Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,mam pewien problem:

posiadam plyte msi k7n2-v z biosem W6729MS (v 5.2) i mam zamiar zakupic dysk WDC 200GB, moje pytanie dotyczy obslugi takiego dysku przez plyte,niema ona czasem limitu do 120GB?

 

Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..to jest mój wynik na 211fsb pamięci 1:1 2.5-4-4-9

Everest odczyt -3050 (wynik jak nforce 3;), zapis -1060, czas 98.5 ns

U mnie odpowiednio 3240 ; 1280 ; 83.4 ns

 

zrobisz jak uważasz, ale te Twinmosy chodzą na CL 2 i :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również miałem problem z pamięciami 2*512 Hynix na MsiK7N2 D.

Na auto przy timingach 3-3-3-8 w dualu pojawiały się nagłe restarty,niebieskie ekraniki,memtest wywalał błędy.

Pojedyńczo kości chodziły bez problemu.

Ustawiłem timingi na 2-3-3-7 i wszystko jak ręką odjął.Chodzi stabilnie,memtest nie wywala błędów.

W Everestcie przy fsb 200 odczyt-3063,zapis-1193,czas-85,6.

Procesor barton 2500@3200 fsb200.

Zastanawiam się,czemu pamięci nie chciały chodzić na auto?Czy to wina płyty czy tez pamięci?Dosyć mocno mnie to zaintrygowało.

Może ktoś wie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić Microstar K7N2 Delta2 Platinum mam pytanko czy z płyta nie ma żadnych problemów,jak wygląda o/c (jakie mozliwości) i czy ogólnie warto czy też może jednak ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również miałem problem z pamięciami 2*512 Hynix na MsiK7N2 D.

Na auto przy timingach 3-3-3-8 w dualu pojawiały się nagłe restarty,niebieskie ekraniki,memtest wywalał błędy.

Pojedyńczo kości chodziły bez problemu.

Ustawiłem timingi na 2-3-3-7 i wszystko jak ręką odjął.Chodzi stabilnie,memtest nie wywala błędów.

W Everestcie przy fsb 200 odczyt-3063,zapis-1193,czas-85,6.

Procesor barton 2500@3200 fsb200.

Zastanawiam się,czemu pamięci nie chciały chodzić na auto?Czy to wina płyty czy tez pamięci?Dosyć mocno mnie to zaintrygowało.

Może ktoś wie?

 

Pozdrawiam

1279432[/snapback]

Ja nadal mam ten problem :mur: 2*512 Twinmos i memtest86 w 5 teście sypie błedami.

Nie wiem jak to ustawić :cry: Pomocy

MSI K7N2 Delta FSR + Athlon 2500+@3200+ (Barton)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić Microstar K7N2 Delta2 Platinum..

bez problemu podkręcanie na 200 fsb, lecz wyżej trzeba zastosować małą sztuczkę, bo ramy są źle ustawiane w trybie manual. Niecierpiliwie czekam na nowy bios, ale technicy z MSI chyba nie widzą żadnych błędów :?

 

Poza tym plyta jest stabilna :D .

Edytowane przez fmoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zdeczka zielony :] piszecie ze macie "k7n2 delta 2 l" albo "k7n2 delta 2 Platinum" pogubielm sie z oznaczeniami tych plyt ja mam K7N2 Delta 2 Series(nvidia nforce 2 Ultra 400 | IGP Chipset Based) itd.. itd... ma moze ktos taka ? dzis ja kupilem jak ktos ma to jak ona mu chodzi czy miej wiecej stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem świeżym posiadaczem (2 dni) msi k7n2 delta2 fsr.

Po włożeniu do kompa, winda na nowo itd. itp. (małe problemy z dźwiękiem ale rozwiązane) mam taki problemik:

komp się nie restartuje... tzn. gdy włączam komp lub dam restart niby wszystko startuje (hdd, napędy, wiatraki) ale jakby się wiesza - monitor się nie włącza... Teraz pewnie zapytacie jak go wogóle włączam :) Otóż kiedy się sobie "powiesi" odcinam mu na chwilke zasilanie wyłącznikiem na zasilaczu, później najnormalniej power na budzie i startuje jak gdyby nigdy nic...

Także przed każdym włączeniem kompa musze odcinać mu zasilanie...

 

Pytanie: jak się tego pozbyć, co może być tego przyczyną?

 

i konfig: ww mobo

duron 950 box

zasiłka 350W jakiś megabajt czy cuś

gf2ti

hdd maxtor 40gb 5400 obr

fdd, cdr, cdrw....

 

/edit

sprawa rozwiązana poprzez zmiane biosu lub clear CMOS

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Mam pytanko.

Czy nic się nie stanie jeśli na K7N2 Delta2 Platinum wyłącze wentyl na NorthBridge'u?

Nie jest on najcichszy.

A druga sprawa czy Zalman ZM-NB47J starczy mi do schłodzenia moje chipsetu.

Z góry dzięki!!!

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmniejszyć obroty wentylatora w biosie, wyłączenie go raczej odradzam, bo radiatorek jest zbyt mały, chociaż możesz sprawdzić sam do ilu stopni się nagrzeje wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adi_em kup zalmana nb-47 i masz problem z glowy a wentyl na cos jest na tej mobo:) a nie dla picu. dla przykladu moge podac ze na abicie z nb-47 mostek nagrzewa sie max do 29stopni przy podwyzszonym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was jest z odczytem temperatury procka? U mnie są zarąbiste skoki, właściwie każdy odczyt jest inny a różnice dochodzą do kilku stopni. Te odczyty pochodzą z czujnika w sockecie. Jest jakaś możliwość odczytu z diody w procu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również, czasami pokazuje mi cpu 27 stopni i są duże skoki przy obciążeniu procka. Ciekawostką jest tutaj zastosowany na płycie corecell, który podobno potrafi zaoszczedzić dużo prądu, a jak dotknę radiator z procka podczas zwykłej pracy w windowsie to jest rzeczywiście zimny, w grach to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) nosze sie z zmiana plyty głównej :) i nie wiem ktora wybrac, w gre wchodza:

 

1. Microstar K7N2 Delta-ILSR

 

a

 

2. Microstar K7N2 Delta-2 Platinum

 

płyty sa w podobnej cenie :) wiec nei wiem ktora... Delta 2 ma CoreCell i nibieski laminat :) a nowu ILSR ma czerwony :) dlatego prosilbym o pomoc w wyborze - czy obie plyty maja sound stroma? jak nie, to ktora ma (zalezy mi na tym bardzo) co daje ten corecell? jakie maja moliwosci jezeli chodiz o O/C (MAX FSB MAX NAPIECIA itp.) bede wdzieczny za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core cell daje nam dynamiczny overclocking. Jest jego kilka poziomów - ustawiasz w BIOSIE stopnie wojskowe: Sergant, Colonel itp. Najwięcej możesz ustawić 11% auto overclokingu.

Sztuczka polega na tym, że jakiś układ wykrywa aktualne obciążenie procka i jak włączasz np. grę to podkręca magistralę o te np. 11%.

W idle wraca do normy. To jest niezłe bo oszczędza żywotność procka.

Powiecie że 11% to mało. Hehe, to bardzo mało, dlatego najpierw ustawcie FSB na 200 i włączcie Core Cell.

Ja tak zrobiłem i normalnie mam 1.9 superstable, a w czasie testów i gier mam 2188MHz na Sempronie 1.58 też superstable (bez podnoszenia voltów). Kocham tę mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dynamiczny overlocking, na samym pudełku pisze: less noise (redukcja obrotów wentylatora), longer duration (w jakis sposób zwiększa żywotność:), power pro (ekonomiczny tryb pracy), speedster (dynamiczne podkręcanie).

 

Można z tego wywnioskować, że corecell ma duży wpływ na płytę, niektóre funkcje nie można wyłączyć jak np power pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no wyglada ciekawie :) ale czekam na reszte odpowiedzi na moje pytania :D (czy obie mobomaja sound stroma? jak nie toktora ma , jakie sa max mozliowsci do o/c w biosie max fsb, max napiecia i na ile wam udalo sie odpalic ta plyte (delta 2 platinium oraz delta ilsr- pierwsza ma corecell druga- nie :) naprawde powaznie sie zastanawiam nad tymi mobo tylko nie wiem ktora wybrac? a moze Abit AN7? :/ tyle pytan a tak malo odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platinum nie ma soundstorma. a kolega moi drodzy nie chce FSR tylko I L S R ! ! ! bardzo dobre płyty.

I ILSR i Platinum. na platinum superstable i oc elegancki. ILSR nie wiem, nie mam, choć czasem żałuje ale z mojej Platinum jestem w 100% zadowolony.

 

podobno soundstorm nie jest taki super jak mówią...

 

ja wstaje stabilnie przy 210 bez zmiany napięcia, a tego mam cały wachlaż.

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platinum nie ma soundstorma. a kolega moi drodzy nie chce FSR tylko I L S R ! ! ! bardzo dobre płyty.

I ILSR i Platinum. na platinum superstable i oc elegancki. ILSR nie wiem, nie mam, choć czasem żałuje ale z mojej Platinum jestem w 100% zadowolony.

 

podobno soundstorm nie jest taki super jak mówią...

 

ja wstaje stabilnie przy 210 bez zmiany napięcia, a tego mam cały wachlaż.

1290124[/snapback]

a moze cos dokladniej? jakie sa zakresy zmian WSZYSTKICH napiec? :) oczywiscie jakbys mogl je dlamnie spisac... plzzz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...