type: DDR SDRAM DIMM

Memory size (MB): 256

 

eeprom-i2c-0-50

Adapter: SMBus nForce2 adapter at 5000

Memory type: DDR SDRAM DIMM

Memory size (MB): 256

 

shrek@rembertow:~$

po godzinie gry w gta na windzie pcalert wskazywal 63* co mnie wkurzylo... biosa zaladowalem 5.7 bo wskazuje niszsze temperatury od 5.4 5.8 i 5.9 o dziwo... nei wiem od czego to zalezy a wskazany wycinek sensorsuw pokazuje 3 czujki ... 50 * to pod socketem .... 39* to chipset a te 46,5* co to jest skad to sie moglo ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Niedawno nabyłem MSI K7N2 Delta2-LSR-płyta używana do kompa dziewczyny;) Już zainstalowana i wszytko działa:> Mam tylko banalne pytanie-czy przy instalowaniu sterów nForce-wgrywalem najnowsze dostpene na oficjalnej stronie czyli 5.10- musze isntalowac sterowniki Audio od nVidi?? Czy jest to zbedne bo jest tam AC97 i stery Realtek wystarcza??

 

Teraz co zrobiłem:zainstalowalem najpierw cały pakiet nForce-coś muliło przy audio-ale poszlo-dzwieku nie było ;) Dop po zainstalowaniu sterów Realteka działa:> Wiec te od nV sa zbedne??I mozna je odinstalowac?? :>

 

Dzieki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem z tą płytą... dokładnie model to MS-6570 (K7N2 Delta-ILSR)

 

od zakupu (wrzesień 2003) nie aktualizowałem biosu, teraz powstały pewne problemy z kontrolerem SATA na płycie (nie mam dostępu do konfiguratora macierzy nawet!) zdecydowałem się na LiveUpdate

 

poprzednia wersja biosu była oznaczona jako 7.20; ostatnia jaka mi wykryl to 7.80 i jest problem, bo temperatura procka jak na Bartonie 2500+ bywala w zakresie 38-45C tak teraz mam 50-58C !! te dane sprawdzalem w Everescie, MBMie i w samym biosie... przeklamania czy faktycznie cos jest skopane i procek sie nagrzewa nie wiadomo do czego ? (dodam ze te temperatury podczas pracy z programami biurowymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...