Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

a moze cos dokladniej? jakie sa zakresy zmian WSZYSTKICH napiec? :) oczywiscie jakbys mogl je dlamnie spisac... plzzz ;)

1290233[/snapback]

CPU: od 1.55 do 2.30V co 0.025V B)

RAM: od 2.45 do 3.30V

AGP: od 1.45 do 2.20V

 

Here U go :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: od 1.55 do 2.30V co 0.025V  B)

RAM: od 2.45 do 3.30V

AGP: od 1.45 do 2.20V

 

Here U go  :rolleyes:

1290416[/snapback]

 

OOOoooo to zapowiada se barzo ladnie :) ale to dotyczy oby dwoch wersji? tzn Delta 2 LSR i Platinium? czy tylko twoja LSR tak ma? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam,

Dawno nic nie pisałem w tym poscie ale mam pytanie. Licze na dość fachową odpowiedź:

Czy na MSI K7N2 Delta 2 FSR wejdzie mi PENTAGRAM Freezone QVC-100 Cu :?:

Dokładnie chodzi mi o to, czy przypadkiem transformatory nie będą mi przeszkadzały.

Thank :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno nic nie pisałem w tym poscie ale mam pytanie. Licze na dość fachową odpowiedź:

Czy na MSI K7N2 Delta 2 FSR wejdzie mi PENTAGRAM Freezone QVC-100 Cu :?:

Dokładnie chodzi mi o to, czy przypadkiem transformatory nie będą mi przeszkadzały.

Thank  :-P

1290766[/snapback]

 

tez mnie to interesuje czy sie zmiesci :) moze ktos wie? a moze wersja QVC-120CU sie zmiesci? :>

Edytowane przez arnivird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-Cu mieści się tak akurat, a 100 to nie wiem :)

1290812[/snapback]

80'tka sie chyba na kazdej plycie miesci :> jak sie myle to mnie poprawcie :wink:

 

btw. co do MOBO to tak licze ze pod koniec przyszlego tygodnia bedzie juz in da house :> (czekam na kaske :P)

Edytowane przez arnivird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

masz taką fajną naklejke MSI... Ja nie mam!

:cry:

1290791[/snapback]

Sorry, jaką naklejkę :?:

 

EDIT:

Aaa, chodzi Ci pewnie o tą srebrną naklejkę na mojej obudowie (widoczną na jednym ze zdjęć). Otóż pochodzi ona od mojej pierwszej płyty MSI pod S370. Zresztą, tyklo to po niej pozostało...

Edytowane przez blazej_ronin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, mam płytę K7N2 delta L bios v5.8 z bartonem 2500+ zasilacz Chiftec HPC-360-302DF. Niby wszystko jest w porządku, ustawiam sobie procka na 1,8V 11x200Mhz i jest git, winda się ładuje jak należy niby nie ma żadnych oznak niestabilności, żadnych zwiech czy niebieskich ekranów. Jednak co jakiś czas komp zwyczajnie się resetuje, najśmieszniejsze jest to że przeważnie w momencie kiedy procesor jest nieobciążony. Wszystko było dobrze kiedy przez pół dnia katowałem go primem poczym zresetował się jak zacząłem przegladać coś w internecie. Nie mam pojęcia co robić. Próbowałem różnych ustawień i nie ma żadnej różnicy resety zdarzają się raz po 10 minutach innym razem po 10 godzinach stabilnej pracy pod obciążeniem. Napięcie Vcore szaleje w przedziale od 1.79 do 1.84, odczyty temperatur to już wogóle kpina z czujnika w sockecie pokazuje średnio 44 stopnie z skokowymi odchyłkami 5 st. w te lub wewte, odczyt z diody w procu 33-35 stopni (ten odczyt jest za to dość stabilny) Jeżeli ktoś się już spotkał z podobnymi objawami proszę o pomoc.

 

EDIT:

Napięcie Vcore skacze od 1,79 do 1,84V

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie ustawiłem bo na niższych miałem zwyczajnie zwiechy w windowsie albo komp wogóle nie chciał się uruchomić, chetnie bym je jeszcze podniósł ale nie moge bo to najwyższa wartość w biosie. Dodam jeszcze że przy standardowych ustawieniach procka na 1,65V napiecie też ostro skacze ale wszystko jest stabilne jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie ustawiłem bo na niższych miałem zwyczajnie zwiechy w windowsie albo komp wogóle nie chciał się uruchomić, chetnie bym je jeszcze podniósł ale nie moge bo to najwyższa wartość w biosie. Dodam jeszcze że przy standardowych ustawieniach procka na 1,65V napiecie też ostro skacze ale wszystko jest stabilne jak skała.

1291534[/snapback]

1,8 max powiadasz? to sprobuj wydrutowac 1,85v 8) moze pomoze...... a moze nie? :mur:

a i sprawdz czy ci sie stabilizatory nie grzeja - moze toprzez to te skoki napiecia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku jest WC i wszędzie mam ponaklejane radiatorki :D wszyściutko chłodne. Wygląda na to że temperatury są ok, te odczyty z czujnika pod socketem są chyba całkiem zwalone ale z diody na procku wyglądają wporządalu (o ile je dobrze odczytuję, z tego co wiem to czujnik pod prockiem to winbond2 a dioda w procu winbond3 jest :D ). Tak czy owak nawet te 44 stopnie z czujnika w sockecie to nie jest dużo. W poprzednim poście się walnołem napięcie nie skacze aż tak masakrycznie tylko 1,79 - 1,84V. Wydaje mi się że 1.8V właściwie powinno wystarczyć, jak było mniej komputer się zawieszał, wyświetlał niebieskie ekrany, a tu się resetuje i to bez żadnego obciążenia procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz tam jakas pradozerna grafe i dla procka papu brakuje? co? :P :huh: bo szczerze to juz nie wiem co to moze byc :) sorry ale naprawde nie wiem ;/ a probowales inne konfiguracje np. wyzszy mnoznik nizsze fsb albo na odwrot albo to i to troszke nizsze? :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa to raczej nie bo resetuje mi się w jakichś dziwnych, wydawało by się zupełnie losowych momentach kiedy grafika wogóle nie jest obciążona, np. gram ostro przez parę godzin i nic sie nie dzieje a resetuje się jak nic nie robię :mur: Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że procek na tym napięciu można ustawić wyżej, jeżeli robię to z poziomu windy to kiedy już ma za dużo zwiesza system ale się nie resetuje. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Dość głupia historia, poprostu bawiłem się sporo wcześniej timingami pamięci, wszysto działało więc zapomniałem je przestawić :mur: . Potem wgrywałem nowy bios i myślałem że wszystkie ustawienia się wyzerowały, widać tak się nie stało. Po ustawieniu luźniejszych timingów wszystko śmiga aż miło. Dzieki wszystkim za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś moze co zrobic zeby Msi K7N2 Delta FSR nie przestawiała taktowania GPUi DDR na karcie graficznej ?

Ustawiony mam DOT na 1% ale niestety tak musi zostać bo inaczej Timingi zawieszają komputer !

A moze coś mi padło na mobo i dlatego to sie przestawia mógłby ktoś to sprawdzić ? PLEASE :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak:

 

Taktowanie Gpu i DDR Idle 350 i 250

 

Uruchamiam Prime95 albo Seti 373 i 264

 

Zamykam programy i czekam 30 sek 350 i 250

 

Karta graf to Gigabyte 9550, sterowniki instalowałem kilka razy (Omega, DNA), podkręcałem róznymi programami (RadLinker Ati Tool) Nie wiem co moze być przyczyna . Mógłby ktoś to sprawdzić na podobnym sprzecie (MSI K7N2 Delta FSR+Gigabyte R9550)

PLEASE :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakaś rada na na mój problem, znowu mi sie dźwiek zj...bał skrzeczy, trzeszczy, nawet jak odinstaluje strowniki , przeinstalowałem Windowsa juz chyba z 3 razy, mam ochote ta płytę pierdzielnąc o ściane :mur:

mam płytę MSI K7N2 Delta 2 FSR ( brązowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak:

 

Taktowanie Gpu i DDR  Idle                      350 i 250

 

Uruchamiam Prime95 albo Seti                373 i 264

 

Zamykam programy i czekam 30 sek        350 i 250

 

Karta graf to Gigabyte 9550, sterowniki instalowałem kilka razy (Omega, DNA), podkręcałem róznymi programami (RadLinker Ati Tool) Nie wiem co moze być przyczyna . Mógłby ktoś to sprawdzić na podobnym sprzecie (MSI K7N2 Delta FSR+Gigabyte R9550)

PLEASE  :cry:

1310740[/snapback]

 

U mnie rzeczywiście tez cos podobnego sie dzieje, a mam geforca 4 4200, rdzen jest podkrecany jak D.O.T jest w biosie wlaczone, wkurza mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...