Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

' date='18 Gru 2005, 18:12' post='1822460']

Czy ten bios do k7n2 delta2 platinum pasuje także do tańszej wersji FSR?

Watpie, na stronie msi sa rozne biosy nawet do wersji tych samych plyt z lanem i bez, wiec parwdopodobnie nie bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi da taki zmodowany BIOS, czego nie miałbym w oficjalnym? Nie licząc nowych ustawień napięcia, które i tak mi nic nie dadzą...

Czy da się na tej płycie ustawić mnożnik 11.5x na XP-M?

Nieoficjalne biosy poprawiaja kilka rzeczy, m. in. mozliwosc ustawiania wszystkich timingow (w niektorych mobo nie dalo sie wszystkich, po ustawieniu robil sie black screen) i no wlasnie eliminuje klopoty z ustawianiem napiecia.

Co do ustawien mobila to nie wiem, moze sie wypowie ktos, kto go posiada. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo BIOS BOSSKILLERa (B72c) podobno wymusza jakieś instrukcje i niby komp śmiga szybciej, ale trochę boję się go instalować... Czy w ogóle warto? A może ktoś chce sprawdzić? B)

Ten biosik jest chyba tylko do Twojej mobo (ja mam delta-l), wiec musisz sam sie zglosic na ochotnika. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa na wszystkich Delta2. Rozumiem, że masz po prostu Deltę...

 

Screeny z forum MSI pokazują ciekawe rezultaty - timedemo w D3 z 63 klatek na 74...

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa na wszystkich Delta2. Rozumiem, że masz po prostu Deltę...

 

Screeny z forum MSI pokazują ciekawe rezultaty - timedemo w D3 z 63 klatek na 74...

Dokladnie, mam delte.

Skoro ten bios taki dobry i dziala to ja bym instalowal.

Ale juz sam zdecyduj, czy Ci sie kalkuluje. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte k7n2 delta juz od ponad dwoch lat i do tej pory bylem z niej na maksa zadowolony, ale opisze co i jak po kolei.

 

zaczelo sie od wymiany karty graficznej (z R9100 na GF6600GT) okazalo sie ze komp nie daje sie juz podkrecac. sprawdzilem napiecia na modecomie i rzeczywiscie 12v wynosilo cos kolo 11,30-11,40 v. no to czas wymienic zasilacz mysle. kupilem tagana 380w podlaczylem i tu troche mnie ponioslo :) , bo juz od razu polecialem z fsb 200 (chociaz fakt, ze na takich ustawieniach komp mi sie wczesniej odpalal, tyle ze nie byl stabilny) a tu kupa. nie odpalil sie. mysle no nic trzeba bedzie cos bardziej lajtowego ustawic. kilka razy wlaczalem i wylaczalem kompa az udalo mi sie wejsc do biosu, zmienic ustawienia ale w tym momencie komp sie zawiesil. i byl to ostatni raz kiedy plyta "zagadała" od tego momentu wiatraki sie wlaczaja, ale na diodkach diagnostycznych wywala mi "uszkodzony lub niezainstalowany procesor" (jest to pierwsza kombinacja diodek ktora powinna sie pojawic). proca w zeby i biegiem z tym do kumpla - u niego dziala git, czyli nie procek. no to biore sie za testy - 3 rozne zasilacze, 2 rozne karty graficzne, rozne pamieci, rozne procesory ale plyta nie wstaje.

 

w koncu oddalem plyte do serwisu (ale sie ucieszylem ze sa 3 lata gwary). 3 tygodnie bez plyty, powsadzalem wszystkie flaki z kompa na jakiegos soltka i wszystko w tym czasie chodzilo ok. wczoraj odbieram plyte - naprawiona! montuje ja u siebie i zonk - nadal to samo, zadnych zmian. no to pedze do sklepu i mowie, ze nie dziala. oni sprawdzili na miejscu i mowia ze odpalili 2 rozne procki i wszystko jest git. Dzisiaj znowu probowalem ja odpalic na roznych podzespolach i nadal kicha.

 

podrzućcie mi prosze jakis pomysl bo ja juz trace zdrowie. niedojadam, niedosypiam, pojawiaja mi sie pierwsze siwe wlosy a w glowie powstaja chore wizje z siekierą w roli głownej

 

sprawdzalem na:

 

zasilacze - tagan 380, modecom 300 (feel) i jakis noname 300

procesory - axp1700+ i 2000+

grafika - R9100 i GF6600

pamieci - kingstony value 400 i 333

dyski - bez znaczenia, bez nich tez powinien dojsc do post'a (ale dla spokoju sprawdzilem na 2 barracudach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

mam plyte k7n2 delta juz od ponad dwoch lat i do tej pory bylem z niej na maksa zadowolony, ale opisze co i jak po kolei.

 

zaczelo sie od wymiany karty graficznej (z R9100 na GF6600GT) okazalo sie ze komp nie daje sie juz podkrecac. sprawdzilem napiecia na modecomie i rzeczywiscie 12v wynosilo cos kolo 11,30-11,40 v. no to czas wymienic zasilacz mysle. kupilem tagana 380w podlaczylem i tu troche mnie ponioslo :) , bo juz od razu polecialem z fsb 200 (chociaz fakt, ze na takich ustawieniach komp mi sie wczesniej odpalal, tyle ze nie byl stabilny) a tu kupa. nie odpalil sie. mysle no nic trzeba bedzie cos bardziej lajtowego ustawic....

[...]

Miałem to samo. Pobawiłem się troche płytą, coś niezaskoczyło i kapota. Mobo pojechało do serwisu. Po 3 tygodniach dostałem nową płyte która chodzi o dziś (odpukać). Czyba i u Ciebie konieczna jest wymiana mobo na nową :/ Najlepiej to weś te swoje części do serwisu i pokaż im, że płyta nie loto.

 

Teraz ja mam pytanko.

 

Czy uzytkownicy k7n2 delta 2 są zadowoleni z tego wentyla na NB?

Mój ostatnio strasznie warczy. Chciałbym go wymienić na ZALMAN NB47J ale nie wiem czy sobie poradzi z ochłodzeniem nF2 szukam bowiem jakiegoś pasywnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 Gru 2005, 14:43' post='1832247']

Miałem to samo. Pobawiłem się troche płytą, coś niezaskoczyło i kapota. Mobo pojechało do serwisu. Po 3 tygodniach dostałem nową płyte która chodzi o dziś (odpukać). Czyba i u Ciebie konieczna jest wymiana mobo na nową :/ Najlepiej to weś te swoje części do serwisu i pokaż im, że płyta nie loto.

 

Teraz ja mam pytanko.

 

Czy uzytkownicy k7n2 delta 2 są zadowoleni z tego wentyla na NB?

Mój ostatnio strasznie warczy. Chciałbym go wymienić na ZALMAN NB47J ale nie wiem czy sobie poradzi z ochłodzeniem nF2 szukam bowiem jakiegoś pasywnego chłodzenia.

Lol mialem taka sama faze z plyta co Wy. :D

Te plytki sa chore, imo powinni je wycofac z produkcji zanim weszly na rynek. :lol:

Dostalem kiedys ta plytke, wszystko montuje - odpalilo, wchodze do biosu ustawiam [ciach!]lki, wylaczylem zinterowany dzwiek - zapisuje ustawienia - dead. ;] Sprawdzalem na 3 prockach 4 roznych markach kosci ram i doopa zbita. ;]

Dopiero po 3x recznym restartowaniu odpalila, podalem jej z dyskietki ratunkowej bios - wciagnal i od tej poty dziala ok. Mysle wlasnie, ze jakos niefortunnie padaja biosy na tych mobo.

 

Co do nb ja mam u siebie tego zalmana i naprawde z palcem chlodzi chipset, ludze montuja na nf7 i wytrzymuje fsb ~250 wiec komentarz jest zbedny. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mam MSI K7N2 delta-l i pamieci moga miec max 2.7V czy jest jakas wersja biosa co zwiekszy napiecia?? prosze o szybka odp. Mona pisac na pw

Na samej gorze jest moj post z linkiem do zmodowanych biosow, jest tam sztuka do Twojej plyty i daje max napiecie na ramy - 2.8v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam MSI K7N2 Delta2 Platinum, 786 MB DDR. Kiedyś miałem tylko 256 DDR Kingdtona 400Mhz i było stabilnie. Teraz mam jeszcze druga kość 512 400 mhz też kingstone'a ale przy jakie kolwiek próbie podkręcania w 3Dmarkach lub grach się wesza. Nie ważne czy puszcze w dualu czy nie.

Może to zależeć od np. obsadzenia kości w slotach.

Co możecie poradzić. Przecież nie wyjme jednej kosci zeby podkręcić CPU.

HELP!!!!

Z góry dzięki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam MSI K7N2 Delta2 Platinum, 786 MB DDR. Kiedyś miałem tylko 256 DDR Kingdtona 400Mhz i było stabilnie. Teraz mam jeszcze druga kość 512 400 mhz też kingstone'a ale przy jakie kolwiek próbie podkręcania w 3Dmarkach lub grach się wesza. Nie ważne czy puszcze w dualu czy nie.

Może to zależeć od np. obsadzenia kości w slotach.

Co możecie poradzić. Przecież nie wyjme jednej kosci zeby podkręcić CPU.

HELP!!!!

Z góry dzięki!!!!!!!!!!!!!

Może ta nowa kość nie daje rady na ustawionych przez Ciebie timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na razie "By spd" i zrób test Gold Memory. Jeżeli wszystko bedzie dobrze to zejdź niżej z timingami i znowu GM i tak do momentu aż zacznie sypać błędami. Wtedy dajesz ostatnie dobre ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jak masz ustawione FSB bo widze że masz takiego samego procka i pamięci też kingstona...?

Aktualnie procek nie jest podkręcony czyli na fsb = 333MHz. Pamiątki to Kingston'y 2x256mb (obie na kościach Elpida) i 1x512 (a tu już Mosel). Pracują w dual'u synchronicznie z fsb (czyli musiałem zejść z 400MHz na 333MHz). Timingi: 2-3-2-7 (odpowiednio CL-RCD-RP-RAS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyśłnie (bez podkręcania) też ustawiam 166 i pamięciom i prockowi. A duza jest różnica między 166 synchronicznie a prockiem 166 i pamięci 200 (czyli nie synchronicznie)?

 

I jakim cudem działają Ci 3 kosci w dualu...? te dwie 256 traktuje jako jedną a 512 jako drugą?

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyśłnie (bez podkręcania) też ustawiam 166 i pamięciom i prockowi. A duza jest różnica między 166 synchronicznie a prockiem 166 i pamięci 200 (czyli nie synchronicznie)?

Zauważalna głównie w benchmarkach.

I jakim cudem działają Ci 3 kosci w dualu...? te dwie 256 traktuje jako jedną a 512 jako drugą?

Na mobo są 3 sloty: 2 fioletowe (2x256) i 1 zielony (512). Ostatnio sprawdzałem układ 256/512/256 i też działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi działa 1x256 + 1x512. A się zarzekali że kosci muszą być identyczne i taką samą ilość MB... ;-)

 

 

Zauważalna głównie w benchmarkach.

ale na korzyść mniejszej częstotliwości a synchronicznie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam tą płytę od niedawna i jest z nią pewien problem, nie mogę ustawić FSB na 200 MHz żeby pamięci pracowały synchronicznie z procesorem.Przy wejściu do windows jest od razu zwis...

 

Czy ktoś może wie co trzeba zrobić żęby uzyskać takie taktowanie i nie mieć problemów z zawieszaniem się systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam tą płytę od niedawna i jest z nią pewien problem, nie mogę ustawić FSB na 200 MHz żeby pamięci pracowały synchronicznie z procesorem.Przy wejściu do windows jest od razu zwis...

 

Czy ktoś może wie co trzeba zrobić żęby uzyskać takie taktowanie i nie mieć problemów z zawieszaniem się systemu ?

Po 1 jaki model mobo ? Po 2 ustawiales recznie timingi, czy 'by spd' ? Po 3 masz najnowszy bios ? Po 4 moze za male napiecie na ramy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. K7N2 Delta2 Platinum,

2. timingi ustawiane ręcznie i by SPD,

3. BIOS najnowszy,

4. Napięcie na ramy 2,90 V

 

Pamięci chodzą bez problemu na 199 MHz ale przy zwiększeniu na 200 MHz

w Windowsie po chwili jest zwis gdy odpale jakiś wymagający program :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. K7N2 Delta2 Platinum,

2. timingi ustawiane ręcznie i by SPD,

3. BIOS najnowszy,

4. Napięcie na ramy 2,90 V

 

Pamięci chodzą bez problemu na 199 MHz ale przy zwiększeniu na 200 MHz

w Windowsie po chwili jest zwis gdy odpale jakiś wymagający program :/

A asynchro dzialaly na 200 ?

Jesli tak to albo sobie daruj tego duala (prawde mowiac daje znikomy power, ze tak powiem), albo przetestuj nieoficjalne biosy do Twojej mobo (bylo o tym kilka/nascie postow wyzej), moze to rozwiaze problem. Moze poprostu plyta nie lubi tych kosci, albo to wina konstrukcji plyty - trudno powiedziec, seria k7n2 jest dosyc specyficzna. ;] Mozesz tez zassac od kogos 2 inne kostki i sprawdzic, czy dzialaja w dualu na 200fsb.

A sprawdzales na >200fsb ? Moze poprostu plyta wariuje jak ma ustawiona dana czestotliwosc. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Pisałem wyżej. Przy jednej kosci (256 Kingston 400) na 200 synchro leciała Delta2 Platinum spokojnie. Przy dwóch (stara i 512 kingston 400) nie ważne czy w dual czy nie, nie idzie stabilnie na 200. Tak jak koledze, przy jakimś bardziej wymagającym programie zwis.

Sprawdze jeszcze inne rozłożenie w bankach i timingi. ALbo tak jak kolega mówi więcej niż 200 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...